Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben yulaf kepeğinin kokusundan şikayetçiydim ya?Meğer kokunun kaynağı yulaf değil içine ilave ettiğim (kabızlık durumunda 1 kaşık buğday kepeği ilave edin deniyor ya) buğday kepeğiymiş.Dün akşam yalancı mantı yaptım, bayıla bayıla da yedim, ve hatta bitiremeyip kalanını eşime ikram ettim
Kabızlık sıkıntısı olan arkadaşlar buğday kepeği bende epeyce laksatif etki yaptı, deneyin derim

Ben yulaf kepeğinin kokusundan şikayetçiydim ya?Meğer kokunun kaynağı yulaf değil içine ilave ettiğim (kabızlık durumunda 1 kaşık buğday kepeği ilave edin deniyor ya) buğday kepeğiymiş.Dün akşam yulaf kepeği ile yalancı mantı yaptım, bayıla bayıla da yedim, ve hatta bitiremeyip kalanını eşime ikram ettim
Kabızlık sıkıntısı olan arkadaşlar buğday kepeği bende epeyce laksatif etki yaptı, deneyin derim

bitki çayılarının içinden sinamekide çıktı, ay ne sevindim, şimdi demleniyor, birazdan içerimmmm

yoğurt ve her çeşit süt ürününü istediğin kadar yiyebilirsin ama light olacaklar. fümeye gelince benim bildiğim jambona benzer bişeydir füme, kurutulmuş etten farklı yani. genel mantık yağ oranı düşük besinler tercih edilmesi, sosis salam sucuk vs yenmiyor mesela ama janbon ve fümelerde az yağlı olanları tüketebiliyosun. saat miktar vs konusunda kısıtlamıyor Dukan.

kızlaaaaaarrrr çok sevinçliyim iki gündür kilom aynı yerde sayıyodu bu sabah itibariyle 600 gr daha vermiş bulunuyorum67,800 olmuşum darısı sizlerin başına ama size bişey söylücem ben bu iki gündür kilomun aynı yerde saymasını su içmemeye bağlıyorum 2 gündür fazla su içemedim normalde günde 3 4 lt su içiyorum ama iki gün içemedim dün içtim bu sabah kilo vermişim bence bol bol su için arkadaşlar su içtikçe yaktığımız yağları idrarla dışarı atıyoruz bu diyete başladığımdan beri inanırmısınız prostatlı gibiyim habire tuvalete gidiyorum

teşekkür ederim canım :79:

:)) aynen bende prostatlı gibiyim, evde neyse de işyerinde garip oluyor, devamlı wc ye taşınan bi tip.. ama mecburen içmeye devami napalım.. en iyisi etraftakilere de içirip herkesin aynı şekilde wc ye taşınmasını sağlamak, o zaman göze batmayabilirim:))

Merhaba,

Şalgamı ben de şiddetle tavsiye ediyorum, çok işe yarıyor, hele bir de acılısı olursa süper oluyor..
Aşırı kabızlık varsa 2 gün üst üste içmeni tavsiye ediyorum.
Bir de daha önce de yazmıştım, N.L.Hekimin Biberiyeli karışım çayı...birkaç gün düzenli kullanınca çok işe yarıyor...
Nomral hayatta bile kabızlık sorunu yaşarım ki Dukan ile bu 2-3 katına çıktı, ama bu ikisi ile problemi çözüyorum. Tabii bünyem onlara da alışmasın diye ara da veriyorum, sürekli kullanmıyorum.

ialhi güldürdün beni

kitabı ben de almıştım ama tatile çıkıyorum okuyamam diye anneme vermiştim o okusun boş durmasın diye. Bu akşam dijital tartımı ve annemden kitabımı alıyorum eğer bulabilirsem yulaf kepeğini de alacam ve bu hafta başlayacam. en on 60 ken pazar günü tartıldım 62 yi gördüm tatilde sürekli fast food beni mahvetmiş :/

Kızlar merhaba,
Bu başağrısı beni araştırmalarımı derinleştirmeye itti. Ve bakın ne buldum. Düşük karbonhidrat diyetlerinde vücutta potasyum eksikliği meydana geliyormuş. Bu eksikliğin belirtilerinden bazıları ise kimimizde diyetin ilerleyen safhasında meydana gelen başağrıları, mide bulantıları ve güçsüzlük gibi semptomlar. Benim gibi bu tür şikayetleri olanların yazıyı okuyarak önlemlerini almasını tavsiye ederim.

"Potasyum vücut için hayati minerallerden biridir. Hücre içi ve dışında sıvı ve mineral dengesine yardım eder. Kan basıncının düzenlenmesini sağlar. Sinir iletiminin ve uyarılarının iletimine yardım eder. Kaslarınızın kasılmasına yardım eder. Kalp ritmi için hayati öneme sahip bir mineraldir. Potasyum eksikliğinin belirtileri : Yorgunluk, kabızlık, bacak krampları, kalp ritmi bozuklukları, zihin karışıklığı, baş ağrısı, letarji, güç kaybı, iştahsızlık, mide bulantısı, ve halsizliktir.
Potasyum içeren besinler :
Kahve, maya, kuru kayısı, süt tozu, kuru incir, badem, soya, zeytin, kuru fasulye, kuru erik, hurma, muz, patates, kayısı, kara ekmek."

Düşünsenize bu besinlerden sadece kahveyi o da sınırlı tüketiyorum ben. Bence ya içinde Potasyum bulunan bir multivitamin kullanmalıyız ya da Potasyum tablet almalıyız.

