Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

kızlar biri var onunda benmde birbirimize ilgimiz var ama o da adım atmıyor bende biraz iş inada bindi ne yapabilirim adım atması için bildiğiniz bir yöntem var mı ? onun üzerinde yoğunlaşıp aklına düşmem lazım :) ama eminim ilgisi olduğuna

Kendini Suçlamaya Karşı Olumlama (Kendini Affetme Olumlaması)

Kendimi olduğum gibi kabul ediyorum.
Zayıf yanlarımı, olumsuz duygu, düşünce ve
davranışlarımı kabul ediyorum.
Geçmişteki yanlışlarımı, hatalarımı kabul ediyorum.
Tüm bunların olması gerektiği için olduğunu biliyorum.
Olan her şeyin en yüksek hayra hizmet ettiğini biliyorum.
Yaptıklarımın sorumluluğunu alıyorum.
Yaptığım her şey için kendimi bağışlıyorum.
Olan her ne ise yaşamımla ilgili bana ders veriyor ve
Beni daha da olgunlaştırıyor.
Tüm olanların ve hatalarımın tekamülüm için olduğunu biliyorum.
Ve ben yaptığım her şeyden ders alıyorum, öğreniyorum.

BURÇLARA GÖRE HAFTALIK ESMA ÜL HÜSNA DESTEĞİ VE OLUMLAMALAR

22.12.2014 - 28.12.2014
HAZIRLAYAN : Levent AKKAYA...
***​

Sevgili Dostlar Haftalık Esmalarınızı zikrederken öncelikle güneş burcunuzu, yani kendi asıl burcunuzu, ardından dilerseniz yükselen burcunuzu uygulamalısınız.
Yükselen burcun Esmalarını zikretmek bir gereklilik değildir, vaktiniz olur, yapabilirseniz, faydası olacaktır.

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇ

Esma Ül Hüsna Desteği
VACİD ( c.c ) (280 KEZ)
İstediğini istediği vakit bulan, hiçbir şeye muhtaç olmayan.
Bu Esma genel istediği her şeyi bulan, sonsuz ve sınırsız kaynağa sahip olan manasındadır. Bu Esmanın var oluşa yansıması her oluşun varlığını sürdürebilmesi ve isteklerine ulaşabilmesi için gereken her şeyi kendine çekebilmesi kendisi için lüzumlu olan her şeye ulaşabilmesini kapsar. Bu Esmanın zikri kendiniz için gerekli tüm şeylere ulaşmanızı sağlamak yolunda harika bir anahtardır.
AFÜV (c.c) (312 KEZ)
İnsanların günahlarını kendilerinde sorumluluk kalmayacak şekilde affedendir.
Afüvv Esması genel anlamıyla çok affedici olan manasıyla yaratanın yarattıklarına karşı merhametini ve anlayışını işaret etmektedir.
Bu esmayı bilincinizde ve bilinçaltınızda var olan negatif kayıtların silinmesi için, daha temiz ve duru bir zihin için veya olayları ve insanları effedemediğiniz durumlarda onların etkisinden özgürleşmek için kullanabilirsiniz.
MUĞNİ ( c.c ) (275 KEZ)
Dilediğine zenginlik veren.
Bu Esma genel anlamıyla zengin olan, zenginlik veren anlamına gelir. Yaşamınıza maddi manevi olanakları çekmek istiyorsanız bu Esmayı Bolca zikredin. Muğni ismindeki zenginliği çeşitlilik olarak, ruhani ve insani tüm melekelerin artması açısından da değerlendirebilirsiniz.
KOÇ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
(Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)
ZİHNİMİ VE BEDENİMİ SEVGİYLE DENGELİYORUM, ARTIK KENDİMİ İYİ HİSSEDECEĞİM DUYGULARI SEÇİYORUM.
------------

BOGA ve YÜKSELEN BOĞA

Esma Ül Hüsna Desteği
MUKSİT ( c.c ) (209 KEZ)
Hükmünde ve işlerinde adaletli olandır.
Muksit Esması yüce Allah'ın Adalet tecellisini yarattığı tüm noktalar üzerine yansımasını işaret etmektedir.
Muksit Esmasının zikri kişilere bilinçlerinde ve yaşamlarındaki dengeyi koruması konusunda yardımcı olacaktır.
Bu Esmayı doğru kararlara yönelmek için, hakkınızı almak için zikredebilirsiniz, elbette ki alt anlamları çok daha farklı bir şekilde tecelli edecektir.
MÜTE’ALİ ( c.c ) (551 KEZ)
Aklın mümkün gördüğü her şeyden, her halden pek yüce olan, izzet, şeref ve hükümranlık bakımından en yüce olandır.
Bu Esma genel anlamıyla, noksanlıklardan arınmış, yüce, aslına erişilmesi mümkün olmayan anlamına gelir. Bu Esmanın zikri yaşamınızda hem ruhsal tekamül açısından hem maddi, manevi bütünleniş açısından kendinizi tamamlanmaya doğru yöneltmenizi sağlar, bu tamamlanmaya yol açacak olay ve düşünceleri yaşamınıza çeker. Olduğunuz bilinçten çok daha derin bir bilince ve anlayışa akmak isterseniz bu Esma harika bir anahtardır.
MUHYİ ( c.c ) (204 KEZ)
İhya eden, dirilten, can bağışlayan, hayat verendir.
Bu Esma HZ. İsa'nın ölüleri diriltirken kullandığı bir isimdir, şifa için kullanılır, hayat veren sağlık veren manasına gelir. Ruhen ve bedenen sağlık verir. Şifa ve iyileşme ile ilgili her şey bu isimin tecellisinden kaynaklanır.
Ayrıca bu esma maddi alemde kötü giden işlerin iyileşmesi için de kullanılabilir. Bu açıdan bakıldığında Esmanın kullanımı normal akışından çıkmış her durum için rahatlıkla kullanılabilir, biliyorsunuz ki en küçük zerrede var olan bir aksaklık bütünün kendisini yok etmeye yeterlidir bu yüzden yaradılışta önemli veya önemsiz diye bir şey yoktur.

