Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Tesbih istiharesini yapmıştım.. Çok İlginç
İstediğim şey olacaksa tesbih ileri geri sallansın dedim. İleri geri sallandı.. Aynı şey için eğer olacaksa tesbih daire çizsin dedim. Daire çizdi.. Sağa sola sallansn dedim sağa sola sallanmaya başladı.. Korktum bıraktım sonradan. Çok çok ilginç.. Birde denemek için olmayacak bişeyi niyet ettim tesbih hareket etmedi..
Ben bunu cok merak ettim nasil oluyor bu

Evet canım bunu da biliyorum gerçi henüz deneyebileceğim bir ortam olmadı ama aklımda olan bir duadır, bu aynı zamanda ailenizden izin almanızı gerektiren durumlarda da inanılmaz bir kurtarıcıdır :KK9: hatta imkanınız olursa bu duayı okuduktan sonra okuduğunuz kişiye çaktırmadan üfleyin. Evlilik teklifi bekleyen hatunlarımız da bunu uygulayabilirler :KK9::KK9:

Bir de istihareden bahsetmek istiyorum. Ben erkek arkadaşım için çok kez istihareye yattım ve direk sorumla alakalı net cevaplar aldım. İstiharemi yaparken geleceğimiz sonumuz ne olacaksa bana rüyamda bildir dedim, rüyamda bir ses direk EVENECEKSİNİZ dedi daha ne olsun :KK16:

Uygulama şekli ; Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce 124 defa "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" ayetinini okuyorsunuz. Mülk suresi 4. ayettir. Ardından "Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver" diyerek niyetimi 3 kez bu şekilde tekrarlayıp yatıyorum ve uyuyana dek sayısız Ya Habir esmasını çekiyorum. Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak .Birde bu işi korkmadan yapmak lazım. İlk uygulamada rüya göremeyebilirsiniz rüya görene dek uygulayın. Defalarca net cevaplar aldığım bir istiharedir.

Perican hn merhaba
Birşey soracaktım. Ben bunu denedim ama dediğiniz gibi bir ses duymadım. Daha çok karışık rüyalar gördüm..Sadece en net rüyamda evde bir kumru gördüğümü hatırlıyorum bir de beyaz bir çift çorap :)
Acaba yeniden denemeli miyim? Ne dersiniz

Çok teşekkürler şimdiden

hayırlı cumalar
hamile kalmak hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duaları zikirleri çekmeliyim
ayrıca deneyen ve sonuc alan var mı?Rabbim tum hayırlı dileklerimizi kabul etsin.amin

hayırlı cumalar
hamile kalmak hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duaları zikirleri çekmeliyim
ayrıca deneyen ve sonuc alan var mı?Rabbim tum hayırlı dileklerimizi kabul etsin.amin
Size de hayırlı cumalar. Aslında tek tek yazılabilirdi ama şuan vaktim kısıtlı olduğu için sadece şunu tavsiye edebilirim. KK nın "Dualarımız Sizinle" konulu bir başlığının altında birçok dua grubunun başlığı var. Yani şuan mesaj yazdığınız bu topik de aynı başlık altında zaten ( hayatın İçinden >> Dualarımız Sizinle ) Linki >>>>>http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?forums/dualarimiz-sizinle.1200/)

Burada hamile kalmak isteyen bayanlar birbirlerine düzenli olarak okuma yapıyorlar. Konu başlığı altında bulunan tüm topiklere bakarsanız zaten hamile kalmak için genelde hangi zikir ve duaların okunduğunu görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Perican hn merhaba
Birşey soracaktım. Ben bunu denedim ama dediğiniz gibi bir ses duymadım. Daha çok karışık rüyalar gördüm..Sadece en net rüyamda evde bir kumru gördüğümü hatırlıyorum bir de beyaz bir çift çorap :)
Acaba yeniden denemeli miyim? Ne dersiniz

Çok teşekkürler şimdiden

Canım merhaba,
Rüyalar kişiye göre farklılık gösterebilir. Kimi ses yoluyla, kimi bir yazi, kimi de sizin gibi görüntülerle cevap alır rüyasından. Hatta bazı insanlar hiç rüya göremez, huzurlu yanılan uyku hayra, huzursuz uyanılan uyku da şerre yorumlanabilir. Rüya konusu biraz derindir araştırmak gerek.

Sizin rüyanıza gelecek olursam, rüya tabircisi değilim ama beyaz renk hayır olarak yorumlanır keza kuğu da en güzel hayvanlardan biridir. Dilersen emin olmak adına istihareni tekrarla ..

