Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın herkese..
güne mutlu başladım. kahvaltıdan sonra ve kot pantalonla tartılmama rağmen 1,5kg daha gitmiş görünüyor.
atak dönemine 89la başlamıştım. seyirdeki ilk günümde 85,5 görünüyordu. bu sabah 84'ü gördüm tartıda.
hep söylediğim gibi giysilerimdeki rahatlıktan, bollaşmadan anlıyorum inceldiğimi. hatta geçenlerde kalçamdan yukarı çıkmayan bir pantalonumu önünü zor kapatsam da giymeyi başardım. tartıdaki son durumu görmek diyetteki 3. haftama başlarken çok moral verici oldu.
darısı herkesin başına..

kızlar bende kitap yok kitapta olup olmadığını bilmiyorum ama burdaki arkadaşlar söylediler banada yiyebilirsin die bende yiyorum ve kilo veririmi hiç etkilemio arkadaşlar emin olun ki bunu 18 günde 5,700 kilo vermemdende anlarsınız tabi ölçülü yemek şartıyla

Neslihancım internette Tv8 e gir,orada arşiv programı olarak vardı Ebru Şallı pilates. Ama açıkçası ben pek tavsiye etmiyorum onu pilates düzgün yapılmadığına bırak sıkılaşmayı çok ciddi sakatlıklara neden olabilir. Ve bence Ebru Şallı epey zorlayıcı yaptırıyor.

Valla bıraktım diyorum ama daha bozmuş bir şey yemedim :)

psikolojik olarak insanın canı istememeye başlıyor sanırım.
sabah yürüyüş yapayım dedim. böreklerine bayıldığımız bir yer var burda. bugün pazar, evdeyiz ya, öğleden sonra eşimin yemesi için birşeyler almak geldi aklıma. içeri girdim, hiç bir şey istemedi canım. eşime peynirli çörek alıp çıktım. eskiden olsa çayın yanında yemek için bir ondan bir bundan kocaman bir poşetle çıkardım.
bendeki kilo vermenin nedeni karbonhidratı kesmem, artık buna eminim. tatlıya düşkünlüğüm yok, etmiş, yağmış dokunmuyor da biraz unlu bir şey yiyecek olsam hemen şişiyorum. şu besin intolerens testini yaptırmaya kalksam kesin un ve maya çıkacak. dukanla onları hayatımdan çıkardığıma göre teste o kadar para vermeye gerek yok
tüm evreleri atlatıp koruma dönemine geçtiğimde de dikkat etmem gereken tek konu hamur işleri, ekmek ve türevleri...

Peppe çok tebrik ederim. Harika gidiyorsun. Bence 2 haftaya kadar 79 ları görürsün.

Aynıyız demek ki bu konuda, ben de pastaneye girince tuzlulardan böreklerden çok çeşit alıp gün boyu yerdim. Şimdi hiç birini yemiyorum ve canım da istemiyor. Zaten Ahmet Aydın ın kitabında da yazıyordu o tür beslenme bağımlılık yapıyor yedikçe yemek istiyorsun kısır döngü karbonhidrat yiyorsun şekerin ani yükselip ani düşüyor yine yiyorsun böyle devam ediyor kilolarda birbirinin üzerine ekleniyor. Protein esaslı beslenmede farkında mısınız doyduktan sonra hiç bir şey yemiyorsunuz.

Peppe çok tebrik ederim. Harika gidiyorsun. Bence 2 haftaya kadar 79 ları görürsün.

evet, 70li rakamları görebildiğimde bir kutlama yapacağım 1,5 yıl kadar oldu sanırım 80lerde gezineli..
atak dönemi hızlı kilo kaybı oluyor, özellikle verilecek kilonuz çoksa. ben aslında seyire başladıktan itibaren kilo kaybına bakacağım demiştim kendi kendime. 85,5'la başlamıştım seyire. 5 günde 1,5 kilo kayıp süper bir sonuç gerçekten.
son gelen ilk gider prensibi gereği vücudumun üst kısmından kilo kaybediyorum. bundan sonraki dönemde çok hızlı olmayacağını düşünüyorum kilo kaybımın, uzun süredir birlikte olduğum yağlarla vedalaşmak biraz daha uzun sürebilir. ama hedefimi de abartmıyorum.
dukan sitesindeki hesaplamaya göre 66,7 gösteriyor ideal kilomu. ama ben 70-72 olsam razıyım. eskiden sporcu olduğum için kas ve kemik yoğunluğum fazla. zaten ne geldiyse başıma hep sporu bırakmak yüzünden geldi. biraz daha kilo verip yeniden yüzmeye başlamayı düşünüyorum. önce havuzları taşırmayacak boyutlara geleyim

seni merak ediyorum carmen. paleo nasıl gidiyor? gerçi daha dukan listesini bozmadığını söylemişsin ama..

okumadım Ahmet Aydın'ın kitabını. ama çok doğru bir şey söylediği. aynı prensiple allen carr'ın kitabını okuyup filmini izleyerek sigarayı bırakmıştım ben. nasıl ki karbonhidrat ve tatlılar şekeri aniden yükseltip düştüğünde yeniden açlık hissediliyorsa, nikotinde de aynı etki var.. isteği besleyen zinciri kırdığın noktada başarılı olnuyor. dukan'da bu kadar katı kuralların olmasının açıklaması da bu olsa gerek.
ekmeğe benzer birşey olsun diye yaptığım fall'ın tarifinden yaptığım yulaflı-peynirli börek 4 gündür buzdolabında sürünüyor. küçük bir dilim yemek bile son derece doyurucu geliyor.

