doguma insanin esi gelmelimi

elimden geleni yapicam gelmesi icin .ama gelmek istemesse masustan iki aglarim ..))) saka saka gelmesse senin dedigin gibi yapicam arkadasim .ama son ana kadar umudumu yitirmiyeceyim

benim eşim doğumhanede dışarda bekledi canım,sezeryanla doğum yaptığım için gözümü açar açmaz yavrum kollarında benim uyanmamı bekliyorlardı.çok güzel bir duyguydu..

bende girmesini istiyorum ama eşim ben bayılırım diyor,sezeryan olacağı için,normal olsaydı girmesini istemezdim.
ben ayrıca kordon bağını da eşimin kesmesini istiyorum ama o ben ne kordona bakabilirim ne de kesebilirim,el yordamıyla keserim diyo:))
bu yüzden ısrar etmiyorum,isteseydi girerdi

yok ya yolda falan doğurma sabre azcıkkk :)))

bundan once bi konu acmistim ikinci dogum kolay olurmu diye..gelen cevaplarda evet cogu yolda ambulansta dogurmusta ondan dedim esime soyledim esimde insallah .beni rahat birattta diyoosırnaşık şey

benim eşim doğumhanede dışarda bekledi canım,sezeryanla doğum yaptığım için gözümü açar açmaz yavrum kollarında benim uyanmamı bekliyorlardı.çok güzel bir duyguydu..

oncelikle bebeyinle saglikli guzel bi omur dilerim.benimki gorunuse gore normal dogum .yani biz onu goremiyeceyiz.sadece bu konudan bassatmistim .sezeryan olursam tam bayilmak istemiyorum yanimda olurmusun diye asla dedi .bu konuda sansim yok:1no2:

kıymet bılen kışı zaten bılıyodur doğum yaptın dıye kıymet bılecekse hıç bılmesın bence aranızdakı sevgının boyutunu bılıyosan bunlara gerek duyma bırak gırmesın ya

bizler cocuk yapmaya beraber eslerimizle karar veriyoruz.bencede her asamasinda yanimizda olmalilar ama onlar bi sekilde kolayini buluyolar kaytarmanin:)))) insallah sag saglim sende kurtulursun .saglikli hayirli bi bebeyin olur seninde ins:1hug:

Benim iki dogumumdada esim yanimdaydi. Dogum aninda, o da tüm gayretiyle ikinma aninda sirtimdan beni desteleyerek bana yardimci olmustu.. Insana esinin yaninda olmasi cok büyük manevi destek veriyor. Hatta 2. dogumumunda kordonu bile esim kesti. Ilk etapta biraz ürktü ama doktor " belki bir daha böyle bir sans yakalayamazsiniz o hissi hissedin" dedi ve bunun üzerine kesti:) sonra anlatti.."o kordonu ben yumusak birsey sanirdim. Megerse, kikirdak gibi birseymis, makasi iyice bastirdimda ancak kesildi" demisti. Ilk cocugumunda da, cocuk daha tam olarak dünyaya gelmeden bana saclari simsiyah demisti...Nerden biliyorsun dedigimde.. az kaldi gelmek üzere görünüyor kafasi demisti:)) ))
Ama senin esin ilk dogumda epey etkilenmis galiba...Herkes bir olmaz. Bazi bünyeler daha hassas olabiliyor o manzara karsisinda..Sen yine ikna etmeye calis.. Belki dogum aninda kendisinin de bulunmasinin, sana ne kadar cok manevi destek verecegini düsünür ve 2.doguma girmeyi kabul eder.

Hayirli dogumlar.

bu konuda tecrubelerini aktardigin icin oncelikle tesekkurler .inan okurken gozlerim doldu.bu aralar bide biraz hassasim.insallah yanimda olur .temennnim .onu bi sekilde ikna etmeye calisicam .ama esimde cok hassasdir .fazlada zorlamiyacagim insallah benimle oluryerimsenibena.s.

Canim, benimde 2.dogumumda annem gelmisti Almanya`ya hatta hastaneyede geldi benimle...Almanya`da biliyorum yakinlarin dogum odasina rahatca girip cikabiliyor.Ama, benim annemin kalbi SIKISMISTI beni o manzarada görünce, sonra odadan cikti, sadece esim kaldi yanimda... Anne yüregi fazla dayanamiyor evladinin aci cekmesine...Anneni yanina almani tavsiye etmem, birde rahatsizliklari varsa...ya evde beklesin ya da kreissaal`in disinda biryerde beklesin...

merhaba bende hep bunu düsünüyorum esim girsemi diye kararsizim ilk dogumum olacak bilmiyorum ne yaparsam?

merhaba bende hep bunu düsünüyorum esim girsemi diye kararsizim ilk dogumum olacak bilmiyorum ne yaparsam?

benim ikinci dogumum olucak .ilkinde aralarda cok cikti.ama inan arada girip elime tutmasi benim icin cok onemli oldu.dusun bebeyimiz dogdu ben yalvariyorum bebeyi bu arada temizliyorlar git bak nasil iyimi sagliklimi diyorum.esim sonra bakarim .diyo saclarimi oksuyo .doktor islemlerini bitirine dek .benimle kaldi hic unutmuyacagim.bence gelsin .benimde tek cabam ikinci dogumdada yanimda olmasi:teselli::teselli:

bende 3 yildir almanyadayim almanca anliyorum ama simdi dogumda bir sey anlamam diyede endiseleniyorum benimki birde korkar simdi:)))

bende 3 yildir almanyadayim almanca anliyorum ama simdi dogumda bir sey anlamam diyede endiseleniyorum benimki birde korkar simdi:)))

ben ilk dogumunda esim disariya ciktiginda bi olay yasadim .ama senle faylasmak istemiyorum cunki ilk dogumun :1no2:bende anliyorum canim ama konusmada sorunum var .bide orda anlama ozurlude olabiliyosun panikten .sırnaşık şey

ya evet annem cok israr etti gelicem diye ama ben karsi cikiyorum saglik sorunlarida var.hem benim aklimda onda kalmaz .cok haklisin .ben yavrum icin ne hissediyosam oda benim icin onlari hissediyor:roflol:

yoksa sakincali bi durummu var gelmemelimi esim doguma fikriniz nedirCADIARZU

canım mesajı yeni gördüm
sakıncalı bi durumyok herkes için demiyorum benim eşim doğuma girseydi beni hep öyle o şekilde hatırlar aklından gitmez
benim arkadaşımın eşi doğuma girdi eşinden soğudu tatsız olay yani
benim fikrim eşim beni orda o halde görmesin doğum sezaryansa zaten bişey hatırlamıyosunuz tanıdık hemşire burup kameraya çektirebilirsiniz CADIARZU
görüşmek üzere

boyle dusunmedim deyisik bi bakis acisi uyandirdiniz bana saolun .ama ben yinede gelmesini istiyorum:1shok:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…