Düğün tarihi sorunu

Allah Allah ya. saçmalığa bak. bence siz esinizle konusup anlasın su gün olacak diyin. herkesin fikrini sorarsanız zaten ortak bir kararda buluşmanız çok zor.
Ortak karar da yok çünkü fikrim sorulmuyor. En son nisanın başında olsun demiştim başta kabul edilse de sonra olmaza dönüldü. Nişanlım zaten farklı bir şeyler düşünüyor. En mantıklısı aslında yaz başı olmasıydı ama o da olmuyor

böyle seylere ailelerin karar vermesi beni gıcık ediyor valla. evlenecek olan sizsiniz ama aileler sürekli benim dediğim olsun derdinde

Nişanlılık bir yönden bu tarz şeyleri görmek için iyi. Otur düşün sağlam karar ver evlilik için.

Bence esin ailesiyle konussun, sen ailenle konus. Ortak tarihe ikiniz karar verin.
Ayrica tel de her sey konusuluyor, h de goruntulu. Bu konu icin,o kadar yolu gelmeye gerek yok bence de . Nisan tatiline gore ayarlayin bence

Hazirliklarin cogunu da siz yapin, kimse kafaya takmasin. Yani biz edimle bu sekilde yapmistik. Para olsun yeter ki

Sorulmuyor demissin de . Sordurt yani. Siz evleniyorsunuz sonucta.

Online değil ama telefon olayını bizimkiler kabul etmedi. Öyle düğün mü konuşulur diye. Bunu nişanlıma da söyledim ama kabul etmiyor

Bu çok önemli bir konu. Ailen haklı. Gelsinler yüzyüze konuşulsun.

Erkek aileleri uğruna çaba harcamadıkları geline kıymet vermiyor, tecrübeyle sabit.

Kendimi sorguladığım vakitlerdeyim zaten. Ama ani bir karar verip pişman olmak da istemiyorum.
Geri çekil, sen evleniyorsan ailen kız evlendiriyor ise, karşı taraf da evleniyor ve oğlunu evlendirecek. Ayrıca Anadoluda düğün tarihi için erkek tarafı daha istekli olur usulen nasıl olsun diye. Doğu-batı fark etmez. Ailen isteme tanışma nişanı tek seferde yaptırarak gerekli kibarlığı sağlamış bence. Başkası olsa gelsin gitsinler der geçer.
Senin ailenin de onların da bir gidip gelmesi gerekiyor karşılıklı.
Daha bismillah düğün nikah olmadan ailem gelemez gidemez vs çok keskin cümleler. Evlenince ne olacak bu iş?

Sadece aile değil aslında nişanlımın da böyle olması yoruyor beni. Bir de iki yerde olacak düğün o yüzden zamanı iyi ayarlamak gerekiyor. O da olmuyor
Hiç kasma kendini aileni de beklemeye al, nişanlın ve ailesi kılını kıpırdatmıyorsa istekli değilse yol ver gitsin. Hiç de emek verdim diye düşünme. Böyleleri ile çözüm odaklı değilse evlilik de yürümez

Nişan at diye mi yapıyor, işi yokuşa sürüyor. En son sizin orda düğün olsun siz yapın biz yapmayalım sen de gel kendi kendine olacak heralde. Teşrif ederse düğüne de gelir paşa

Ailesinin durumdan haberi bile yok daha söylemedi çünkü ne zaman olsun diye. Annem de biraz bekleyelim dedi. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor çünkü ve çaba yok.

Nişan at diye mi yapıyor, işi yokuşa sürüyor. En son sizin orda düğün olsun siz yapın biz yapmayalım sen de gel kendi kendine olacak heralde. Teşrif ederse düğüne de gelir paşa
Ona göre de benim ailem işi yokuşa sürüyor. Ailesini çağırarak. Bu işler böyle olur diyorum ama sadece onunla konuşulsa da olur diye düşünüyor. Kendim aileme söylerim durumu diye düşünüyor kendince

Ya doğulu dedin yanlış okumadı isem. Doğu tarafından akrabalık ilişkileri vs cemi cümleden daha sıkı. Büyüklerin oturup bir karar alması gerektiğini bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Nişanlın tüm düğün masrafını bil fiil cebinden kendi kazancı ile yapmayacak ise tabi tüm aileler toplanacak. Senin ailen onun ailesi harcayacak siz de kulaktan kulağa mı konuşacaksınız. Ayrıca telefonla bir zahmet nasılsınız diye arayıversinler kız nişanlamakla olmuyor bu iş. Niye görüşmüyorlar koca koca aileler çok saçma

ay terbiyessiiizz. öyle bir laftan sonra ben bozardım işi. konusulup hallolabilecek bir seyde söylediği şeye bak. herkesin işi gücü var. biraz ödün verip anlaşmak ne kadar zor?
Bir şey dememek için kendimi tuttum açıkçası. Böyle değildi aslında yani hep keskin cümleleri vardı ama cenazeden geldikten sonra iyice değişti. Başta tamam üzüldü atlatamadı diyordum ama artık biraz göze batmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…