Doydum demenin bir yolunu bulamadım.

Çok teşekkür ederim herkese hepimiz aslında ne kadar muzdarip kalmışız bu durumdan

Kendi yemeğini kendin koy yiceğinden daha az. Nasıl sa sonra yine ye dicek o zaman normal doymuş olursun :)

Doydum .

Bakın çok kolay .

Kimsenin hatrına işkembemi şişiremem .

Üstelik dini açıdan da sağlık açısından da vücuda fazlasını yüklemek zarar ve günah .

Şu yemek vakti yaklaşmişken,kv.niz burnumda tüttü valla.
Karnim da aç.zaten doyma hissim de yok yillardir.
O kadincagiz herkese aynidir tahminim.keske komsu olsaydim.her yemek saati damlardim.ohhh misss.

Ben doydum size afiyet olsum.
deyip kalkin sofradan.

Sofradan kalkmaniza laf ederse..napayim israr ediyorsun anne ben de kalkmak zorunda kaliyorum..dersin.

Bu kadar basit.

Arkadaşlar merhaba,
Benim konum kayınvalidemle yemek yerken doydum dedigim an sürekli yok şunu ye yok bunu ye demeye başlıyor kusucam diyorum halen kusmazsin ye diyor. Ben kimseyi kırmayı uzmeyi sevmem ama doydum demenin bir yolunu bulamadım. Kaç kez anlattım bazen yemek yemedim trip attım yok olmuyor konuyu bir türlü çözemedim. Kayınvalidemi kırmadan sizce bunu söylemenin bir yolu var mı.. Kadın iyilik için yapıyor ama ben de her yemekten sonra mide ağrısı bulantı çekiyorum. Kayınbabam da aynı konudan muzdarip.
Bikere kusun masaya bidaha demez igrenc ama napcan mecbur biseyler olmasi lazm

Çok yavaş ye ben hep kendimi alıştırdım yemekhaneye ilk gelir nerdeyse en son giderim. Yavaş yiyince gene aynı miktar yersin kaynanan baktı artık kalkıyor off çok yemişim der kalkarsın.

Sizinki trip yapmıyor en azından.benimkisi yediğim halde yemiyorsun bizde bişey diyor.midem rahatsizken bile tiksiniyon mu bizdene kadar geldi konu.hastayım dediğim halde.iyiliktendir ama kesin bu düşünceleri.dinlemeyin,doydugunuz zaman bırakın yemeyi

Yemeyince ağzınıza mı tıkıyor? Yemek zorunda da değilsiniz, bahane sunmak zorunda da değilsiniz.

Çekinip de yiyemezsn diye diyodr belki.
Benim kv m de söyler. Annecim merak etme ben çekinmem burası benim de evim istediğim kdr alırım yerim tamam ondan da yerim diyorm.
Demesinde de rahatsz olmadm. Kv lerin de işi zor he ye dese bi dert demese bi dert...

Çekinip de yiyemezsn diye diyodr belki.
Benim kv m de söyler. Annecim merak etme ben çekinmem burası benim de evim istediğim kdr alırım yerim tamam ondan da yerim diyorm.
Demesinde de rahatsz olmadm. Kv lerin de işi zor he ye dese bi dert demese bi dert...

Haklısın ancak aramızda cekinilecek bir durum yok. Genel halı bu sekilde

Kendi yemeğinizi kendiniz koyun, "anne ben istediğinden alayım her şey o kadar güzel ki hepsinden yemek istiyorum ama azar azar alayım ki.hepsine yer kalsın" deyin. Ben böyle çözüm bulmuştum zamanında. Keşke kv ile tek derdim bu olarak kalsaymış. :bicak:

X