Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canım Semacım güzel arkadaşım,
Bir yere gitmiyorum zaten ama bu 10 günü aşkın sürekli baş ağrısı beni böyle bir karar almaya itti. Tabi ki kabul ediyorum duraklamalar olacak ve 35 gün gibi bir sürede benim için 4,60 kg.harika bir sonuç. Ama zaten dediğim gibi Paleo bir yaşam tarzı ve Dukan la zıt değil. İkisinin de genel prensibi protein ağırlıklı beslenmek ve karbonhidratları kısıtlamak. Paleo nun farkı şu : yağları kısıtlamıyor sadece tür olarak kısıtlıyor zeytinyağı hayvanların yağları ve tereyağı serbest. Bir de patates mısır haricindeki sebzeler serbest. Eğer kilo problemin yoksa meyve yiyorsun varsa bir müddet yemiyorsun ya da az yiyorsun. Yani genel hatlar olarak çok benzeşiyor. Ben deneyimlerimi ve sonuçlarımı sizlerle paylaşacağım zaten burada arkadaşlarımın yanındayım her zaman.

Hepinize sevgiler,

Son düzenleme:

Eğer vermen gekreken kilo varsa çerez ve meyveleri kısıtlıyorsun canım ben zaten normalde de yağı çok az kullanırım hatta eşim yemeklerimin bu nedenle lezzetli olmadığını söyler :) Dikkatli bir şekilde uygulayacağım bakalım. Bu arada sana da geçmiş olsun regl dönemi ile ilgili olabilir ben genelde regl döneminde öyle oluyorum bir de çok başım dönüyor.

Telli Turnam çok sevindim, inaşllah böyle aşağıya doğru iner,

Sağol canım benim inşaAllah seninkide gidecek ben inanıyorum.

Birde şunu paylaşmak istiyorum. Sarımsak çok faydalı..
Eğer yapabilecekseniz ve midenizde bir problem yoksa günde 3 diş sarımsak yutun. Sabah öğlen akşam yemeklerden sonra.
Ben bundan önceki diyetimde çok faydasını gördüm. Yine bu forumda bir arkadaş sarımsakla zayıfladığını söylemişti. Ben 10 gün gibi bi sürede 6 kg vermiştim onunla. Hemde wc ihtiyacını çok iyi dengeliyor hiç kabız olmuyorsunuz. Benim dişçiye gitmem gerektiğinden ben bu aralar yapamıyorum. Ama bu gün dişçiye gidip hemen başlayacağım. Parçalamadan bütün olarak yutulduğundan çok fazla koku yapmıyor. Ama ben yinede onu yaparken sürekli naneli sakızlar çiğniyorum. Tek rahatsız olan kişi eşim oluyor. Onun dışındakiler anlamıyor bile. Bence yapın derim özellikle Carmencim sen bir denesene onu. Cidden faydasını göreceksin. Biraz idare et katlan kokusuna falan tabi midende problem yoksa. Bir bak bakalım ne olacak.

bende aksine yemeklerimi hep et yagı ve tereyagı lı yapardım.heleki teryagsız yemek asla olmaz .kahvaltımda olmaz dı. .benimkide derki.sana yemek üzerine bir yer açalım çok zengin oluruz.

bende sana demek istedigim hani bu diyetten birden paleoya deilde güçlendirmeyemi gecsen.o zaman sorunun kalırmı?akşam paleoyu baya okudum.onda sorun göremedimde.dukan dan gecişte sorun çıkarmı .yani kilo geri almak konusunda o yüzden dedim.ama gec dene bi bakalım

öyle tabi görünen köy kılavuz istemez deilmi
senle beraber başladık bak kaç kilo verdin 20 günde.

Sağol canım yaa iyi motive oluyor banada kilo veridiğimi görmek. İnsan emeğinin karşılığını aldıkça daha bir zevkle sarılıyor.

Dahada gidecek inşaAllah.

Bak önceki sayfada da yazdım, sarımsağı sende dene mutlaka çok faydası oluyor zayıflamaya.
Ben bu günden başlayacağım o zaman nasıl hızlanacak kilo vermem.

