Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

evet belli bir menü yok canım.. atak evresi boyunca saf protein ürünleriyle (istediğin zaman istediğin miktarda tüketerek ) besleniyorsun.
seyir evresine geçince bunların yanına izinli sebzeler ekleniyor.
1 gün saf protein 1 gün sebze + protein ya da 5 gün saf protein, 5 gün protein + sebze şeklinde istediğin kiloya ulaşana kadar devam ediyorsun..
doğrusu yemek pişirme konusunda benim yediklerim kolay ve geçiştirici şeyler olduğu için eşime ayrı yemek yapıyorum ama bu beni zorlamıyor.

mutlaka kitabını okumalısın ama önce şu linki incele istersen

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...an-diyeti.html (Yeni başlayanlar için Dukan Diyeti)

kızlar benide alın aranıza bayramdan önce başlamıştım baya faydası oldu ama bayramda alt üst oldu herşey pazartesi başlıycam kitabımda var hafta sonu iyi bi okuyum bari.

inşallah bu sefer bozmadan sonuna kadar götürürsün, ama kitabı iyice oku önce

belli bir menü yok. birkaç evresi var, atak seyir ve güçlendirme. atakta sırf düşük yağlı proteinleri yiyorsun. kuzu eti yok mesela salam sosis vs. yağlı et ürünleri de yok. süt yoğur peynir yağsız olacak, yumurta yiyebiyorsun. miktar kısıtlaması yok, ama başka hiçbişey yememek gerek. atak evresi bitince sebzeler de dahil oluyor. ama belli bir düzen içinde yiyorsun. ekmek ve türevi hiçbişey yok. sadece buğday kepeği ile bişeyler yapıp yiyebilirsin, oda günlük miktarı ölçülü. kitapta yiyebileceklerinin listesi vede dileyenler için örnek menüler var. ama kitabı okumadan tam bilinçli yapamazsın, almalısın.

benim fikrime gelince, belirlenmiş miktar ve menülerden daha kolay uygylanabiliyor. daha tok kalıyorsun ve er geç kesin sonuç alıyorsun. ama kurallara kesin uyman gerek. bir de bol su ve hergün yürüyüş gerekiyor..

kızlar benide alın aranıza bayramdan önce başlamıştım baya faydası oldu ama bayramda alt üst oldu herşey pazartesi başlıycam kitabımda var hafta sonu iyi bi okuyum bari.

sende buraya sık sık takıl, hem yeni fikirlerle karşılaşmak hem de motive olmak için çok işe yarıyor. ayrıca herkes birbirine destek olunca daha kolay yapılıyor bu diyet.

Akşama anneme gidiyorum, haber verdim, annem sordu:
- Ne pişireyim akşama? Sac böreği mi, karışık kızartma mı?
-Naptın anne ben diyetteyim ya
-E ne yiyeceksin?
-Sebze günüm bugün, sebze yerim.
-E tamam sana patatesli sac böreği yaparız o zaman.......
Ben Dukandan vazgectim "anne diyeti "yapacam bundan sonra

bilgiler için teşekkürler....ekmek ve türevi hiçbişey yok,meyve yok.pek bana göre değilyumurta asla yemem zaten.....bilmiyorum sanırım bunu yapamıcam.....

Merhaba, hoşgeldiniz bir inceleyin bakalım belki uygundur sizin için.

Haydi yeniden o zaman :)

Demez demez fıstık olacak sevgilisi hiç der mi?

Nasıl yaptın anlat, içinde ne var, çok güzel görünüyor.

arkadaşlar zaten gerekli açıklamaları yazmış ama özellikle daha yolun çok başında olan biri olarak söylemeliyimki, belki bu grubu bulmamış olsam çoktan bırakır yada kaçamaklar yapardım, insanın motivasyonu üst seviyede oluyor kilo verenleri gördükçe... sande sık sık bak buraya, kitabıda mutlaka oku ama, orada çok yararlı bilgiler bulacaksın çünkü...

carmen merhaba; 35 günde 4,6 kg vermek aslında pek de kötü sayılmaz. vücudunun direndiği bir nokta var. bende de diğer diyetlerde oluyordu bu. şimdilik dukanla fena gitmiyorum. en azından farkedilir bir biçimde kilo verebildiğim için devam kararındayım. ama başka tanıdıklarıma çok iyi gelen diyetisyenlerin kişiye özel listelerinden hiç fayda göremediğim dönemlerim var yakın geçmişimde.. bazılarına iyi gelen bazılarına gelmeyebiliyor. dönem dönem bedenimiz istediğimiz şekle girmemek için direniyor. sigarayı bıraktığım dönemlerde yediğim içtiğim herşeye dikkat ettiğim halde kilo üstüne kilo aldığımı iyi bilirim...
günlerdir çabalıyorsun, hiç kaçamağın da yok bildiğim kadarıyla. bu noktada metabolizmayı şaşırtmak en iyisi. paleoda da gayet sağlıklı bir biçimde besleneceksin sonuçta. kimbilir belki sebze ve meyvelerin işin içine girmesiyle bedenin bu değişim karşısında şaşırır ve inadı kırılır.
burda olmaya devam edeceğin için mutluyum. senden haber almak ve edindiğin bilgileri paylaşmak isterim.
izlediğin yöntem ne olursa olsun umarım istediğin kiloya hızla ulaşırsın..

