Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Lohusa depresyonu cidden çok ağır yaşadım biliyorum, 2 sene sonra ancak toparlandım öncelikle destek almalısın, 2. KOnu annenize kızmayın 70 yaşında kadıncağız yapmak zorunda değil, 1 kaşık getirse bile kendi istediğinden olur, eşin ise mecbur yapmaya, destek olmaya işte beraber destek alın bence, bellide gerginliğinizden kaçıyor evden düzelince görüyor insan bende diyorum çevremdekilere neler yapmışım meğer, halbuki o zaman herkes bana haksızlık yapıyor gibi geliyordu

ben bu yaşadıklarının eş tarafından daha "şiddetli" şeklini yaşadım.
ne sen beni tanırsın burada ne ben seni.. ama lütfen samimiyetime inan.
bebeğin için evet ama önce kendin için. sen iyi olmazsan iyi insan olmazsın kendine faydan olmazsa iyi bir anne olamazsın, ve evladını hakkıyla yetiştiremezsin ilk önce bunu düşün.
atıyorum, sadece yalnız kalmaktan korkun olduğu için bile destek alabilirsin. bu çok normal günümüzde psikolojik destek almayan yani almaması gereken insan yok, olan da benim adam gibi çok bilmiş olanlar.
ben de yakın zamanda gideceğim psikoloğa, çünkü ben geçmişte yaşadığım şeyleri unutamıyorum hayatımın her alanını etkiliyor. çocuğumun 3 yaşı bitecek bir kaç ay sonra. baktığın zaman bu kadar uzun süren doğum sonrası depresyon mu olur mesela di mi? ama oluyor. mühim olan ilk önce kabullenip kendimiz için destek almak.

beklentılerın çok fazla . kimseye guvenerek çocuk yapmamalıydın. annende halıyle çocuk bakmak ıstemez psıkolojısı de normal değilmiş zaten.

bir iş bulup çalışın siz en iyisi. eşinizde sorumsuz ayrılma konusunu da bırkac ay sonra sakın kafa ıle yenıden düşünün.

Bayan çalışıyor zaten adam çalışmıyor işten çıkarılmış canım

Kusura bakma nolur ama bence olay sende bitiyor.
Yani sanki bütün olayları o dereceye senin sinirin asabiyetin getirmiş gibi.
Önceliğin lütfen bi psikolog ya da psikiyatr olsun.
Boşanmayı da çıkar aklından ortada hiçbir şey yokken kolay mı sanıyosun?
Küçücük çocukla parasız pulsuz bi başına ne yapacaksın?

Bayan çalışıyor zaten adam çalışmıyor işten çıkarılmış canım
Işten çıktıysa nasıl geçinecekler ?

Çok zor ya Allah yardım etsin cidden . Bir de küçük bebek .
Kadın iyice bunalmış işin içine maddiyata girince daha da zora sokar . Keşke bu şartlarda çocuk yapmasaydı resmen bile bile lades Demiş .

Canım çocuk isterlerken herşey güzel gidiyormuş .

İlk mesajınızda yazdıklarınızdan sorun sizdeymiş gibi görünüyor, anneden veya eşinizden çok.

Lohusa depresyonu olabilir evet. Ve depresyon dipsiz bir kuyu, gerçekten çok zor, yardım muhakkak gerekli ama bu, söylediğiniz ağır sözlerin ve hareketlerin karşı tarafı incitmeyeceğini göstermiyor. Bebeği ve kendinizi iyileştirmeye çalışırken, başkalarına devamlı zarar vermek biraz şımarıklığa giriyor gerçekten.

Emin olun, lohusa halindeki en çaresiz kişi değilsiniz. Ben burada lohusalığımdaki şartlarımı anlatsam, oturur beraber ağlarız. Ben şimdi gülüp geçiyorum. Ama en ufak kısmını söyliyeyim; o sene eşim iflas etti, depresyonda, devamlı sinirli, konuşmayan ve sıfır yardım bir eş, 8 aylık hamileyken eve haciz gelmiş, çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, tv hepsini toplayıp gitmiş, yardım edecek kimse yok, annem bebeğim 3 aylık olana kadar kapımı açmamış, ve eve devamlı bebek görmeye eşimin akrabaları geldiği için 10 günlükten itibaren misafire yemek pişirip sofra kuran bir ben.

