Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

haklısın ama ne yazıkki ben normalde de su içmeyi sevmezdim ama zorluyorum tabii kendimi.

su konusunda ısrarcı olmaya devam edeceğim:KK69: ben de çok zorlayarak alıştırdım kendimi.
1 litre suya birkaç damla limon sıkabilirsin mesela. bir de yazboyu yapmaya çalıştığım bir şey: yine bir litre suya birkaç nane yaprağı katıyordum. hatta abartıp 3-5 maydanoz yaprağı kattığım bile oldu. her seferinde rahatsız etmeyen farklı aromalı bir su elde edip soğuk içecek niyetine tükettim. yan sehpada su şişesi ve bardak olayı da ordan kaldı bende:KK1:

yaa puding yemek serbest mi ve sp mi p de mi?? ben kakaolu light puding aldım ama yapmadım daha kaçamak yapıyormuşum gibi geliyor..
Ben protein gününde yedim.İçindeki tüm malzemeler light,sütümde yağsız süttü.Gönül rahatlığıyla yedim walla.
Yalnız ben bir itirafta bulunacağım.Dün diyeti bayağı bir bozdum.Dışarı çıktık,M.D.n.l.s'ta güzel bir menü yedim.Evdede eşim pazara gitmişti.incir,karpuz falan derken iyice abardım.sabah tartılmadım.Ama bugün sadece protein yedim.Yarında öyle yapacağım.Dün kendime ödül günü yaptım sayıyorum.Aynı motivasyonla devam edeceğim(ah şu meyveler beni mahvedecek yalnız)

Bu seramik tavayı ben de araştırıyorum. Hatta bugün öğle arası koştur koştur indirim var diye e..e'ye gittim. Ama gözüm tutmadı ordaki tavaları. İnce gibi geldiler. Bir de fiyat etiketleri yoktu. Mağaza çalışanlarının neredeyse tamamı yeni gelen ürünleri vitrine yerleştiriyorlardı, soramadım. Bir de c.m'in iyi olduğunu duymuştum. Sanırım ona bakacağım. Sen hangisinden aldın?

E..e den almamaklar çok iyi etmişsin. Benim aldığım tava yapıştırmaya başladı geri götürdüm iki yıl garantisi var diye. 5 gün incelediler bir de yağ koyarak pişirmeyi deneyin dediler. Ben de dedim ki tavanız yağsız pişirebildiği için aldım yağlı pişirmek için evde tavalarım var! Daha önce nette okumuştum E..e ürünlerinin arkasında hiç durmuyor diye doğruymuş.

Günaydın canlarımmm

Dün iki tane laftasif içtim bu sabah etki gösterdi. Çok şükür sıkıntımı giderdi. İnanırmısınız göbeğimde gözle görülür fark oldu. Yeşil çay içicem bu gün bol bol.

Tartıda hiç farketmedi ama. Akşama daha net belli olur sanırım. Tartıyı bilmem ama giysilerimden inceldiğimi anlıyorum kızlar. Oda beni çok mutlu ediyor.

sizde ne var ne yok

Bu seramik tavayı ben de araştırıyorum. Hatta bugün öğle arası koştur koştur indirim var diye e..e'ye gittim. Ama gözüm tutmadı ordaki tavaları. İnce gibi geldiler. Bir de fiyat etiketleri yoktu. Mağaza çalışanlarının neredeyse tamamı yeni gelen ürünleri vitrine yerleştiriyorlardı, soramadım. Bir de c.m'in iyi olduğunu duymuştum. Sanırım ona bakacağım. Sen hangisinden aldın?

Bende çok aradım canım K.r..a marka mağazadan aldım. Her boyu var çokda kaliteli buldum ve çok memnunum.

Geçen sene bu diyeti yapıp 8 kilo veren bir kişi olarak, bu seneki hedefimin -5 kilo olarak belirledim:) Meyvelerin piyasadan çekilmesini bekliyorum dersem gülermisiniz bana:KK70: Bu diyet kesinlikle yaz diyeti degil arkadaşlar, ortada güzelim sulu sulu şeftaliler, çilekler, kayısılar, kirazlar, karpuzlar kavunlar varken sen gel de yeme onları. :KK31:
Simdi malta erikleride çekilsin piyasadan başlayacagım hemen diyete:nazar: 1-1 şeklinde ilerleyecegim , bir ay kadar yapmayı planlıyorum. 5-5 teki kadar gerilim yaşamam en azından diyorum. Daha önce yaptıgım için sonuncu artık hemen görüpte kendini bana kanıtlaması da gerekmediğinden diyetimin :KK34:
Bir de güzellik merkezlerini bir turlayacagım 2 gün içinde, diyet esnasındada kavitasyona gitmeyi düşünüyorum, bol su ve karbonhidratsız diyet yaparken, kavitasyonunda tam zamanı bence:KK1::KK3:

Merhaba,
Daha önce bu diyeti yaparken hiç baş ağrısı oldu mu? 8 gündür artık had safhada bende. Sabah ağrı ile uyanıyorum akşam ağrı ile yatıyorum.