BOĞA BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
AKLIM TÜM ŞÜPHELERDEN ARINDI, ÇOK DAHA İYİ FIRSATLARLA BULUŞUYORUM.
-------------------

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER

Esma Ül Hüsna Desteği
SAMED ( c.c ) (268 KEZ)
Her şey ona muhtaç, fakat kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan.
Samed Esması genel anlamıyla, Yüce Allah'ın yarattığı her şeyin ona muhtaç olması fakat onun hiç bir şeye muhtaç olmaması anlamını yansıtır.
Samed Esması var oluş alemine bireysel güç olarak yansır, bu güç bizlerin bilinçlerinde ihtiyacımız olan her şeye ulaşacak ve hiç bir aracıya gerek duymadan bunu gerçekleştirecek yetkeyi verir.
Elbette ki Samed Esmasının yansıması çok fazla yön içermektedir, başarı, hakimiyet, odak olmak, idare, gibi bir çok yön bu Esma ile ortaya çıkar.
Samed Esmasını sıkışık bir durumda kaldığınızda bolca anın, üzerinize çektiğiniz etki olaylara güç yetirebilmenizi sağlayacaktır.
MUKTEDİR ( c.c ) (372 KEZ)
Her şeye gücü yeten, kudretli kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde dilediği gibi tasarruf edendir.
Bu Esma Genel anlamıyla, yapan, her şeye gücü yeten, istediğini yapmaya güç yetiren manasına gelir. Bu Esmayı yaşamınızdaki maddi, manevi her şeye gücünüzü yetirmek ve yapabilme gücünü kendinize çekmek için kullanabilirsin. Kudretiyle gücü her şeye yeten Allahın Varoluşta kendini gösteren bu tecellisi herkesin bilincine göre harekete geçecektir.
RAFİ ( c.c ) (351 KEZ)
Yukarı kaldıran, yükselten, dereceleri yükselten, izzet ve şeref bahşedendir.
Bu Esma genel anlamıyla yukarı kaldıran, dereceyi yükselten, izzet ve şeref bahşeden anlamına gelir. Yaşamınızda amaçlarınızı ve oluşlarınızı artan bir değerle buluşturmak, daha iyi yerlerde var olmak isterseniz bu Esmayı kullanın.
İKİZLER BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
TEMİZLENDİM, ARINDIM, AFFETTİM, RUHUM VE BEDENİM TÜM YÜKLERİNDEN KURTULDU.

YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇ

Esma Ül Hüsna Desteği
SEMİ ( c.c ) (180 KEZ)
İşitmeye konu olan her şeyi hakkıyla işiten, kullarının niyazını kabul edendir.
Bu Esma en genel anlamıyla Çok iyi duyan, çok iyi algılayan manasına gelir. Allahın duymadığı algılayamadığı hiç bir şey yoktur, her görünen ve görünmeyen şey onun tarafından algılanır.
Bu Esma algılarınızı genişletmek, olayları çok daha çabuk kavramak ve hissetmek için kullanabilirsiniz.
Semi Esması aynı zamanda sezgisel algınızı ve bizlerin şu andaki bilincimizle müşahede edemediği algı sistemlerini de kontrol etmektedir. Esmanın görünen anlamı ardında pek çok farkı yön bulunmaktadır.
REZZAK ( c.c ) (308 KEZ)
Bütün mahlukatın ruhi ve bedeni rızkını veren ve ihtiyacını karşılayandır.
Bu Esma genel anlamıyla yarattığı her şeye rızkını veren manasını taşır, yaratılmış her şeyin rızkı farklı farklıdır ve Allah tarafından belli bir düzen içinde verilir. Bu esmayı yaşamınıza bolluğu ve bereketi çekmek için kullanabilirsiniz, daha derin manalarına zamanla kısmetse ulaşırsınız.
CEBBAR ( c.c ) (206 KEZ)
Azamet ve kudret sahibi, istediğini mutlaka yapan, kırık kalpleri onaran, dilediği her durumda mutlak iradesini yürütendir.
Bu Esma genel anlamıyla, dilediğini yaptırmaya gücü yeten, azamet ve ululuk sahibi, mutlak iradesini herkesin üzerinde geçerli olan anlamına gelir. Bu esmada Allahın dilediği işi zorla da olsa yaptırma kesinliği vardır. Yaşamınızda uğraş isteyen konularda hükmünüzü arttırmak için bu Esmadan yararlanabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI

GÜCÜMÜ TOPLUYORUM, YAŞAM EN DOĞRU ZAMANDA, EN DOĞRU YERDE OLMAMI SAĞLAYACAKTIR.

ASLAN ve YÜKSELEN ASLAN

Esma Ül Hüsna Desteği
MUSAVVİR ( c.c ) (336 KEZ)
Tasvir eden, her şeye ayrı bir şekil ve hususiyet verendir.
Bu Esma en genel anlamıyla yaratılmış her şeye şekil, suret veren manası taşımaktadır.
Bu esmayı yaşamınızda yeni şeyleri var etmek, kendiniz bir şeyler tasarlayıp ortaya çıkarmak yolunda kullanabilirsiniz, ayrıca var olan olay ve durumlarla ilgili yeni yollar ve düşünceler de ortaya çıkacaktır.
BASIT ( c.c ) (216 KEZ)
Dilediğine bolluk veren, açan genişletendir.
Bu isim açan, genişleten manasındadır, tüm darlıkları giderir ve hem fiziki, hem ruhi, hem zihin olarak sıkışmış tüm özellikleri feraha çıkartır. Bu isim maddi manevi sıkıntıları gidermekle, açıp genişletmekle yükümlüdür.
Bu Esmayı andıkça gönlünüzün genişlediğini, daralmalarınızın geçtiğini hissedeceksiniz. Bu Esmanın kullanımını fiziki veya ruhani bir konu ile sınırlamak mümkün değildir, anlamı tüm yönlerde düşünün.
BASİR ( c.c ) (302 KEZ)
Her şeyi hakkıyla görendir.
Bu Esma en genel anlamıyla her şeyi en iyi şekilde gören ve değerlendiren demektir. Burada anlatılmak istenen yüzeysel olarak olaylar hakkında görü ve bilgi sahibi olmak değil onları algılayarak tam bilgiye ulaşmak ve harekete geçmek manasıdır. Bu esmayı yaşamınızda olaylar hakkında bilgi sahibi olmak, onları net olarak algılamak ve harekete geçebilmek için kullanabilirsiniz. Elbette Esmanın çok daha derin anlamları vardır fakat zamanla kendini gösterir.
ASLAN BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
İÇİNDE BULUNDUĞUM AN GÜZELLİKLERLE VE MUTLULUKLA DOLU, BU GÜNÜN GÜZEL YÖNLERİNİ DENEYİMLEMEYİ SEÇİYORUM.