Çocuk bakılır, tek başına çok rahat bakılır. Yeter ki öyle giden gelen olmasın. Eşinizi bir kaç saat beklemek abartılacak bir mevzu değil, trafik kazası geçirmemişsiniz, annenizle kavga etmişsiniz. Bir aciliyeti yok durumun.

Annenizin siz yarım gün çalışıyorken gelip hiçbir şey yapmasa da bebek bakması büyük nimet. Ayrıca ev işi bekleyemezsiniz 70 yaşında kadından. Pek çok kişi annesi yarım gün gelse bir tek çocuğa bakmak için, para bile verir üstüne.

Anlattıklarınızdan anladığım, dünya etrafımda dönsün istiyorsunuz ama dönmüyor. Siz de neden dönmüyor diye kızıyorsunuz herkese.

Böyle sinirli davranarak ve herkesle kavga ederek bebeğinize en büyük zarar kendiniz verirsiniz. Gergin, huzursuz, çekingen bir bebek olur devamlı huzursuzluk ortamında olursa.

Bebekli bir insanın önceliği herkes bana yardım etsin değildir, kimse bana bebeğimden daha önemli bir iş yüklemesindir. Geri kalanı eşinizle aranızda paylaşımla olur. Paylaşım da Güzel konuşmayla olur.

Geri kalan bebek bakma, ev işi gibi şeyler sizin sorumluluğunuz, annenizin değil. Maaşınız iyiyse, muhakkak temizlikçi düşünün haftada bir. Çok rahatlatır sizi, emin olun.

Psikoloğa muhakkak gidin derim ve eşinizle daha yumuşak konuşun.

Ama ilk çözümünüz bence, insanlara iyi davranmak. Yapmadığınız şey bu. Siz Kavga ettiniz, bir de böyle deneyin.

Boşanmaya sinirle değil, akl-ı Selimle karar verin. Bebek olmasaydı, direk ayrılsaydınız ama dediğiniz gibi, kendi hatalarınızın bedelini çocuğa ödetmeyin. Önce her yolu denediğinizde emin olun.

İlk mesajınıza ithafen yazıyorum, Buradan boşanılacak bir durum görünmüyor.

Emin olun, bebekli bir annenin yarım gün çalışabilmesi, dış dünyadan kopmaması büyük nimet. Annenize teşekkür edin bunun için. Para veriyor olsanız bile ona. Çok kişi buna sahip değil.

Evet gercekfen olaylari esimle
Kavgalarimizi annemle kavgalarimizi bu raddeye getirem benim asabiyetim
Depresyonum sabirsizligim kabul ediyorum.ama neden karsimda sakin insanlar yok? Etrafimda hep mi sinirliler olmak zorunda. Hicbiri alttan almio ne babammne annem ne esim.hepsi mi sinir hastasi bne anlamiyorum neden hicbiri ben bagirdigimda alttan alamiyor?

