Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Sonrasini dusunemiyorum iste benim icin hayirli olannhangisi bilemiyorum.benim dusundugum su andaki mevcut evimi kapatip kiradakinana babamin yanina yerlesmek cocuk buyuyene kadar annemlerin yatak odasinda yataklarnds uyurum oglumla yatagi duvara iteriz.besigini de alirim bir sure sonra alistirirm napayim.onlar da
Salondaki koltukta yatarlar ayri ayri ama :KK43: cunku annemmevimi kapamam esyalarimi vermem duzenimi nozmammdiyor. Bundurumda onlara ayak uydurmaktan baska ne carem kaliyor?? Esimmisten cikarilmadi bu arada
Salak patronu karar degistirdi...

Her bir yorumun ayrı felaket. Bencillik akıyor var ya akıyor. Her yorumunda ayrı bağırıyorsun ben bencilim diye. Kalın yaptığım son cümle var ya hani şu ayak uydurmaktan bahsettiğin, bir de ilk cümle var hani annenlerin yataklarını odasını (!!) alacakmışsın, bu ayak uydurma olmuyor; milletin düzenini bozma oluyor. Ayak uyduracaksan yatacaksın salonda, öyle ananın babanın odasına çökmekle olmaz ayak uydurma. Kaç yaşına gelmiş insanları (70di sanırım?) kanepe üstlerinde yatırmayı nasıl düşünebiliyorsun acaba?

Allah'ım eşine de annenlere de kolaylık versin. Seninle işleri çok zor, çook! Sen de bir an önce empati yaparak düşünmeyi öğren bence, yoksa çok zorlanacaksın bu hayatta.

Sonrasini dusunemiyorum iste benim icin hayirli olannhangisi bilemiyorum.benim dusundugum su andaki mevcut evimi kapatip kiradakinana babamin yanina yerlesmek cocuk buyuyene kadar annemlerin yatak odasinda yataklarnds uyurum oglumla yatagi duvara iteriz.besigini de alirim bir sure sonra alistirirm napayim.onlar da
Salondaki koltukta yatarlar ayri ayri ama :KK43: cunku annemmevimi kapamam esyalarimi vermem duzenimi nozmammdiyor. Bundurumda onlara ayak uydurmaktan baska ne carem kaliyor?? Esimmisten cikarilmadi bu arada
Hiç sağlıklı düşünemiyorsun . Eşimle aram çok iyiydi diyorsun çocuk doğunca Değişti yardım etmiyor boşanalım diyorsun . Annenin evi ne kadar annemde olsa yabancı 2 kişi orada bi Ömür yaşayabilecek misiniz ?
Bak eşinin işi gücü de varmış işte . Çocuk konusunda yardım etmiyor diye ayrılmak olur mu hiç ?
Biraz Kafanı topla sen .

Allah'ım konu olmuş 30 sayfa siz hala aynı şeyleri yazmışsınız. Bence siz ben çocuğu yaparım annem büyütür bende anneme yardım ederim bakım için diye düşünmüşsünüz. Etrafımda Doğum yapan bir sürü kadın var, hiç birinde görmedim anneden bu kadar beklenti.

Hele son yorumunuz beni benden aldı yani ben onların yatağında yatarım onlar koltukta yatsın. Her gittiğiniz yerde diyorsunuz ki beni el üstünde tutsunlar, benim rahatın yerinde olsun. Tamam lohusalık çocuk doğurmak zor ama bu kadar da değil yani. İnsanlar ikizlere üçüzlere tek bakıyor. Para yok eve yardımcı alma derdindesiniz. Yani biz kendimiz bakıyoruz yapıyoruz diye motor mu takıyoruz. Herkes bi düzen oturtturuyor. Silin atın aklınızdan artık bazı şeyleri. Görümcenizle yaşadığınız olaylar çoook abartılı olmuş. Yani 16 yaşında çocuk ne yapabilir. Daha öncede yazdım. Eşim iş için başka şehirlere yurt dışına gider. Geceleyin iki çocukla kaç kez acile gittim hatırlamıyorum bile. Herşeyi abartıyorsunuz. Bence sizde bencillik var biraz.
Bi program vardı tlc de bi anne beşizlere tek yalnız bakıyor. Valla bizim hatunlar tek çocukla ne yapacağını şaşırıyor.

