Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Uzuldum esler zor gunlerinde birbirinin destekcisidir ama bu zor gunlere sebep olan sizlerin tutumlari.anlasilan yaniliyorsam soyleyin gecimsiz kavgaci bir insansiniz.esim cok zor bir insandi onu idare ettim pek bir yardimi dokunmadi ev islerinde kizim 16 aylikken ise basladim.simdi ise de gidiyorum evime de bakiyorum esimle de geciniyorum sukur.ama buraya kadar da kolay gelmedim.kendinizi toparlayin.

Biz eşimle çok iyi anlaşıyorduk hatta dünyadaki en iyi eş diyebilirim hamilelik çok iyi geçti ama lohusalık tam bir kabus beni ağlama sinir krizleri tütüyordu o arada ailelerle olan sıkımtılarda üstüne bindi geçen gün yine tartıştık bu çocuğun üstünde kimin hakkı var dedi benim dedim ve kıyamet koptu sanki ertesi gün eve geldi ben özür dilemeye konuşmaya çalıştım ama olmadı bana tokat attı bi kaç tane sonrada seninle çocuk büyüyene kadar kalacağım sonra herkes yoluna dedi o kadar zor durumda kaldım ki ne yapsam bilmiyorum çok fazla inatçı ağır bi huyu var yuvam elden gidecek diye kan kusuyorum nerdeyse ailemi ondan çok sevdiğimi düşünüyor yıllar önce olmuş şeylerı tekrar tekrar önüme getiriyor artık ne yapacam bilmiyorum Allah aşkı İÇİN dua edin yuvam yıkılmasın

Biz eşimle çok iyi anlaşıyorduk hatta dünyadaki en iyi eş diyebilirim hamilelik çok iyi geçti ama lohusalık tam bir kabus beni ağlama sinir krizleri tütüyordu o arada ailelerle olan sıkımtılarda üstüne bindi geçen gün yine tartıştık bu çocuğun üstünde kimin hakkı var dedi benim dedim ve kıyamet koptu sanki ertesi gün eve geldi ben özür dilemeye konuşmaya çalıştım ama olmadı bana tokat attı bi kaç tane sonrada seninle çocuk büyüyene kadar kalacağım sonra herkes yoluna dedi o kadar zor durumda kaldım ki ne yapsam bilmiyorum çok fazla inatçı ağır bi huyu var yuvam elden gidecek diye kan kusuyorum nerdeyse ailemi ondan çok sevdiğimi düşünüyor yıllar önce olmuş şeylerı tekrar tekrar önüme getiriyor artık ne yapacam bilmiyorum Allah aşkı İÇİN dual edin yuvam yıkılmasın
Nasil yani benim hakkim dedigin icin mi yapti bunlari..dogrusu da bu..2.5 yildir uykusunu bozup sade kizima bakan benim geceleri..tabiki anne olarak benim hakkim cok..siz yeni bir konu acin bence.

Nasil yani benim hakkim dedigin icin mi yapti bunlari..dogrusu da bu..2.5 yildir uykusunu bozup sade kizima bakan benim geceleri..tabiki anne olarak benim hakkim cok..siz yeni bir konu acin bence.
Evet onu ayak altına almışım o lafımla Doğum yapalı daha 40 gün yeni oldu ama İnanın kan kustum şu son bir haftadır

Evet onu ayak altına almışım o lafımla Doğum yapalı daha 40 gün yeni oldu ama İnanın kan kustum şu son bir haftadır

Ayyy saka mi bu adam ya.. sen daha 40 i cikmamis lohusa kadina tokat at sonrada kimin hakki daha cok var diye sor. Bu bebegin yedigi ictigi bile senden emdigi sut su an. Sana iyi bakacak iyi davranacakki sutun kesilmezin o yavrumda rizkini alsin. Bunu akil edemeyip sonrada kimin hakki var dedigine inanamiyorum. Benim esimde yardim etmezdi geceleri kalkmazdi uyanmazdi iki yas ara ile iki ogluma ben baktim bide sehir disindada olunca anneanne babanne de yoktu ama Allah var ne yemek ne temizlik ne utu.. hic didiklemedi. Aman sen bunlara iyi bak gerisi hallolur. Disardan soyleriz, kuru temizlemeye veririz dedi durdu. Cocuklar uyudugu zaman iki isimi halletmeye kalksam yat yat dinlen bak uyudukca sut
Oluyormus derdi.

Ayyy saka mi bu adam ya.. sen daha 40 i cikmamis lohusa kadina tokat at sonrada kimin hakki daha cok var diye sor. Bu bebegin yedigi ictigi bile senden emdigi sut su an. Sana iyi bakacak iyi davranacakki sutun kesilmezin o yavrumda rizkini alsin. Bunu akil edemeyip sonrada kimin hakki var dedigine inanamiyorum. Benim esimde yardim etmezdi geceleri kalkmazdi uyanmazdi iki yas ara ile iki ogluma ben baktim bide sehir disindada olunca anneanne babanne de yoktu ama Allah var ne yemek ne temizlik ne utu.. hic didiklemedi. Aman sen bunlara iyi bak gerisi hallolur. Disardan soyleriz, kuru temizlemeye veririz dedi durdu. Cocuklar uyudugu zaman iki isimi halletmeye kalksam yat yat dinlen bak uyudukca sut
Oluyormus derdi.
Yaaa hakkını yiyemem o konuda o da öyle ama aile konusu iş içine girince öyle oldu şimdi de öyle çaresizim ki ne yapacam bilmiyorum sanki dünya yıkılmış altında kalmış gibiyim o kadar çok seviyorum ki ne yapacam ne edecem Allah rızasi için dua edin

Bu konuda burada açılan çogu konu gibi fake sanırım.insanlarin sinirleriyle oynamak icin yazilmiş gibi.

