Düğün tarihi sorunu

Aileme normalde ters yani bu kadar kısa sürede düğün yapmak ama ona rağmen erken olsun kış olursa olsun dediler ama ailesinin haberi yok kendisi olmaz soğuk diyor
Problem ne ailende ne onun ailesinde muhtemelen. Problem siz ikinizin arasında ve bizzat nişanlında. Bir şeyler var ki düğünü öteliyor. Yoksa her şey hazır imkan var şartlar uygunsa ve karşı taraf aşık seviyor sayıyor ise hemen evlenmek ister

Yani ben bu gel git konusunda nişanlı ailesine hak veririm , o kadar yol otobusle hem de hem tanisma , hem nişan , sonrasinda da düğün konuşmak için gelinmez.
Yakin sehirde yasanmis olsa , onlar gelirler , siz gidersiniz sonra da nişan olurdu. Ama simdi onlar geldilerse siz de gitmeniz gerekiyor bence. Madem karşı taraf icin yol niye sıkıntı oluyormus diyorsa aileniz kendileri icin de yol sıkıntı olmasın ve gitsinler.
Düğün tarihi konusunda nisanliniza sadece savunmasi oldugu icin yaz başında istemem konusunda hak verebilirim , babanız komple haksız, nisanli ailesi de ocakta ya da diger kis aylarinda istemiyorsa aşırı kar yağışı alan ve yolların kapandığı bir bölgede yaşıyorlar ise haklı olabilirler. Ama 2 yerde dugun yapılacağı için savunma dışında kalan tüm bahaneler yersiz her iki taraf için

Babam nişanlımı tam olarak kabullenmedi. Öğrencisiydi babamın, şimdi de damadı oldu. Daha yeni alışıyor. Nişanlım da ona bozuluyor. Beni niye kabullenmiyor diye
Ya herkes adapte sürecini hak ediyor. Kimse kimseyi öz evladı gibi kabullenmek zorunda da değil. Saygı gerekli. Gerektiği kadar değer verseler yeterli.

Babanızın sadece tarih belirlemek için onca yoldan gelmelerini beklemesi biraz fazla olmuş ama nişanlınız da biraz öküz galiba. Gelemezler diye kestirip atılmaz, orta yol bulmaya çalışır insan. Gelmek yerine ailem arasın görüşsünler vs. der. Eşimin ailesi ben nişanlıyken hem bayramlaşmaya hem de bohça getirmeye 1200 km’den gelmişti. Öyle bir talebimiz olmamasına rağmen. Gelen geliyor bir şekilde.

Biraz borcu var ocakta olursa sıkışırım dedi. Ama nisanda olursa da bir şey fark etmeyecek açıkçası çünkü yaz sonu bitecek taksitler. Başta sıkışırım ama idare ederiz dedi hatta ben istemiyorsan olmasın dedim onu ben düşünürüm sen canını sıkma dedi. Ama şimdi ne oldu ağır mı geliyor başka bir şey mi konuşuldu bana söylemiyor bilmiyorum

Sadece tarih değil eşyalar nasıl olacak ev nasıl olacak ya da farklı adetler istekler var mı diye öğrenmek istiyorlar. Çünkü hiçbir şey konuşulmadı.
Arasınlar da demiyor siz bana isteklerinizi söyleyin ben söylerim diyor

Ya herkes adapte sürecini hak ediyor. Kimse kimseyi öz evladı gibi kabullenmek zorunda da değil. Saygı gerekli. Gerektiği kadar değer verseler yeterli.
Ben en başta artık hocan değil baban olacak bunu kabullenmeye başla demiştim. O da kendince öyle davrandı. Babam da nişandan sonra yavaş yavaş kabullenmeye başladı ama bunu net olarak gösteren birisi değil o yüzden de nişanlım bozuluyor

Ev eşya konusu da telefonda pekala halledilebilir, memleket meselesi değil sonuçta. Ama ben nişanlınızdan olumsuz bir izlenim aldım. Adam gelemiyorsa bile en azından yapıcı olur, arayı bulmaya çalışır. Kim gidecek o yolu modunda adam. Amma prenses çıkmış. Yaz olmaz, ilkbahar olmaz, kış olmaz, ne zaman baba mezara girince mi skdkdkd

Kesinlikle öyle yapıcı da olmuyor orta yolu bulmaya da yardım etmiyor

Tamam şimdiye kadar benim için bütün olumsuzluğa katlandı o konuda hakkını yiyemem ama düğün konusunda zorluyorlar iki taraf da

Senin nişanlın senden rol çalıyor. Sen diğer tarafla bu kadar sıkı fıkı mısın? Beni kızları gibi sevmiyorlar diye sen de otur ağla bari dengelensin mevzu

Tamam şimdiye kadar benim için bütün olumsuzluğa katlandı o konuda hakkını yiyemem ama düğün konusunda zorluyorlar iki taraf da
Bu zamana kadar bütün zorluklara beraber katlandınız ve orda kaldı bu başka bir konu zamanında bazı konularda katlandı diye bunda çözüm yolu aramayacak diye birşey yok

Sen nikahtan hiç bir şey istemeden gelsen 10 numara olur bence başka bir mantık göremedim ben masrafın abartılısına karşıyım da illa ev kurarken iki kanepe bir yatak bile alsan belli bir meblağ tutuyor. Kadın erkek elini taşın altına illaki sokacak

Senin nişanlın senden rol çalıyor. Sen diğer tarafla bu kadar sıkı fıkı mısın? Beni kızları gibi sevmiyorlar diye sen de otur ağla bari dengelensin mevzu
Kardeşleriyle iyiyiz yani çok sık konuşmuyoruz ama aramız iyi annesiyle de nasıl konuşacağımı pek bilemiyorum ama anlaşıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…