Kardescim ben inan bilemezdm boyle olucagini. Bak sirayla olaylari cok kisa sayiyorum.ikimizin de ortalama maasi guzel isleri var.evimiz kira borcumuz yok.gecinip gidiyoruz..hamile kaliyorum cok mutkuyuz guzel guzel gecinip gidiyoeuz kavgasiz.onceki gunler bazen anlasamadigimiz gecimsiz gunlerimiz yok olmus sanki.herkes
Sasirio masallah iyi geciniosnz dio.ben sakinim esim sakin.namazimi kiliyorum dualar ediyorum.yavrum cok guzel bir hastanede dunyaya geliyor.ben alti ay dogumdan snra sirketimden maas almaya devam ediyorum.45 gun sut parasini birlestirip aligorum.maddi sikinti yok.ama bebek digdugunda beklentiye girdigimiz annemin(kendi annem) bebegi tutamadigini altini bile alamadigini ellerinin titredigini,ac mi tok mu anlamadigini farkediyoruz.esimle tartismaya baskiyoruz.annemle butun gun ayni evin icinde anlasamamaya basliyorum,uykusuzluk zaten hat saghada emziriosun yorgunsun tum vitaminlerin dusmus halsiszin.depresyon hat sagfada.anneme
Catiyorum alttan almior evi terkedior.sonra esim gorumcemi(16yasinda) alip getirio yalniz kalma diye.bir gece bebegi yikiylar bebek ciyak ciyak aglio ben cinnet geciriyorim.bunlari suckuorum bagiriyorum.esim bana pata kute girisio. Bebek aglio yatakta.bu olaui hazmedemiyorum.gorumcemi kowmaktan beter ediyorum mutsiz ediyorum.bir ramazan gunu iftar sAaatinde anama
Gidip inat olsun diye barisiyorum..adama
Sofra hazirlamiorm
Anamin evinden donmuyorm bebekle.esim
Ariyomnedesn diyo.kardesn hazirlar
Sofrayi ben annemdeuim
Diyorum.esim delirio gorumcem de alior kaynanama
Gidiolar kaynanam koyde.olaylar boyle basliyor... aramiz kopuyor.sonra neyse ikna ediyom
Adami donuyor.annemle
Bidaha restlesmiyorim
Cnku bosanma korkusu sarmis.iyi kotu anama orta derce davraniorm.cnku grip olsam doktora gidemem bebege bakcak kmse tok.anama
Emanet edip market carsicyazin gezebiliorm.bu sefer esim 21000tl kimar borcuna giriyor.bilgisayardan oynadigi iddia oyunu yuzunden.psikolojisi bozuluyor..sonrasini biliosnz kavga dowus ben evdem sonsuza
Kadar kowuyorum.dogum maasim butuyor.ise donmek istemiyorim.haftada
200tlye psikologa gidiorm.odeyebilmek icin kredi cekiyoeum.ve temizlikci
Alabilmekcicin.annemmpek gelmior gitmior isimcolunca cagiriyom
Gelmbebege bak diorm.sonra ise basliorum
Aralik ayinda.yarim
Maasla.psikologun zoruyla istemeyenistemeye oglumdan kopuyorm!! Krediyi yemisim bitirmisim
Elde
avucta kalmamis.maas lazim.yarim gun gidiyorum.sonra esimi isten cikariolar.tazminwti 20000lik borcunu bile kapamyor.durum bu dostlar

Bacım senin planlama konusunda ciddi problemlerin var.
Bence bundan sonra bir plan yapacağınızda yardım alın.
Çocuk yapmışsınız, kaç yaşında kadın bakamıyor diye evden kovmuşsunuz.
Görünce gelmiş, ama anasıyla geçinemeyen görümcesi ile nasıl geçinsin? Onu da kovmuşsunuz.

