Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlar nasılsınız?

Ben biraz yorgun ve halsizim, adetimin 3. günündeyim, canım aşırı tatlı istemiyor ama bu hiç istemediği anlamına gelmiyor tabi...)

Sabah tartı 78.4 kg ı gösteriyordu, dün sabah ibre hiç oynamamıştı bugün - 200 gr gördüğüme sevindim tartıda.

Bu arada kızlar ben ne fark ettim biliyor musunuz? PS ve P günlerini dönüşümlü yaptığım zaman kilo veremiyorum ben, yani tam bir kısır döngü yaşıyorum. Mesela bugün sebze yesem yarın tartıda ya aynı kilodayım ya da artı da. Ertesi gün Protein yediğim zaman yine aynı kiloya düşüyorum sonra ertesi gün yine alıyorum felan.

Ben de bunu kırmak için bu aralar sadece protein ağırlıklı besleniyorum, bir süre böyle takılcam sonra tekrar ps günlerine dönerim belki...)

Sizler naptınız görüşmeyeli? Carmen, sema, med nerelerdesiniz? Yine denk gelemedik sizinle.

Carmen vitaminleri kullanmaya başladım, hafiften miğde bulantısı yaptı nedense, sen naptın geldi mi seninkiler başladın mı?

Ya geçenlerde akşam yemeğinde azıcık cacık içtiğim halde ertesi gün +500 gr çıktım ne uyuz bir bünyem var...((

peki 5+5 mi yapsan acaba? şimdi ben hergün tartılmıyorum ve 1+1 de 5. günümdeyim. ama pazartesi tartılınca bakalım nasıl çıkıcam, bende verememekten endişeleniyorum. o yüzden 5+5 daha mı iyi acaba dedim şimdi...

Tebrikler arkadaşım ve hoşgeldin aramıza.

Eski arkadaşlara gelince maalesef hepsinin üyeliği iptal edilmiş, hiç biri yok artık, nedenini ben de tam bilmiyorum ama anladığım kadarıyla tartışma yaşanmış.

Keşke burda olsalardı da bize yardımcı olsalardı, piffffffffff...31:

Merhaba Nalancım,
benim vitaminler hala gelmedi, yarın ulaşır sanıyorum. Ben bugün dukan diyetini bıraktım (gerçi bıraktım diyorum ama dukan a aykırı hiç bir şey yemedim :) ) yani beyin olarak bıraktım ve paleo beslenmeye geçtim ama ikisi birbirine son derece paralel olduğu için bak bırakamamışım hahahaha

Neyse sen nasılsın ?

öfff bilemedim bende karasız kaldım arkadaşım, şimdi 5 gün üst üste sebze yersem daha feci olur belki diye düşünüyorum, ama çok da emin değilim. Benim vücut su tutmaya çok müsait, zaten çok zor kilo veriyorum. Neyse 1 hafta daha böyle devam edeyim bakalım nolacak...

Veremezsen napmayı planlıyorsun?

Neeee, ne demek bıraktım carmen gelmeyecek misin artık buralara??? O kadar vitamin felan aldın. Baş ağrılarından dolayı mı bırakıyorsun?

Düzenli yazan bir kaç kişiden birisin çok üzülürüm gidersen valla, gitme burda kal paleo ya burda devam et olmaz mı?

Bu arada Paleo nasıl bir diyet hiç duymamıştım...

Ya Sema ve Med nerelerde onlar da mı bıraktı noldu annamadım, şişşşşşttt nerdesiniz kızlar?????

öffff carmen niye bıraktım dedin ya, üzdün beni gece gece...((

1 nisan oldu da benim mi haberim yok yoksa...)

Senin için nasıl daha sağlıklı olacaksa öyle devam etmen daha mantıklı tabi, madem paralel ilerliyor dukan ile ve diğer diyet senin için daha yapılabilir o zaman ona devam et bakalım belki onu yaparken daha rahat olursun.

Ben başlayıp bırakanlardandım yeniden başlayayım dedim.Tam veremedim kendimi.Bi de acayip acıkmaya başladım ben....Zor tutuyorum kaçamaklarım da oluyor .....Offfff Offffffff...........
Menü nü paylaşır mısın acaba?

Buralardayım arkladaşım merak etme. paleo taş devri diyeti yani dukan ile çok benzeşiyor ana besinleri protein. Evet baş ağrıları ve kendimi iyi hissetmemem nedeni ile bıraktım. Vitaminler içeceğim bakalım faydalı olacak mı?

kac gündür kaçamak yapıorumm.. moralim bozukk neden ben bişeyi beceremiyorummyrn yok diyorum kendime söz veriyorumm..snra bi bakmışımki kendimi bişey yerken buluyorumm artık cok sıkıldımm hep aynı hüsranı yaşmaktann..allahım sen bana sbır ver.15 günde 8 kilo verdimm ama şimdii şeytan ye diyo bana... açlıktan deil am darlıktannnnnn....

15 günde 8 kilo süper. bence şeytana uymadan kaçamak yapmadan devam et. istediğin kiloya ulaşınca ne istersen yiyeceksin nasılsa..

selam canim çok te$ekk¨r ederim destegin için, sanirim proteine kar$i hassasiyetim var, diyeti birakinca migrende kayboldu, benim migrenim hep yediklerimden kaynaklaniyor, bu yüzden devam edemicem ama $ok diyet niyetine arada bir atak yapmayi dü$ünüyorum :))
aslinda çok istekliyim kiyafetlere falan bakinca agzimin suyu akiyor ama giyince hiç yaki$miyor bende almiyorum, benim en kötü yanim $u ki $ekersiz bir hayat ya$ayamiyorum mesela bir gün yemezsem ertesi gün resmen saldiriyorum durduramiyorum kendimi, bu yüzden bu diyet bana biraz agir geldi...