Günaydın canlarımmm

Dün iki tane laftasif içtim bu sabah etki gösterdi. Çok şükür sıkıntımı giderdi. İnanırmısınız göbeğimde gözle görülür fark oldu. Yeşil çay içicem bu gün bol bol.

Tartıda hiç farketmedi ama. Akşama daha net belli olur sanırım. Tartıyı bilmem ama giysilerimden inceldiğimi anlıyorum kızlar. Oda beni çok mutlu ediyor.

sizde ne var ne yok

Bende çok aradım canım K.r..a marka mağazadan aldım. Her boyu var çokda kaliteli buldum ve çok memnunum.

Telli Turna tuvaletle tekrar görüşmenize çok sevindim ! Bence yarın farkı görürsün. Ben de senin aldığın markayı deneyeceğim.

Telli Turna tuvaletle tekrar görüşmenize çok sevindim ! Bence yarın farkı görürsün. Ben de senin aldığın markayı deneyeceğim.

Al canım al ben çok memnun kaldım. Görsen taş gibi. Her boy var. Ben küçük almadım, biraz büyüğünden aldım ki yemek falanda yaparım yağsız. Bi tanede spatula aldım yeni çıkmış yine aynı mağazada var silikondan. Seramikler için onu önerdiler çizme falan yapmasın diye. Gerçektende faydasını gördüm. Çünkü tahtada nasıl olsa biraz sert. Birde ona bak sen.

Kızlar bu başağrısı sorununu nasıl çözeceğim hiç bir fikri olan var mı? Gittikçe daha şiddetleniyor saç diplerim bile acıyor artık. Gözlerimi açıp kapamak eziyet haline geldi.

evet bende bugun başladım atakta 1,5 kaşık yulaf kepegi hakkım oldugu için 1 yumurta 1 kaşık yulaf kepegi 1 kaşık yogur ve biraz kabartma tozuyla sand. ekmegimi yaptım akşamdan ve sabah kaşarlı sand yaptım çay ve tatlandırıcı ile kahvaltımı yaptım dun akşam bi paket tavuk gögsünden tavuk köftesi yaptım rondoya tavukları attım 1 sogan sttım kalan yarım kaşık yulaf kepegini biraz tuz karabiber ve pul biber attım rondoda cektirdim. Fırın tepsisisne yaglı kagıt serip köfteleri 40-45 dakk 150 derece fırında pişirdim müthiş oldular baya köfte cıktı hatta eşim cok begendi 3-4 tanesi mutfakta gelip giderken yedi kalanınıda ben iş yerime getirdim öglen light kolayla yiyeycegim aralarda acıkırsamda yanımda light süt getirdim onları içerim akşam için bi planım yok suan ama bozmamam lazım bu sefer hepimize kolay gelsin tabi su yuda unutmamm lazım

:KK62:Günaydın canlarım 19 gunün sonunda bu sabah 5 kilocugu postalamis olmamın sevincini ve hafifliğini sizlerle paylaşmak istedim kaldı 7 kilo :KK19:

Kızlar bu başağrısı sorununu nasıl çözeceğim hiç bir fikri olan var mı? Gittikçe daha şiddetleniyor saç diplerim bile acıyor artık. Gözlerimi açıp kapamak eziyet haline geldi.

İlaç tavsiyesi dışında şunları önerebilirim. En azından bana iyi geliyor.

İmkanın varsa başına buz koy saç diblerin üşüsün. Birde bana şu çok iyi gelir; havlu peçeteye bolca kolonyağı döküp alnıma yada ağrıyan yerin üzerine koymak.

Senin kan şekerin düştü sanırsam canım ya, bir kesme şeker atsan ağzına. Yada varsa şeker falan. Biraz iyi gelecektir.