Maddi sıkıntınız var kredi çekip temizlikçi tutuyorsunuz? Demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Tutun bakıcısını, başlayın işe.
3 aylıkken bebeği işe başlayan insanlar var.
Paşa dedenizden miras kalmayacağına göre çalışacaksınız.
Eşinizle barışın, eşiniz bir kredi çeksin, bu krediyi de yavaş yavaş ödeyin.
Gerekirse daha uygun bir eve taşının.
Ama her şeyden önce şu şımarıklığa son verin.
Hala annenizin evine gidip oradayaşarken odalarını almaktan bahsediyorsunuz
Bu kadarına pes gerçekten.

Çevrenizdeki herkese sabırlar diliyorum. Beni asabiyetle suçlayan tüm yakınlarıma sizin konunuzu göstersem öpüp başlarına koyarlar beni. Y.dışında tek başıma büyüttüm bebeğimi. Eşimin pazarları bile çalıştığı oluyordu. Herşeyine yetiştim çocuğumun ki çokta becerikli, hamarat bir insan değilimdir. Siz resmen kendime ve etrafımdakilere hayatı nasıl zindan ederim diye uğraşmışsınız. Çocuğu siz yapıyorsunuz, sorumluluk sizde ve eşinizde. Başkalarından bu kadar beklentiye girmeniz çok gereksiz.

Her bir yorumun ayrı felaket. Bencillik akıyor var ya akıyor. Her yorumunda ayrı bağırıyorsun ben bencilim diye. Kalın yaptığım son cümle var ya hani şu ayak uydurmaktan bahsettiğin, bir de ilk cümle var hani annenlerin yataklarını odasını (!!) alacakmışsın, bu ayak uydurma olmuyor; milletin düzenini bozma oluyor. Ayak uyduracaksan yatacaksın salonda, öyle ananın babanın odasına çökmekle olmaz ayak uydurma. Kaç yaşına gelmiş insanları (70di sanırım?) kanepe üstlerinde yatırmayı nasıl düşünebiliyorsun acaba?

Allah'ım eşine de annenlere de kolaylık versin. Seninle işleri çok zor, çook! Sen de bir an önce empati yaparak düşünmeyi öğren bence, yoksa çok zorlanacaksın bu hayatta.
Resmen insanın sinir uçlarına oynuyor bu konu,nasıl insanları çileden çıkarırım da ,kaç kişiyi banlattırırım acaba denemesi gibi:KK43:

Bence sen anneliği falan kaldıramıyorsun.ya benim anneannem 11 çocuk doğurdu bir kere dert yandığını görmedim.sen bi cocuk doğurmussun etmediğin laf kalmamis sanki dünya başına yıkılmış allahim yarabbim ya

