Doğuma gelen anne tuhaflığı

Gitmiyolar
Git demediğim halde bizi istemiyosun diyolar ben size ne zamn git dedim diyorum anlamıyolar
Böyle davranıp beni bunaltıyolar
Şimdi git desem bak gördünmü itiraf ettin dicekler
Sanki hiç birsey yapmamışlar gibi ben suçlu olacağım yine :KK43:

Haklısın tabi git de denilmez.
Fazla kalmasalar bari..

Daha önceki konunuzu okurkende darlanmıştım yine darlandım.. O zamanda onların kalası yok gidesileri var demiştim. Doğruymuş
Yanlız şimdi konuyu okurken sonuna gelmeden anladım.Anneniz özellikle size eve ait şeyleri kullanmak istemiyor diye. Alındığı birşey mi var daha önce söylediğniiz yada ima ettiğiniz.. ( Bunu onun yaptıklarını haklı gördüğümden söylemiyorum. Belki yanlış anlaşma vardır düzeltilir diye dedim..)
Kendince lazım olmayanları toplayıp atıyor
Lazım olanları söylüyor
Bende sinirleniyorum
Bana sormadan niye attın diye
Hem lazım dedikleri ona göre lazım bana göre değil
Söyledi söyledi ben almayınca gidip alışveriş yapmış
Evi sepet leğen bi ton kaşık maşık kendince şeyler alıp gelmiş bende daha sinirlendim ya niye boşa masraf ediyosun gereksiz diyorum ben onun için üzülüyorm

Yok iyilik yaramıyomuş bana
Bi teşekkür bilmiyomuşum
Ya ben teşekkür etmeden böylesin bide etsem adamın belini bükecek saçma sapan herseyi alıp gelcek
Tmm saolsunda alınacak şey var alınmayacak şey var

Belki buna bozulmuştur

Istekleri gayet normal hani dedigin gbi gormeleri yikamak istemeleri.ama neden seni rahatlatmak yerine iyce geriyolar ki cok ayip yani.esinde sabirli tebrik ederim walla.birde neden sadece annen gelmediki???
Canı sıkılıyo benimle
Bütün gün saçma programları izliyo kendini kaptırarak
Mügesiydi zuhaliydi esrasıydı melisiydi
Ben sevmiyorum oturup hatrı için bakıyorum bana anlatamıyo konuşsmıyo kardeşimle anlaşıyolar diye Tek gelmemiş

Canı sıkılıyo benimle
Bütün gün saçma programları izliyo kendini kaptırarak
Mügesiydi zuhaliydi esrasıydı melisiydi
Ben sevmiyorum oturup hatrı için bakıyorum bana anlatamıyo konuşsmıyo kardeşimle anlaşıyolar diye Tek gelmemiş

Nekadar ayip ya.benim annem olsa kizim benim der basimi oksar bu donemde.seninki kaynana gbi olmus resmen.

Bide benim yüzümün asılmasıyla bu duygulara kapılmış

Yahu kızlar benim yüzüm düşmesinde kimin düşsün tüm bu yaptıkları yetmiyo gibi asıl mevzu var beni deli eden

Yine önceden bahsetmiştim ben yüksek yapıyorum
Derslerim başladı
Bana destek olan inanan bi hocam var
Herkese beni savundu hamilede olsa yapar o ben güveniyorum ona kallar altından diyen

Şimdi ben anneme güvenip ona söz vermiştim doğurup gelcem bırakmıyacam diye
Annem bakcak dedim

Annem o zamnlar ben bakarım yaza kadar diyordu
Şimdi geldi geleli her lafından biri bir ay bakarım anca sonra giderim
İstersen çocuğuda götürürüm deyip durmaya

Ben zaten onun stresindeyim
Devamsızlık iki hafta oldu bile
Kalacam,aklım hep orda
Gelde suratım düşmesin

Bastan toplamicaktin başına. Madem huylarini biliyorsun, ailen de olsa seni böyle kritik bir donemde strese sokan kim varsa kendinden uzak tutmaliydin.bazen esinin ailesinden biri veya uzak bir akraba, bir dost bile daha iyi geliyor insana böyle zamanda

Kendince lazım olmayanları toplayıp atıyor
Lazım olanları söylüyor
Bende sinirleniyorum
Bana sormadan niye attın diye
Hem lazım dedikleri ona göre lazım bana göre değil
Söyledi söyledi ben almayınca gidip alışveriş yapmış
Evi sepet leğen bi ton kaşık maşık kendince şeyler alıp gelmiş bende daha sinirlendim ya niye boşa masraf ediyosun gereksiz diyorum ben onun için üzülüyorm

