Dua ile ilgili başınıza gelen ilginç olaylar

Benim hayatımın sonuna kadar unutamayacagim bir olay var. Bundan 7 sene falan önceydi , birgün haberleri izliyorum iki küçük çocuk ekmek çalmışlar diye adam dovmustu çocukları ve ben o an bir yandan öyle bir sinirlendim ki elim ayağım titredi bir yandan da o kadar içim acıdı ki ellerimi açtım dedim Allah'im böyle çocukları neden benim gibi insanların karsisina degilde böyle vicdansizlarin karşısına çıkarıyorsun Yalvaririm bana nasip et böyle ihtiyacı olan çocukları dedim. Ertesi gün tabi ben bu olayı unuttum çok acelem var bir yere yetişmeye çalışıyorum zamanla yarisiyorum resmen. Önüme iki çocuk geçti biri 10 diğeri 7 yaslarinda. Ellerinde selpak vardı ve büyük olan abla benden bişey alma banada bişey alma istemiyorum ama kardesim çok aç ona bişey al dedi. Bende nasıl terlemisim acelem var birgun öncesi aklıma bile gelmedi hemen yan tarafta ki donerciye soktum çocukları dedim ikisinede durum ayran falan onlar hazirlarken fişi aldım parasını verip. Çocukları oturttum dedim abi çocuklar size emanet yesin icsinler rahat rahat (zaten sürekli gittigim donerciydi) neyse geri döndüm tam çıkarken abla Allah kabul etsin dedi usta ve ben öylece kaldım. O an jeton düştü benim çocuklara döndüm baktım dedim Rabbim çok büyüksün belki benim samimiyetimi denemek istedin dua mi kabul ettin fırsat verdin bana sinavimi gecebildiysem ne mutlu çok şükür

Kimsenin ahi kimse de kalmaz canım elbet bir gün onların da canı yanar o anı yaşamadan ölmez.

Bundan 7,8 sene önceydi etraftan bu ne zaman evleneceksin soruları hiç bitmez görüştüğüm kişiler aklıma yatmaz
Görüşmeye gider yarım saat olmadan eve gelirdim.

Eee annemle babamda tabi yine olmadığını anlardi. Bir gün yine olmadı bir akrabamiz tanıdığı ile görüşme ayarladı falan kiramiyorsun insanları da mecbur hissedip gidiyorsun.
Gittim tabi ben adamı beğenmedim annemle geri dönüyoruz yolda da kavga ediyoruz.

Annem başladı işte sen hiç akillanmicaksin rahat etmek istemiyorsun bunu da adamın dubleks evi var güzel de işi var diye söylüyor.
En sonunda patladim anneme dedim o adamla aynı yatağa ben giricem anne sen değil dedim sustu

Sonra o akşam ağlaya ağlaya Allah'ım dedim ben daha ne kadar beklicem. Beni gerçekten duyuyorsan senden sadece hayırlısını istiyorum ne olur yalvarırım bir an önce olsun.
Bu dua'dan kısa bir süre sonra babamı kaybettim ve ondan 2 ay sonra da eşimle tanıştım.

Evlendikten sonra öğrendim ki ayni şekilde esim de sürekli bu sorulara maruz kalıp kayinpederim ile kavga edermiş

Kendisi şükür sebebim Ona her baktığımda Rabbime ettiğim duanın karşılığını görüyorum

Adınıza çok sevindim, Rabbim bozmasın :) bana da nasip eder inşallah

Yok ben genel olarak dua ederken korkuyorum acaba doğru mu dua ediyorum diye
O vesvesedir. Bendede oluyor bazen, sorun yok kalbimizden gecen dilegi en guzel kelimelerle döküyoruz. Heyecandan bence. Laflarimiza cok dikkat etmeliyiz normal hayatta da yani dua harici de. Ama insanlık işte bazen oyle olumsuz oluyoruzki. Yanlış.

Heyecandan kesinlikle Nasıl edeyim ne diyeyim bazen öyle heyecanlanıyorum ki kelimelerim dolanıyor

İçeriklerini paylaşmak istemem ama
Çok darda kaldığımda "medet Ya erhamerrahimin" dediğimde kabul olan dualarım var.
Birde öyle dar zamanlarımda gittiğim ve dua ettiğimde dualarımın karşılık bulduğu yer Trabzon Gülbahar Hatun camisi.

Kabul oldu söylemem bende kalsıncıları anlayamıyorum bi tek senin mi duan kabul olsun istiyosun ey müslüman.Rabbim senin kendinde sır kalmasını istediğini bilmiyo mu bu saatten sonra duan kabul olmazsa ay söylemem bende kalsın dediğin aklına gelsin anlarsın belki hikmeti.Canım iki salavat arasında dua etmek güzeldir duaya tövbeyle bol bol istiğfar ederek başlamak gerek.Dua niyetiyle surelerde okuyabilirsin ve peygamber efendimizin şefaatini isteyebilirsin.Allah'ın isimleri zikret duanda ve bence en önemlisi içten samimi ol.İç sesimizi duyan Rabbim samimiyetini bilir nihayetinde.İnşallah duaların senin için hayırla kabul olur.