Kardescim ben inan bilemezdm boyle olucagini. Bak sirayla olaylari cok kisa sayiyorum.ikimizin de ortalama maasi guzel isleri var.evimiz kira borcumuz yok.gecinip gidiyoruz..hamile kaliyorum cok mutkuyuz guzel guzel gecinip gidiyoeuz kavgasiz.onceki gunler bazen anlasamadigimiz gecimsiz gunlerimiz yok olmus sanki.herkes
Sasirio masallah iyi geciniosnz dio.ben sakinim esim sakin.namazimi kiliyorum dualar ediyorum.yavrum cok guzel bir hastanede dunyaya geliyor.ben alti ay dogumdan snra sirketimden maas almaya devam ediyorum.45 gun sut parasini birlestirip aligorum.maddi sikinti yok.ama bebek digdugunda beklentiye girdigimiz annemin(kendi annem) bebegi tutamadigini altini bile alamadigini ellerinin titredigini,ac mi tok mu anlamadigini farkediyoruz.esimle tartismaya baskiyoruz.annemle butun gun ayni evin icinde anlasamamaya basliyorum,uykusuzluk zaten hat saghada emziriosun yorgunsun tum vitaminlerin dusmus halsiszin.depresyon hat sagfada.anneme
Catiyorum alttan almior evi terkedior.sonra esim gorumcemi(16yasinda) alip getirio yalniz kalma diye.bir gece bebegi yikiylar bebek ciyak ciyak aglio ben cinnet geciriyorim.bunlari suckuorum bagiriyorum.esim bana pata kute girisio. Bebek aglio yatakta.bu olaui hazmedemiyorum.gorumcemi kowmaktan beter ediyorum mutsiz ediyorum.bir ramazan gunu iftar sAaatinde anama
Gidip inat olsun diye barisiyorum..adama
Sofra hazirlamiorm
Anamin evinden donmuyorm bebekle.esim
Ariyomnedesn diyo.kardesn hazirlar
Sofrayi ben annemdeuim
Diyorum.esim delirio gorumcem de alior kaynanama
Gidiolar kaynanam koyde.olaylar boyle basliyor... aramiz kopuyor.sonra neyse ikna ediyom
Adami donuyor.annemle
Bidaha restlesmiyorim
Cnku bosanma korkusu sarmis.iyi kotu anama orta derce davraniorm.cnku grip olsam doktora gidemem bebege bakcak kmse tok.anama
Emanet edip market carsicyazin gezebiliorm.bu sefer esim 21000tl kimar borcuna giriyor.bilgisayardan oynadigi iddia oyunu yuzunden.psikolojisi bozuluyor..sonrasini biliosnz kavga dowus ben evdem sonsuza
Kadar kowuyorum.dogum maasim butuyor.ise donmek istemiyorim.haftada
200tlye psikologa gidiorm.odeyebilmek icin kredi cekiyoeum.ve temizlikci
Alabilmekcicin.annemmpek gelmior gitmior isimcolunca cagiriyom
Gelmbebege bak diorm.sonra ise basliorum
Aralik ayinda.yarim
Maasla.psikologun zoruyla istemeyenistemeye oglumdan kopuyorm!! Krediyi yemisim bitirmisim
Elde
avucta kalmamis.maas lazim.yarim gun gidiyorum.sonra esimi isten cikariolar.tazminwti 20000lik borcunu bile kapamyor.durum bu dostlar
Düzgün bir Türkçeyle yazsaydın daha net şeyler söyleyebilirdik. Kusura bakma da psikolojik destek almak içim kredi çekiyorsun ve yiyorsun o parayı. Şok oldum. Bari kredi çekene kadar bebeğine bakıcı tutup yarım çalışmak yerine tam çalışsaydın. Kocanın kumar borcu senin yediğin kredi borcun bir de bebek yazık günah.

Sizin duygu durumunuzda ki değişimler düzene girmek yerine iyice artmış.Ben psikiyatriste başvurmanizi tavsiye ederim.Esiniz haklı anneniz haklı demiyorum ama iyi değilsiniz lütfen önerimi dikkate alin

konu sahibinin yazım dilini anlayabildiğim kadarıyla yorum yapacağım,

-severek,isteyerek olmuş bir bebek,32 yaşında bir anne ve her şeyi 70 yaşındaki annesinden bekleyen değişik bir kadın.millet tek başına doğum yapıyor da yine sizin kadar abartıp yakınmıyor konu sahibi

-anneniz çocuk bakamıyor demişsiniz ama siz görümcenizi de aynı şeyle suçlayıp evden kovmuş hakaretler etmişsiniz ilk anne olan ilk lohusa olan kadın siz değilsiniz bir kendinize gelin toparlanın bence

-eşiniz aslında çok da ilgisiz değil yalnız kalmayın diye çaba harcıyor,bebeğin bakımında da yardımcı tek sorun o gece size vurmuş olması bence,bu konuda haksız evet

-siz çok bencil ve hazıra konma derdindesiniz asıl sıkıntınız bu bence hala 70 yaşındaki insanlara yük olmaya,evlerinde yaşamaya hatta yataklarına sahip olmaya çalışıyorsunuz pes diyorum