aynen canım bende ekmek yaptım dün akşam yovarlak pogaça şeklinde yetmez die 2 şer tane koydum inanırmısın 1 taneyi bitiremeden kalktım önceden olsa ooooooooo2 si giderdi belki 3.yü bile düşünürdüm yok yok çok sevdim ben bu diyeti

Herkese iyi pazarlar 24 gunün sonunda 6 kiloyu vermiş ve 69 lari gormuş olmamın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim

Geldim geldim semacım nasılsın?,ya benim sezon açıldı bu aralar çok yoğunum giremiyorum.zaten senin gibi benimde canım sıkkın biliyorsun relg olamamıştım.sonra araştırdım ne iyi gelir diye kekik çayı dediler söktürüyormuş bende içtim iki gün hem kabızlığıma iyi geldi hemde regl oldum da rahatladım.ama inan korkudan tartıya çıkmadım.diyete devam ediyorum kaçamak yapmadan hatta çok az yiyorum desem yeridir.ps günlerimi sadece domates ve salatalıkla geçiriyorum sebze niyetine onları yiyorum.ayın 11 inde tam 30 gün olacak başlayalı ayın 11 e kadar tartılmayı düşünmüyorum.Ama inatlada dukan yapamaya devam edecem.bende bir ara senin gibi tekrar atak mı yapsam diye düşündüm sagolsun carmen bekle biraz dedi bekliyorum.Lütfen sende umutsuzluğa kapılma arkadaşım.ben karar aldım bu diyete sonuna kadar devam edecem.gerekirse ayda bir kere tartılacağım ama bırakmayacam illahi gidecek kilolar.Sende sabret biraz daha arkadaşım.yavaş gitsin ama gitsin kilolar.Ayyyyyyyyy özlemişim sizleri yaa...

kızlar Allahıma şükürler olsun vajinismus sıkıntısından kurtuldum ve bende aranıza bugün katıldım. atak evremin ilk günündeyim saat 11 gibi kalktım ve yulaf kepekli krep yaptım yanınada light kola içtim inşallah kilolardanda kurtuluruzzzzz

Kızlar MERHABAAAAA.....Herkese iyi hafta sonları..benim gibi çalışanlarada kolaylıklar diliyorum.Sezon nedeniyle fazla gelemiyorum ama inanılmaz bir bagımlılık yapıyor burası özlüyorsunuz yaaa.
Aramıza yeni katılanlar olmuş hepinize HOŞGELDİNİZ diyorum.Kilo verenleri kutluyorum iyi haberlerin devamını bekliyoruz.Motive olmak için ihtiyacımız var arkadaşlar iyi haberlerinize.

Carmennnnnnn seni özledim,dukanı bırakacakmışsın diye duydum.Arkadaşım her şeyden önce tabiki sağlık senin yararına olacak diyet hangisiyse onu yap.Kilo verelim derken sağlığımızdan olmayalım.Ama hala burada bizimle olman güzel.

Bende iyi haber yok( ama inatla devam diyete.ayın 11 inde son durmumu yazarım gerçi çok umutlu degilim.

şimdi öğlen yemegimi yiyeceğim tavuk gögsü ızgara(artık kus geldi tavuk adını bile duymak istemiyorum):) ayran.

kızlar iyiki varsınızzzzzz...Vallaha bu forum olmasaydı kilom takıldığında hep yaptığım gibi çoktan direncim kırılmıştı.Sizleri seviyorum.

Sevgiyle kalın...---- lerle kalın:))

Gözün aydınnnnnnn...darısı kilolar içinde olur.Başarılar arkadaşım.

ıyı pazarlar kızlar;
ayy benim durumum sanırım hepinizden zor

yaklaşık 3 ay önce kalp pili ameliyatı oldum ve 29yaşında kalp pilli birisiyim artık..
son yıllarda çok fazla kilo aldım ve artık anne olmak istiyorum..
dün jinekoloğum bu şekilde hamile kalamıyacağımı,eğer kalırsam ve 110-120lerde doğuma girersem kalbimin bu yükü kaldıramayacağını söyledi..
kısacası şuan 102kiloyum
ve doktorum 3 ay süre verdi en az 10kilo vermem için,ancak öyle hamileliğimi destekliyebilecekmişim ki şuan ki kilolarımda doğuma girebiliyim..
veeee doğuştan polikistik overliyim,bu şekilde normalden daha zor kilo vericeğimide ekledi,ayyy bide olmazsa olmaz troidim var

kısaca artık anne olmak istiyorum ve zayıflamak için 3 ayım var:44:
yarın itibariyle başlıyorum,tecrübelerinizle bana öneride bulunabileceğiz şeyler varmı

HOŞGELDİN aramıza elsila.
dilerim en kısa zamanda kilolarını verirsin ve anne olursun.Hadi hayırlısı iyi haberlerini bekliyoruz.Kitabı alıp okumanı tavsiye ederim öncelikle,çünkü rehberin kitabın olacak.Kolay gelsin başarılar diliyorum.

tşk ederim,aminnn
kitabı en kısa zamanda alıcam ancak şu anda nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum kısada olsa anlatırmısınız

tşk ederim,aminnn
kitabı en kısa zamanda alıcam ancak şu anda nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum kısada olsa anlatırmısınız

Canım istersen önce dukanın kendi sitesine gir.Orada bir test var onu yap.Sana kaç gün atak yapman,kaç gün seyir yapman gerektigini söylüyor,ordan başla bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…