----------------------------
BAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAK

Esma Ül Hüsna Desteği
LATİF ( c.c ) (258 KEZ)
En ince işlerin bütün inceliklerini bilen, lütuf ve ihsan sahibi olandır.
Bu Esma en genel anlamıyla beğenilen, istenen, takdir edilen manalarına gelir. Latif Esmasını yaşamınıza güzellikleri çekmek, memnun olmak adına her durumda ve oluşta kullanabilirsiniz. Bu Esma birçok başka Esma ile birleştirilebilir, insan zihninde olduğu gibi oluşların içinde de katıldığı yere Latif etkisini verir mesela Latif ul Habir Esmasını hayırlı haberler almak istediğiniz her konu için kullanabilirsiniz.
AZİM ( c.c ) (255 KEZ)
Pek azametli olan yüce sıfatlar sahibi ulu Allah’dır.
Azim Esması genel anlamıyla; Büyüklüğü sınırsız, bütün noksanlıklardan arınmış, ulu ve kıymetli anlamlarını taşır.
Bu Esmanın yansımasıyla kendi varlığımızdaki değeri çok daha iyi anlayabilir, taşıdığımız ilahi ve fiziksel potansiyeli yükselterek her iki yönde de yükselişi sağlayabiliriz. Bu Esmanın yaşamınızdaki yükselişi kendi içinizdeki değeri ve diğer bilinçlerdeki yansımanızı çok farklı bir düzeye çıkaracaktır.
MÜBDİ ( c.c ) (224 KEZ)
Mahlukatı baştan maddesiz ve örneksiz olarak yaratandır.
Mübdi Esması Yüce Allah'ın emsalsiz yaratma gücüne işaret eder.
Bu yaratma gücünü bizlerin şu andaki bilinciyle anlaması mümkün değildir. Bunu şöyle açıklayabiliriz, size bu Dünyadaki hiç bir şeye benzemeyen bir resim çizin desem bunu başaramazsınız, illa ki o resimde tanıdığınız, gördüğünüz objeleri veya onlardan parçaları kullanırsınız, işte Yüce Allah'ın yaratmasında bundan eser yoktur, o tam manasıyla icad edendir.
Mübdi Esmasını yaşamınızın tüm yönlerinde fikirlerinizi ve hayal gücünüzü genişletmek, düşüncelerinizi çok daha sistemli kullanabilmek, sorunları çözmek ve yaşamınız için yeni yollar oluşturmak adına kullanabilirsiniz.
Mübdi Esması yaşamınızın her alanı hakkında yeni düşünceler ve atılacak yeni adımlar getirecektir.
BAŞAK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
GERÇEKLERİ GÖREBİLECEK VE ONLAR DOĞRULTUSUNDA YAŞAMIMI İLERLETEBİLECEK GÜÇTEYİM.

TERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİ

Esma Ül Hüsna Desteği
RAHİM ( c.c ) (258 KEZ)
Bu Esma En genel anlamıyla, rahmetiyle tüm evreni kuşatan ve koruyan, tüm varoluşa gereken nimetleri ve var olmaları için uygun ahengi sağlayan manasındadır.
Oluş aleminin potansiyel halden gerçekliğe dönüşmesi sağlayan bu tecelliyi zikretmek yaşamınıza büyük kolaylık katacaktır.
MÜHEYMİN ( c.c ) (290 KEZ)
Saltanatı hakkında dilediği gibi tasarruf eden, evrenin bütün işlerini düzenleyen, her şeyi gözetip koruyan, insanları kontrol edip gözetleyendir.
Müheymin Esması Yüce Allah'ın koruyan, gözeten özelliğine işaret etmektedir.
Bu esmayı kendinizi sıkıntıda ve huzursuz hissettiğiniz, güven duygusunu hissetmek istediğiniz her durumda kullanabilirsiniz. Müheymin Esması bir nevi manevi kalkan gibidir, sizi şer durumlardan koruyacak yansımalar bu Esmadan gelir.
HABİR ( c.c ) (203 KEZ)
Her şeyin dış ve iç yüzünden, açık ve gizli yönünden tam haberdar olandır.
Bu Esma genel anlamıyla her şeyden haberdar olan, haber alan anlamına gelir.
Yaşamınızda olaylar, süreçler ve gelişmelerle ilgili haberleri almak ve yolunuzu buna göre belirlemek için bu Esmanın büyük yardımını görürsünüz, elbette bu Esmanın çok daha derin manaları vardır farkındalığınızı arttıracak gücü size verecektir.
TERAZİ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
ZEKA, YÜREKLİLİK VE ÖZDEĞER'E HER ZAMAN SAHİBİM, HAYATTA OLMAYI VE YAŞAMAYI SEVİYORUM.