Canım merhaba,
Rüyalar kişiye göre farklılık gösterebilir. Kimi ses yoluyla, kimi bir yazi, kimi de sizin gibi görüntülerle cevap alır rüyasından. Hatta bazı insanlar hiç rüya göremez, huzurlu yanılan uyku hayra, huzursuz uyanılan uyku da şerre yorumlanabilir. Rüya konusu biraz derindir araştırmak gerek.

Sizin rüyanıza gelecek olursam, rüya tabircisi değilim ama beyaz renk hayır olarak yorumlanır keza kuğu da en güzel hayvanlardan biridir. Dilersen emin olmak adına istihareni tekrarla ..

Coook tsk ederim :))

Canım merhaba,

Merhaba , paylasimlariniz cok guzel , ozelden bir soru sormustum musait olunca bakarmisiniz, tesekkurler

hayırlı kandiller arkadaşlar berat gecesi için zikir çekilecek duaların neler olduğunu biliyor musunuz?

BERAT GECESİ VE İBADETLERİ

Berat kelimesi; borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi mânâlara gelir. Berat kandili, Allah'ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.
Berat kelimesinin aslı ''Berâettir.'' Beraat sözlükte, ''bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak'' demektir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

BERAT GECESİ AMEL DEFTERİ YAZILIR

Berat Gecesi İslam alemi için en hayırlı gecelerden biridir. Zira bu gece amel defteri yazılır. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Berat Gecesinin önemini şöyle anlatmıştır;

- Bu yıl içinde doğacak her çocuk, bu gece deftere geçirilir.
- Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır.
- Bu gece herkesin rızkı tertip olunur.
- Bu gece herkesin amelleri Allahü Teâlâ'ya arz olunur.

BERAT KANDİLİ DUASI

Bu geceyi ganimet bilmeli, tevbe istiğfar etmeli, kaza namazı kılmalı, Kur'an-ı kerim okumalı. Peygamber efendimiz Berat gecesinde, (Allahümmerzuknâ kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve la şakiyyâ) duasını çok okurdu.

Hazreti Muhammed Berat Kandili'nde şöyle dua ederdi;

"Allah'ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana ilticâ ediyorum. Senin şanın yücedir. Sana yaptığım senayı, senin kendine yaptığın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bir surette hamd etmekten acizim"

Yine bu gecede edilebilecek kıymetli dualar var. Onlar da şöyle;

"Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike."

Anlamı:

"Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin."

merhabalaaar:)nette içimi rahatlatacak dualar ararken buldum sizi ve çok mutlu oldum,ben eşimden ayrıldım çok canım yandı eşim entrikacı annesini ve babasını seçip beni bıraktı ve evlenene kadar canı çıktı ikna etmek için ben bıraktım ağladı zırladı beni bırakmalar filan ama evlendik adam bi gevşedi aslan kral oldu istediği zaman resti çekip bana kapıyı gösterdi ve anneside beni meğer hiç istemezmiş başkasını almak istermiş ben çevremde hatrı sayılır güzellikte biriyken kadın beni beğenmiyordu:)çünkü kalbi kötü bir kadın ve kocasıda kötü ve ailecek fenalar,eşimde onlara uydu ama üzülmüyorum atlattım dualar yardımcı oldu bana bir arkadaşımız yazmış ona katılıyorum ana baba hakkı ödenmez ama yuva yıkan da ana babaysa onların hakkı die birşey olamaz benim dinimde yuva yıkanın Allah katında günahı çok büyük,benim hakkımı yediler hayallerimi yıkmaya uğraştılar ama yıkamazlar lakin Rabbimde yuva yıkana yuva vermesin diyorum,kısacası sdece doğurmak ana baba etmez vicdan merhamet iman gerekirki bir kalpte karşıdaki insanı da bir anne baba çocuğu olarak görüp kıskanmasın sevsin hadi diyelimki sevemiyor evladını bari seven bir ana baba onun hatrı için o gelin zehir olsa içer demi arkadaşlar..birde kısa bir şey sormak istiyorum tesbih istiharesi olan 3 ihlas fatiha okunup sallanması beklenen olayı araştırdım ve bazı sitelerde bu işe bulaşmayın o tesbihi 3 harfliler sallıyor Allah muhafaza musallat olurlar demişler benimde aklıma yattı ve tövbe ettim,bu konudan emin olmadan yapmayın derim..sevgiler
Sanki beni anlatmışsın şimdi bende çok çaresizim tekrar biraraya gelmek istiyoruz ama çok zor. :-(

Bize ne oluyor bu aralar bilmiyorum. Sürekli bir şeylerimiz kayboluyor. Para, mutfak eşyaları vs. Bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim?

Keşke herkes edip de kabul olan dualar bizimle paylassa bizde isteklerimiz için uygulasak o dualari

X