Doydum demenin bir yolunu bulamadım.

Ne güzel kv'ler var. Bizimki de bütün tabakları oğlunun önüne iter.

Doyduğunuz zaman kv yemek koysa bile ''n'olur kusura bakma anne, valla yiyemeyeceğim, yersem midem ağrıyacak'' deyip masadan kalkın. Bir süre sonra vezgeçer ısrarından.

Bunların bir de ramazanda iftara gidince az koy deyince tepeleme getirenleri var..

benimkide aynı bana karşı değil sadece herkese böyle. ben biraz sertçe tepki gösterdiğim için artık bana yapmıyo çok fazla, ama başkalarına karşı hala aynı. kötü niyet yok ama, sürekli ısrar olunca bana geliyolar bazısı gelinin yediği lokmaları sayar, bazısda yemediği lokmaları onuda ye bunada offf en nefret şeydir ısrar. madem şimdiye kadar güzellikle söylemekten anlamamış, sende benim gibi yap kafan rahat olur

Geçen sefer sizden gidince gece acillik oldum diye yalan söyleyin eşinizle anlaşıp.. Bi daha ısrar ediceğini düşünmüyorum :) Benim annem de öyle ama anne kendinin olunca kavga dövüş ikna ediliyo en azından hep iyi niyetten bunlar ne mutlu size Allah bozmasın :)

Yatırıp zorla ağzına mi tepiyor?
Daha fazla yemek benim için sıkıntı olur, bu kadar yeterli de çekil.
Israrla ye diyosa, sen de ısrarla doydum de..

Aşırı yavaş yemek yiyin. Yemeye devam edin ama çok yavaşça olsun. Herkes yemeğini bitirsin gitsin siz daha devam edin. Masayı kaldırırken yine tabağınızı bitirmemiş olun. Sonra da tabağınızla mutfağa gidip orayı toparlarsınız. Ben de böyle sofralarda çok bulundum. Yemek veya konuşmaya çalışmak kesinlikle çözüm değil. Yedirmemeyi başarsanız bile bir de küsüp trip atıyor üzülüyor bu tipler.

yeme kardeş zorla bile olsa yeme. kırılan kırılsın gücenen gücensin.

Benimkide aynıaüstelik ısrar sadece bana. Kendi midem kötü der cekilirse sanki ben çöplüğüm
Yiyeceğim varsa bile yemiyorum artık küserse küssünk

Hamileliğimde aynen kv böyle davranırdı. Valla ben hiç sempatik bulmazdım o zamanlar, çocuk gibi ye ye ısrarı hoş değil.

Sizin o kadar açıklama yapmanıza gerek yok, kalkın sofradan.

benimde yemediğim hiç ağzıma sürmediğim yemekler var

mesela yoğurt bir şeye karıştırılmışsa iğreniyorum yiyemiyorum, yoğurtlu salatalar olur ya

gittiğimizde kaynanam illa yapar ve sarımsak da koyar içine ye der,

3 yıllık evliyim 1 yıl da nişanlı kaldım hala şaşırır, ben bunu yemiyorum dediğimde.

aaa yemiyomusun sevmiyomusun der, evet anne geçen sefer de demiştin ben o zaman da dedim sevmiyorum yiyemiyorum diye

unutuyor olamaz niyeti ne bilmiyorum

kalabalık da değiliz 2 oğlu var tek gelini benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…