düğüne iki hafta var ve ben ayrılmayı düşünüyorum, bir akıl verin lütfen :(

siz , esiniz ve ailesi ne yapsa olumlu bakmaya calisiyorsunuz. Allah askina ayrilmak icin illa aldatmasi mi lazim.
Azicik kendinizi dusunseniz keske. Oyle asiyim falan da demeyin gayet sonuk bir tipsiniz annenize salak diyen bir adamin karsisinda.

Ben anlamadim anneniz sizi ezdirmiyor?
Ama ayrilmak istiyorum dediginizde kocandir diyor..
O zmn Ayni evde mi yasiyorsunuz?
Yasamiyosaniz cok zor degil ben bitirdim deyip cikin bu isin icinden..
Annenizi dinlemeden..ole bi nikahla koca olunmaz bu adamdan koca da olmaz erkeklerede hic yakismiyor ya kv ile bozusmak kadinlar daha bu iste:))

hakkinizda hayirlisi olsun kardes ama agustosta tanidigin biriyle hemen evlenme karari alinir mi neden bu kadar acele ettin

Ayrilmak istiyorsaniz ayrilin. Dügüne kac hafta kalmismis bunun önemi yok. Dügün günü kuaförde sac yaptirirken ayrilan var. tabi dügün gününe birakmamak lazim yinede bu karari

Annenin söyledikleri o kadar saçma sapan ki... Özür diliyorum annedir kutsaldır ama senin de dediğin gibi çok cahil... Annem yok, olsaydı da bu şekilde eşimle annesiyle konuşsaydı onlardan önce ben gerekeni söylerdim. Sevdiğim adamla kulübede samanın üstünde bile uyurum mutlu olduktan sonra. Annem de kalkıp buna asla laf edemez.

2 ayda tanışıp evlenmek büyük bir etken. Sen bile adamı tanımıyorsun ki annene savunasın... Çok üzücü. Evlilik böyle basit bir şey değil.

Valla canim kendimi okudum sankim. Yani ben bu tur seyler yasamadim ama nisanliydim. Nisanlim subaydi. Bende memurum. nikahlandik. Tayin icin. Onuntayini geldi izmire tasadigim yere ancak ben dugunume 1 hafta kala ayrildim. Anneme saygisizlik yapti vee annem olsun cocuk o genc o affet demesine ragmen simdi boyle yapan ilerde neler yapar soyler sana anne diyerek annemi de dinlemeden ayrildim. Tek celsede de bosandim ondan. 5 yildir evliyim simdi. Cok mutluyum sukurler olsun. aileme saygisizlik ederse isterse padisahin torunu olsun bosarim. Bende acaba yanlismi yaptim dedim cok kendi kendime. Ama en iyisini yapmisim

aslında tam da böyle bir arkadaşım oldu. kız 30 yaşında savcıydı. adam da hakim. evlendiler. aileler arası saygısızlıklar oldu. bir sonraki gün boşandı. 1 yıl sonra bi kaymakamla evlendi. olabiliyor demek ki. aslında kararı siz vereceksiniz.

tüm mesajları okuyamadım, belki bu konuda da mesajlar olmuştur
aile didişmesi, arada saygı kalmamış olması bir yana da
ben şunu merak ettim

siz evlenirken bilmiyor muydunuz maddi durumu?
ikiniz de devlet memuruymuşsunuz, ne kadar geliriniz olacağını bilmiyor muydunuz?
eşiniz önce, şu anda maddi durumumuz müsait değil anneannemin full - kullanılmamış eşyalı evinde oturalım demiş, kabul etmemişsiniz, ağlamışsınız
sizi mutlu etmek için ev tutmuş ama maddi zorluklar sebebiyle eşyalar alınamamış
maaşınızın 3'te 2'si (ki bence büyük bir oran) arabanıza gittiği için evliliğinize maddi katkı sağlayamıyor olmanıza rağmen arabamı satmam diye de inat etmişsiniz
hayatınızı birleştirdiğiniz bir insanla el ele verip birbirinize destek olmak yerine, başkasından borç almasını tercih etmişsiniz
ailenize de, (ortamı idare edeceğim diye olsa bile) yalanlar söyleyip beklentiyi yükseltmişsiniz

tüm bunları okuyunca, ben sizin herşeyi eşinize yüklediğinizi düşündüm açıkçası
ve sizi biraz bencil buldum
hani siz istemeden, rızanız dışında evlendirilseniz tabi vermeyin arabanızı, paranızı vs
ama siz kendiniz isteyerek, severek evlenmişsiniz
sonra da eşyasız oturmayı kabul etmek hariç, kendinizden birşey vermeyi reddetmişsiniz.

