Düğün tarihi sorunu

Kendisi de söyledi böyle giderse bu iş bozulur kötü olur diye ama ortak yolu da bulmaya yanaşmıyor
Beni yanlış anlama doldurmak için de söylemiyorum. İşi yokuşa sürmek denir buna. Seni seven adam yapıcı olur senin olduğun gibi. Çöpsüz üzüm gibi gelsin bedavaya gelecekse kafasına girdi ise bu işten bir cacık çıkmaz. Kesinlikle aileni çiğneme asla. O nasıl ortada olmayan ailesini yüz göz etmiyor laf ettirmiyorsa o da senin ailene ağzını açmasın yani açtırma

Bir şey dememek için kendimi tuttum açıkçası. Böyle değildi aslında yani hep keskin cümleleri vardı ama cenazeden geldikten sonra iyice değişti. Başta tamam üzüldü atlatamadı diyordum ama artık biraz göze batmaya başladı
bence çok alttan almayın. bu evlemdikten sonra iyice önü alınmaz hale gelir

Ya doğulu dedin yanlış okumadı isem. Doğu tarafından akrabalık ilişkileri vs cemi cümleden daha sıkı. Büyüklerin oturup bir karar alması gerektiğini bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Nişanlın tüm düğün masrafını bil fiil cebinden kendi kazancı ile yapmayacak ise tabi tüm aileler toplanacak. Senin ailen onun ailesi harcayacak siz de kulaktan kulağa mı konuşacaksınız. Ayrıca telefonla bir zahmet nasılsınız diye arayıversinler kız nişanlamakla olmuyor bu iş. Niye görüşmüyorlar koca koca aileler çok saçma
Öyle tabiki birbirlerine çok bağlılar benim aileme akrabalarıma göre aşırı sıkılar hatta. Ve ailesi yapacak düğünü kendisi değil. Telefonla konuşuyorlar ama annesinin çok Türkçesi yok o yüzden anlaşma biraz zor oluyor babası da biraz sessiz konuşuyor babam çok anlamıyor o yüzden yüz yüze konuşalım istiyorlar zaten.

Bana ocak mantıklı gelmişti hem arası uzamaz hem de iki tarafa da uygun olur diye ki ailem de kendisi de en başta buna onay vermişti ama şimdi ne olduysa nişanlım istemiyor. Sıcak olsun yaz başı olsun dedik onu da istemiyor.
Istemiyorsa bir sikinti var, paylasamiyor gibi. Yoksa o da gun belirlemek icin heyecanlanirdi.

Bu arada herkesin dusuncesi farkli tabi bana da gun belirlemek icin o kadar yolu gelmek sacma geldi.

Öyle tabiki birbirlerine çok bağlılar benim aileme akrabalarıma göre aşırı sıkılar hatta. Ve ailesi yapacak düğünü kendisi değil. Telefonla konuşuyorlar ama annesinin çok Türkçesi yok o yüzden anlaşma biraz zor oluyor babası da biraz sessiz konuşuyor babam çok anlamıyor o yüzden yüz yüze konuşalım istiyorlar zaten.
Ben hala diyorum aileden değil nişanlından kaynaklı bence. Gelip babana diyecek o zaman yüzüne, ailem böyle böyle benle konuşun ben inisiyatif alıp aksiyon alacağım diyecek. Şu tarih bu sebeple bana uymuyor. Bizim maddi durum şu aralıkta müsait diyecek. Seninki kız gibi trip atıyor

He boyle durumda da es adayin orta yolu bulacak iste. Ailem boyle dusunuyor gibi. Ama onda istek yok belli ki. Sen de yeni yila kadar akisina birak. Baktin olmuyor, nisani at.

Beni yanlış anlama doldurmak için de söylemiyorum. İşi yokuşa sürmek denir buna. Seni seven adam yapıcı olur senin olduğun gibi. Çöpsüz üzüm gibi gelsin bedavaya gelecekse kafasına girdi ise bu işten bir cacık çıkmaz. Kesinlikle aileni çiğneme asla. O nasıl ortada olmayan ailesini yüz göz etmiyor laf ettirmiyorsa o da senin ailene ağzını açmasın yani açtırma
Doldurma olarak kesinlikle anlamıyorum. Fikri soran benim sonuçta ve herkese açık bir yer o yüzden herkesin fikri de farklı olabilir. Ama haklısın. Ailemi çiğnemem asla. Sadece kafam karıştı ve ne yapacağımı bilemiyorum. Öyle mi düşünüyor ya da ne düşünüyor bilmiyorum.