Yok iyilik yaramıyomuş bana
Bi teşekkür bilmiyomuşum
Ya ben teşekkür etmeden böylesin bide etsem adamın belini bükecek saçma sapan herseyi alıp gelcek
Tmm saolsunda alınacak şey var alınmayacak şey var

Belki buna bozulmuştur
Sende biraz fevri geldin kardesim bana biraz annende dolmus gibi icinden geliyosa alsin bosver sakinles biraz

Kızlar çok uzun ama isteyen okusun hepsini yazmak istedim içim şişti çünkü
Ya bıktım artık bıktım.
Ne önlerinden gidiliyo bunların ne arkasından ya

Eski konumu bilenler vardır doğum için annemler bana gelmişti. Herkes gönder onları stres yapma demişti konumda
Tabi nede olsa anne ve kardeş git denmez, ki ben istiyorum ki hepberaber güzel geçirelim şu doğum zamanlarımı

Gelip nevresim beğenmemeler evi kenfilerince değişmeceler çocuk gibi boş eşyasız soğuk odada yatcaz diye tutturmalar hepsini anlatmıştım

Bazı arkadaşlarda gitmek istiyorlar bahane arıyorlar demişti
O günden üç gün sonra bi bahane bulup gittiler daha doğumuna var bir hafta sonra yine geliriz diye

Bişey demedim nede olsa kendi evlerinde daha rahat eder herkes diye.. Neyse gittiler ben yine tek kaldım iş güç yemeğimide yaptım zor olsada

Sonra doktora gidince 38 haftamda 2 cm açılmam olduğunu öğrendim o ara annem bni aramış eşim açmış telefonu
Annem beni sormuş oda açılmamı falan anlatmış ama sancısı yok hala demiş
Annemde gelelim mi demiş doğurur mu
Eşimde, doktor bu hafta her an olabilir dedi demiş
Siz nasıl isterseniz demiş

Annemler diğer ablamı aramış (o çok uzak bi şehirde) demişlerki x (eşim) sanki bizi istemiyomu gelelim mi dedik gelin demedi demiş
Ablamda bana dedi, bende sinirlendim
Ya abla dedim, gelelim dediklerinde (ilk gelmelerinden önceyi anlatıyorum)gelin dedim
Çekindim daha vakit var demeye (ki onların da kendince işleri vardı diye sadece gününü söyledim daha üç hafta var diye) neyse geldiler, geldikleri günden beri e hadi sancın yok mu daha ne zamn doğcak , off biz çok erken geldik aylarca mı kalcaz deyip durdular dedim
Eşimde ondan yine gelin dememiş siz nasıl istiyorsanız anne demiş
Suçmu oldu bu şimdi dedim..

Bir gün sonra aradılar annemler geliyorz biz sen doğurcan haftasonu gibi dediler tmm glin dedim

Geldiler ertesi gün babamıda getirmişler bende sevindim evde tek kalıyodu yoksa hıh şimdi gidcez diye tutturmazlar dedik eşimle tekken hatta ..

Kızlar bu arada gelirken bir ton erzak almışlar,
Turşusundan salçasına aklınıza ne geliyosa
Anne ne gerek var dedim suratım düştü sanki evde yok gibi
Sonra eşimde karışma millete kendi evlerinde neye alışmışlarsa onu getirmişler rahat bırak belki hazır sevmiyolar dedi hatta bana sen çok müdahale ediyosun dedi bırak ne rahatlarına gidiyosa öyle yapsınlar dedi hem sen hamilesin sana bakmak için getirmişler dedi bnde hak verdim sustum

Zaman geçti yine huzursuzluk stres Başladı. Annem sürekli babamı engelliyo, adam banyo yapcak bırakmıyo iki gün bekle doğursun sen eve git yap diyo
Adam sakal traşı olcak jilet yok eşim kullanmıyo
Makineyide babm kullanmıyo neyse dedim baba eşim gelsin onun berberi var oraya gidin braber annem bırakmadı
Adam gitmiş jilet almış elinden çekti aldı yarın sen eve git orda yap napcaksan dedi.. Bırakmadı
Eşim akşam geldi hadi baba gidelim traşa ordanda okey falan oynayalım cnın sıkılmasın dedi yine bırakmadı

Başka gün hep şikayet sıkılıyoz doğmadı gitti diyolar
Eşim aradı yemk yaptırma yer ayırdım dışarda yiyelim değişiklik olsun dedi tmm cnm dedim
Söyledim bizimkilere yook gelmeyiz dediler

