Düğün tarihi sorunu

maviye sevda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
62
9
24
Selam arkadaşlar
Başlıktan da anlaşıldığı üzere sorunumuz düğün. Nişanım Ağustos'ta oldu ve nişanlımın ailesi hem tanışmaya hem de yüzük takmaya geldiler. Hepsi 3 gün içinde oldu ve geri döndüler çünkü şehirler arası mesafe oldukça uzak. Ve o zaman hepsi üst üste olduğu için düğün konuşulamadı. Artık bir karar verelim denildi ancak bir türlü tarihi ayarlayamadık. Yaz başında nişanlımın tez savunması olduğu için olmaz dedi yaza kadar süreçte babamın izni sıkıntılı ve kimseye uyduramadık. Yarıyıl tatilini düşündük ancak soğuk diye vazgeçtik. En sonunda babam da ailesi gelsin konuşalım dedi. Nişanlım da o kadar yol çekemezler o yüzden gelmeyecekler dedi. Kimse bana fikir sormuyor onu geçtim ama arada kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Niye yarıyılı es geçtiniz ki. Bende kasımda evlendim. İyi ki de kışın evlenmisim bir daha düğün yapsam yine kış mevsimini seçerdim. Gelinlikle bunalmiyorsun ferah ferah oldu. Herkes montla geldi düğüne tamam ama sonuçta salon ısıtmalıydı, ve herkes çıkardı üstünü herkes istediği gibi giyinmişti mevsim pek önemli olmadı. Balayına da gittik çok da güzel oldu.

Bütün yaz mi sürüyor savunma ?

bizimki istemede konusulmustu. erkek tarafı düğün için ne düsünüyorsunuz diye sordu. abim de direkt 20 mayıs dedi (öncesinde bana ve esime sormustu bize okaydi) herkes de işini ona göre uydurmak zorunda kaldı, güzel de oldu. kp falan laf etti kendi basınıza karar veriyorsunuz falan diye ama bir kere konusulduğu için geri dönemediler bence de ama gelmelerine gerek yok bir tarih belirlenecek diye. telefonda konusup anlaşsınlar.

Es geçmek değildi aslında Daha erkeni olmazdı çünkü nişanlımın babaannesi vefat etti. Biz de o ordayken düşündük düğünün ocakta olmasını. Hatta buna sevinir diye düşünmüştüm erken olacak diye ama bir sürü şey sıraladı başta sen istiyorsan olur dedi artık ailesiyle konuşacaktı ama bir baktık bu sefer de soğuk olur dedi.

Öncelikle ne kadar mesafe? Baban direk onları arayip davet etse daha iyi olur öteki türlü arada siz kalırsınız sizin ilişkiniz etkilenir. Nisanlilik sıkıntılı bir süreç çünkü. Ee uzak diye direk düğünde mi gelecekler. Sonuçta bunlar dünür olucak vakit gecirmeli diye düşünüyorum.

Bizimki çok aceleye geldi yoldan geldiler ertesi gün hem tanışma hem isteme oldu bir gün sonra da nişan oldu. Nişanın ertesi günü de döndüler o yüzden konuşacak ortam olmadı.

Ne demek gelemezler? Binip uçağa otobüse evlilik için ne yapılıp edilecek konuşsunlar. Online görüşün madem. Nasıl planlayarak bu iş, ötelenecekse ne demeye nişan takmış. İşi gücü bitince yapalarmış. Millet de tuhaf
3 gün değil 4 gün kalıp konuşup gitselermiş herkes bir değişik valla

Biz batıdayız onlar doğuda yaklaşık 19 saat var mesafe olarak. Arada kalan sadece ben oluyorum aslında ve evet büyük ihtimalle düğünde gelecekler. Nişanlım direkt net bir şekilde onlar gelemezler daha önce de söyledim dedi. Ailem de bunu kabul etmiyor yüz yüze konuşmak daha iyi olur diye

Uyuz ya millet müstakbel damat hepten ayarsız

Bizimki çok aceleye geldi yoldan geldiler ertesi gün hem tanışma hem isteme oldu bir gün sonra da nişan oldu. Nişanın ertesi günü de döndüler o yüzden konuşacak ortam olmadı.
kız ama isteme bu yüzdendir zaten. verdik gitti diyince kalktılar mı hemen bizde verdik gitti dedikten sonra sordular düğün için size ne zaman uygun olur falam diye. bence istemenin olayı da budur yani.

aman hiç stres yapma. istediğiniz bi tarih varsa siz söyleyin. evladının düğününe de bi zahmet iş-güç ayarlayıp hazırlanırlar. istediğiniz bir tarih varsa babanıza söyleyin, karsı taraf arayınca baban da su tarih bize uygun desin

Online değil ama telefon olayını bizimkiler kabul etmedi. Öyle düğün mü konuşulur diye. Bunu nişanlıma da söyledim ama kabul etmiyor

Ailen haklı, bir iki kez gelme ile kimsenin incileri dökülmez. Bir onlar gelir bir siz gidersiniz işler ara ısınır.
Zorluk çıkacaksa hiç kız almaya gelmeselermiş madem. Onlara zorluksa size de zorluk. Onların ailesininki can da sizinkilerin ki patlıcan mı ne alaka imiş

Online değil ama telefon olayını bizimkiler kabul etmedi. Öyle düğün mü konuşulur diye. Bunu nişanlıma da söyledim ama kabul etmiyor
Baban haklı, bu konu öyle konuşulursa sarpa sarar. Mesela şu an konuşulduğu gibi negatiflikler yüklenmeye başlamış irite eder insanı

Sorunun başı o aslında kimse sormuyor sen ne zaman istiyorsun diye herkes kendine göre bir tarih söylüyor ve karşı taraf olmaz diyor. Nişanın olacağı gün evde yemek oldu annesi ayak üstü ne istersiniz ne yapalım diye sordu ama kalabalıktı ve yani ne kadar konuşulabilirdi bilmiyorum. Nişanlım da onu söylüyor kadın orda sormuş ne istersiniz diye söyleseydiniz madem diye

19 saat mesafe de olsa uçakla gelinebilir. Sonuçta her zaman gorusulmeyecek. Ailenin karşı tarafın ailesini tanımaya hakkı olduğunu düşünüyorum
Şahsen benim kız kardeşimin başına böyle bir durum gelse. Babam çağırsa onlar yok uzak gelemeyiz bilmem ne diyip bahane uydursa babam kiyameti koparır bu sefer kavga gürültü olur. Pazardan meyve almıyorlar sonuçta. Hal ve hareketlerini incelenecektir aileniz. Biriyle evlenirken ister istemez ailesi ile de evleniyorsun. Nisanlinda kusura bakmasın kız evini biraz alttan almak zorunda. Ama sen babana söyle direk kendi arasın davet etsin. Ben bu fikirdeyim

Öyle tabiki iki kere görmeyle ne kadar tanıyabilirsin ki. Biz gitmeyi düşünmüştük babamın iznini ayarlayamadık öyle olunca geri plana atıldı biraz. Ama onlar da haklı olarak gelsinler istiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Herkes farklı bir şey istiyor

Allah Allah ya. saçmalığa bak. bence siz esinizle konusup anlasın su gün olacak diyin. herkesin fikrini sorarsanız zaten ortak bir kararda buluşmanız çok zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…