doğumu bekleyen kasım anneleri

canım hakkında hayırlısı olsun umarım en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın bu arada bebeğinin kilosu ne kadar olmuş,epidural doğum mu düşünüyorsun?

canım hakkında hayırlısı olsun umarım en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın bu arada bebeğinin kilosu ne kadar olmuş,epidural doğum mu düşünüyorsun?

canım hemde nasıl sabırsızlanıyorum anlatamam... ama napacan mecbur bekliyoruz....
ama yinede hayırlısı olsun demekki daha zamanı gelmemiş...
dr'umuza bakacak olursak 28 Kasıma kadar rahat demişti... Çarşamba son konrtol var ona göre belli olacak... boyu 55 cm civarı kilosuda 3200gr civarı...
doğumuda normal düşünüyorum ben ama son anda ne olur bilemem tabii...

kizlarrr benim de canima tak etti artikin.wc ye gittigimde cikacak gibi oluyor korkuyorum ama gelmeye niyeti yok keratanin .sali gunu son gun ama dr.um 41.haftaya kadar bekleyebiliriz diyor.yarin kontrole gidecez.bakalim ne dicek.tek sikinti ceken benmisim gibi geliyodu.ohhh be yalniz degilmisim hihoyyythihoyyythihoyyyt.insanin psikolojisi bozuluyo ya.ne uyku var ne rahat ne huzur.Allahim hayirlisiyla kavustur bizleri bebiklerimize

Kızlar bende bekliyorum Annem geldi Ankaradan Kayın valdede geldi ama bizim kız nazlanıyo sanırım gercı 26 kasım ama gıttıkce kılo alcak dıye korkuyorum normal dogumu cok ıstıyorum en son 3700 cıktı kılosu bakalım bekleyelım ....bıde son nazlarımızı yapalım, bıdaha ne zaman hamıle oluruz kımbılır, bırazdaha tadını cıkartalım

Aktif bir katılımcı olmamama rağmen düzenli olarak başlıkları takip ediyorum.Bende doğumu bekleyenlerdenim. 39+0 ım bugün itibariyle. Perşembeye kadar bekleyeceğiz oğlumu. Eğer gelmezse sezeryan olacağım Perşembe günü. Allah hepimiz hakkında hayırlısını versin. Sağlıkla sıhhatle bebeklerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah.

kızlar benim karnım cok buyudu ve doktorun dediğine göre karın kaslarım ve dokusu cok zayıfmış. kızım dayandı karnıma o kadar cok canımı acıtıyo ve de göbeğim o kadar cok kasınıyo ki anlatamam.. patlıcam yakında.. kızım da ayaklarını poposunu karnımda gezdirdikçe daha da artıyor...arada içeri geçsin diye ittirdiğim de oluyo... sizde de oluyo mu boyle dertler.. uyutmuyo geceleri, gunduz rahat vermıyo.. doğunca kımbılır neler eder bu bana:)

cnm bende de kasinti var ama son 1-2 haftadir falan sanirim iyice buyudugunden oluyor.oncesinde hic kasintim olmadi.ama dr a sorma geregi duymadim normaldir diye.karin kaslarinin zayif olmasiyla kasintinin ilgisini anlayamadim neden bole bisi dedi acaba dr un.artik sonlara geldik bugun nst ye girdik yine dr carsambaya da gel dedi.ben cumaya kadar gelmezse suni sanci verebilirmisiniz dedim.suni sanciyi erken yaparsak sezeryan riskin fazlalasir dedi.carsamba gunu sanci durumuma gore karar verecek.bu arada nst ye gore sancilarim artmis.zaten evde daha fazla oluyo sancim ama hastaneye gidince psikolojikmidir nedir hic bisim kalmiyo hihoyyyt.

karın kaslarım zayıf olduğu için doğumdan sonra ayrı bi tedavı uygulanması gerektığını soyledi, fizik tedavi gibi bişey sanırım...İnce olduğu için deri daha cok gerilip zayıflıyomuş gerildiği + çatladığı :) için de kaşınıyomuş..
ben de carşamba gıdıyorum doktora o zaman kadar doğmazsa çarsamba gun verıcek. ya suni sancı ya da sezeryan alır sanıyorum bu haafta sonunaa doğru:)))

cnm hayirlisyla insallah kavusacaksin bebisine.benimki ne zaman gelcek cok merak ediyorum.acaba 41haftayi mi beklicek kerata zaten dr haftaya carsambaya son artik dedi.ama bu carsamba karar vercek iste.ben cumaya suni sanci verseniz olmazmi dedim.bakalim ne dicek carsambaya...cok ozledim bebisimi...