Gidip gezelim diyoruz siz gidin eşinle diyolar
Pazar kahvaltıyı dışarda yapalım dedik onuda istemediler kahvaltıyı evde yaptık onuda burnumdan getirdiler
Hamile halimle iki dkka hamur yoğurdum kızartim diye suratını astı biz yemiyozz diye
Anne sen yemiyosan yiyen olur hem cnm cekti dedim oturdu yemk yedi önden babamada zorla yedirdi ne yumurta olmuş ne bişey daha saat 7 buçk
Eşim uyanmamış
Baktım tereyağı yiyorlar evden getirmiş, bende ucundan tadına baktım tuptuzlu anne bu yemeklik dedim dur tuzsuz var çıkarayım yok yemem biz bunu yicez e tmm biz yeriz dedim kaşığı itti git başka tabağa koy buna koyma
Tövbe tövbe dedim yine suratım düştü hep mutsuzum

Ve dün kavga ettik en son artık patladım
Birden elektrikler kesildi
Eşimi aradım bi bak diye oda cnm ödemeyi unutmuşum kesmişler şimdi yatırdım açarlar dedi
Bunlar zaten yer arıyolar başladılar hadi ara eşini bu nezamn glcek daha
Babama kalk git sen öde diyolar
Ya dedim ödedi hmn adamların gelmesi uzun sürmüş
Kardeşim durup dediki hee eminim ödemiştir
Kalkıp bi nevresim bile almaktan eriniyo dedi

Bnde dedim senin derdin ne ya nedemk ödemedi
Bilerek sizi elktiriksiz mi bırakcaz ne diyosun dedim
Geldiğinden beri bişey beğenmiyosun
Dediki kalkıp faturayı alıp gidip anında ödediğine inanıyomusun
Dedimki herkes senin kocan gibi bihaber değil internet diye bişi var dedim
Ordan vayy bnim kocama nasıl dersin
Biton kavga annem girdi olaya bana çemkiriyo
O senin için evini bıraktı geldide utanmıyomusun da
Zaten gelmemizi istemiyodun da
Suratın hep beş karışta

Dedim böyle yaparsanız tabi beş karış olur

Neyse çok şey konuşuldu.. En son iş eşimden çıktı bana geldi eşim suçsuzmuş kimse ona bişi dememiş
Ben istemiyomuşum evime eşyamı dizmeyin demişim , asıl suçlu bnmişim

Bide annem ne dese beğenirsiniz
Ben sizin ekmeğinizi bile yemiyorum bak herşeyimizi evden getirdik sizin bişeyinize karışmıyoruz dedi

Dedim bunuda dedin ya yazıklar olsun
Ben veya eşim ne zamn yediğinizi saydık
Bu konuyu hangi pis beyinle düşündün dedim
Ne olduda bu kanıya vardın dedim

Neyse beni evlatlıktan bile red etti
Kapım sana hep kapalı sakın gelmiceksin dedi
Dedim mrak etme böyle düşünen birine gitmem zaten dedim

Madem böyle düşünüyosun seni istemiyoz yediğini sayıyoruz burda işin ne hala dedim
Sen çağırdın bizi diyo ikiside
Dedim ben kimseyi çağırmadım zorla
Hem gelip hem diken üstünde duruyosunuz size bişi diyen varmış gibi dedim hamile halimle sizin stresinizlemi uğraşcm dedim
Yani ne istiyosunuz bu kadar şikayetciyseniz gidebilirsiniz dedim
Gitmiyoruz diyo bu seferde

ağladım artık çok zoruma gitti düşündükleri
Sancım başladı
Eşim gelene kadar kıvrandım
Eşim geldi onlarla oturdu anlatmadım ona
Bi güzel davrandılar ona sanki o kadar lafı ben ettim sabah

İnanamıyorum ya

Sabah sancım hiç yoktu hala yok eşimde işte
Onlarla konuşmuyorum şuan
Odada oturuyolar
Hala gıcık gıcık laf ediyolar
Daha doğurmaz doktora gitmez bu yatar anca
Diyolar
Sanki doğurmak benim elimde ya

16 şubat doğum tarihim normalde günüm var diyorum hep dedim
İkide bir içerinde doğmuştur sancın yok bilmiyosun çocuk ölürse görürsün dktora git deyip dıruyolar

Ya daha 39 +0 nasıl günüm geçmiş oluyo
Doktor olurda erken gelirse sancın olursa suyun gelirse gel yoksa haftaya kontrole gel dedi diyorum anlamıyolar

Hala içerde olumsuz olumsuz yorumlar yapıyolar

Hic kusura bakmayi sizinkiler anne kardes degil dusmanan beterler valla, hele o cirkin cirkin kendi yiyecegimizi getirdik size minnetimiz yok laflari varya hic yenilir yutulur degil bir insan niye bu sekilde olmayi davranmayi secerki hemde kendi cocuguna karsi hic anlamiyorum