AKREP ve YÜKSELEN AKREP

Esma Ül Hüsna Desteği
BARİ ( c.c ) (214 KEZ)
Her şeyin aza ve cihazını birbirine uygun yaratandır.
Bari Esması genel anlamıyla yüce Allah'ın yarattığı tüm varlıkları belli bir nizam ve şekilde bütün özellikleri birbirine uyumlu halde yaratışına işaret eder.
Bu Esmayı düzene sokmak istediğiniz tüm oluşlarınızda kullanabilirsiniz. Bari Esmasını zikrettikçe yaşamınıza düzenin, uyumun ve güzel oluşların girdiğini göreceksiniz.
İşlerinize başlamadan önce bu Esmayı anmak size ekstra kolaylıklar yansıtacaktır.
KUDDÜS ( c.c ) (170 KEZ)
Her türlü eksiklik ve ayıplardan münezzeh bütün kemal sıfatlarla muttasıf bulunandır.
Bu isim Genel anlamıyla temizleyen, arıtan, tüm kirlerden kurtaran manasındadır. Yaratıcının kudreti ile evrende fiziki veya manevi her şey temizlenebilir, maddi ve manevi her oluş üzerindeki biriken tüm etkiden kurtulabilir.
Bu Esmayı kalbinizin ve aklınızın temizlenmesinden tutun da yeryüzünün yağmurla temizlenmesine kadar her nokta üzerinde düşünebilirsiniz.
FETTAH ( c.c ) (489 KEZ)
Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran darlıktan kurtaran bütün anlaşmazlıkların nihai hakemi olarak mutlak adaleti gerçekleştirendir.
Bu Esma genel anlamıyla; Bütün tıkanıklıkları gideren, ilerleten, fetih veren manasına gelir, elbette ki esma ile çalıştıkça kişi biri çok derin anlamına ulaşır ve esmanın yaşamın içindeki her noktasındaki tecellisini görmeye başlar.
Yaşamınızda tıkanıklıklar ve duraksamalar yaşadığınız her noktada bu Esmaya başvurun, bir damardaki tıkanıklığın açılmasından tutun bir şehrin, bir gönlün fethedilmesine kadar her şeyin yolu bu Esmadan geçer.
AKREP BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
BEN HER ZAMAN GÖNÜLLERDE SEVGİ UYANDIRIYORUM.

YAY ve YÜKSELEN YAY

Esma Ül Hüsna Desteği
HAYY ÜL KAYYUM (c.c) (174 KEZ)
Bu Esma iki ayrı isimden oluşur HAYY Hayat veren demektir, yaşamınızda olmasın gerçekleşmesini istediğinizi her şeye can verilmesi, hayat verilmesi için bu Esmayı Tek başına da kullanabilirsiniz, burada beraber kullanmamızın nedeni yaratılan her şeyin KAYYUM ismi tecellisi ile şaşmaz bir düzen içinde, birbirine uyumlu şekilde idare edilmesindendir.
MELİK ( c.c ) (180 KEZ)
Görünen ve görünmeyen bütün mülkün sahibi mülk ve saltanatı devamlı olandır.
Yaşamınızda maddi, manevi sahip olmak istediğiniz oluş ve durumlarla ilgili bu Esmayı zikrederek büyük aşama kaydedebilirsiniz.
Melik Esması kişiliğinizde hakim olmak, yönetmek, kontrol etmek gibi tüm özellikleri yukarıya çekecektir.
HAKİM ( c.c ) (234 KEZ)
Emirleri kelamı ve bütün işleri hikmetli yerli yerinde olandır.
Bu Esma genel anlamıyla, kontrol eden, her olayı ve oluşun izleyeceği süreci bilen ve müdahale edebilen anlamını taşır.
Hakim Esması yaşamınızdaki, kendi kişiliğinizdeki her olay ve durum için kullanılabilir, bu isim hangi oluşun nereye varacağını ve onu nasıl kontrol edebileceğinize dair harika açılımlar yapar.
YAY BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
YAŞAM SONSUZ VE NEŞE DOLUDUR, HER ANINI HEYECANLA BEKLİYORUM.

OĞLAK ve YÜKSELEN OĞLAK

Esma Ül Hüsna Desteği
MECİD ( c.c ) (228 KEZ)
Şanı şerefi çok üstün olan, lütuf ve keremi bol olandır.
Mecid Esması genel anlamıyla değerli olmayı ve üstün meziyetleri işaret eder.
Bu Esmanın bilincimizde arttıracağı potansiyel, maddi ve manevi alanda tüm değerlerimizi arttırmak yönünde olacaktır.
Bu Esmaya yaşamlarımızda yer vermek bizim üstün meziyetlerimizi ve değerimizi arttıracağı gibi diğer bilinçlerin bize olan bakış açısını da olumlu yönde arttıracaktır.
MUKADDİM ( c.c ) (184 KEZ)
İstediğini öne alandır.
Bu Esma genel anlamıyla, arzu ettiğini öne olan, ileri geçiren anlamını taşır. Esmanın zikri ile yaşamınızda maddi ve manevi her alanda önceliği ve yükselişi kendinize çekersiniz.
Esma hakkında detaylı düşünün ve sınırsız olun, göreceksiniz ki bu Esma her yönde ilerlemektedir, kendiniz için önceliği istediğiniz durumları iyi değerlendirin ve bu niyet ile Esmayı zikredin.
MALİKEL-MÜLK ( c.c ) (212 KEZ)
Mülkün ebedi ve ezeli sahibidir.
Yüce Allah bu isim tecellisiyle tüm yarattıklarının aslında ilk noktaya, yani kendi zatına ait olduğunu işaret eder.
İsim dikkatle düşünüldüğünde bedenlerimizi ruhumuzun bir mülkü olarak görebiliriz, fakat unutmamak gerekir ki ruh da Allah'a aittir.
Bu Esma derin anlamlarıyla bizleri ulaştıracağı farklı açılımların yanında, dünya yüzünde deneyimlemeye geldiğimiz tüm maddi oluşları kazandıracak ve arttıracak kudrettedir.

