Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar buğday kepeğinide hergün tüketebilir miyiz ve ne kadar

merhaba dukancı hanımlar..
öncelikle kendimi tanıtayım ben bu diyete geçen yıl mart ayında başlamış ve 21 mayısta 59 kiloyla güçlendirmeye geçmiştim. bunu yaparken bu forumu bir fiil takip etmişştim.ve güçlendirmeye geçeli 4,5 ay oluyor. bu süre boyunca 1 gün bile pro perşembesi yapmadım ve sigarayı bıraktım ve ne bulduysam yedim:KK56:ve nihayetinde bugün 62.5 kilo olduğumu gördümmm.daha fazla kilo almadan hemen tekrar diyete döndüm:KK43:2 gün atak yapıp seyirle devam edicem.59 kiloya tekrar gelince bu kez güçlendirmeyi yapıcam.inşallah
bu arada son bikaç sayfayı okudum ama vuvuu,goldenvenüs,sadeca,berrin,yasemiiin,mustlu,yolanda,yazyağmuru vb vb arkadaşlarımı bulamadımm.diyeti tamamlayıp bizim gibi forumumu bıraktınız kızlar nerelerdesinizzzz?

o zaman tekrar hoş geldin aramıza.. zaten vermen gereken fazla bi kilo yok şu anda, umarım çabucak gider onlarda. ilk deneyiminde 59 kiloya kaçtan düşmüştün, ne kadar sürmüştü??

yyaaaaa kızlarcanım çok sıkkın ben dün sanırım yanlış tartıldım 500 gr verdim sandım ama galiba vermedim bugün yine 67,400 çıktım dün aldım desem dün p günümdü ve farklı fazla bişey yemedim büyük ihtimal dün yanlış çıktı tartıda offfff ne güzel sevinmiştim:KK59::KK59::KK59:

dün ekmeği sen sormuştun sanrım ben de burdan direk kopyalamıştım şöyleymiş

- 4 yumurta
- 4 yemek ka. yoğurt ( light kullanıyorum)
- yarım çay bar. süt (light kullanıyorum)
- bir fiske tuz
- 10 damla vanilya aroması
- 10 damla limon aroması
- 1 fiske tarçın
- 1 çay ka. kabartma tozu
- 1 çorba kaşığı çörek otu
- 16 yemek kaşığı yulaf kepeği

Bunların hepsini karıştır ve yaklaşık 20 dakka kepeğin şişmesini bekle. Fırın tepsisine yağlı kağıt ser. Harcı yağlı kağıdın üstüne kaşıkla 8 eşit parçaya böl. 200 C de önceden ısıtılmış fırına ver. Yaklaşık 6-10 dakika sonra üzeri renk değiştirip sertleşmeye başlıyo, öyle olunca hemen fırını kapat ve kapalı fırında bir 5 dakka daha tut, sonra çıkart soğut ve bir poşete koyup buzdolabına koy. Her sabah al rahat rahat tüket.

dün ekmeği sen sormuştun sanrım ben de burdan direk kopyalamıştım şöyleymiş

- 4 yumurta
- 4 yemek ka. yoğurt ( light kullanıyorum)
- yarım çay bar. süt (light kullanıyorum)
- bir fiske tuz
- 10 damla vanilya aroması
- 10 damla limon aroması
- 1 fiske tarçın
- 1 çay ka. kabartma tozu
- 1 çorba kaşığı çörek otu
- 16 yemek kaşığı yulaf kepeği

Bunların hepsini karıştır ve yaklaşık 20 dakka kepeğin şişmesini bekle. Fırın tepsisine yağlı kağıt ser. Harcı yağlı kağıdın üstüne kaşıkla 8 eşit parçaya böl. 200 C de önceden ısıtılmış fırına ver. Yaklaşık 6-10 dakika sonra üzeri renk değiştirip sertleşmeye başlıyo, öyle olunca hemen fırını kapat ve kapalı fırında bir 5 dakka daha tut, sonra çıkart soğut ve bir poşete koyup buzdolabına koy. Her sabah al rahat rahat tüket.

canım çok sağol vanilya ve limon aroması koymasam olurmu

hergün yenmesi gerekiyor evet. Atakta günde 1,5 çorba kaşığı. Seyirde günde 2 çorba kaşığı

ay evet canım ya, bir yandan işyerinde olunca hızla okumaya çalışıyorum tabi, dikkat etmemişim. Buğday kepeğini kabızlık çekenler için 1 çorba kaşığı ekleyerek yenebilir yazıyordu kitapta ama her gün mü yoksa duruma göremi tam bilmiyorum. Ben kullanmadım hiç.

