Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Yukarıdaki esmalar içinden bazı genel sorunlarına çözüm arayanlar için birkaç detayı belirginleştirdim.

12- El-Halık: Yaratan, yoktan var eden anlamındadır.
Kısırlık tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda herhangibir konuda vesile yaratmak için esma ile kombine edilebilinir. Örneğin, rızk yaratmak için, Rezzak esması ile kombine edilebilinir. Ya Halık-ul ya Rezzak gibi..

14- El-Musavvir: Varlıklara suret veren, şekillendiren, onları birbirinden ayıran özellikte yaratan anlamındadır. İlhamın kaynağıdır. Herhangibir konuda ilham gelmesi için ya da hatırlanması istenen konuya niyetle unutulanı hatırlatmak için kullanılabilinir. Hamile kadınların bu esma ile çalışması, doğacak çocuğun güzelliği için vesiledir.

18- Er-Rezzak: Her varlığın rızkını veren Rab anlamındadır. Maddi manevi, rızk bolluk bereket kaynağıdır. Akla gelen her konuya niyetle arttırıcı çoğaltıcı olarak kullanabilirsiniz.

19- El-Fettah: Her türlü sıkıntıları gideren, kapanmış kısmetleri açan, işleri kolaylaştıran anlamına gelir, enerjiside bu yönde çalışmaktadır. Birçok esma ile kombine edilebilinir.

24- Er-Rafi: Şeref verip yükselten, dereceleri arttıran anlamındadır. Yıldız yükseltme esmasıdır. Nazar vb eksi enerjileri yok ederek yerine pozitif enerjiler bırakır.

28- El-Basir: Gizli açık, herşeyi çok iyi gören. 5 duyu organını fiziksel olarak stabil hale getirir bu manadaki sorunları ve rahatsızlıkları yok eder. Özellikle görme sorunu üzerine etki eder. Bunların yanı sıra sprituel olarak duyularıda geliştirir. Ayrıca bu esma ile kişilerin rüyalarına giriş yaparak mesajlar gönderebilirsiniz.

31- El-Latif: Lütfeden, güzellikler veren, lütuflar sunan anlamına gelir. Önemli esmalardan birisidir, gün içerisinde sürekli okunması iyi olacaktır. Hayatınıza gelecek her olguyu olumlu kılmakta vesile olacaktır. Bolluk bereket, şifa, şans vs etkilere sahiptir. Diğer esmalarla kombine edilebilinir.

32- El-Habir: Her şeyden haberdar anlamına gelir. Bu esmanın enerji tezahürü gizli bilgilere kanal olma yönündedir. Esma ile çalışırsanız bir süre sonra olacak olayların öngörüleri, hisleri ve kanal bilgileri size ulaşacaktır.

33- El-Halim: Yumuşak huylu ve sakin anlamındadır. Manasında olduğu gibi tezahürüde bu şekildedir. Sinirli kişileri sakinleştirmekte kullanılır, majikal etki olarak bir başkasını sakinleştirebilirsiniz, kişiyi imgeleyerek yada direkt kişiye bakarak bu esmayı okuyup ona doğru nefeslediğinizde sakinleşecek ve uysallaşacaktır. Panik atak rahatsızlığı yaşayanlar okuyabilirler Şafii esması ile kombine edilebilinir.

36- Eş-Şekur: Şükür edenlere nasipler veren. Şükür esması olması açısından hamd dile getirir böylece nimetlerin artması sağlanır. Bunun dışında hamile kadınların okuması anne karnındaki çocuğun güzel doğmasını ve güzel bir fizik bedene sahip olmasını sağlar.

39- El-Hafiz: Herşeye koruyucu olan. Koruyu esmalardan olmasının yanı sıra hafızayada büyük etkiler yapar özellikle Alim esması ile okunduğu zaman zihinsel yönde gelişimi ve idrak gücünü arttırır.

45- El-Mucib: Duaları kabul eden. Duaların öncesinde ve sonrasında 3-7-11 kez okunması duanın kabul edilmesi açısından çok önemlidir.

48- El- Vedud: En çok seven ve sevilmeye en layık olan manasındadır. Esma ile çalışan kişi herkes tarafından sevilen sayılan birey olur. Kendi aurasında sevgi celbi oluşturur. Camii esması ile birleştirilerek gün içerisinde 137 defa okunması çok etkili olacaktır.

54- El-Kaviy: Kudreti en üstün ve hiç azalmaz. Fiziksel anlamda çok etkili güç kaynağı sunmaktadır. Birleştirildiği esmanında gücünü arttırır. Örneğin; Şafii esması ile birlikte kombine edilirse şifa gücünü arttırır. (Ya Kaviy-ul Ya Şafii)

55- El-Metin: Kuvvet, güç bakımından en üstün olan. Hem fiziksel hemde ruhsal manada güç veren bir esmadır. Kişileri moral ve motive yönünde olumlar.

62- El-Mümit: Her canlıya ölümü tattıran. Herhangibir konuya niyetle okunduğunda o olguyu sona erdirecektir. Örnegin istenmeyen bir süreci sonlandırmak için kullanılabilinir.

