Dua ile ilgili başınıza gelen ilginç olaylar

Bildircin14

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
1
4
31
Hepimizin hayattan bunaldığı ve farklı yerlere evrildiği zamanlar oluyor. Ben de öyle bir dönemden geçiyorum. Bugün harıl harıl falcı ararken bulup gitsem bile bunun beni rahatlatmayacağının, aslında duanı her şeyin çözümü olduğunun farkına vardım. Lütfen kabul olan dualarınızı ve neler yaptığınızı paylaşın benimle

Bu dünya da olmasa bile elbet öteki dünya da çekecek... başkasının rızkını yemek öyle kolay mı ya.... elbet o da çeker...

Çıkar tatlım acı acı...

Bu dünya da olmasa bile elbet öteki dünya da çekecek... başkasının rızkını yemek öyle kolay mı ya.... elbet o da çeker...
Babamın 30 yıllık ekmek kapısını çaldı, babam ölmeden önce kardeşlerini amcama emanet etti, amcam söz verdi ömür boyu sahip çıkacam diye ama babam vefat ettikten 6 ay sonra ekmek teknemizi elimizden aldı, annem 3 çocukla 1.200 lira maaşla kaldı üçüde okuyor, yeri geliyor kardeşim kitap alamadı yeri geldi ayakkabısız kaldı, annem ekip dikip satıyor, çok şükür çok şey atllattık ama o yengemin karşımızda pis pis gülüşü alay etmesi babamın ölmesine bile alay etmesi aklımdan hiç çıkmıyor bu kadar canı yanar insanın babamın kemiklerini sızlatıyırlar , Allahındam bulur mu bi rgün diye yalvarym rabbime

Çok üzüldüm.... Rabbim kimsenin hakkını kimsede bırakmaz kuzum.. Elbet o da bulur cezasını.. hele ki emanet edilmişsiniz bi nevi emanete ihanet etmişler... yazık babacığının ruhu şad olsun.. kardeşi yada abisi mi bilmiyorum onun yüzünden kemikleri sızlıyor... Sen Allah’a güven.. onun merhameti ve adaleti o kadar büyük ve yüce ki... Rabbim sizi iyilerle güzelliklerle karşılaştırsın inşallah

Rabbim bana da mucizeler yaşamaya nasip etsin..... Vazgeçmiyorum pes etmiyorum asla dua etmekten.. bi gün olacak...

Aminnnn kuzum ❤
Kabul olmayan dua yoktur yeter ki nasil edecegini bil.

Toprak111 . Oyle bir cikar ki sen bile sasirirsin. Allah'in adaleti hic sasmaz inan.

Bazen kendi kendime dert ediniyorum diyorum acaba ben yanlış mu dua ediyorum. Bi yerde bir hata mı yapıyorum...

Hayirlisini isteme mesela en guzelini, en iyisini iste kendin icin istemekten korkma. Istemek ayip degil ayip olan baska seyler.
Dualarinda net ol mesela. Dua ediyorsan bir suru dilegini ayni anda dileme tek tek ilerle. Tek dua yap yani. Sen evlenmek istiyorsun mesela bunu isterken ayni anda baska bir sey isteme.

Hep öyle diyorum yapıyorum En güzelini iyisini istiyorum, Rabbime sığınıyorum tevekkül ediyorum ve yalnızca ondan istiyorum.. Evet evlenmek istiyorum genelde hep onu diyorum, sağlık huzur mutluluk iman gücü istiyorum.. İnsan bi başlayınca Rabbiyle konuşmaya öyle ferahlıyor ki...

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun, bütün dualarım Rabbine inşaallah bütün haklar yerini bulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…