bu durumda eşiniz de kim bilir neler düşünmüştür

onun annesi - sizin anneniz
eğer siz canı gönülden, kalp kalbe, el ele verebilseydiniz bu kadar büyük sorun oluşturamazlardı bence

Son düzenleme:
Benim nisanliMin ailesi iyiydi ama. Geldiler son 1 hafta cokk dil doktuler. Ama affetmedim. Sen benim anamin tirnagi olamazsin. Bitti bu is dedim ve ben nisanlima deli oluyordum. Cok seviyordum. Seve seve ayrildim. Evimiz esyalarimiz herseyimiz doseliydi. zor bir durum ama simdi boyle yapan ilerde neler yapmaz. Ozurleri nafileydi...Bu arada anneni anlattin. Tipki benim annemin aynisi. Hic farklari yok. O da istemedi ayrilmami.

Hemen ayrılmalısın ve sakın elalem ne der gibi saçma şeyler düşünmemelisin. Yolun başında kurtulmak en iyisi...Birşeyler nasıl başlarsa öyle gidiyor. Evlendikten sonrada şimdikinden farklı olmayacaklar. Eşin senin ailene karşı mesafeli olacak fazla gelip gitmek istemeyecek bunu sorguladığında sürekli bu olayları bahane edecek başına kakar gibi.. İnan böyle yaşamak daha zor olacak. Evlendikten sonra ailen ile eşinin kaynaşmasını istiyorsun öyle olmayınca da arada sen üzülüyorsun..

kaç kurtar kendini sakın böyle bir delilik yapma düzelir deme daha kötü olur herşey !! maaşın varmış misss gibi evlenip napıcan öyle bir adamla, hayatını yaşa rahat rahat maaşını ye ailenin yanında sıcak yemeğin sıcak yuvan huzurun olur en azından... kimse senden ve ailenden değerli değil sakın böyle bir evlilik yapma .. Ailene de hele de babana asla laf söyletme .

Hayatta demez zor aninda biz vardik derler. Hep başınıza kalkilir bence

neden kendini böyle bir adamla evlenmeye zorluyorsun..acı çekeceksen evlen..şimdiden böyle ilerde hayatını maf edecek ..

Faciaya 5 kalmış...Bu saygısızlıkla hicbisey yürümez aşk sevgi huzur beklemein.şimdiden bu kadar laf eden sizr ailenize yillar gectikce neler eder..Ya niye etmesin ..Bu tebiyesizligi birakacak adam hic yapmazdi zaten..birakmaz yani..annenizde o kadar ortaligi bulandirip sonrada niye kocandir kaderindir diyo çok sacma kendi ayaklari üzerinde duran bilincli arkasinda dag gibi babasi olan birisiniz belli..sakin ucuz insanlara kendinizi harcatmayin.Allaha emanet olun