63- El-Hayy: Ezeli ve ebedi bir hayat ile diri. Yenileyen bir esmadır, bu yenileme fizikselde olabilir zihinselde olabilir. Su içerisine nefes edilerek sonrasında su içilirse iç organları pozitif yönde iyileştirecektir esma ile Şafii esması birlikte kombine edilebilinir. Bunun dışında örneğin Rezzak esması ile okunursa yeni rızk kapıları yaratacak vesileler ortaya çıkaracaktır.

68- Es-Samed: Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, herkesin muhtaç olduğu merci. Esmanın enerjisi ile donamış kişiler hayatlarında muhtaçlık yaşamazlar. Kişilerin zayıflama gibi programlarını destekler eğer bu konuya niyetle okunursa tokluk hissi verir.

75- Ez-Zahir: Yarattıkları ile varlığı açık. Bu esmanın enerjisi tamamen spirituel enerjilerle bağlantılıdır, bilinmeyen bilinen her şeyin gerçek hakikatini görmeyi ve anlamayı sağlamaktadır. Batın ve Habir esmaları ile aynı frekansta yer alır ancak bu 3 esmanın özellikle ana esması Habir esmasıdır.

80- Et-Tevvab: Tevbeleri kabul eden. Affetme sorunu yaşayanlar, geçmişteki olayları yada kişileri affetmekte güçlük çekenler tarafından okunmalıdır. Örnek cümle; SENİ TEVVAB ESMASININ AFFETME GÜCÜ İLE AFFEDİYORUM.. Afüvy esması ile aynı frekans içerisinde yer alır. Ayrıca kişinin arınması için gerekli bir esmadır, tüm esmalarla çalışmadan önce bu esma ile arınmak gereklidir. Böylelikle diğer esmaların enerji tezahürleri kişi ruh ve bedeninde sağlıklı şekilde yer alacaktır.

84- Malik-ül Mülk: Mülkünde hakim. Bolluk bereket esmalarındandır ancak bu esma özellikle maddi rızk için enerji verir, ev, arsa vb sahibi olmak isteyenlerin okuması gereken bir esmadır..

87- El-Cami: Toplayan bir arada tutan anlamındadır. Mıknatıs özelliği veren bir esmadır, yanında okuduğunuz esmanın tezahürünü daha hızlı ve sağlam şekilde auranıza vermeye faydalıdır. Kaybolan eşya kişi vb durumları bulmak için bu esma ile dua edilebilinir.

90- El-Mani: Dilemediklerine mani olan. İstemediğiniz kişi yada olayları engelleyen bir esmadır. Belaları engellemekten, gelmesini istemediğiniz kişilerin gelişini engellemeye kadar birçok konuda duvar örücü esmadır.

99- Es-Sabr: Ceza vermede, acele etmez. Çok sabırlı anlamındadır. Sabırsız kişilerin okuması gereken bir esmadır, yada sabır olan kişilere karşı okunabilinir.

100- Şafii esması: Şifa veren, hastalıkları iyileştiren güç anlamındadır. Şifanın yegane merkezidir. Reiki, bioenerji, modern tıp vb gibi şifacılık alanlarında misyon yüklenen kişilerin bolca okuması gereken esmadır. Bununla birlikte gerek kendi rahatsızlıklarınızda gerekse başkalarının rahatsızlıklarını yada hastalıklarını gidermekte şifalandırmakta kullanılacak esmadır.

Mehmet Çobanoğlu'nun notlarından alınmıştır.

cok gzuel seyler paylasmıssınız .ben saclarımın uzamamasından sureklı kırılmasından rahatsızım.esmaların guucune ınanıyorum bununla ılgılıde bır esma varmı

Gözlerim miyop ve göz numaram büyümeye devam ediyor.Gözzlerimi Rabbimin izniyle tamamen iyileştirecek bir esma dua var mı acep??

Gözlerim miyop ve göz numaram büyümeye devam ediyor.Gözzlerimi Rabbimin izniyle tamamen iyileştirecek bir esma dua var mı acep??

Tüm esmaları kapsayan yazı bir önceki sayfada var. >>>>Buradan okuyup bakabilirsiniz. ben yine de size görme için aşağıdaki esmayı önereyim. Ebced değeri internette 302 veya 112 diye bulmuştum ben internet ortamında. Bu sayıların katları şeklinde okuyabilirsiniz tahminimce. Geçmiş olsun.