He boyle durumda da es adayin orta yolu bulacak iste. Ailem boyle dusunuyor gibi. Ama onda istek yok belli ki. Sen de yeni yila kadar akisina birak. Baktin olmuyor, nisani at.
Daha nişan olmadan annemler arayı çok uzatmayı istemez demişti. Hemen olsun isterler demişti. Benim ailem de kışa denk gelmesin diye düşünmüştü. Yani yaz başı olur diye. E bu sefer de arası uzuyor diye o istemedi. Çok istekliydi sen ne zaman istersen olsun diyordu. Ama şuan tam tersi gibi davranıyor o yüzden bilmiyorum

Ona göre de benim ailem işi yokuşa sürüyor. Ailesini çağırarak. Bu işler böyle olur diyorum ama sadece onunla konuşulsa da olur diye düşünüyor. Kendim aileme söylerim durumu diye düşünüyor kendince

Peki siz hiç nisanlinizin ailesinin yaşadığı yere gittiniz mi ?

Kars olduğunu dusunursek yaşadıkları yerin uçak biletleri aşırı pahalı, zaten gelip nisan yapmışlar yakın zamanda bir dünya masrafları olmuştur. Düğün konusunu konuşmak için ille de gelinmesine gerek yok ki , telefonda usulunce de konuşulur ki daha siz nisanliniz ile karar verebilmis degilken nasıl ailelerin konuşup bir karara varmasini bekliyorsunuz ?

Siz Ocak başında istiyorsanız nisanli kabul etmiyor, yaz basi diyorsunuz savunma diyor , bir ara babanizin izni müsait olmuyor , sonrasına kalırsa nisanli ailesi yok diyor.
Peki kim ne istiyor, fikir beyan ediyorlar mi yani nisanliniz mesela hangi ay olsun diyor ?
Ya da aileniz ?

Normalde siz ve nisanliniz karar verir geri kalan herkes uyar , yurt dışından gelecek olanlar varsa bir tek onlara belki danisilabilir tarih o kadar .
Bir de 2 memlekette düğün diyorsunuz , siz daha ilk düğün tarihinde mutabakat saglayamamissiniz ki ikincisi olsun.

Biraz s
Daha nişan olmadan annemler arayı çok uzatmayı istemez demişti. Hemen olsun isterler demişti. Benim ailem de kışa denk gelmesin diye düşünmüştü. Yani yaz başı olur diye. E bu sefer de arası uzuyor diye o istemedi. Çok istekliydi sen ne zaman istersen olsun diyordu. Ama şuan tam tersi gibi davranıyor o yüzden bilmiyorum
Biraz akisina birak. Bir seyler ters gitmis olabilir.

Selam arkadaşlar
Başlıktan da anlaşıldığı üzere sorunumuz düğün. Nişanım Ağustos'ta oldu ve nişanlımın ailesi hem tanışmaya hem de yüzük takmaya geldiler. Hepsi 3 gün içinde oldu ve geri döndüler çünkü şehirler arası mesafe oldukça uzak. Ve o zaman hepsi üst üste olduğu için düğün konuşulamadı. Artık bir karar verelim denildi ancak bir türlü tarihi ayarlayamadık. Yaz başında nişanlımın tez savunması olduğu için olmaz dedi yaza kadar süreçte babamın izni sıkıntılı ve kimseye uyduramadık. Yarıyıl tatilini düşündük ancak soğuk diye vazgeçtik. En sonunda babam da ailesi gelsin konuşalım dedi. Nişanlım da o kadar yol çekemezler o yüzden gelmeyecekler dedi. Kimse bana fikir sormuyor onu geçtim ama arada kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Nisanliniz haklı o kadar yol gidiliyorsa konuşmak için bu seferde sizinkiler gitsin hemde iadeyi ziyaret gibi olur.

Ben hala diyorum aileden değil nişanlından kaynaklı bence. Gelip babana diyecek o zaman yüzüne, ailem böyle böyle benle konuşun ben inisiyatif alıp aksiyon alacağım diyecek. Şu tarih bu sebeple bana uymuyor. Bizim maddi durum şu aralıkta müsait diyecek. Seninki kız gibi trip atıyor
Birkaç kez bir araya geldik netleştirelim diye ilkinde nisan başı dedik herkes tamam dedi nişanlım da tamam demişti yani. Sonra babam olmaz dedi. Tekrar konuştuk ocakta olsun hem iki düğün için de rahat olur herkesin de tatili dedik. Ona da tamam dediler. Ama bu sefer de ne olduysa nişanlım olmaz dedi. Tekrar konuşalım diye bir araya gelelim dedik bu sefer de ben gelmem dedi. Siz kararı verin bana söylersin dedi. Yaz diye düşündük ona da hayır dedi. Bakınca kız evinin bu şekilde olmaması gerekirken biz oğlan evi gibi olmuşuz.