OĞLAK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
İÇ SESİME GÜVENİYORUM, BEN GÜÇLÜ VE AKILLIYIM.

KOVA ve YÜKSELEN KOVA

Esma Ül Hüsna Desteği
CAMİ ( c.c ) (228 KEZ)
İstediğini istediği zaman, istediği yerde toplayandır.
Bu Esma genel anlamıyla, istediğini istediği zaman, istediği yerde toplayan anlamına gelir. Yaşamınızda düşünceleriniz ve istekleriniz doğrultusunda, insanları, olayları, düşünceleri, ilhamı kendinize çekmek, dağılmış olayları yeniden bir araya toplamak için bu esma harika bir anahtardır.
NAFİ ( c.c ) (201 KEZ)
Hayır ve menfaat verecek şeyleri yaratan, faydalandırandır.
Bu Esma Fayda veren şeylerin kaynağı, menfaat sağlayan, yararlı şeyleri var eden anlamına gelir. Yaşamınıza bolluk ve bereketi çekmek, maddi ve manevi size faydalı olan şeylere kapı açmak için bu zikri kullanmanız faydanıza olur. Biz insanlar şimdiki bilincimizle sadece isteklerimizi elde etmek adına bazı uygulamaları yapmaktayız, oysa bize neyin fayda getireceğini anlamak için öncelikle onunla ilgili gelişimi yaşamak ve peşin hükümlü olmamakta yarar vardır, işte Nafi ismi gelen şey başta kötü görünse de onunla ilgili gelecek hayır kapılarını da açacaktır.
SELAM ( c.c ) (262 KEZ)
Her çeşit afet ve kederlerden emin olan, esenlik verendir.
Bu Esma genel anlamıyla, selamette olmak, selamete ve güvene varmak manasını verir.
Yaşamınızda güvende olmak istediğiniz, yaşadığınız durumlardan sıkıntı duyup onların selametle, hayırlı bir şekilde bitmesini istediğiniz tüm durumlarda bu Esmayı kullanabilirsiniz.
Selam Esması hem ruhani, hem fiziki alemde daralan ve ilerleyişi bozulan tüm oluşları düzelterek ilahi ahengi sağlamaktadır. Bu Esmayı zikrederken de diğer tüm Esmalarda yaptığınız gibi sınırsızca düşünün, çünkü Esmaların tecellileri çok farklı yerlere uzanır.
KOVA BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
GÜCÜMÜ VE BANA VERİLEN TÜM KAYNAKLARI AKILLICA KULLANIYORUM.

BALIK ve YÜKSELEN BALIK

Esma Ül Hüsna Desteği
ALİYY ( c.c ) (220 KEZ)
İzzet şeref ve hükümranlık bakımından en yüce olandır.
Bu Esma genel anlamıyla yüce, yüksek, oluşun en üstünde olan anlamları içerir.
Yaşamınızda yükselişinizi istediğiniz, değerinizin ve kıymetinizin artmasına yönelik tüm düşünce ve harekelerinizde kullanılabilecek bir esmadır. Yaşamınızda sadece kendinizi için değil sizinle uyumda olacak tüm yüksek etki ve oluşları çekmek için de bu Esmayı kullanabilirsiniz.
VEDUD ( c.c ) (200 KEZ)
Çok seven ve çok sevilen iyi kullarını seven rızasına erdiren, sevilmeye en layık olandır.
Bu Esma genel anlamıyla, sevginin kaynağı, aşkın kaynağı, aşka ve sevgiye yegane layık olan manasına gelir. Bu isim yaşamınıza daha fazla aşk ve sevgi çekmenize yardımcı olacak, kendinize yaratılmış olan her şeye sevgi bilinciyle bakmanızı sağlayacaktır.
REŞİD ( c.c ) (257 KEZ)
Bütün alemleri dosdoğru bir nizam ve hikmetle akıbetine ulaştıran, insanlara doğru yolu gösterendir.
Bu Esma genel anlamıyla, hedefe vardıran, olması gerektiği seviyeye yükselten, olayları ve bilinçleri akıbetine doğru götüren manalarını verir. Bu Esmayı yaşamınızda sonuca ulaştırmak ve gelişimini sağlamak istediğiniz her yönde kullanabilirsiniz.
BALIK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
ÇEVREMDE UYUM VAR, İYİ VE GÜZEL ŞEYLERİ DUYUYORUM, SEVGİNİN MERKEZİNDEYİM.

RABBIMIN İşleri Kolaylaştırması, Bol rızık ve Zenginlik vermesi için

Allah’ım İşlerimi kolaylaştırman,
Bağlı olan işlerimi çözmen,
Kazancıma malıma bereket ihsan eylemen,
Bütün çalışmalarımı bana bereketli kılman ve her şeyi HU.. ismin ile
Bütün zorluk düğümlerimi çözmen NİYETİ İLE….

Besmele ile 7 kere okunması tavsiye olunur ( bilinçaltına kayıd)

Bismillahirrahmanirrahim,
Ve barik lenallahümme fi cem’i kesbine,
Ve hulle ugudel usri biyayuhin irtehat. Amin.

RABBIMIN İşleri Kolaylaştırması, Bol rızık ve Zenginlik vermesi için

Allah’ım İşlerimi kolaylaştırman,
Bağlı olan işlerimi çözmen,
Kazancıma malıma bereket ihsan eylemen,
Bütün çalışmalarımı bana bereketli kılman ve her şeyi HU.. ismin ile
Bütün zorluk düğümlerimi çözmen NİYETİ İLE….

Besmele ile 7 kere okunması tavsiye olunur ( bilinçaltına kayıd)

Bismillahirrahmanirrahim,
Ve barik lenallahümme fi cem’i kesbine,
Ve hulle ugudel usri biyayuhin irtehat. Amin.
Canım bu bilgiler harika olmuş emeğine yüreğine sağlık

Canım bu bilgiler harika olmuş emeğine yüreğine sağlık
Rica ederim canım. Konusahibesi olarak senin başlığın altında, denk geldiğim bu tarz paylaşımları yapmamda inşallah sakınca yoktur.