CARMEN, bencede 4.6 kilo çok iyi 35 günde, ama degi$tirmen iyi oldu ba$ agrisi çekilir gibi degil, önce saglik gerisi bo$ zaten :)

hadi ya .üzüldüm bak.35 gündede 4,6 az deil biliyorsun diyetisyen lerde bile ben ayda 2 kilo verebiliyordum sende öylesindir burda 4.6 çok çok iyi bir sonuç.
fakat diger taraftan saglık konusundadazordaysan ve diyette sıkıntı vermeye başladıysada devam etmenin bir anlamı yok.bende bugün baya bir saglık sorunu yaşadım.benim işler biraz stresli onlardanmıdır bu diyettenmidir çözemedim.kafamın öne yakın sol tepe köşemde sanki içinde sıcak sıcak bir sıvı akıyor gibi idi tüm gün.baya bir rahatsız etti beni.ara ara başım döndü halsizleştım denge sorunları yaşadım gibi.akşama kadar idare ettim akşam işten çıktım eve gelemedim yolda mecbur bir acile gittim.protein günümdü baya bir endişelendim.doktora dedim bayandı diyetteyim dukan diyetindeyim acaba şekerimmi düştü.zaten normaldede düşük şekerliyim.20gündür şeker karbonhitrat almıyorum dedim tansiyonuma şekerime baktı şeker128 idi normal dedi.özel günümdeyim dedim.doktor dedi strese baglı bu dedi.o diyeti biliyorum ama 20.gündeysen vucut şekersizliğe ve karbonhitrazsızlıga alışması lazımdı dedi.ilk zamanlar şikayet olur dedi.bende eve geldim diyetimi bozmadan devam ettim .dinlendim işte karnım aç yemedim dogru dürüst bişey ama dukan diyet yapmazmış o yüzden rahatım.demekki tamamen sinirsel imiş.

carmencim bende bugün baya baya dedim bozayım .ama eve gelince baskule çıkınca dedim boşver.niyemi..

1-20 günde 3-3.5 (regl de oldugum için tam bilemiyorum)gibi bir kilo kaybım var bu hiç bir diyette başaramadım akapunktur dahil buna.
2-bıraktıgım anda bu kaybettigim kilomu geri alıcam en az yarısını alırım .o yüzden biraz daha inmem lazım.
3-hangi diyet olursa olsun bu kadar zorluklarla bu kadar sadık kalabilecegimi düşünmüyorum.bu diyette büyülü şey ne ise çok sadık ve bagımlı kaldım.
4-hiç aç kalmıyorsun.herzaman her an yiyebiliyorsun.şuanki açlıgım keyfi.istesem süt ieçebilirim yani.
5-en önemli madde burda sizin gibi arkadaşlardan destek aldım .çok farklı bir dünyam oldu rahat rahat konuşabilecegim dogal arkadaşlar.kullandıgım cümlelrrimi boyamama kendimi süslemeden ye kürküm ye dostlukları deil tamamen menfaatsiz karşılıksız birbirine deste veren birbirine yardımcı olmaya çalışan kız arkadaşlarım oldu.

sanadabir şartla izin .o diyeti dene.adını ilk defa duydum .dene bakalım ama burda dene.hem sen rahat edersin hemde biz senden uzak kalmayız.ve bakalım iyi ise bizde deneriz.benim en büyük korkum dukanı bırakıp başka bir diyete gecince kilo almak korkusu.sen yap bakalım böyle bişey olacakmı?meyva yeniyorsa bende gecerim sonra:87::87:

burdayım burdaım ...diyete devam ediyorum.bugun işlerim çok yogundu birazda rahatsızlandım .okursun bir üst mesajımda.

sanada tekrar geçmiş olsun uyuyorsundur şimdi.çocukla tüm gün ugraşmaktan helak olmuş yorgun hemen dalmışsındır uykuya.yarında ameliyatın varmış.kolay gecsin inş.lah

CARMENCİM bak bana bu saatlere kadar araştırma yaptırdırdın

bu paleo dedigin şeyi okudum baya bi.mantıgını az anladım.ama o listeler de ürkütü açıkça burda sıfır yg varken birden bol yaga geçmek meyvaya çereze geçmek hıımmm tamd benim beslenme tarzım ama gözümde korkmadı deil sen bi dene bakalım neler degişecek kopma bizden.

bende bugun bir kitap almıştım daha 16.sayfasına gelmeden çok şeyler ögrendim.kitabın adı naturel zayıflama yazarı bir prof.içerigi ise insilün direncine direnmek.güzel yaralı bir kitap ucuzda pahalı deil.tavsiye ederim ..
hadi herkese hayırlı sabahlar şuan kimse yokmillet:97::97:uyordur bende gidim yatım artık

Günaydın kızlar

Neler yapıyorsunuz,

Tartıldım ve -300 çıktı. Çok sevindim.

Böyle gram gram atacağız sanırım hepsini

Çok geçmiş olsun canım.
Umarım bu gün çok daha iyi olursun.

Nalancım sanada geçmiş olsun, inşaAllah hayırlısı ile atlatırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…