Kardescim ben inan bilemezdm boyle olucagini. Bak sirayla olaylari cok kisa sayiyorum.ikimizin de ortalama maasi guzel isleri var.evimiz kira borcumuz yok.gecinip gidiyoruz..hamile kaliyorum cok mutkuyuz guzel guzel gecinip gidiyoeuz kavgasiz.onceki gunler bazen anlasamadigimiz gecimsiz gunlerimiz yok olmus sanki.herkes
Sasirio masallah iyi geciniosnz dio.ben sakinim esim sakin.namazimi kiliyorum dualar ediyorum.yavrum cok guzel bir hastanede dunyaya geliyor.ben alti ay dogumdan snra sirketimden maas almaya devam ediyorum.45 gun sut parasini birlestirip aligorum.maddi sikinti yok.ama bebek digdugunda beklentiye girdigimiz annemin(kendi annem) bebegi tutamadigini altini bile alamadigini ellerinin titredigini,ac mi tok mu anlamadigini farkediyoruz.esimle tartismaya baskiyoruz.annemle butun gun ayni evin icinde anlasamamaya basliyorum,uykusuzluk zaten hat saghada emziriosun yorgunsun tum vitaminlerin dusmus halsiszin.depresyon hat sagfada.anneme
Catiyorum alttan almior evi terkedior.sonra esim gorumcemi(16yasinda) alip getirio yalniz kalma diye.bir gece bebegi yikiylar bebek ciyak ciyak aglio ben cinnet geciriyorim.bunlari suckuorum bagiriyorum.esim bana pata kute girisio. Bebek aglio yatakta.bu olaui hazmedemiyorum.gorumcemi kowmaktan beter ediyorum mutsiz ediyorum.bir ramazan gunu iftar sAaatinde anama
Gidip inat olsun diye barisiyorum..adama
Sofra hazirlamiorm
Anamin evinden donmuyorm bebekle.esim
Ariyomnedesn diyo.kardesn hazirlar
Sofrayi ben annemdeuim
Diyorum.esim delirio gorumcem de alior kaynanama
Gidiolar kaynanam koyde.olaylar boyle basliyor... aramiz kopuyor.sonra neyse ikna ediyom
Adami donuyor.annemle
Bidaha restlesmiyorim
Cnku bosanma korkusu sarmis.iyi kotu anama orta derce davraniorm.cnku grip olsam doktora gidemem bebege bakcak kmse tok.anama
Emanet edip market carsicyazin gezebiliorm.bu sefer esim 21000tl kimar borcuna giriyor.bilgisayardan oynadigi iddia oyunu yuzunden.psikolojisi bozuluyor..sonrasini biliosnz kavga dowus ben evdem sonsuza
Kadar kowuyorum.dogum maasim butuyor.ise donmek istemiyorim.haftada
200tlye psikologa gidiorm.odeyebilmek icin kredi cekiyoeum.ve temizlikci
Alabilmekcicin.annemmpek gelmior gitmior isimcolunca cagiriyom
Gelmbebege bak diorm.sonra ise basliorum
Aralik ayinda.yarim
Maasla.psikologun zoruyla istemeyenistemeye oglumdan kopuyorm!! Krediyi yemisim bitirmisim
Elde
avucta kalmamis.maas lazim.yarim gun gidiyorum.sonra esimi isten cikariolar.tazminwti 20000lik borcunu bile kapamyor.durum bu dostlar

Keşke düzgün Türkçeyi kullanarak yazsaydın tercüman lazım bu yazıyı anlamaya, anlamak için gözlerimi kısarak okudum resmen

canım kızma ama sende hatalısın. bebek ayrı bı sorumlululuk zaten kımseye guvenerek çocuk yapılmaz ki... annen görümcen kv hepsı bıryere kadar. çocuk sızın çocuğunuz onlar bakmak ılgılenmek zorunda değiller ki..

çocuğa annesı ve babası bakmak zorunda. ayrıca saydığın sebebplerden dolayı boşanacaksın sonra ne olacak? sonrasını düşündün mü?

Ben anlamiyorum anlayamiycam da bebek dogduktan sonra da herseye yetistim her anne gibi yemek temizlik bebek bakimi.onceligim bebek bakimi kimse bana yardim etmiyor diye dertlenmedim esim bakti herseyi hallediyor hatun ben ise gidip geleyim yeter dedi ayni zamanda sinirli bir esim de var onu da buyutuyoruz bu arada.ilk banyo da bebeklerin cogu aglar benimki de cok agladi korkuyorlar cunku.devaminda sizin bagrislarinizdan aglamistir korkmustur.eminim o bebis simdi az ses yukselsin korkuyordur.anneni de anla yasi var sanki hic tecrubeli degil gibi kadin panik yapmistir.bir de kadini anlasilan korkuyor kizindan simdi bisey dicek begenmicek laf edecek diye.siz biraz toparlanin lutfen.