İşin aslı bundan 1-2 ay öncesine kadar dua etmek aklıma bile gelmezdi ancak zorda-darda kaldığımda ayda yılda bir işte... Sonra bir gün daha çok yoğun olarak ilgilendiğim bilinçaltı/enerji çalışmaları üzerine araştırma yaparken; tesadüf eseri face de esma-ül hüsna okumaları yapan bir dua grubuna denk geldim ve gruba katılıp sadece izledim birkaç gün. Önceleri ne yalan söyleyim tuhafıma gitmişti. İnsanlar her gün kararlaştırılan sayıda binlerce esma çekip birbirine hediye ediyordu." Bu insanların işi gücü yok mu da saatlerce esma çekmeyle günlerini geçiriyorlar" gibi düşünceler geçmedi dersem yalan olur aklımdan.

Neyse uzatmayayım, bu paylaşımları görünce birden kendimin çok uzun zamandır duadan nasıl da uzak kaldığımı farkettim ve vesile oldu bana çok şükür. Artık ben de bana tuhaf gelen binlerce esma çekenler grubundaydım :)

Bizlerin de başka birilerine vesile olabilmesini seçiyorum. Allah herkesin duasını hayırlısıysa kabul etsin inşallah :) Sevgiler.

----------------------------Esma-ül Hüsna ve Sırları-------------------------------

Esma-ül Hüsna ve Sırları hakkında tüm bilgiler…

Esma-ül Hüsna ve Sırları olduğundan hep bahsettik.

Aslında şifreli bir kilit gibidir.

Esmalar. Her esmanın kendine has şifresi ve kilidi vardır. İşte öenmli olan o şifreyi kırmak ve kilidi açmaktır

. Kul neye ihtiyacı varsa aslında ihtiyacı olan şeyin karşılığı hep bir esmada tecelli etmiştir

. Yani; Kul, yüce Rabb’ine hangi derdini açacak ise, ona uygun bir ismi zikrederek dua eder.

Burada Esmaları ve her Esmanın kendine has tecellilerini konu aldık…
esmalar-ve-sirlari

Allah’ın 99 bilinen ismi var aslında bılmediğimiz çok ismı var. Her isim, insana Allah’la beraberliği için açılan bir kapı…

Her güzel ismin, insan hayatına bir yansıması var, eğer insan kendini sunarsa Rabbin ikramına…
Onun farkında olursa…

Sevgiyi özlediğinde “Ya Vedûd” derse…

Nimet aradığında “Ya Mün’im” diye seslenirse yürekten…
Rahmete susadığında “Ya Rahmân” diye çağırırsa…
Zulme uğradığında “Ya Muîn”, “Ya Kahhar”, “Ya Müntakim” diye dayanırsa ilâhî dergâhın kapısına…
Her dileğin bir kapısı var…
Kapılar kapanmıyor, gönüllerde kapanma yoksa…
Esma’ül Hüsna, insanın içinde eksik olan enerjileri tamamlar, zarar veren negatif enerjileri de yok eder ve kişiyi rahatlatır. Çünkü Esma’ül Hüsna; Sizde Allah hakkında yücelik ve aşkınlık hissi uyandırır. Kalplere huzur ve sükûn verir, lütuf ve rahmet ümidi telkin eder.
Esma’ül Hüsna, fiziksel, psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.
Yüce Yaratıcı, kâinat ağacının meyvesi olan insanın kalbini kendine bir nevi arş yapmış, Hadis-i Şerif de “Yere göğe sığmam, mü’min kulumun kalbine sığarım” buyurarak ona ne kadar önem verdiğini çok açık bir şekilde göstermiş. Bu sebeple insan kalbi de yalnız ve yalnız Ona yönelmekle ve Onunla olmakla huzura erebiliyor. Kur’an-ı Kerim’de, “Dikkat edin! Kalpler ancak Allah’ın zikri ile mutmain olur, huzura kavuşur!” buyruluyor…(Ra’d Suresi, 28. Ayet)”
Esma’ül Hüsna’nın kişinin ruhsal durumuna olan faydası sayılamayacak kadar çoktur. Öte yandan Esma’ül Hüsna’nın insanlara fiziki olarakta yardımcı olduğu bugün bilim çevrelerince göz ardı edilmeyen bir durumdur. Bu konu defalarca, hem görsel hemde yazılı medya tarafından işlendi. Bazı Hastalıklar ve Rahatsızlıklarda Esma’ül Hüsna’nın yardımcı olduğu ve Esma’ül Hüsna ile yapılan duaların bu rahatsızlıklıkların iyileşmesinde rolü olduğu bir çok kereler vurgulandı. Bu bölümde sizlere Esma’ül Hüsna ve hangi rahatsızlıklarda hangi ismin okunması ile ilgili bir takım bilgiler sunmaya çalışacağız…

Her ne sebep olursa olsun, Her zaman Şifanın en ana kaynağı Yüce Yaratıcı Allah’tır…

İşte bazı rahatsızlıklar ve ona şifa verecek Esmalar

Kulak için: EsSemi
Omurga için: El Cabbar
Saç için: El Bedi’
Adaleler için: El Kavi
Kalp Kasları için: ErRezzak
Atardamarlar için: El Cabbar
Kanser için: Celle Celaluhu
Burun için: Latif- Ğani- Rahim
Bacak için: ErRafi’
Göz – damarları için: El Muteal
Kolon için: ErRauf
Karaciğer için: En Nafi’
Prostat için: ErReşid
Yağ keseleri için: En Nafi’
İdrar kesesi için: El Hadi
Akciğerler için: ErRazık
Kemikler için: En Nafi
Dizler için: ErRauf
Saç Kepeği için: Celle Celaluhu
Kalp için: En Nur
Kalp Damarı için: El Vahhab
Sinirler için: El Muğni
Migren için: El Ğani
Guatr için: El Cabbar
Göz için: EnNur-Basir-Vahhab
Mide için: ErRezzak
Böbrek için: El Hayy
Bağırsaklar için: EsSabur
Pankreas-Şeker hastalığı için: El Bari
Rahim için: El Halik
Romatizma için: El Muheymin
Ğudde teymusiyye için: El Kavi
Göz Siniri için: EzZahir
Tansiyon için: El Hafid

Not: ALINTIDIR.