öğle yemeği menümde brokoli ve jambonlu krem peynirli krep var. 11 de actıvıa yemiştim ve keşke yemeğin yanında bir de diyet kolam olsaydı:KK43:(

siz neler yiyorsunuz???

Sadece süt içtim bir bardak kadar daha da bişey getiremedim. Canımda istemiyor birazda yoğurt yerim sanırım.

Sadece süt içtim bir bardak kadar daha da bişey getiremedim. Canımda istemiyor birazda yoğurt yerim sanırım.

Ben yine Dukan a uygun şekilde közlenmiş patlıcanın üzerine soğan sarımsak ve sebzelerle kavrulmuş kıyma onun üzerine de sarımsaklı yoğurt dökerek yedim. Çok lezzetliydi.:KK9:

Ben yine Dukan a uygun şekilde közlenmiş patlıcanın üzerine soğan sarımsak ve sebzelerle kavrulmuş kıyma onun üzerine de sarımsaklı yoğurt dökerek yedim. Çok lezzetliydi.:KK9:

Ne yenirdi şimdi beeeee :KK56:

Bende bu akşam köfte yapacağım birde haydari yaparım yanında.

Bu arada Kaymaçina diye bir tatlı var. Dukan tariflerinden almıştım akşam onu yaptım, bakalım nasıl oldu. İnşaAllah boşa çıkmaz zira 1 kilo süt 5 yumurta bir kaşıktan fazla tatlandırıcı harcadım :KK53:

ben akşam ne yapacağımı bilmiyorum. keşke sevgilim bi güzellik yapsa da iş çıkışı beni alıp yemeğe götürse:) ama o zaman da yürüyüşümü yapamam ki, eve yürümezsem spor yapamıyorum...

neyse sanırım gidip kendime sebze çorbası ve köfte yapsam daha mantıklı olacak..

bu sefer de yarın akşam abimle eşi bizi yemeğe davet etti. ama neyse yabancı yer değil, ayarlarım yemeklerimi:)

Ne yenirdi şimdi beeeee :KK56:

Bende bu akşam köfte yapacağım birde haydari yaparım yanında.

Bu arada Kaymaçina diye bir tatlı var. Dukan tariflerinden almıştım akşam onu yaptım, bakalım nasıl oldu. İnşaAllah boşa çıkmaz zira 1 kilo süt 5 yumurta bir kaşıktan fazla tatlandırıcı harcadım :KK53:

Çıkmaz çıkmaz, afiyet olsun arkadaşıma.

ben akşam ne yapacağımı bilmiyorum. keşke sevgilim bi güzellik yapsa da iş çıkışı beni alıp yemeğe götürse:) ama o zaman da yürüyüşümü yapamam ki, eve yürümezsem spor yapamıyorum...

neyse sanırım gidip kendime sebze çorbası ve köfte yapsam daha mantıklı olacak..

bu sefer de yarın akşam abimle eşi bizi yemeğe davet etti. ama neyse yabancı yer değil, ayarlarım yemeklerimi:)

Ben de bugün eşime dedim, evde hiç bir şey yok diye, çıkışta gider balık alırız dedi dışarıda yemek olayını pek sevmiyor bu eşler yaw:KK1:

selam kızlaaarrrr :KK3::KK3:

size tatlı yaptımm:KK56:

$SL742156.jpg $SL742153.jpg

selam kızlar.ben de yeni duydum dukan ı biraz okudum nette falan anlamadım hiç kitabı alıcam ama bana göre değilse boşuna da almak istemiyorum.belli bi menü yok sanırım sabah şunlar şu kadar akşam şu die o yüzden kafam karıştı.bi de bazı yorumlara baktım nette çok zor hep evdekilere ayrı kendime ayrı pişirmek zorunda kalıyorum yağsız falan zor mu bu diyeti yapmak biraz bilgi verebilir misiniz ben de artık kurtulsam şu doğum kilolarından En Büyük KK

kızlar benide alın aranıza bayramdan önce başlamıştım baya faydası oldu ama bayramda alt üst oldu herşey pazartesi başlıycam kitabımda var hafta sonu iyi bi okuyum bari.

Ben de bugün eşime dedim, evde hiç bir şey yok diye, çıkışta gider balık alırız dedi dışarıda yemek olayını pek sevmiyor bu eşler yaw:KK1:

sevgili olunca başka türlü birlikte yemek yiyemiyosun tabi, eli mahküm, dışarda yemek zorunda benimle:))

ama bende bu aralar kendi programımı aksatmamak adına ona zor ayak uyduruyorum. illa yürüyeceğim diye eve bile bıraktırmıyorum kendimi, umarım yakında ee yeter demez :KK50:

X