Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar merhaba nasılsınız?

Bende dukan yapmak istiyorum ama uzun vadede değil...

Bayrama kadar yapmak istiyorum.Biliyorum cok etkili olmaz ama denemek istiyorum.Çünkü ben uzun süre proteinle beslenemem

Bana neyi,nasıl yapmam gerektiğini anlatacak bi arkadaş var mı?

Bu arada, kaza oruclarımı tutuyorum su an ve bayrama kadar böyle...
Sadece iftarlarda dukan yapıcam 25 gün...

Yardımcı olur musunuz?

Oncelikle Burayi okuyunuz ! http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...an-diyeti.html (Yeni başlayanlar için Dukan Diyeti)
burayı okuyabilirsin.

Canım istersen önce dukanın kendi sitesine gir.Orada bir test var onu yap.Sana kaç gün atak yapman,kaç gün seyir yapman gerektigini söylüyor,ordan başla bakalım.

hmm yabancı bir site ne güzel

Oncelikle Burayi okuyunuz ! http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...an-diyeti.html (Yeni başlayanlar için Dukan Diyeti)
burayı okuyabilirsin.

sayfayı açamadım:26:

off kimse cevap yazmamıs

merhaba kızlar bi kaç gündür kilom sabit kalmıştı bugün 62.8 çıktım diyetimin 15 günüm bugün başlangıç kilom 66.3

hmm yabancı bir site ne güzel

sayfayı açamadım:26:

kişinin kilo durumuna göre atak evresi 3-4-5-....10 güne kadar uzuyor .sonra seyire geçiliyor.sonra güçlendirme verdiğin kilo çarpı 10 gün devam edilecek.son evre tek protein günü.diyete süresince ve deva mında 1,5 kaşık yulaf kepeği.

ATAK EVRESİ:saf protein:et (koyun eti ve yağlı etler yasak)tavuk ,balık,süt,peynir yumurta,kabuklu deniz ürünleri vs.istediğin kadar (sınırsız) yeniyor.baharat ,maydanoz,tere baharlı otlar serbest +1,5 kaşık yulaf kepeği +1,5 lt ve üstü çok su içmek
SEYİR EVRESİ:saf protein +sebze(yoğurtlu semiz otu,kıymalı menemen ,peynir domates biber gibi se bzenin yanında protein bol olacak)istediğin kiloya düşene kadar 1 gün saf protein +1gün saf protein yanında sebze bakliyatlar yasak(mercimek,kurufasulye vs.)meyva yasak.şeker yasak .ama light dondurma ,light içecekler serbest..1,5 kaşık yulaf kepeği ve yine en az 1,5 lt su
GÜÇLENDİRME EVRESİtoplamda 9 KİLO VERİLDİYSE 90 GÜN SÜRECEK OLAN ZAMAN):ilk 45 gün hafta 1 gün ödül yemeği istediğin bir yemek.normal 40gr peynir(istediğin),2 dilim ekmek ,1porsiyon meyva (üzüm ,kiraz,muz yasak)küçük taneliler 1 kase ,diğerleri 1 adet(elma ,şeftali,portakal gibi)haftada 2 porsiyon nişaştalı gıda (makarna,patates gibi.)kuzu budu.ikinci 45 günde ödül yemeği haftada 2 öğün oluyor ama bu 2 öğün üst üste olmayacak.haftada 1 gün saf protein.kitap perşembeleri öneriyor.5gün saf protein,5gün safprotein +sebzede yapılabilir
SON EVRE :haftanın 6 günü her istediğii yiyorsun. bu arada kilo koruma amaçlı önerilen gıdaları aklında tutup gerektikçe bunlara başvuruyorsun.hayatın geri kalanında haftada 1 gün saf protein uyguluyorsun.3 çorba kaşığı yulaf kepeği yiyorsunuz.

bun evrelerin hepsinde en az 25 dk yürüyüş var.birde bol bol su..

Ne güzel ne mutlu sana.Ben bir takıldım +3 le :))) birdaha da tartılmadım korkuyorum:))
tebrik ederim arkadaşım

saol cnm benimde sinirlerim bozulmuştu valla dün nişana gittim kurtlarımı döktüm ondanmı ne sonunda indi kilom

canım bu diyet 25 günde yapılıp bitecek bi diyet değil maalesef 4 kısmı var ve hepsine uymalısın. yine istiyorsan yap ama bence başka bir diyet uygulamalısın..

Biliyorum, arkadaslarım yapıyorlar, ordan az cok bilgim var.
Normalde kalori sayıyorum ben ama kilo vermem azıcık hızlansın diye nayrama kada yapıcam.

Mesela ben 5 gün sırf protein sonrada sebze+protein beslensem nasıl olur?
Pazartesi ve perşembe günleri sadece protein yapıcam..

Olurmu böyle?

kızlar atak evresinin ilk gününde sabah yulaf galetasını yaptım dukan amcamın tarifi ama başka tarifler bulmalıyım. şimdide tavuk çıkardım fırın poşetinde sarımsaklı baharatlı yapacağım. eti çok severim umarım bu başladığım gibi devamınıda getiririm ilk gün için hiçte zorlanmadım denilebilir

Canım çok üzüldüm nasıl zorlayıcı bir eneyim olmuştur kimbilir. Üstelik bir de gitmeden söylemenne rağmen. ama boşver bizi bitirmeyen şey dah güçlü yapar sana bravo bu iradeyi gösterdiğin için

Valla iyi gidiyor Dukan ı bozmadım derken şöyle her gün sebze yiyorum. Ama çok değil biraz beyaz lahana biraz maydanoz falan. Meyve yemedim henüz. Yulaf kepeğini bıraktım. Bunun dışında her şey aynı. Yalnız vitaminlerim geldi kullanmaya başladım ve böyle kendimi daha enerjik hissediyorum. İki gündü 45 dakikalık yürüyüşler yapıyorum ki normalde 20 dk.yürüyemiyordum. Bu şekilde kilo vermeye devam edebilirim diye düşünüyorum. Bakalım neler olacak?

Herkese iyi pazarlar 24 gunün sonunda 6 kiloyu vermiş ve 69 lari gormuş olmamın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim

Acaip güzel bir sonuç hem bu kadar kilo kaybı hem de 7 li rakamlardan sonra 6 lı rakamları görmek çok güzel olsa gerek, çok tebrik ederim.

Bizde özledik valla, dihyetinin iyi gitmesine çok sevindim. Ayın 11 inde iyi haberlerini bekliyoruz artıkın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…