doldum taşacağım sanki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
konu ultra gereksiz uzun olmuş ya. kusuruma bakmayın.

gerçekten böyle anlatamayacağım kadar bunaldım sanırım. yani yazmayı deneyeceğim ne kadar başarılı olurum inanın bilmiyorum. çok yoruldum sanki böyle kış uykusuna falan yatasım var. sorumluluk istemiyorum. boş boş gezesim var.

derslerim birbirine girmiş durumda. bir dönemde yaklaşık bir yıllık dersi vermek zorundayım. normal öğrencilerin okulda 4 zorunlu 2 de seçmeli dersi olur ama benim tam 9 tane dersim var bir dönemlik. hazırlığı bir an önce bitirip bölüme geçeyim diye acele ettim ve içinden çıkamıyorum. exchange yapabilmek için halletmek zorundayım. günde 12 saatten fazla okuldayım. dersler bitince direkt kütüphaneye gidiyorum. bilgisayara bağlı yaşıyorum bilgisayarın şarjı biterse bütün hayatım duruyor. gözlerim ağrıyor artık ya bilgisayara ya tablete bakmaktan. kendimi başarılı hissetmiyorum. bütün hocalar bende inanılmaz bir değişim olduğunu söylüyor,sevgilim başlangıca göre çok geliştiğimi söylüyor ama ben tatmin olmuyorum.

aile durumları çok karışık. annemle düzelmeye çalışıyorum,onu seneye yurtdışında okula devam etmeye ikna etmeye çalışıyorum. babamın abimle arasını düzeltmeye çalışıyorum. miras kavgası çıkıyor abimi susturuyorum babam daha ölmedi diye ama tamam diyor ertesi gün yeniden aynı konu. babamla da sürekli tartışmaya başladık. yemek masası yüzünden bile birbirimize giriyoruz. onu kırmayı hiç istemiyorum ama yaşlandı ve bence artık aksi davranıyor hiç hoşuma gitmiyor. yine de alttan alıyorum.

sevgilim bomboş geliyor bu ara bana. gün içinde birbirimizin dibinden ayrılmazken şimdi 1 saat filan anca görüşüyoruz. onun okul dışında projeleri var ve özel ders veriyor. ben de hep okuldayım veya kulüple ilgileniyorum. kulüp demişken tamamen boka battık gerçekten. okuldan bütçeyi karşılayan etkinlikler yapmadığımıza dair uyarı aldık. kariyer günleri yapmamız gerekiyor ama nasıl? bir yandan onun peşindeyim. başkanlıktan ayrılmak istiyorum ama olmuyor. 2 tane hocaya asistanlık yapıyorum ve hem kulüp hem hoca hem de derslere yetişemiyorum.

karnım doymuyor. babam beni düzenli yemek şeyisi diye bişeye kaydettirmiş. günlük olarak yemek geliyor ve bunların dışında bir şey yemiyorum. doymuyorum ama. sinirliyim sürekli. normalde 3-4 tane içerken artık günde 1 paket falan sigara içiyorum nerdeyse.

patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum kendimi. hobilerime zaman ayırmaya çalışıyorum ama bence olmuyor. futbolu bıraktım. yamaç paraşütü hava sebebiyle araya girdi. tiyatrodan da kendi çok bilmişliğim yüzünden ayrıldım. okulun tanıtım ofisindeyim okula geziye gelen liselileri gezdiriyorum haftada 2 gün. o biraz kafamı dağıtıyor. online koçluk yaptığım öğrencilerin mesajlarını bile günler sonra görüyorum. düzenim yok nerdeyse.

şimdi yazınca ben ne kadar çok bölünmüşüm. yoruldum eve gelince omuzlarım,bacaklarım ve ayaklarımın ağrısından yatamıyorum bile. çok yoruldum ama duramıyorum. sıkıldım şöyle her şeyi bırakıp 3 gün falan uyumak istiyorum.

psikologa gidiyorum sırf konuşayım içim açılsın bi rahatlayayım diye. bu ara ona da gitmiyorum gerçi. yazsam daha çok yazarım ama ne bileyim. çok doldum ya babama ya da sevgilime sarılıp şöyle sabaha kadar falan ağlasam belki kendime gelirim bilmiyorum havalardan falan olabilir. sürekli kendi kendime düşünüp sonra yine aynı tempoya dönüyorum. sıkıldım kısacası.

Başarılar diliyorum.
Aynisinin benzerini bende yaşadım.
Annem öleli 6 ay olmuştu... acik 13 sinav... bursu kayip etmemek için mecbur vermek zorundaydim.
Sen yine tablete baglisin... ben hukuk okudum... takoz gibi kitaplar... genelde 15 tane filan... almanyanin kar kışında 7 kilometre okula yürürdüm.
Yemek almaya param bile yokdu. Gelir 560 euro... fix gider 470 idi...
Sigara kahve ile gecirdim vallah. Sigarada sarma sigara.
Neyse. Benimde içim şişmiş.
Demek istediğim okumanin zevki böyle cikiyor :)
Tam öğrenci modu. İnan bana geçiyor. Bundan 3 sene sonrasini düşün... oh cek

Hepsini yapmanız şart mı? Yani madem gücünüzün tükendiğini hissettiniz eleyin. Mecburiyetleri tekrardan gözden geçirin. Daha hayatın başındasınız. Sağlık bu kaybettiğiniz zaman mevki para geri getirmiyor. Bizzat yaşayan biri olarak diyorum cidden değmez. Günlük rutininizi hafifletin daha makul seviyeye.

kulüp işi çok ekstra oldu. ben aday bile değildim başkan seçildim. sürekli rektörlüğe git gel durumundayım hep bir hesap verme halindeyim. onun dışında hocalarla mecbur asistanlık çünkü referans mektubu lazım ve o şart koşuyor. bilmiyorum ya keşke baştan ben yapamam deseydim. şimdi yarım bırakma düşüncesi içime sinmiyor sanki.