28- El-Basir: Gizli açık, herşeyi çok iyi gören. 5 duyu organını fiziksel olarak stabil hale getirir bu manadaki sorunları ve rahatsızlıkları yok eder. Özellikle görme sorunu üzerine etki eder. Bunların yanı sıra sprituel olarak duyularıda geliştirir. Ayrıca bu esma ile kişilerin rüyalarına giriş yaparak mesajlar gönderebilirsiniz.

cok gzuel seyler paylasmıssınız .ben saclarımın uzamamasından sureklı kırılmasından rahatsızım.esmaların guucune ınanıyorum bununla ılgılıde bır esma varmı
Canım sırf saç için bilmiyorum ama genel beden sağlığı için Ya Şafi esması okunur. Saç da bedenimize ait bir parça ve sağlıkla da alakalı olabilir diye bir mantık yürüttüm

Gözünden rahatsız olan bir kimse bir hafta boyunca her sabah aşağıdaki duayı 3er defa okumalıdır

Bismillahirrahmanirrahıym.Dehaler ramedü bi selametin ve yahrucü bi selametin venkeffetid dem'atü vencelletil hamratü vertehaletin nıkmetü ve nezeletir rahmetü bi elfi la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil aziym Allahü nurus semavati vel ard.meselü nurihi ke mişkatin fiha mısbah.El mısbahu fi zücaceh.Ez zücacetü ke enneha kevkebün dürriyyün yukadü min şeceratin mübaraketin zeytunetin la şerkıyyetin ve la ğarbiyyetin yekadü zeytüha yüdıy'ü ve lev lem temseshü nar.Nurun ala nur.

Canım bir de annemde göz tansiyonu vardı ve sınırdaydı, yeşil kahve kullandı ve inanılmaz şekilde göz tansiyonu seviyesi düştü, doktoru dahi inanamadı. Sen de bir dene, Allah acil şifalar versin

bir de şöyle bir dua buldum canım

Saç için etkili olan saç dökülmesini önlemek için esma var “El- Bedi,EL-KAVİYY” kardeşim bunu elinizi saçınıza koyarak tekrarlayın sürekli Allah yardımcınız olsun.

arkasından mutlaka şu şifa ayetleri okunmalıdır:

Bismillahirrahmanirrahim “Ve yeşfi suduura kavmin mu’minin” “Ve şifaun lima fissudur” “Fihi şifaun linnas””Ve nunezzilu minel kurani ma huve şifaun rahmetun” “Ve iza maridtu fehuve yeşfin””Qul huve lillezine amenu huden ve şifa”

İkiniz için de aşağıda kırmızı ile belirginleştirdim Esmaları...

İşte bazı rahatsızlıklar ve ona şifa verecek Esmalar
Kulak için: EsSemi
Omurga için: El Cabbar
Saç için: El Bedi’
Adaleler için: El Kavi
Kalp Kasları için: ErRezzak
Atardamarlar için: El Cabbar
Kanser için: Celle Celaluhu
Burun için: Latif- Ğani- Rahim
Bacak için: ErRafi’
Göz – damarları için: El Muteal
Kolon için: ErRauf
Karaciğer için: En Nafi’
Prostat için: ErReşid
Yağ keseleri için: En Nafi’
İdrar kesesi için: El Hadi
Akciğerler için: ErRazık
Kemikler için: En Nafi
Dizler için: ErRauf
Saç Kepeği için: Celle Celaluhu
Kalp için: En Nur
Kalp Damarı için: El Vahhab
Sinirler için: El Muğni
Migren için: El Ğani
Guatr için: El Cabbar
Göz için: EnNur-Basir-Vahhab
Mide için: ErRezzak
Böbrek için: El Hayy
Bağırsaklar için: EsSabur
Pankreas-Şeker hastalığı için: El Bari
Rahim için: El Halik
Romatizma için: El Muheymin
Ğudde teymusiyye için: El Kavi
Göz Siniri için: EzZahir
Tansiyon için: El Hafid

nasıl teşekkür etsem bılemedım cok saol allah razı olsun.sac uzaması yok kepek ıcın demıs ama olsun göz ıcın babama soylerım onunda göz sınırlerınde sorun cıktı sol gözü cok az görüyor bır haftadır doktor sınırlerden glen göz tansıyonu dedı.okusun bende okurum ona allah ısterse o sorun duzelır.allah herkesın yardımcısı olsun ınsallah .

bunu sımdı gördüm yapıcam cok saol canım :)

Allah sizden razı olsun... Gerçekten çook teşekkür ederim.Peki nir şey sorucam biz böyle direk EL BASİR diye mi okucaz yoksa YA BASİR diye mi ?İkisinin arasında bir fark var mı ??

Allah razı olsun canım peki bişi sorucam bu duanın kaynağı belli mi? Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum umarım yanlış anlamazsın beni...

Allah razı olsun canım çok teşekkür ederimmm

ve genel bir şey daha srmak istiyorum mesela bazı isimlerin önüne ya geliyor bazılarının el bazılarının er bazılarının ez bazılarının en bunlar neye göre değişiyor yani mesela sadece o ismi okusak olmaz mı ya da hepsinin başina ya getirsek yanlış mı olur?

ben hepsinin başına "YA" ekleyerek okuyorum şahsen ...

Tesbih istiharesini yapmıştım.. Çok İlginç
İstediğim şey olacaksa tesbih ileri geri sallansın dedim. İleri geri sallandı.. Aynı şey için eğer olacaksa tesbih daire çizsin dedim. Daire çizdi.. Sağa sola sallansn dedim sağa sola sallanmaya başladı.. Korktum bıraktım sonradan. Çok çok ilginç.. Birde denemek için olmayacak bişeyi niyet ettim tesbih hareket etmedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…