düğüne iki hafta var ve ben ayrılmayı düşünüyorum, bir akıl verin lütfen :(

Tebrikler Allah mutluluğunuzu, huzurunuzu bozmasın. Gerçek sevgi sizinki işte...

Evlilik maalesefki;çok iyi karar verilmesi gereken bir durum!!!.Elinizde güzel bir mesleğiniz varmış.Bence bile bile kendinizi mutsuzluğa sürüklemeyin.Kolay olmayacak,ama inanıyorumki,üstesinden geleceksiniz.
Zaman herşeyin ilacı olacak.ve bir zaman sonra iyiki böyle doğru bir karar vermişim diyeceksiniz.Çok çok yüzgöz olunmuş ve ailenize saygısı olmayan biri ile inanın yapamaz bir müddet sonra boşanmak zorunda kalırsınız.

Ben bu kadar kati bakamiyorum eminim buraya yazanlarin pek cogu bunlari yasamistir. Bu surecte ki siz sureci ziplenmis yasamissiniz gerginlik normaldir. Birbirinize sans verin daha yasanmadan yasanabileceklerin ihtimaliyle gelecek guzel gunleri yok saymayin. Yani belki tahmininiz gibi olmayacaktir hicbirsey. O zaman aklinizda soru kalmaz mi keske deneseydim demez miydiniz? Zaten nikahlisiniz allah korusun ama bosanma durumu zaten olacak su an bile. Ama ya tahmininizden iyi giderse hersey? Bi de sormak istediğim birsey var siz diyor musunuz acaba senin annen de soyle diye:) cunku bunlar iki tarafi da atese goturur

İmkansiz bitmez değişmez birak zorlama bak baban arkanda simdi den daha beter olur nasilsa evlendik birakamaz der zorla na kendini

Hala napıcam diye sormanız abesle iştigal..
Cahil de olsa, yanlış ta yapsa biri benim anneme ya da aileme böyle saygısızlık edecek..birine "salak" dediğimde, "sen kendi annene bak" diyecek he?
Onu duvara çarpar aya yollarım.
45968754 yıllık eşim de olsa bir dakika tutmam hayatımda.

Ayrıca anneniz yanlış düşünüyor ve yapıyor olabilir, evet bence de yanlış yapıyor, ama ikide bir cahil deyip durmayın siz de.

Dikiş tutmaz artık bu iş..

Çok zor durumlar bunlar bende benzer şeyler yaşadım nedense artık erkek anaları masraf etmek istemiyorlar Aslan gibi oğullarını veriyorlar kolaymı (şaka tabi) biz de hep kendimiz aldık herşeyimizi düğüne 20 gün vardı tuttuğumuz ev boşdu Allah yardım etti doldu 2 çocuğumuz var ama sizin vaktiniz var benim vaktim olsa vaz geçerdim.

önceden ailler arasında biraz bir tanışıklık vardı arada iyi referanslar vardı onlarla ilgili. annem de dedi bugun konuştuğumuzda bilemedik kızım adam sandık dedi. o zaman herşey çok iyiydi...

Pardonda, sen es degil, çanta mi aliyorsun referansa bakiyorsun? Yani evlenmek ne oldugunu biliyorsun degilmi? Ömür boyu beraber bir hayat paylasmak, bir ev paylasmak, bir yatak paylasmak. Sen sirf referansi var diye nasil ilerde biri ile cinsellik yasayacaktin?

Elbette bu yüzügü atmalisin. Ikinizde bu evlilik için hem maddi hem manevi olgun degilsiniz. Sonuçta bu sekilde bosanan ilk sen degilsin. Bu sekilde bosanmak, dügünden sonra bosanmaktan çok daha iyidir bence.

Dugunden sonra daha beter olur hersey ..
Ne dengesiz bir adammis , ne demek Annene ve Babana laf atmak soylemek terbiyesiz..
Saygi sifir sevgide yok ..
Ilerde daha cok pisman olmak istemiyorsan , yol yakinken dön.
Hazir babanda arkandayken..

13 sayfa olmus bile. Yorumlari okumadim ama eminim esinin/nisanlinin degismeyecegini söylemislerdir arkadaslar. Aklin yolu birdir. Bu kadar saygisizlik hele birde ailene karsi affedilir sey degil. Ister evlen unutmaya calis yinede unutamazsin yapilan saygisizliklari. Ki devam eder bu ailene karsi özellikle annene tavirlari.

Eski nisanlim aileme karsi saygisizlik etti diye nisani attim ben. Affedemedim. Unutamazdimda. Tabi baska bir sürü olaylar oldu ama ayrilma kararini kesin almamin sebebi saygisizlik olmustu.

Cok zor. Saygi olmayan yerde sevgide olmaz bana göre. Baban her kararinda arkandaymis ne güzel geriside önemsiz zaten. Zararin neresinden dönersen kardir. Insallah dogru karari alirsinda kendini bir ömür mutsuzluga mahkum etmezsin.

ALLAH yardimciniz olsun.

niye bitişik yazdın yahu çokta uzun okurken mahvoldum

iki tarafta da büyük hatalar mevcut

hakkınızda hayırlısı

keşke nikah için acele etmeseydiniz.

Bu adamla devam etmez. Evlenseniz de en fazla bir yil veriyorum evliligin omrune...

niye bitişik yazdın yahu çokta uzun okurken mahvoldum

iki tarafta da büyük hatalar mevcut

hakkınızda hayırlısı

keşke nikah için acele etmeseydiniz.

ay sonunda benden başka da diğer tarafta hata bulan oldu ya, tebrikler vallahi

bu konuda...

Anlamıyrm ben paran yok neden hemen evlenmek istiyor nişanlın biriktirip parasını kendini hazır hissedince evlenmesi lazım böyle sorunlar olmaZ en azında memurmuş nişanlın belli bir geliri var niye böyle acıtasyon yaparlar anlamam yani ayrıca adetten kız tarafı birşey almama durumu saçma geliyor bana kimin gücü neye yetiyorsa alması lazım çünkü ilerde hep ben aldım ettim laf olmasın sonuçta çalışıyorsun yani eşya para için laf söz çok üzücü ama insanlar çok tuaf gerçekten Allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…