Türlü İhtiyaçların giderilmesinde yine Esma’ül Hüsna…

Sağlıklı bir ömür için El- Vasi

İyi bir idareci olmak için El-Vali
Yeni bir iş kurmak için El-Hakim
Küsleri barıştırmak için El- Cami
Bolluk ve bereket için El- Hamid
Bedenen güçlü olmak için El- Kaviy
Sevmek ve sevilmek için El- Vedud
Daima yükselmek için El- Mukkadim
Birinin elinizden tutması için El-Veli
Her meselenin çözümü için Ez- Zahir
Birilerine iyilik yapmak için El- Latif
İlim ve irfanınızın artması için EL-Alim
Cesur ve atılgan olmak için El -Kahhar
Alacaklarınızı tahsil etmek için El-Bais
Hafızanızın kuvvetlenmesi için El- Habir
İzzet ve şerefinizin artması için El- Mecid
Ağır hastalıklardan korunmak için El-Mümin
İkna kabiliyetinizin yükselmesi için El- Azim
Kaybettiğiniz bir şeyi bulmak için El- Vacid
Üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak için El Halik
Yaşamda neşeli ve enerjik olmak için El-Hayy
İşlerinizde daha başarılı olmak için El- Muhyi
Kötü alışkanlıklardan kurtulma için Er- Reşit
Kötü birinin uzaklaştırılması için El- Muahhir
Zekanızın daha kuvvetli olması için El- Muhsi
Herhangi bir hedefe ulaşmak için El- Musavvir
Eşinizle aranızın daha iyi olması için El- Muksit
Hatırı sayılır insanların sizi sevmesi için El- Vali
Şansınızın ve talihinizin açılması için Eş- Şekkkur
Elinizdeki fırsatları değerlendirmek için El- Muid
Elinizdeki bir şeyi muhafaza etmek için Er-Rakib
İhtiyacınız olan bir şeyi elde etmek için El- Mukit
İnsanlardan hürmet ve saygı görmek için El- Kebir
Sizde eksik olan bir şeyi tamamlamak için El- Mukit
Arzu ve isteklerinizin kabul olunması için El- Mucib
İşinizde yükselmek ve kariyer yapmak için Er- Rafi
Çocuklarınızın size daha itaatkar olması için El- Hadi
Maddi ve manevi anlamda güçlü olmak için El- Metin
Sizde eksik olan bir şeyin tamamlanması için El- Cebbar
Şefkatli ve merhametli olmak için ER-Rahim, Er-Rahman
Aranız açık bir arkadaşınızla barışmak için Celle Celelahü
İnsanlar arasında başı dik ve alnı açık gezmek için El- Hasib
Size zarar verecek kişilerin sizden uzaklaşması için Ed- Darr
Başkalarını duygu ve düşüncelerini anlamak için El Müheymin
Birinin gücü ve varlığı karşısında zayıf kalmamak için El-Müzill
Başladığınız bir işi başarıyla sonuna kadar götürmek için El-Vekil
Zihinsel,ruhsal ve bedensel olarak organize olmak için El-Kayyum
Herhangi bir konuda haklı olduğunuzu ispatlamak için El- Hakem
Birine yaptırmak istediğiniz işinizin kolaylıkla olması için El-Rezzak
Maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşmemek için El-Muğni, En-Nafi
Olmadık yerden başınıza felaketlerin gelmemesi için El -Mani, Es-Selam

NOT: Alıntıdır.

evet gezegen saatleri nasıl oluyor onu bende anlamadım neye göre oluyor o nereye bakcaz bilen var mı?

Türlü İhtiyaçların giderilmesinde yine Esma’ül Hüsna…

Sağlıklı bir ömür için El- Vasi
İyi bir idareci olmak için El-Vali
Yeni bir iş kurmak için El-Hakim
Küsleri barıştırmak için El- Cami
Bolluk ve bereket için El- Hamid
Bedenen güçlü olmak için El- Kaviy
Sevmek ve sevilmek için El- Vedud
Daima yükselmek için El- Mukkadim
Birinin elinizden tutması için El-Veli
Her meselenin çözümü için Ez- Zahir
Birilerine iyilik yapmak için El- Latif
İlim ve irfanınızın artması için EL-Alim
Cesur ve atılgan olmak için El -Kahhar
Alacaklarınızı tahsil etmek için El-Bais
Hafızanızın kuvvetlenmesi için El- Habir
İzzet ve şerefinizin artması için El- Mecid
Ağır hastalıklardan korunmak için El-Mümin
İkna kabiliyetinizin yükselmesi için El- Azim
Kaybettiğiniz bir şeyi bulmak için El- Vacid
Üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak için El Halik
Yaşamda neşeli ve enerjik olmak için El-Hayy
İşlerinizde daha başarılı olmak için El- Muhyi
Kötü alışkanlıklardan kurtulma için Er- Reşit
Kötü birinin uzaklaştırılması için El- Muahhir
Zekanızın daha kuvvetli olması için El- Muhsi
Herhangi bir hedefe ulaşmak için El- Musavvir
Eşinizle aranızın daha iyi olması için El- Muksit
Hatırı sayılır insanların sizi sevmesi için El- Vali
Şansınızın ve talihinizin açılması için Eş- Şekkkur
Elinizdeki fırsatları değerlendirmek için El- Muid
Elinizdeki bir şeyi muhafaza etmek için Er-Rakib
İhtiyacınız olan bir şeyi elde etmek için El- Mukit
İnsanlardan hürmet ve saygı görmek için El- Kebir
Sizde eksik olan bir şeyi tamamlamak için El- Mukit
Arzu ve isteklerinizin kabul olunması için El- Mucib
İşinizde yükselmek ve kariyer yapmak için Er- Rafi
Çocuklarınızın size daha itaatkar olması için El- Hadi
Maddi ve manevi anlamda güçlü olmak için El- Metin
Sizde eksik olan bir şeyin tamamlanması için El- Cebbar
Şefkatli ve merhametli olmak için ER-Rahim, Er-Rahman
Aranız açık bir arkadaşınızla barışmak için Celle Celelahü
İnsanlar arasında başı dik ve alnı açık gezmek için El- Hasib
Size zarar verecek kişilerin sizden uzaklaşması için Ed- Darr
Başkalarını duygu ve düşüncelerini anlamak için El Müheymin
Birinin gücü ve varlığı karşısında zayıf kalmamak için El-Müzill
Başladığınız bir işi başarıyla sonuna kadar götürmek için El-Vekil
Zihinsel,ruhsal ve bedensel olarak organize olmak için El-Kayyum
Herhangi bir konuda haklı olduğunuzu ispatlamak için El- Hakem
Birine yaptırmak istediğiniz işinizin kolaylıkla olması için El-Rezzak
Maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşmemek için El-Muğni, En-Nafi
Olmadık yerden başınıza felaketlerin gelmemesi için El -Mani, Es-Selam