İlacı sana doktor laf olsun diye vermedi canim,sen kullanmalisin bu ilaclari.Bebegini Maşallah bu güne kadar buyutmussun.Buyuk kızım beni 5.ay başlayacağı zaman bıraktı ,yemeklerle besledim,süt ihtiyacını ise mama ile karşıladım.Simdi ikinci bebeğim var o da tam 5 aylık ve gündüzleri çok az emiyor.Sen iyi ol,senin sevgin onu tüm sütlerden iyi besleyecektir.Sen calisip cocuguna bakan güçlü bir kadinsin. Şu an ki halinden siyrilicaksin hepsi geçip gidicek inan bana.
haftasonu ıse gıtmedıgım ıcın cuma aksamı kullanmaya başlayacağım canım. Allah razı olsun sagol, bugüne kadar buuttumdokuz on ay emzırdım.. benım sevgim onu tum sulerden iyi besleyecek ben sağlıklı olursam ancak sağlıklı bir birey yetiştiririm.
Sen calisip cocuguna bakan güçlü bir kadinsin. Şu an ki halinden siyrilicaksin hepsi geçip gidicek inan bana.[/
bu cume cok ama cok hoşuma gitti ve guc verdi. ben calısan guxlu bır kadınım yarım gun çocuğuna bakan.
ve bu günlerden, süt kafasından, bu hormonlardan, bu psikolojiden sıyrılacağım gaybı yalnız Allah bilir belki güzel günler göreceğim.

Ne denir ki o sorumsuz.. Siz fevri.
Üstelik siz kovmuşsunuz evden? Boşanmanız daha hayırlı ama istekleriniz çok fazla.
Nasıl yol bulunur bilemedim. Belki aığınma evlerine yerleşip nafaka, çocuk parası ve kazancınızla geçinmeyi deneyebilirsiniz.
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım
buarada sığınma evi cok ama cok kou ınternetten baktım.:KK43:

Allah yardımcın olsun , Tokat atan annen mi eşinmi onu anlamadım; her durumda çok üzüldüm, yardım eden yoksa çok zor bebek bakımı , bencil insanlarla dahada zor, boşanmadan yardımcı tutup deneseniz
yardımcım var haftada bir temizleyip kofte yoguruo gıdıyor... hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım

Bana biraz fevrisiniz gibi geldi
Esi kovmalar aileyi kovmalar hos degil
Hepimiz bebek buyutuyoruz yalniz kaliyoruz bunaliyoruz korkuyoruz basetmeye calisiyoruz
Sakin olun esiniz donmezse yapacak birsey yok
Evde yalniz kalabilirsiniz birkac gune alisirsiniz
Esiniz donerse daha sakin olun
Endiselerinizi yalnizliginizi anlatin
Allah yardim etsin kolayliklar versin
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım. fevri olduğumun ben bu forumda yazana kadar farkındabıle degıldım. esım dönerse daha sakın olacağım. aıleme vakıt tanımak ıcın evde yalnız kalmayı deneyecegım. amınnnnn

Her seye konusma canim sende, cocuga iki saat bakamicaktin niye dogurdun. Ben de tek basima baktim kizima hic destekcim yoktu hala da oyleyim.
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım. her seye konuşmamaya calısacagım hemen cevap vermemeye fevrılesmemeye calısacagım..

Esiniz size haksizlik etmis, yardımcı olmasi gerekirken bencil davranmis.

Ama sizde cocuk degilsiniz, 32 yas bebege bakamayacak, gunluk islerini duzene koyamayacak bir yas degil. Bebek artik 9 aylik, yavas yavas geciyordur yogun ve sorunlu donemi.

Biraz psikolojik destek alsaniz, gununuzu planlasaniz daha kolay atlatırsınız bu sureci.

Konussaniz esinizle, iletisimle cozulmeyecek bir sorun degil sizin durumunuz. Bosanmaya varacak bir sey gormedim ben.
hatalarımı fark etmeme vesile oldunuz Allah razı olsun duanızda bana da yer verırsenız sevınırım
cok sagolun bosanbmaya değecek bır durum olmadığını duşundunuz bana umut verdınız. ınsalah esım hatalarını bencıllıgını anlar daha anlayısl olur. güzel güzel konuşarak ve her hafta gıdecegm psikolojik destekle ılaclarımla güzel bır gelecek hayal etmek ben de ısterdım Allahımdan umut kesmeyecegım

O zaman annenle iyi geçinmek zorundasın
Kadin yaşlı herhalde herşeyi 4 +4 lük bekleme kadınının çocuğun yanında kaldığına dua et
Yemeğini akşamdan yap temizliğini haftasonları yap tatlı dille karsilaki anneni oda elinden geleni yapsın

Herşeyden şikayet edersen kimse durmaz yanında
sıkayet etmemeye olumlu yanlarını görmeye calısaagım annem yaoabıldgı kadarını yapıor ona söylenmemem lazım.
yemek temızlık haftasonu halletmeye calısacagım

X