Burada bende kalsincilar diye isaret ettigin sadece ben ve Blue_Peri .

Ey musluman diye seslenmissin ya kimsenin muslumanligini sorgulamak senin haddin degil!

Kimin duasi kabul olur onu sen hic bilemezsin bu da 2.

Burada kast ettigimiz bende kalsin olayi cok farkli anlamadan polemik yaratmak icin yazma bu da 3!

Hanfendi bak şimdi anlamadan etmeden üzerine vazife olmadan hakkımızda konuşamazsın önce adam gibi üslubuna dikkat ederek alıntıla beni ben anlatayım, arkadaş etiketlemese arkadan konuşuyosun baya baya görmüyorum çünki..
Biz burda ne dua ettiğimizi saklıyor değiliz demek istediğimiz kabul olunan durumun alel ade ortaya söylemek istememizdir biz kimseye hayatımızla ilgili bilgi vermek zorunda değiliz kapişşş .yani kimseden şu duayı edince kabul oldu aman bu duayı söylemeyelim bizde kalsın gibi bir düşünce değil bu ,çok yanlış anlamıssın . tamam mııı .

'Bak şimdi, kapişş' bu cümleler üslüp öğretiyorsa bana öğrenmem daha güzel sanırım.Alıntılamadım çünkü benim için söyleyen değil durum önemli.

Müslümanlığınızı sorguladığımı nerden çıkaedınız ? Buda 1 buda 2 filan diyerek çok rahatsız edici tavır oluşturmuşsunuz.Söylediklerinizin manası olduğunu sanmıyorum

'Bak şimdi, kapişş' bu cümleler üslüp öğretiyorsa bana öğrenmem daha güzel sanırım.Alıntılamadım çünkü benim için söyleyen değil durum önemli.
Durum önemliyse alıntılarsın beniii izah ederim tekrar okuduysan yazdıklarımı nasıl yanlış yere cekmişsin anlarsın degilmi.

Müslümanlığınızı sorguladığımı nerden çıkaedınız ? Buda 1 buda 2 filan diyerek çok rahatsız edici tavır oluşturmuşsunuz.Söylediklerinizin manası olduğunu sanmıyorum

Guzel kardesim yazdiklarini iyice bir okursan manasizligin dik alasini kendi yazdiklarinda gorebilirsin. Benim rahatsiz edici tavrim etki tepkidir.

Ayrica cok muhim bilgiler veriyormuscasina yazdiklarin da dua etme adabi ve usuludur bunu bilmeyen zaten yoktur. Aklinca bizi yermeye calismissin da kayda deger bir sey yok yazdiklarinda

Galiba anlaşılmıyorum ben ismi azamı buldum al bununla dua et diye bi şifre bulmuşcasına bilgi vermedim zaten yazılmadığını görünce yazdım salavat filan diyerek bilmeyen vardır yoktur o kadarını bilemem ancak aaa benim var ama söylemem demekten daha dolu bi mesaj yazdığımın farkındayım.Ayrıca kişiyi baz almadan dümdüz durumu,fikrimi söylemişim değil mi bu kadar sinirlenmeniz ilginç.Kimse sizden dualarınızı birebir yazın diye istemedi sanırım olayı çok çarpıtmışsınız.Demişler ki özel bişey var mı ama siz söylemeyin söyleyince olmaz filan dimi.Niyetleri bilir Allah.Etiketliyorum bakınn C ChillOutt Blue_Peri

Yaa bak yine aynı yanlış anladığın gibi konuşup bizi farklı göstermeye calışıyosun sen. Bak canım ciğerim anlatayım tekrar:

Bak orda yazmışımya benim İki durumum var bende kalsın dediğim diye sadece olaydı dua değil ,edipte kabul olan bir DUA olsa zaten paylaşmak büyük bir sevaptır bunu asla saklamak yakışmaz lakin sadece kabul olandan kastım ne için dua ettiğimdi ben onu kasteddim ,umarım anlatabilmişimdir sana ve senin gibi mesajımdan yanlış anlayan arkadaşlara.

İlk yazdığınız mesajdan bu söylediğiniz anlam çıkmıyor ki çıksa hiç üzerinize alınmanıza gerek yok yazdığımı çünki kimse durumunu anlatmak zorunda değil kaldı ki duasınıda öyle.Ama yaşadığı durum kişinin mahremiyetidir o bambaşka.Benim kastım zaten nasıl anlatmazsın merak ediyorum değildi ki dediğiniz gibi duayı paylaşmanın sevabı.Saklamanın hoş olmamasıydı demek ki sizinle alakalı bi durumdan bahsetmemişim bu durumda.Önümüz bayram iyi bayramlar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…