Sonrasini dusunemiyorum iste benim icin hayirli olannhangisi bilemiyorum.benim dusundugum su andaki mevcut evimi kapatip kiradakinana babamin yanina yerlesmek cocuk buyuyene kadar annemlerin yatak odasinda yataklarnds uyurum oglumla yatagi duvara iteriz.besigini de alirim bir sure sonra alistirirm napayim.onlar da
Salondaki koltukta yatarlar ayri ayri ama cunku annemmevimi kapamam esyalarimi vermem duzenimi nozmammdiyor. Bundurumda onlara ayak uydurmaktan baska ne carem kaliyor?? Esimmisten cikarilmadi bu arada
Salak patronu karar degistirdi...

Ama tazminat da yok iki kredi borcu var... yani cikarilmasa da borclari yuzunden ben yarim gun calistigim surece kirayi odeyemez durumdayiz

Kusura bakmayın ama siz çocuğu ben yaparım birileri bakar düşüncesiyle yapmışsınız. İşe gitmediğiniz halde yardımcıya muhtaç olmanız, anneniz elleri titreyecek derecede yaşlı olmasına rağmen kadına atar gider yapmanız bunlar hepsi çok yanlış. Umarım çocuğunuzun sorumluluğunu alabilirsiniz.

Etrafınızdaki kimse, hatanın sizde olduğunu, kendinizi düzeltmeniz gerektiğini, bu kadar şey için bir yuva yıkılmayacağını söylemiyor mu?

Annenize taşındığınızda bile yataklarında yatmaktan bahsediyorsunuz. Ve onlar bunu kabul ediyorlar.bebek zaten beşikte, siz koltukta yatabilirsiniz. Ortada normal olmayan bir şeyler var. Yazık ediyorsunuz, hem kendinize. Hem bebeğe.

Yani su anlattiklarinizdan olaylari bu raddeye getiren dogumdan sonraki tavirlariniz gibi gorunuyor.
Adamda kendini iddaya vurmus..
Kizmak alinmak yok cok bencil yapidasiniz.
Ayran yok icmeye ama eve temizlikci aliyorsunuz.

2 cocuk dogrudum.
Annem 3500 km otede
Kayinvalide 500 km otede ve calistigi icin gelemiyor.
Esimin nobeti gorevi eksik olmaz, aylarca yalniz kaldigim oluyor.
Evimi de temizliyorum, cocuklara da bakiyorum, a da olsa yemegimi asimi yapiyorum, uyuduklarinda evden baglanip home office calisiyorum ve dogduklari gunden itibaren yanimda bir Allahin kulu olmadigi icin ilk gunden beri banyolarini da ben yaptiriyorum..
Bebekler uykuluysa yikanirken kiyameti koparir yada suyu sevmez istemez yikanmak.
Kendinizi neden paralarsiniz ki..

Yani bu anlattiginiz ve sorun diye nitelediginiz hersey hemen hemen her kadinin yasadigi seyler.
Siz altindan kalkamamissiniz.
Ama oyle hizli biyuyorlar ki ilerde bn en guzel gunleri kendime ve etrafimdakilere zehir etmisim diyeceksiniz.

Ama tazminat da yok iki kredi borcu var... yani cikarilmasa da borclari yuzunden ben yarim gun calistigim surece kirayi odeyemez durumdayiz
Canım iyi günlerden kötü günlere düşmüşsünüz ama evlilikte zaten iyi günde kötü günde evet denir, bence oturup konuşun çok saçma sebeplerden saygısızlık yapmışsınız birsirinize ve boşanıyosunz . Benim eşimin bi sürü borcu var yirmi bin ne ki ödenir ben hep eşimin yanındayım ama kavga ettiğimizde çok oldu biraz idare edin sende bakıcı tutarsın olmadı yardım alırsın annen babanlardan ama evliliğini bitirme ve fevri davranma ailecek psikolojiniz bitmiş herkes suçlu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…