Canım çok sağol paylaşımın için ben zaten herşeyin içine bol miktarda koyuyorum doğranmış ya da rendelenmiş olarak ama bir de öyle denerim. Bence de bütün yutulduğu için çok koku yapmaz diye düşünüyorum. Eşimde katlanır nasılsa :)

GÜNAYDINNNNNNN

2 günde sadece 200 gram verdim, neden durduki acaba????
bu gecede oğlum hiç uyumadı ve üşümüşüm sanırım
boğazım şişmiş, inşallah daha da şiddetlenmez hastalığım

sarımsak fikri içinde sağolun, bugünden itibaren deneyeceğim

iyi başlayalım beraber .zaten benim ilaç alerjim var antibiyotik içmemek için ona muhtaç kalmamak içi devamlı kuru sogan yiyorum.eve sarımsak girmez bizim ben çok severim ama eşim igreniyor.ama yutayım benim için çok faydalı sarımsak antibiyotik etkiside varya sogan ile sarımsagın hastalamamak adına hergün kullanmak lazım

ay ya .havalar sogudu bende geleri kombiyi açıyorum gece 12den sabah 6 ya kadar düşük ısıda.çünkü benim çocuklar allahtan üst örtmüyorlar sonra gece buz gibi oluyorlar.hergece kaç kere kalkıyorum üst örtmeye yorganlar yerde onlar buz gibi.sende geceleri az az açda çocuklusun bak hasta olursun .sen hasta olunca çocukda perişan olur evde sende ...geçmiş olsun hemen bol ılhamur iç:2::2::2:

Geçmiş olsun canım ya.

Olsun bişey olmaz. Benim 1 hafta durdu sonra gitmeye başladı. Panik yapma ve yolundan dönme. Aynen devam tam gaz

Başla başla..
Sarımsak ve soğanın faydaları saymakla bitmez. Hem vitamin olsun hemde yağ yakıcı.

Kış kış kilolar kış kış.. gitsin kilolar gitsin... sarımsak sarımsak çok yaşa :124:

Ayyyy kızlar başıma ne geldi

Malum kilo yüzünden pantolonlarımın ancak belli başlılarını giyebiliyorum. Şimdi işteyim ve baktım bi gariplik var. Anacım benim pantolonun ağ kısmının az altı aşınmaktan delinmiş Hemde en sevdiğimdi O değilde birde dişçiye gideceğim iş çıkışı. Allahtan gömleğim uzunda kapatıyor yani sanırım...

Neyse nasılsa zayıflıyom daha olmaz bu bana

herkese günaydın öncelikle.. herkese yazmicam çok mesaj varmış, ama hastalara geçmiş olsun, kiloo verenlere tebriklerrr:))

kilo veremezsem direnmeye devam edeceeğim. pazartesi tartılmayı planlıyordum ama vücumdaki değişiklikleri hissettiğim için bi tartılayım dedim. baktım hala sabit. yani 5 günlük atakta2 kg gitti ama şimdi 5 gündür aynı. herhalde sebzenin girmesinden kaynaklanıyor diyorum. diğer arkadaşlara da bakıyorum duraklayan çok var ama sanki er yada geç gidiyor gibi. şimdilik erken de, 10 gün olur da bişey değişmezse bende bi güzzellik düşünücem sanırım. işin ilginç yanı vücudum 2den fazla vermişim gibi duruyor, bu neden onu anlamadım????

boşver gitisn eski pantolonlar yeni ciciler alacaz...bende evdeyim bugün.dur gidem bi bakam eski pantolanlar ne alamde girebilecemmi içine

boşver gitisn eski pantolonlar yeni ciciler alacaz...bende evdeyim bugün.dur gidem bi bakam eski pantolanlar ne alamde girebilecemmi içine

evet bende kendime bişey almıyoruum şimdilik, ama bi geleyim 57ye, o zaman acısını çıkrıp kendime hediyeler alacağım:))))

Bak semacım bak keyif yap biraz baktın değişim yok çaktırmadan yan yan uzaklaş oradan

Ben var ya zayıflarsam, alışveriş yapmaya çıkacak olan kendimden korkuyorum şu an Allahım akşamlar olmazsın o zaman

ah canım nerde burda kombi.... doğalgaz yokki bizim burda hatta doğru dürüst kaloriferli bina bile yok, kış olmuyor diye çoğunun evinde sadece klima var, geçen sene kar sadece 1 saat yağdı ve eridi, zar zor kat kaloriferli bir ev bulduk ama oda kömürle yanıyor ve ben yakıyorum, of ya, o işede daha çok erken, tam bie eziyet
oğlum 2 yaşında, tuvalet eğitimine başlamadığım için ve üzerini hiç örtmediği için tulumla yatırıyorum ama yinede sabaha kadar odada ısıtıcı açık, havalar çok hızlı değişiyor, uyum sağlayamadık bir türlü...

selam kızlar sabah kalktım çok güldüm yaa kendime bu hafta 2-3 defa rüyamda kaçamak yapıyorum çikolata felan yiyorum uyanınca ohh rüyaymış diyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…