Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba, öncelikle aramıa hoşgeldin. Çok geçmiş olsun, hem kalp pili hem de diğer rahatsızlıkların için. Eğer bu diyeti yapmayı düşünüyorsan bence önce mutlaka kalp doktorunla konuşup bu diyeti anlatmalısın. Ana hatlarıyla diyeti anlatıp yapıp yapamayacağını sormalısın. Ve henüz 29 yaşındasın çok gençsin maşallah. Kilo vermeyyi daha uzun bir periyoda yayıp 90 kilolarla değil 60-70 kilolarlar 1-2 yıl sonra denesen senin için daha sağlıklı olmaz mı? Tabi ki bu benim fikrim. Hepimiz için en iyi olanı kendimiz biliriz. Sevgiler,

umarım diyetiniz iyi gidiyordur bugün adet oldum bitene kadar tartıya çıkmıycam

tşk ederim,aminnn
kitabı en kısa zamanda alıcam ancak şu anda nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum kısada olsa anlatırmısınız

Kızlar kitabı alıp okumadan başlamak hiç iyi değil. Ama yine de başlamak istiyorunm diyorsanız hem bu topiğin diğer sayfalarında hem de internette dukan diyeti tariflerim isimli Simla nın sitesinde minimum bilgiye ulaşabilirsiniz.

merhaba
günün suçlusu benim sanırım, uydum bugün şeytana ve 1 tane küp şeker büyüklüğünde çikolata yedim
öylesine atıverdim ağzıma ve çok pişmanım, canım çok çekse dayanamasam yada çooooook sevdiğim bir çikolata olsa neyse... ama oldu bir kere, ne etki yaptı acaba vücudumda????? offf öyle büyük suçluluk hissediyorumki anlatamam
kaçamak yaptım yaptım bari fındıklı eti hoşbeş yeseydimde yediğime değseydi.....

dün kadın doğum doktorum kontrolleri yapıp,kardiolog dr.arkadaşlarınada danışıp birlikte bu sonuca vardılar,
örneğin şuanda 50kg bile olsam ameliyat sonrası 6 ay gebelik yasak..
o nedenle önümüzdeki hafta endokrin uzmanınada gidicem ama bir yerlerden başlamam lazım..
öyle 100kg larda gözükmüyorum allahtan,duyan inanmıyor benim için kilo değil,ilk etapta sağlığıma kavuşup , bir bebek dünyaya getirmek..
daha sonra kilo vermek için çok vaktim olur diye düşünüyorum,yinede allah bilir ne zaman vereceğini
tşk ederim desteğin için arkadaşım

Neslihancım tamam paylaştın çok güzel ve hemen unut şimdi. Yaptın ve bitti aynen diyete devam. Suçluluk duymaya da gerek yok olur böyle şeyler arada.

Tabi ama ne şekilde kilo vermeyi planladığını mutlaka doktorlarınla paylaşmalısın. Çünkü bu diyet ciddi bir şekilde protein ağırlıklı ve vitamin mineral dengesinde sorun yaşayabilirsin. Eğer kardiyologunla bunları paylaşırsan belki de bazı özel destekler almanı söyleyebilir. Bu kadar kilolu olmak her ne kadar kilonu göstermesende (boyunun uzun olduğunu tahmin ediyorum) özellikle kalbinle ilgili sakınalı bir durum mutlaka tüm doktorların kilo vermeni arzu edeceklerdir çok normal. ama bunu nmasıl yapmayı planladığını mutlaka onlara danışmalısın diye düşünüyorum.

Neslihancım tamam paylaştın çok güzel ve hemen unut şimdi. Yaptın ve bitti aynen diyete devam. Suçluluk duymaya da gerek yok olur böyle şeyler arada.
çok sağol canım desteğin için, ama nasıl vicdan yaptım anlatamam
demekki bitmiş gerçekten benim beyinde bu iş
şimdi daha da kararlıyımmmm
yarın tam 2 hafta olcak bakalım sonuç ne çıkcakkkk

merhaba kızlar. 20 günlük hastalıktan sonra bugun spora başladım ve bu diyeti duymuştum. araşştırıyım dedim. 74 kiloyum sanırım. 60 kiloya inmek istiyorum. bu yuzden 6-7 gün atak dönemi uygulamalıyım sanırım. yazdıklarınızı 4 saattir okuyorum. sizlerle birlikte ben de başarıcam umarım. eşimin de 5 kilo fazlası var. birlikte başlıyoruz yarın. yulaf kepeği bakıcam ama bulamıyorsunuz sanırım. ben de bulamam herhal. bulursam paylaşırım.

bu diyetten cok umutluyum. yarından itibaren ben de aranızdayım.

Merhaba, aramıza hoşgeldin. Yulaf kepeğini internette aratırsan Gur... net sitesindden sipariş verebilirsin. Ben oradan alıyordum.

hoşbulduk. hemen kitap siparişini verdim. yulaf kepeğine bakınıyım biraz da dediğin siteye bakıyım saol canım

Carmencim; ben hemen hemen neyin nasıl oldugunu biliyorum.
Arkadaslarımdan,netten falan baya bişi öğrendim.Simalın sitesinide biliyorum.
Sağol bilgilerin için...

Benim niyetim bayrama kadar yapmaktı ama nette arastırma yaptım,baya güzel sonuçlar alanlar var.
Şimdilik bayrama kadar devam edicem,bayram dönüşü zorlanmazsam devam etmeyi düşünüyorum.

5 gün atak yapıcam.Daha sonrada 1+1 mi yapmalıyım,yoksa sp alırken sadece pazartesi ve perşembe mi protein alayım?
Fikrin var mı? :44:

Yarın başlıcam inş. bi aksilik olmazsa

canım bende yarın başlıyorum inşallah...

Tam kilomuzu yazalım yarın, bakalım kaç kilo vericez

Bence 1+1 uygun görünüyor.

kızlar atak evresinin ilk günü akşamına 4 tane fırında pişmiş derisiz tavuk budu 3 tane kornişon turşu yedim akşama kadarda yaklaşık 1 lt light kola içtim dukan amca sınırsız diyordu ya sıkıntı yoktur umarım dimi?

Bence 1+1 uygun görünüyor.

evet canım,öyle yapayım o zaman

birde salatalık turşusu serbest ya, neden her tür turşu serbest değil ?
Bilgin varmı?

1 lt. light kola çok değil mi nazcım?
Tamam serbest ama bunu selüliti de var unutma

1 lt. light kola çok değil mi nazcım?
Tamam serbest ama bunu selüliti de var unutma

canım normalde ben light olmayan kolayı günde 1 lt tüketen birisiydim acayip kola bağımlılığım var diyebilirim ancak böyle oldu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…