Son düzenleme:

çok haklısın, potasyum takviyesi için aklıma gelen birşey daha var: soyadan yapılan peynir görüntüsünde bir yiyecek, TOFU. kitapta da var. ama sanırım onu sp günlerinde tüketmek gerekiyor. dukanda ataktan sonra saydığı sebzelerin listesinde yeralıyordu çünkü. kitabı olanlar bakıp fikir paylaşımında bulunabilirler. yalnız ben birkaç kez yemiştim tadı diyet peyniri aratır cinsten. ama genede faydası olacaksa yenir nolucak. yulaf kepeğini yediktan sonra !!!

Emeğine sağlık arkadaşım.

O halde bunlara önem verelim. Mesela light süt tozu ile günde 1 bardak tatlandırıcılı nescafe içsek yeter sanırım ne dersiniz.

Emeğine sağlık arkadaşım.

O halde bunlara önem verelim. Mesela light süt tozu ile günde 1 bardak tatlandırıcılı nescafe içsek yeter sanırım ne dersiniz.

Başka bir kaynakta besinlerdeki değerlerini buldum arkadaşım. Aşağıya kopyalıyorum.

Besinler Sodyum mg Potasyum mg Fosfor mg Magnezyum mg
Süt 49 152 93 13
Yoğurt 51 143 94 13
Beyaz peynir (Edirne) 252 68 302 30
Yumurta 138 130 180 9
Dana eti (% 12 yağlı) 80 500 193 16
Koyun eti (% 21 yağlı) 70 290 147 14
Tavuk beyaz eti (derisiz) 68 235 187 27
Tavuk eti (but ve derisiz) 85 222 162 23
Yürek 94 208 160 18
Böbrek 200 230 218 20
Dana 73 281 333 20
Karaciğer
Tavuk 70 172 236 20
Dil 73 197 182 20
İşkembe 72 9 86 18
Hindi 65 266 178 22
Bamya 3 249 51 41
Yeşil biber (dolmalık) 13 213 22 18
Domates 3 244 27 14
Fasulye (taze) 7 243 44 32
Havuç 47 341 36 23
Ispanak 71 470 51 88
Kabak (yaz) 1 202 29 16
Karnabahar 13 295 56 24
Kıvırcık 14 294 54 11
Maydanoz 45 727 63 41
Mantar 15 414 116 13
Patlıcan 2 214 26 16
Salatalık 6 160 18 11
Soğan taze (yeşil) 5 231 39 -
Soğan (kuru) 10 157 36 12
Yeşil zeytin 1280 30 10 22
Siyah zeytin 3280 - - 22
Kahve (kuru toz) 70 3000 - 456

Kızlar biraz düzensiz olmuş tablo yapıştırıken ama siz anlamışsınızdır 4 tane değer var sıraylar aşağıdaki rakamlarda sırasıyla o değerleri ifade ediyor.

Ben haftada 2 gün saf proteine geçtim. Kalan 5 günde düzeyli beslenip vermem gereken 4 kiloyu ( Dukana göre 2 ) vermeye çalışıcam.

Maydanoza bakın hele :)
Ensağlamı kahve. Nescafe yalan oldu. Her gün bir bardak türk kahvesi içsek o kapatır açığı ama oda kansızlık yapıyor diyorlar. Dana etinde de yüksek miktarda var o işimizi görür sanırım.

Dikkat edelim bunlara madem arkadaşlar, böylelikle hem şikayetimiz azalacak hemde sağlığımızdan bir şey kaybetmemiş olacağız. Zira şu an muallak bu diyetin bize götürüsü.

carmen ellerine saglık bende bacak agrılarımı ya calsıyum ya magnezyum eksikliginden oldugunu biliyordum ama calsıyum çok alıyoruz diyordumki magnezyum eksik olabilir.

bu potasyum magnezyum ve calsuyum bizler iiçin çok önemli. benim görümcemde bacak agrıları ilerlemişti yaşlı birazda hareket ettiremiyordu artık doktor ona o gece dediki 5 tane muzu peşpeşe yemezsen seni taburcu etmeyecegim:))
babamda yazın felç gibi oldu birden ayakları fersiz kaldı üni.aciline götürdük calsuyum eksikligi çıktı felş oluyormuş yani.o yüzden ben bunlardan korkar oldum.gerçi benim bacak agrılarım geçti.çünkü seyir döneminde sebze alıyoruzki.almadıgımız bir karbonitrat ve yag ve sebzelerden patates.bunlar zzaten faydalı deiller bize.meyva önemli onuda kilo aldırmayan vitaminle destekleyebiliriz.magnezyumda potasyum kadar çok önemli onlarıda almamız lazım takviye.

carmencim ben dün kahve ve süt içmedim bugun kilom inmiş 500 gram.hemde adet olacagım 1-2 güne diye düşünüyorum şişlik varken yani.süt içmeyecegim ben kahvede artık.çünkü benim eski diyetisyemin kahveyi protein şok diyetlerinde vermiyordu

merhaba arkadaşlar bugü 300gr eksik geldim

26 eylül 66.3
27 eylül 65.0
28 eylül 64.5
29 eylül 64.5
30 eylül 64.4
1 eylül 63.8
2 eylül 63.7
3 eylul 63.3
4 eylül 63.0

Semacım çok sevindim kilonun aşağıya inmesine hem de bak az buz değil 500 gram. Dediğin gibi devam edelim o zaman bende değişiklik yok bakalım olacak mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…