İş hayatında zaten çok yoğun bir hayatın olacakken daha ünide böyle olmana anlam veremedim şuan tamam güzel şeyler ama :) çok fazla şey yapmak zorunda değilsin okul dışında bir iki aktivite yap yani, okula vakit ayırman gerektiğinde de çalışmanı günlere böl, direk kendini derse kapatma. Gerçi sana bu tavsiyeyi verirken ben de bir yandan kendi dersime dönmek için kendimi zorluyorum :) yani aslında güzel şeylerle uğraşıyorsun ama kendine vakit ayıramayacak kadar vaktini doldurman gereksiz bir yerde. Anlatabildim umarım :)

Ben de sigarayı abarttım.

Çocuk yanımdan gidince- eşim alinca-annem gelince mutfağın ucundaki pencerenin dibine geçip bir asılıyorum art arda 3-4... 5i gördüm içemedim yarım bastım ne ağzımın tadı kaldı ne içtiğimden bir şey anladığım.

Biraz koşmayı bırakmak mı gerekiyor dersin? Ani kilo verdim ben de, sağlığın gidince her şey kaliverir öyle. Önem sırasına koyup ayıklasanız arasından?
Ben mecbur can sorumluluğu, cayamam mecburum oğlum ilk sırada, ardından evin düzeni (Bunu oğluma kadar yapma kararı aldım az önce, hemen önce hatta konuma gittim yazdım)... Eşimi de arada sallarım amaan az da benim kahrımı çekiversin, annemler de öyle emrivaki yapacağım gari yok öyle kibarlık... Tembellik ayları ilan ediyorum önümdeki iki ayı... Siz de tembellik hakkınızı kullanın. Sağlık gidiyor sağlıkkk, ciğer gidiyor.

Fazla ders almışsınız bence geç bitirin maddiyat sıkıntınız da yok anladığım kadarıyla neden acele ediyorsunuz?

Bir de babanız abiniz falan herkesin ailesinde var böyle sorunlar insanlar yaşlandıkça aksileşiyor zaten sallayın çok takmayın. Sevgiliniz neden boş geliyor onu anlamadım.
Bence tek sıkıntınız yoğunluk o da ders sayısı sebebiyle.
Karnım doymuyor falan demişsiniz de yiyin o zaman günlük yemeğiniz de geliyormuş daha ne ki. En kötü sandviç falan alın ya da evde yapın çantanızda atın ders aralarında yersiniz...

şubata kadar böyle gitmek zorunda dersler

veremezsem bütün hayallerim çöp olacak. exchange başvurumu yaptım ve kabul edildim. orada denkliği olmayan dersleri burada bu dönem kesin vermem lazım. bir nevi kumar oynadım.

kendime çok güvendim ya,ama sanırım böyle yıkılmama az kaldı. beklediğimiz gibi olursa şubatta bambaşka bir hayatımız olacak. onun motivasyonuyla devam ediyorum. öf kendi kendimi baydım resmen...

ben çok yiyorum böyle hayvan gibi. ve sağlık sorunlarım çıkmaya başladı. o yüzden bir süre boyunca bunları yiyip sonra tekrar tahlillerimi vereceğim. öyle işte yemek konusu.

sevgilimle bir paylaşımımız yok gibi o yüzden boş geliyor.

sevgilimle birlikte exchange yapabilmek için acele ediyorum ama yanlış yapıyorum sanırım...

masa sorununu cozduk saniyodum ben

saka bi yana kuzucum su gereksiz isleri bi kenara birak , derslere odaklan , yurtdisi hayalin var ve su anda en onemlisi bunu gerceklestirmek

abine de bi hösssttt diyorum en nefret ettigim.seydir insanlar olmeden miras derdine dusmek , hic kaale bile alma , 4 katdes arasinda esit paylasilacak iste neyin derdiymis bu?? muhatap bile olma bu konuda

anneni ikna etmek zorunda degilsin , onu ilgilendiren bir mevzu yok , gidiyorum deyip gideceksinn

sen yoruldun bu ara , biraz yat uyu , bi aksam yemegi ismarla kendine , battaniye altina gir , kasimda ask baskadir'i izle , sabaha hicbirseyin kalmaz

abla masa sorununu ben de çözdüm sandım ama babam masa siparişi vermiş. kafama koyacağım heralde masayı yer yok ki. delirdim sana anlatamam.

abimden değil babamın eşinden çıkıyor da işte gerizekalı abim kendisini ortaya atıp car car konuşuyor suçlu oluyor. susucam artık kendisi bilir.

bir yandan temizlik yapıyorum biliyor musun,ev daha yerleşmedi. koltuk bugün geldi aynı bok gibi hiç katalogdaki gibi değil oturdum bi yarım saat filan ağladım ona.

dediğin gibi bi yatsam ne güzel olur yahu.

seni seviyorum bu arada

Kendinize güvenmek ile gerçekçi olmak arası bir şey var ya hani, onu iyi tahlil gerekiyor. Hayır böyle sana anlatıyorum ama kendime de anlatıyorum aslında. Şubata kadar derslerden ödün verme madem yüzdün kuyruğuna geldin, sık bir dönem daha dişini. Ama aile içinde biraz gamsız takılıver, sevgilin sana uyabildigi kadar uysun mazeretin var nasılsa, uymazsa da ilk fırsatta çıkarırsınız acısını, bazen böyle olması iyi gelir, özlem katar ilişkiyi taze tutar. Madem hedefiniz var, özel hayattan az fedakar davranacaksıniz.

Umarim başarırsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…