:KK62:Günaydın canlarım 19 gunün sonunda bu sabah 5 kilocugu postalamis olmamın sevincini ve hafifliğini sizlerle paylaşmak istedim kaldı 7 kilo :KK19:

Ohhhh sefan olsun fıstık

evet bende bugun başladım atakta 1,5 kaşık yulaf kepegi hakkım oldugu için 1 yumurta 1 kaşık yulaf kepegi 1 kaşık yogur ve biraz kabartma tozuyla sand. ekmegimi yaptım akşamdan ve sabah kaşarlı sand yaptım çay ve tatlandırıcı ile kahvaltımı yaptım dun akşam bi paket tavuk gögsünden tavuk köftesi yaptım rondoya tavukları attım 1 sogan sttım kalan yarım kaşık yulaf kepegini biraz tuz karabiber ve pul biber attım rondoda cektirdim. Fırın tepsisisne yaglı kagıt serip köfteleri 40-45 dakk 150 derece fırında pişirdim müthiş oldular baya köfte cıktı hatta eşim cok begendi 3-4 tanesi mutfakta gelip giderken yedi kalanınıda ben iş yerime getirdim öglen light kolayla yiyeycegim aralarda acıkırsamda yanımda light süt getirdim onları içerim akşam için bi planım yok suan ama bozmamam lazım bu sefer hepimize kolay gelsin tabi su yuda unutmamm lazım

günaydın arkadaşlar. dukana başlayalalı bugun 8. günüm ve artık açlık hissetmiyorum. ama acıkmasamda mecburen yiyorum. o zamanada devamlı tok gezerek kilo veremeyecekmişim gibi geliyor. çok ilginç.... özellikle yulaf kepeğinden yaptığım krepler inanılmaz tok tutuyor. iki kaşığa çıktığı için miktarı da fazlalaştı.. şimdi önümüzdeki pazartesi tatılacağım ben haftada 1 tartılmada kararlıyım.. o zamanda vermiş çıkarsam işte bunun adı mucize olacak:))) bu kadar tok kalarak zayıflama mucizesi:))

harikasın tebrik ederim:))

arkadaşlar acaba idealimiize ulaştığımızda, içine giremediğimiz kıyafetlerimizle fotoğraf çekip yollasak mı???

günaydınnnnnn
dün akşam koca bir bardak şalgam suyu içtim kabızlık için
ve malesef işe yaramadı, ama çok tuzlu olduğu için sanırım su tutttu, diyete başlayalı ilk defa tartıda -- rakam görmedim hoş değişmede olmadı, bakalım yeni bir şey denemem lazım

kilo verenleri tebrik ederimmmm

aklıma takılan 2 sorum olacak, aslında kitabın önemli yerlerinin altını çizdim, arayınca buluyum diye ama baktımki nerdeyse tüm kitabı çizmişim, şimdi baştan okumaya başladım mecburen

1. sorum salça ile ilgili... yemeklere tat versin diye kullanıyormusunuz?? hadi şimdi domatesle idare ederizde kışın konulabilir mi acaba? hem tuzlu. hem yağ var sanki içinde...

2. sorum ise ben atak dönemini 10 gün yapçam, 11. gün SP yapınca, 9 gün atak + 1 gün protein + 1 gün sezeprotein yapmış gibimi oluyorum????
yani çarşamba günü atağın son günü, perşembe günü yine proteinmi olcak yoksa sebze protein mi????????

günaydınnnnnn
dün akşam koca bir bardak şalgam suyu içtim kabızlık için
ve malesef işe yaramadı, ama çok tuzlu olduğu için sanırım su tutttu, diyete başlayalı ilk defa tartıda -- rakam görmedim hoş değişmede olmadı, bakalım yeni bir şey denemem lazım

kilo verenleri tebrik ederimmmm

canım sinameki yap sıcak suyun içine at demlensin sonra süz içine biraz limon damlat iç bende çok işe yaradı

Kızlar bende kitabı geçen haftalarda almışrtım ha başladım ha başlicam ,dur yulaf kepeği alimda başlayayım derken bugün başladım,ama kepek filan almadım daha,sabak 2 haşlanmış yumurta yedim içim bayıldı resmen,neyse bugün acemilik diyelim,şimdi kiap evde kaldı ben ofisteyim ama atak evresinde yoğurt yeniliyormuydu?

Kızlaaaaarr birde füme et atak evresinde yenilebiliyor galiba ama bu füme dediğimiz kurutulmuş et değilmi? öyleyse işteykende arada bir çerez gibi yiyebiliriz doğrumu anlamışım?

X