düğüne iki hafta var ve ben ayrılmayı düşünüyorum, bir akıl verin lütfen :(

annene cahil deyip durma..
ve gercekten tavsiye istiyosan, o insanlardan uzak dur.. tek celsede biter o nikah, merak etme..
ha bi de, onemli olan huzur demissin, bu insanlarla olmaz o dedigin, bunlarin ne oldugu gayet meydanda.. bile bile lades deme.. kimse degismez, hatta daha kotu olr evlendikten sonra, Allah gostermesin..
nisanlin aileni bile elestiriyo, kim oluyo o, ne hakla? terbiyesiz..
annesiyle annen kotu, ki annen dunya iyisi de olsa, bu tipler onla da kotu olurlar..
evlenince aileler evleniyo,simdiden su durumdalar, evlenince nasil yipratir seni bu hal.. Allah korusun...
lutfen ayril..

Son düzenleme:
aynen ya, kustah herif.. nasil da emin kendinden.. anasina babasina saydiran, yarin kiza da saydiracaktir..

Keşke ikinizde anneleri uyarabilseydiniz en baştan ne bu ya resmen nifak tohumları atıyorlar insan çocuğu mutlu olsun istemez mi babanız ne harika bir insanmış bu arada maşallah eli öpülesi neye karar verirseniz hakkınızdan hayırlısı olsun selam ve dua ile

Yorumlara bakiyordum biri bunu farketmismi diye. Annesi esya istyo(oda kizi icin) diye annesini cahil yapmis. Dugun icn arabani sat diyen nisanliyi firsatci bulmamis pes dogrusu

içine sinmeyen en ufak birşey varsa hemen ayrıl, sende her genç kız gibi güzel şeylere layıksındır..kendini harcama

Düğünden sonra ne değişir biliyor musun?
Sözlü şiddet fiziksel şiddete dönüşür.
Kaynanan doldurur,annenin dediklerini unutmaz ve beklenen son.
Narsistsen evlen derim.

aslında başlarda hiçbirşey demiyordum annesine. bana kaç kez neler neler dedi. ne kv me ne ona hiç birşey demmedim. sonra baktım ki benim annem benzer şekilde davrandığında ana-oğul s.... ağzıma ben de olabildiğince sakin ve makul ölçülerde cevap verdim.

evlenmeye karar verdiğimizde annesi "ben herşyi yapacam, halledecem" demişti. bizimkiler düğün yazın olsun dediler; onlar kışın. dedik ki biz kısın düğün yapmaya ekonomik olarak hazır değiliz. onlar da dedi ki -basta kv olacak o cadı- "zaten biz herşeyi yapacaz, onların hazırlığına gerek yok". ama tabi işin rengi değişti. gelip biz basta böyle demiştik ama işler değişti hesabımız tutmadı da demediler. çok kalitesizlermiş....

siz saygıyı çoktan yitirmişsiniz ki

sevginin yaşaması mümkünmü...

herkes yerini haddini bilecek

kim ki benim aileme laf edebilir

alnını karışlarım ben adamın!

ya çok ilginç cidden bu kadar çok para konusu olöması çok ilginç ve ikinizde çalışıyorsunuz ya kredi çeksin hiç eşyası alınmayan yeni evli evi mi olur. Tek maaşı asgari ücretle çalışan insanlar bile herşeyi ellerinden geldiğince yapıyor üzüldüm adına. Annenin istekleri kesinlikle doğru, insan çocuklarının en iyi yerde olmasını ister haklı kadın. İnşallah sorunlarını hallerdesin

Ben sizde de şöyle bir hata buldum; 2 ayda hangi cesaretle evlenme kararı aldınız? Bir de maaşınızın 3/2si sizin borcunuza gidiyormuş. Yani evlilik sadece erkeğin eşya alması ile olur mu? Adetlerimizde de kız eşya almaz yazmışsınız. Valla erkek tarafını ve terbiyesizliklerini asla savunmuyorum ama ben erkek olsam ve kız eşyalara minimum katkı sağlayıp üstüne arabanı sat dese çok bozulurdum, kendimi kullanılmış hissederdim çünkü artık kadın da erkek de çalışıyor. Sıkıntınıza gelince annenize ve babanıza hakaret eden birini asla affetmeyin. Yol verin gitsin.