Selam arkadaşlar
Başlıktan da anlaşıldığı üzere sorunumuz düğün. Nişanım Ağustos'ta oldu ve nişanlımın ailesi hem tanışmaya hem de yüzük takmaya geldiler. Hepsi 3 gün içinde oldu ve geri döndüler çünkü şehirler arası mesafe oldukça uzak. Ve o zaman hepsi üst üste olduğu için düğün konuşulamadı. Artık bir karar verelim denildi ancak bir türlü tarihi ayarlayamadık. Yaz başında nişanlımın tez savunması olduğu için olmaz dedi yaza kadar süreçte babamın izni sıkıntılı ve kimseye uyduramadık. Yarıyıl tatilini düşündük ancak soğuk diye vazgeçtik. En sonunda babam da ailesi gelsin konuşalım dedi. Nişanlım da o kadar yol çekemezler o yüzden gelmeyecekler dedi. Kimse bana fikir sormuyor onu geçtim ama arada kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Nişanlın neden sana sormuyor tek başına mı evlenecek

Peki siz hiç nisanlinizin ailesinin yaşadığı yere gittiniz mi ?

Kars olduğunu dusunursek yaşadıkları yerin uçak biletleri aşırı pahalı, zaten gelip nisan yapmışlar yakın zamanda bir dünya masrafları olmuştur. Düğün konusunu konuşmak için ille de gelinmesine gerek yok ki , telefonda usulunce de konuşulur ki daha siz nisanliniz ile karar verebilmis degilken nasıl ailelerin konuşup bir karara varmasini bekliyorsunuz ?

Siz Ocak başında istiyorsanız nisanli kabul etmiyor, yaz basi diyorsunuz savunma diyor , bir ara babanizin izni müsait olmuyor , sonrasına kalırsa nisanli ailesi yok diyor.
Peki kim ne istiyor, fikir beyan ediyorlar mi yani nisanliniz mesela hangi ay olsun diyor ?
Ya da aileniz ?

Normalde siz ve nisanliniz karar verir geri kalan herkes uyar , yurt dışından gelecek olanlar varsa bir tek onlara belki danisilabilir tarih o kadar .
Bir de 2 memlekette düğün diyorsunuz , siz daha ilk düğün tarihinde mutabakat saglayamamissiniz ki ikincisi olsun.
Geldiklerinde otobüsle gelmişlerdi. Ve biz gitmedik gitmeyi düşündüğümüz tarihlerde hem nişanlım soğuk olur dedi hem de babamın iznini ayarlayamadık. O yüzden kaldı. Yoksa gitmeyi istiyorduk. Biz ortak karara varamıyoruz çünkü sürekli bir şeyler çıkıyor. Ocakta olmasını isteme sebebim zaten salonda olacak olması. Ve sevgili olma tarihimizde nikah olsun diye istemesi. Ama şimdi de onu istemiyor.
Ailem yaz olsun istiyor daha doğrusu babam öyle istiyor. Tatilde izni rahatça alabilir diye. Nişanlım bir ay söylemiyor sadece yaz olmasın diyor.
Konuşulsun denildiğinde de gelmeyeceğim artık diyor...

Yüzük takınca tapulu mal almış gibi davranan erkeklerden heralde
Öyle değildi her konuda fikrimi alırdı ortak karar verirdik ama işte cenazeden geldiğinden beri değişti.. Yani anlıyorum üzülüyor ben de kaybettim babaannemi ama değişmedim karşımdaki kişilere karşı

Kız tarafı siz misiniz nişanlınız mı belli değil her şeye bi bahane. Siz ne istiyorsanız o olsun net olun kimseye uymak zorunda değilsiniz

Bir şey dememek için kendimi tuttum açıkçası. Böyle değildi aslında yani hep keskin cümleleri vardı ama cenazeden geldikten sonra iyice değişti. Başta tamam üzüldü atlatamadı diyordum ama artık biraz göze batmaya başladı
Gerçekten evlenmek isteyen , çok seven erkek işsiz güçsüzken bile bir işe giriyor, canla başla çalışıp para biriktiriyor. O yüzden ne yazık ki seninkinde iş yok. Gerçekten evlenmeyi istese seni her gün darlardı. Burada açacağın konu içeriği en fazla şu olurdu;
" nişanlım beni evlilik konusunda darliyor ama aileler gün konusunda anlaşamadı".

Öyle değildi her konuda fikrimi alırdı ortak karar verirdik ama işte cenazeden geldiğinden beri değişti.. Yani anlıyorum üzülüyor ben de kaybettim babaannemi ama değişmedim karşımdaki kişilere karşı
Ölümlü dünya herkesin başına bir olay gelebilir. Allah kimseyi sevdikleri ile sınamasın lakin babaanne öldü diye böyle fevri moda girdi çok güzel iyi hoş.. E sen de ölebilirsin, seni seviyorsa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Senin ailen de kıymetli sen de onlar üzülsün istemez kaybetmek istemezsin seninkilerin canı yok mu? Onlar da senin için değerli, senin kıymetlilerin. Tek taraflı empati insanı esir eder dikkat et. Karşı taraf tepene çıkmasın.

X