NOT: Alıntıdır.

Rica ederim canım. Konusahibesi olarak senin başlığın altında, denk geldiğim bu tarz paylaşımları yapmamda inşallah sakınca yoktur.

İşin aslı bundan 1-2 ay öncesine kadar dua etmek aklıma bile gelmezdi ancak zorda-darda kaldığımda ayda yılda bir işte... Sonra bir gün daha çok yoğun olarak ilgilendiğim bilinçaltı/enerji çalışmaları üzerine araştırma yaparken; tesadüf eseri face de esma-ül hüsna okumaları yapan bir dua grubuna denk geldim ve gruba katılıp sadece izledim birkaç gün. Önceleri ne yalan söyleyim tuhafıma gitmişti. İnsanlar her gün kararlaştırılan sayıda binlerce esma çekip birbirine hediye ediyordu." Bu insanların işi gücü yok mu da saatlerce esma çekmeyle günlerini geçiriyorlar" gibi düşünceler geçmedi dersem yalan olur aklımdan.

Neyse uzatmayayım, bu paylaşımları görünce birden kendimin çok uzun zamandır duadan nasıl da uzak kaldığımı farkettim ve vesile oldu bana çok şükür. Artık ben de bana tuhaf gelen binlerce esma çekenler grubundaydım :)

Bizlerin de başka birilerine vesile olabilmesini seçiyorum. Allah herkesin duasını hayırlısıysa kabul etsin inşallah :) Sevgiler.
Canım benim asla bu başlıkta ğaylaşım yapmanda sakınca yok, aksine herkes bilgiisini paylaşırsa çok da sevinirim.
Allah, sevdiği kulunu kendine yakınlaştırmak için kendisine bir takım musibetler verir ki kulum bana yönelsin benden istesin diye. Biz bazen yaşadığımız güzelliklerin yaradandan olduğunu unutup bırak dua etmeyi çoğu zaman şükretmeyi dahi unuturuz malesef .. Hiçbirşey sebepsiz değildir canım senin bir takım sıkıntılar yaşaman dua etmeye vesile olmuş ki çok şükür çok da iyi olmuş rabbim daim etsin

Hicri ayların açik günleri hakkında bilginiz varmi bu arada emeğinize saglik Allah razi olsun bilgileiniz icin
Canım bu bilgi ilim + astroloji gerektiren bir bilgi. Bu hesaplamaları yapan bir blog vardı ama benim tavsiyem açık gün kapalı gün diye ayırma, yaradanın duana ne zaman cevap vereceğini bilemezsin. Sen dilediğin zaman duanı et canım

Canım benim asla bu başlıkta ğaylaşım yapmanda sakınca yok, aksine herkes bilgiisini paylaşırsa çok da sevinirim.
Allah, sevdiği kulunu kendine yakınlaştırmak için kendisine bir takım musibetler verir ki kulum bana yönelsin benden istesin diye. Biz bazen yaşadığımız güzelliklerin yaradandan olduğunu unutup bırak dua etmeyi çoğu zaman şükretmeyi dahi unuturuz malesef .. Hiçbirşey sebepsiz değildir canım senin bir takım sıkıntılar yaşaman dua etmeye vesile olmuş ki çok şükür çok da iyi olmuş rabbim daim etsin
Teşekkürler canım...Amin ! Allah hiçbirimize dermansız dert vermesin inşallah :)

Her türlü rahatsızlıgınıza kullanabilecegiz,

Hoponopono Teknigi Olumlaması..
LÜTFEN BENİ AFFET
ÖZÜRDİLERİM
SENİ SEVİYORUM
TEŞEKKÜR EDERİM

Şimdi Ben …..(rahatsızlıgınızın adı ) hastalıgım için zuhur eden içimdeki sebep her ne ise sorumluluğun tamamını üzerime alıyorum. Bu sebepten dolayı yaşadıgım ortaya çıkan üzüntü, çaresizlik, umutsuzluk, hastalık gibi tüm dışa çıkan sebeplerden arınıyorum, arınıyorum,arınıyorum arındım ve kurtuldum. Sebep olduğum için lütfen beni affet, Özür dilerim. Bana bu dua ile arınma fırsatı verdiğin için Seni seviyorum, arındırdığın ve şifalanmamı sağladığın için Teşekkür ederim.
Lütfen beni affet
Özür dilerim
Seni seviyorum
Teşekkür ederim.

X