Son düzenleme:
kızlar bende geldim doktordan bugün sancı felan çıkmadı nst sonucum da iyi çok şükür...doktorum perşembe günü tekrar çağırdı perşembe günü 40 haftamız doluyo kızım gelmezse doktor suni sancı vereceğiz dedi ama bende suni sancı hakkında hiç ii şeyler duymadım eğer perşembeye kadar gelmezse sezeryan olmaya karar verdim normal doğum istiyordum ama artık çok üstelememeye karar verdim bu arada benim bebişim 3500 kg olmuş beklerse daha fazla kilo alabilir dedi doktorumuz bir de suyum azalmaya başlamış ne yapacağım ben ya?kafam o kadar karışık ki sezeryandanda korkuyorum ama kızıma kavuşmak için de sabırsızlanıyorum

cnm hakkimizda hayirlisi olsun insallah.ama bu kadar bekledin suni sanciyi da bi dene derim.cunku zaten acilma olmazsa hemen sezeryana alir dr.un.benimde gunum doldu ama bakalim yarin ne dicek dr.ben cunku cumaya suni sanci istedim.o da erken olabilir dedi.carsamba karar veririz dedi.suni sancinin erken yapilmasi da sezeryan riskini arttiriyomus.ama araya haftasonu girecegi icin bende artik fazla beklemek istemiyorum acikcasi.Rabbim sag salim kucaklarimizi doldursun insallah

kızlar dün sonunda nst'de bir tane sancım çıktı ve bir parmak kadar açılmam vardı...
ama ne ağrı ne sızı hiç bişey hissetmiyordum...
ev ile hastane yakın olduğundan eve geldim...
Akşamdan beri bekliyorum tık yok...
olağan ağrılarım (bel ve kasık ağrısı)var ama girip çıkan ağrı tarzında değiller...
bu arada sabah pıhtı şeklinde kan geldi...
bende yolcuyum artık sonunda galiba...belki bu akşam olur doğum...

yarın sabah erkenden gidiyoruz dr. kızlar... tahliller falan yapılacak.. sonuç ne olur bilemiyorum ama sanırım artık çıkartır dr.umuz... kafamçokkarıştı

kızlar bende dün nst ve çat muayenesindeydim bir gram ağrı yok aşağıyada inmemiş dedi doktorumuz cumaya kadar bekleyecez dedi cuma 9ay 11 günlük oluyor bu arada sabah akşam yarımşar saat yürüyecem artık yoksa gelesi yok bu sıpanın klava:anlaşıldı

ben bugun hafıf sancılarım olduğunu ve doktora gıdeceğimi yazmıştım.gittim
1cm bile açılmam yokmuş..Sancılarım da sanırım uydurukmuş:) eğer dedi doktor haftaya çarşambaya kadar gelen giden olmazsa :)) perşembe alıcam sezeryanla... aaaay dedım o gune kadar kaşınacak mıyım ben???? güldü... oooo bekle babam bekle.. bu gıdışle kasım değil aralık annesi olucam(( oysa ben bu cuma alır sanıyodum(

Oh donmussun cok sukur, ben de merak ediyordum..
Haftaya geliyor yani melegin, hayırlısı olsun insallah. Gerci belli de olmaz.. Bakarsın hafta sonu koyun koyuna uyuyor olursunuz..

Ben seni kıskanıp hafif hafif sancılandıktan sonra, kendimi işe verdim. Saatlerdir ev toparlıyorum. Hamile değilken yaptığımdan çok iş yaptım desem yeri var. Durmadan da Allaha dua ettim. Allahım, ev bu halde iken bebiş gelirse çok mahcup olurum. İslerim bir bitsin lutfen.. Şimdi bitti işlerim.. Kendimi dinliyorum. Hala sabahki gibiyim..

Valla bir hakikaten Aralık annesi olacağız galiba.. Ben de yarın doktora gidecegim. Bakalım o bana ne diyecek?

Dularınızı uzerimizden eksik etmeyin kızlar..

Hakkında hayırlısı olsun karamio..
Dualarım seninle ve bebeğinle canım.. :Saruboceq:

karamio kullanıcısından alıntı
kızlar dün sonunda nst'de bir tane sancım çıktı ve bir parmak kadar açılmam vardı...
ama ne ağrı ne sızı hiç bişey hissetmiyordum...
ev ile hastane yakın olduğundan eve geldim...
Akşamdan beri bekliyorum tık yok...
olağan ağrılarım (bel ve kasık ağrısı)var ama girip çıkan ağrı tarzında değiller...
bu arada sabah pıhtı şeklinde kan geldi...
bende yolcuyum artık sonunda galiba...belki bu akşam olur doğum...

dualarımız seninle canım allah yardımcın olsun

canım hakkında hayırlısı allah yardımcın olsun bende sanırım perşembe ya da cuma sezeryan olacağım...

yarın sabah erkenden gidiyoruz dr. kızlar... tahliller falan yapılacak.. sonuç ne olur bilemiyorum ama sanırım artık çıkartır dr.umuz... kafamçokkarıştı

escape canım hayırlısı olsun hakkında allah bir avazda kurtarsın inşallaha.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…