anneler gerçekten alem oluyor.. şimdi gel de söyle patates olmaz, börek hiç olmaz anne diye.. benimki de biraraya geldiğimizde bir gün ille mantı yapar, o güzelim mantıya hayır demek zaten dünyanın en zor şeyi olduğu halde, yememeliyim falan desem "gel gel sana terayağlı sostan koymayız, diyet olur" der..

akşama karnıyarık yapma niyetindeyim, sebze protein günümde bugün....
patlıcanları fırında közlesem olur dimi, içide bol kıymalı az soğanlı yapsam
yalnız SALÇA olayına takıldım, sanki yağ var içinde ama emin olamadım, siz salça koyuyormusunuz yemekler ?????

Merhaba Peppe,
Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Ben de senin gibi düşünüyorum. Şu başağrısı geçsin yeter aslında. Bakalım sipariş verdiğim vitaminlerde gelecek. Zaten Paleo ve Dukan çok ta zıt değil birbirine ikisi de ketojenik diyetler sınıfından. Dediğim gibi gelişmeleri paylaşırım.

Neslihancım közlenmiş patates ile çok güzel oluyor. Ben salça değilde domates rendeleyip koymuştum. Bence koyulabilir yasak olarak okuduğumu hatırlamıyorum.

karnıyarık için bir önerim olacak. közlenmiş patlıcanın içine kavurduğumuz kıyma,soğan,biber,domates rendesi karşımını koyup en üste bir sivri biber koyarak fırına veriyoruz. sosu biraz sulu tutarsak ayrıca su eklemeye gerek kalmıyor. üstteki biber kızardığında fırından çıkartabiliriz.
bir de bunun tavuk versiyonlusu var. yine patlıcanı közleyip yarıyoruz. minik küpler biçiminde doğradığımız tavuk göğsünü biber, soğan, domates ile kavuruyoruz. patlıcanın içine aynı kıyma koyar gibi tavuktan hazırladığımız içi koyuyoruz. yine fırına veriyoruz. 10-15 dakika kadar sonra kaşar peyniri rendesi ekleyip peynirler eriyene kadar fırında tutuyoruz. kaşar peynir bizim diyetimizde light olacağı için çok fazla erimez. karnıyarıkların üstüne homojen dağıtmayı deneyerek eriyip bir tabaka haline getirmeyi başarabiliriz.
ben yemeklere çok az salça koyuyorum. şu sıralar domates bol olduğundan daha çok domates rendelemeyi tercih ediyorum.

Neslihancım közlenmiş patates ile çok güzel oluyor. Ben salça değilde domates rendeleyip koymuştum. Bence koyulabilir yasak olarak okuduğumu hatırlamıyorum.
salçaya özellikle baktım kitapta ama bir bilgi yok, sonra fransız kültüründe salçanın olmama ihtimali geldi aklıma
şimdi bende domates rendeliyorum ama malum kış geliyor, o yüzden ne zamandır aklımdaydı zaten
patlıcanları tostun tepsi konumunda koydum, közleniyor,
yaşasın sebze protein günleri

tarif için sağol canım
tavuklu kaşarlıyıda en kısa sürede deneyeceğimmmm

mehaba akadaşlar bende bu diyete ilk burada denk geldim ve bi süre düşündükten sonra bu kitabı bugün aldım kısmetse pazartesi başlıycam (haftasonu biaz misafir ağırlayacağımda) ama ne yiyeceğimi bilmiyorum özellikle kahvaltıda:78::78::78:

o zaman tekrar hoş geldin aramıza.. zaten vermen gereken fazla bi kilo yok şu anda, umarım çabucak gider onlarda. ilk deneyiminde 59 kiloya kaçtan düşmüştün, ne kadar sürmüştü??

hosbulduk canım..ben 70 kilodan 59'a düşmüştüm 2 ayda ama malesef 4,5 ayda gene 3-4 kilo almış bulunuyorum..yarını heyecanla bekliyorumm umarım en azından 3 günlük atakla 60'ı görürüm de seyiri kısa tutabiliirim...ve uzun bir güçlendirme ile sabitlerim kilomu.yaa sahiden herkes aynı anda mı geçti güçlendirmeye eskilerden kimse yok mu?neredeler haberi olanda mı yok???

2 ayda 11 kg çok iyi vermişsin bence. demekki güçlendirmeyi de yapsaydın hiç geri dönüş yaşamayacaktın... ama gnede çok güzel sonuç, o kadar da çok alamışsın... umarım bende aynı fazla uzatmadan veririm kilolarımım. aslında eskilerden kimsenin olmaması iyi bişey, demekki herkes başarmış:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…