-tek olumlu yanınız da genel olarak hatalarınızın farkında olmanız ama hala bencilliği elden bırakmayıp insanların hayatını planlamaya girşiyorsunuz

Hiç sağlıklı düşünemiyorsun . Eşimle aram çok iyiydi diyorsun çocuk doğunca Değişti yardım etmiyor boşanalım diyorsun . Annenin evi ne kadar annemde olsa yabancı 2 kişi orada bi Ömür yaşayabilecek misiniz ?
Bak eşinin işi gücü de varmış işte . Çocuk konusunda yardım etmiyor diye ayrılmak olur mu hiç ?
Biraz Kafanı topla sen .
Merhaba saglkli dusunemiyorum evet dogru..doktora gottim onerileriniz uzerine ve ilac basladi uc tane biri zanax.. emzirmiceksn dedi.su an ben esim
Salagi yuzunden, cocuguna bana sahip cikmior donmuyor kurtaralim
Demio Ayri durdugumuzdan beri haftada
1saat goruyo cocugu ve buna sahidim!! Esim salagi yuzunden tekrar editoruM lohusaligimda beni cekmedo anlayisli olmadi fevriligime Depresyonuma,kotu gunume katlanmadi diye bebegimi sutten kesme vebalini nasil alacagim? Sadece herkese bunu sormak istiyorum. Siz olsaniz kesermoydiniz Inanin annemlerle pek gecinemwdigim icin bosamiyorum zaten sevdigimden bayildigmdan degil.melegim anneme Alisik kokusuna sevgisine.ayirmak istemiyorum. Annelero ile duzgun anlasan cocuklu kadinlar sanirim daha rahat bosuyor.ama ben kendime bir cozum bulamiyorm.ne annem ne esim olsa ayri eve ciksam hayatimjin tum aksamlari geceleri yalniz mi geciricem.bi basima dul dokuz aylik bebekle? Bunu kim yapar.ne esimdonup de benim inadimi psikolojimi cekmek istior.ne de ben onun donmesoni onu eylemeyi pohpohlamayinistiyorum

Sizin duygu durumunuzda ki değişimler düzene girmek yerine iyice artmış.Ben psikiyatriste başvurmanizi tavsiye ederim.Esiniz haklı anneniz haklı demiyorum ama iyi değilsiniz lütfen önerimi dikkate alin
Iyi degilim uc tame
Ilac
Yazdi emzirmiceksin dedi.ailemle
De
Esimle de
Yasamak
Istemiyorum.evim olmadigi gibi
Cozumum de
Yok

Merhaba saglkli dusunemiyorum evet dogru..doktora gottim onerileriniz uzerine ve ilac basladi uc tane biri zanax.. emzirmiceksn dedi.su an ben esim
1saat goruyo cocugu ve buna sahidim!! Esim salagi yuzunden tekrar editoruM lohusaligimda beni cekmedo anlayisli olmadi fevriligime Depresyonuma,kotu gunume katlanmadi diye bebegimi sutten kesme vebalini nasil alacagim? Sadece herkese bunu sormak istiyorum. Siz olsaniz kesermoydiniz Inanin annemlerle pek gecinemwdigim icin bosamiyorum zaten sevdigimden bayildigmdan degil.melegim anneme Alisik kokusuna sevgisine.ayirmak istemiyorum. Annelero ile duzgun anlasan cocuklu kadinlar sanirim daha rahat bosuyor.ama ben kendime bir cozum bulamiyorm.ne annem ne esim olsa ayri eve ciksam hayatimjin tum aksamlari geceleri yalniz mi geciricem.bi basima dul dokuz aylik bebekle? Bunu kim yapar.ne esimdonup de benim inadimi psikolojimi cekmek istior.ne de ben onun donmesoni onu eylemeyi pohpohlamayinistiyorum
Bir süre ara verin o zaman . Zamanla hersey düzene girecektir