merhabalar 1. sayfadan 12. sayfaya kadar mesajları okudum . bende buradaki herkeze anlatayım hikayemi
biz liseden beri görüşüyoruz eşimle . küçüktük bazı hatalar yaptık ama küçüktük birbirimizi affettik ve herşeye başladık . ben 2010 yılında üniv.kazandım oda aynı şekilde ama eşim benden 2 yaş büyük istediği bölüm türkiyede henüz olmadığı için bekledi bnmle aynı dönemde aynı dershaneye yazıldı ikimiz farklı şehirleri kazandık ben 2 yıllık okudum eşim 4 yıllık yaşadığımız şehirde okudu ben gittim . bana söz verdi 2 yıl içindew bitirir gelirsen o yaz nişan olacak diye söz verdi bana . cahillik işte ben yemedim içmedim bölümümü 1.likle bitirdim . mezun olduğım yıl söz yaptık biz kız tarafı olarak nişan istedik yapılmasını istemediler eşim ben yapacağım dedi ailesi kesinlikle eşimin aklına girdi ve yaptırmadı nişanı içimde kaldı neyse . BİZ TAM 2 YIL NİŞANLI DURDUK . akılsızlık ki keşke evlenmeden 4 5 ay önce nişanlasaymışız . okul var diye evlenemedik düşünemedik çnki . ve bu 2 yılı benm k.validem ve k.pederimanamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler .
neyse biz evlilik kararı aldık eşimle biz zannediyoruz ki ailesi yardım edecek babası ne kdar kredi çekip düğünü yapacaksınız deyince biz şok olduk ve eşim arabasını satıp babasının ihtiyacı olduğu için babasına vermişti babası düğününü ben yaparım diye almıştı parasını . ve bize 1 kuruş yardım etmediler üstüne üstlük bizi düğün kararı aldıkan sonra tam 2 kez ayırmak için eşime ne yalanlar söylediler ama BABALAR ah kız BABALARI .. eşimle çok kez konuştu babam ilk çıktığımzdan beri biliyodu eşimi tanıyodu ayırmadı barıştırdı bizi her seferinde . düğünümden 1 ay önce hastanelik oldum stresten sinirden dişimin enfeksiyonu boğazıma indi düğünüme 2 gün izin alıp düğünümü yaptım hastaneden ve düğüns sabahı olan pazartesi sabah 6 da geri hastaneye yattım ve bır hafta sonra ameliyat oldum .
anlatmak istediğim eğer 2 gönül bir olsaydı herşeye göğüs gererdi her ne olursa olsun SENİN CAHİL DEDİĞİN ANNENE O CAZGIR KAYINVALİDENE rağmen herşeye göğüs gerilirdi bir paspasda bile uyunurdu ama böyle olumsuzluklar eğer toparlanmıyorsa hayatını mahvetme baban arkandaymış iki dakika arkana bakma . ve o anneciğinede cahil deme.anneler bu konularda çok katıdır benm annemde düğünüme bir hafta kala kayın valideme demediğini bırakmadı çünki beni kandırdılar gelenk göreneklerimiz ağır bir toplumuz ama eskisi gibi kalmadı herşey iki kişiye yıkılıyor sonra bye bye denilip herkez keyfine bakıyor senin annende babanda olsa aynen öyle oluyor ... haa bide altınlar k.validem yürüttü saolsun masa masa gezip topladı .
evliyim 50 bin tl borcumuz var ama çok mutluyuz allah sağlık mutluluk huzur verdikten sonra ödeniyor hepsi . sıkışıyoruz gece sabahlara kadar çalışıyoruz ama akşam yatağa beraber girdiğimzde herşeyi unutuveriyor sarılıp uyyoruz .
mutlu olamayacağını düşünüyorsan ayrıl hayatını mahvetme arkana bakma . elbet önüne daha iyi birisi çıkar ..
bu arada içimi de dökmüş oldum :) eşim ailesinin ne yapmak istediğini anlayınca ikimiz karar verdik herşeye ve kendileri kendilerini dışladılar .

ve şunuda dipnot yazayım annem eşimin yanında annesi ile tartışma yaşadı ve anneme bir kez saygısızlık yapmadı annen haklı dedi . ailesi hala eşlimi doldurmak istiyor ama eşim izin vermiyor eğer eşiniz sizi sevse saygı duysaydı bunların hiç birisi yaşanmazdı .

Neden kendinizi hala evlenmek için zorluyor ve ateşe atıyorsunuz daha cicim aylarında böyle yapan evlenince neler yapar 1 yıl sonra boşanıyorum diye konu açmazsanız iyidir okumuşsunuz maaşnız var ms gibi bu ezdirme niye ayrıca annenize sürekli CAHİL demeniz çok itici benim bile zoruma gitti yaa!!!

hiç dusunmed kos bir avukat bul. Onlar kimde annene agız acıyorlar. tovbe tovbe..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…