"bu arada o annesine (babası yok) benle görüştüğünü hiç söylememeiş. neden dedim, annem benim görüştüğüm kızlara hep bir kusur bulur o sadece kendi istediği olsun diyen bir manyaktır dedi. "

KEndi annesine "manyaktır" diyen insandan senin ailene saygı duymasını nasıl beklersin anlamıyorum.
Her aile kızının iyiliğini ister. Bunu asla unutmayın. Anneniz için de "cahil" kelimesini sık sık kullanmanız hosuma gitmedi doğrusu. Hele de bunu eşinize "annem cahil" diyerek bahsettiyseniz, ailenizi ezdiren sizsiniz demektir. Şimdi mi aklınız basınıza geldi demek istiyorum ama nafile..

Saygının olmadığı yerde sevgi asla olmaz bunu unutmayın. İnsanlar birbirini sevmek zorunda değildir, ama saygı duymak zorundadır. Size ayrılın diyemeyiz, bu kararı siz vereceksiniz. Ama şöyle bir düşünün ve "ben nerede hata yaptım" diye önce kendinizi sorgulayın..

Onun Annesi Ruh hastası seninki sadece cahil... İşte herkezin annesi kendine kötüde olsa kıymetli. Aranızdaki sorunlar çözülmeyecek gibi sanırım aileleri çok karıştırmışsınız işin içine belki bunda sizinde hatalarınız olmuş annenizi çok karıştırmışsınız sizde. Hakkınızda hayırlısı

ah kendi yaladıklarımı gördüm sizde. eşimi sürekli halası, ablaları, babası dolduruyordu ve annemin söylediği şeyleri yanlış yerlere çekip , eşime şikayet ediyorlardı. eşimde annemi bana şikayet ediyordu. benim annemde, kendi evi için değil bizim evimiz için olması gereken şeyleri istedi. ama eşimin ailesi sürekli yalan söylediler. anneme laf ettirmedim. babamda sizin babanız gibi arkamda durdu. düğün oldu. eşim şimdi ailesinin yalanlarını kendisi söylüyor, annemle araları iyi şuan. benim ailem muhatap olmuyor eşimin ailesiyle. babam tek kelime etti eşime düğünden önce, ben anneni, babanı, halalarını, kardeşlerini tanımam. bundan sonra benim muhatabım sensin dedi. ve olabilecek aksi durumlarda seni tanırım dedi. eşimde böyle konuşmasına çok sevindi. şimdi benim ailem eşimin ailesini ne arar, ne sorar, ne de eşime muhabbetini açar. çünkü çok yalan söylediler, ve aynen sizin yaşadıklarınız gibi annemin her söylediğini yanlış yerlere çekip eşimi doldurdular. şimdi mutluyum o insanlarla muhatap değilim. eşim beni tutuyor, her zaman yanımda. ama sizin eşiniz düzelir mi, yanınızda olur mu bilemedim açıkçası. biraz fazlaca aceleci davranmışsınız nikah konusunda. her şeyde bir hayır vardır. varsın tayininiz çıkmasaydı.. ne olacaktı. tayini düşünüp, kendinizi yakmışsınız. babanız hazır arkanızda duruyor, alsın eşinizi karşısına ciddi bir şekilde konuşsun. eşinizde, babanızın arkanızda olduğunu görsün derim.
hakkınızda hayırlısı olsun...

babam en kısa onunla konuşmak istediğini söyledi. bana da onun annesi akrabası eşi dostu ilgilendirmez dedi, ben ona veriyorum seni dedi. ama kızım ondan sana koca olur mu bunu sen göreceksin dedi. belki görüyorsundur ama bir de ben görmek istiyorum getir konusacağım onla dedi. ona söyledim biraz mırın kırın etti, sonra tamam dedi. annem ve babam yaşananlardan çok üzgün oldukları için biraz hassaslar ve allah korusun ya bir sağlık sıkıntısına dönüşürse diye ödüm kopuyor. ilk fırsatta konusacaklar ben de o konuşmadan sonra karar vereceğim.

Evlenirken maddi gücü 0olmadan evlenen bir cok tandıgım oldu ama kisme kupkuru yatak odasını alıp evlenmedi
hersey alındı dugunden sonra gerek kredı gerekse dugun takılarıyla borclarını odedıler
en bastan bu yola gıdılıp sızınde he he demenız cok yanlıs
sızde hatalısınız

en mantıklısı zaten eşinizle babanızın ciddi şekilde konuşması olacak. sakın taviz verip, alttan almayın. eşinizde durumun farkında olsun. aman sakın ailenizi ezdirmeyin, ki anlattıklarınıza göre ailenizinde suçu günahı yok. hiç bir şey onlardan önemli değil. annenizde haklı konusunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…