Canım sen de çok ciddi çıkışlar yapmışsın. Yani hem evden kovul hem gel hem git gel dedigindede programını bozsun gelsin bırak eşini buna melek biri bile tahammül edemez bir gururu var herkesin .böyle bir adam olarak görüyorsan zaten bekletin çok yüksek sana bakıcı filan tutmaz hayatına başka şekilde yön vermelisin

Bir süre ara verin o zaman . Zamanla hersey düzene girecektir
tam iki aydirayriyiz canim.samana biraktm ama esimi isten cikRdilar iyice depresyona girdi oyle asabi ki.donse her an kavga cikabilir.!boyle
Kac ay ayri kalicaz bilmiyorum.cochun buyudugunu goremito iki aydir.tum
Guzel anlarini kaciriyo.

Canım sen de çok ciddi çıkışlar yapmışsın. Yani hem evden kovul hem gel hem git gel dedigindede programını bozsun gelsin bırak eşini buna melek biri bile tahammül edemez bir gururu var herkesin .böyle bir adam olarak görüyorsan zaten bekletin çok yüksek sana bakıcı filan tutmaz hayatına başka şekilde yön vermelisin
Eve donerse bebegim sagliksz bir ortamda buyumesn istemistim. Bu yuzde donmesini istemedim iki aydir.onun yaninda lavga etmek istemiyorum
Anam babamla uc bes ettigim kVga esimle sayisiZ.duzenimi bozmak
Istemiyorum.annem zaten seninle yasamam dedi.nasil yon verecegim? Annemin de benim de evimiz kirA.cocugumu biraz olsun buyumesini kacirmamak icin yarim gun calisiyorum. Ayri bir eve cokio yalniz kalmamak ocin yatili bakici almak
Isterdim ama mudur degilim maasim buna elvermez

1saat goruyo cocugu ve buna sahidim!! Esim salagi yuzunden tekrar editoruM lohusaligimda beni cekmedo anlayisli olmadi fevriligime Depresyonuma,kotu gunume katlanmadi diye bebegimi sutten kesme vebalini nasil alacagim?
İlacı sana doktor laf olsun diye vermedi canim,sen kullanmalisin bu ilaclari.Bebegini Maşallah bu güne kadar buyutmussun.Buyuk kızım beni 5.ay başlayacağı zaman bıraktı ,yemeklerle besledim,süt ihtiyacını ise mama ile karşıladım.Simdi ikinci bebeğim var o da tam 5 aylık ve gündüzleri çok az emiyor.Sen iyi ol,senin sevgin onu tüm sütlerden iyi besleyecektir.Sen calisip cocuguna bakan güçlü bir kadinsin. Şu an ki halinden siyrilicaksin hepsi geçip gidicek inan bana.

Ne enteresan bir eşiniz var, yeni doğum yapmış karısını bebeğini bırakıp iki aydır dönmüyor, tamam siz de zor bir insansınız belli ama genede insan bebeğinin büyüdüğüne şahit olmak istemez mi? şimdiye gelir diye ummuştum açıkçası ben. Epey uzamış durum, cidden zor durumdasını şuanda.Nasıl bir çözüm bulunsa bilemedim.Eşiniz evin idaresine yardım ediyorsa sakinleşip bekleyin bakalım.Bu arada kendi kendinizi tedavi etmeye çalışın.Olayları farklı açılardan değerlendirip sakinleşmeyi deneyin.

Vallaha kusura bakmayın ama sorunlu taraf olarak sizi gördüm. Yardım beklemeniz normal ama sanki çenenizle, sürekli kavga etmelerinizle insanları bıktırmış gibisiniz.

tam iki aydirayriyiz canim.samana biraktm ama esimi isten cikRdilar iyice depresyona girdi oyle asabi ki.donse her an kavga cikabilir.!boyle
Kac ay ayri kalicaz bilmiyorum.cochun buyudugunu goremito iki aydir.tum
Guzel anlarini kaciriyo.
Takma kafama canım sağlığına odaklan sen . Ilerde bunları görecek çok zamanı olacak .

X