O sen bilmiyorum belkide cocuk olmustur icinde kismin zaten cehalet art niyet fesatlik ve tum kotuluklerin zirvesi olmus Allah sabir versin size onlarada akil fikir vicdan versin dusmandan beterlermis.
Ayrica madem ilk defada burnunuzdan getirdiler niye birdaha gelmelerine izin verdiniz esiniz yok mok deseydi gecistirirdiniz zaten gelselerde sizde suc gelmeselerde sizdeymis suc hic olmazsa kafaniz rahat ve suclu olurdunuz yani

Hic kusura bakmayi sizinkiler anne kardes degil dusmanan beterler valla, hele o cirkin cirkin kendi yiyecegimizi getirdik size minnetimiz yok laflari varya hic yenilir yutulur degil bir insan niye bu sekilde olmayi davranmayi secerki hemde kendi cocuguna karsi hic anlamiyorum

O sen bilmiyorum belkide cocuk olmustur icinde kismin zaten cehalet art niyet fesatlik ve tum kotuluklerin zirvesi olmus Allah sabir versin size onlarada akil fikir vicdan versin dusmandan beterlermis.
Ayrica madem ilk defada burnunuzdan getirdiler niye birdaha gelmelerine izin verdiniz esiniz yok mok deseydi gecistirirdiniz zaten gelselerde sizde suc gelmeselerde sizdeymis suc hic olmazsa kafaniz rahat ve suclu olurdunuz yani

Aynen yenilir yutulur değil nasıl koydu içime bilmiyosun

Bide benim yüzümün asılmasıyla bu duygulara kapılmış

Yahu kızlar benim yüzüm düşmesinde kimin düşsün tüm bu yaptıkları yetmiyo gibi asıl mevzu var beni deli eden

Yine önceden bahsetmiştim ben yüksek yapıyorum
Derslerim başladı
Bana destek olan inanan bi hocam var
Herkese beni savundu hamilede olsa yapar o ben güveniyorum ona kallar altından diyen

Şimdi ben anneme güvenip ona söz vermiştim doğurup gelcem bırakmıyacam diye
Annem bakcak dedim

Annem o zamnlar ben bakarım yaza kadar diyordu
Şimdi geldi geleli her lafından biri bir ay bakarım anca sonra giderim
İstersen çocuğuda götürürüm deyip durmaya

Ben zaten onun stresindeyim
Devamsızlık iki hafta oldu bile
Kalacam,aklım hep orda
Gelde suratım düşmesin

Ne diim cnm isin zor dogrusu.

Şimdi de diğer odadan kardeşim bağırıyo suyun gelmedimi daha kalk bi doktara gidelim diyo günün geçmiş diyo hala

Laftan anlamamanın daniskası ya

Cvp vermedim hiç

Diyoki anne bak cvp bile vermiyo senin hatrına duruyom burda diyo

Şimdi de diğer odadan kardeşim bağırıyo suyun gelmedimi daha kalk bi doktara gidelim diyo günün geçmiş diyo hala

Laftan anlamamanın daniskası ya

Cvp vermedim hiç

Diyoki anne bak cvp bile vermiyo senin hatrına duruyom burda diyo
Desene tutan yok kapı orda. Bu ne yaaa doğur doğur diye baskı mı olur?

Aynen yenilir yutulur değil nasıl koydu içime bilmiyosun

Allah sabir versin aileden gelen bu sekilde kotu seyler insani 2-3 kat kizdiriyor kiriyor uzuyor, esinizle paylassaniz bir dert paylasmasaniz bir dert...
Bari birakin ne halleri varsa gorsunler cocuk doguncada 2-3 gunden fazla kalmalarina izin vermeyin normal dogumsa zaten cok cabuk toprlanirsiniz onlarin size sikintidan baska getirisi yok bu en guzel ve ozel olmasi gerekn anlarinizi onlara sinirlenerek bosa harcamayin.. Cunku ilk defa anne olacaksiniz sonucta bu sekilde hatirlamak istemezsiniz bebeginizin gelisini. Hic korkmayin sadece bizim ulkemizde var bu dogum yapan kadina hasta muamelesi yapmak baska ulkelerde millet dogum yapip ayni gun yada ertesi gun cocugunu alip evine ve hayatina kaldigi yerden devam ediyor.
Dogum yapmak hastalik degildir sizde hasta degilsiniz sadece kendiniz ve bebeginiz bol bol dinlenip kendinize dikkat edeceksiniz esinizde babalik eslik gorevlerini yerine getirecek o kadar. Gerekirse kocaniz isten 2 haftalik izin alsin zaten sizde cok cok rahat eski gucunuze ulasirsiniz o zamana kadar.

Evet annem bi değişik
Ona göre doktorların çogu yalancı bişey bilmez

Ya lokantaya gider garsonlarla dalaşır
Hastaneye gitse kavga çıkarır
Babamı sindirmiş
Külhanbeyi gibi bişi
Laftan anlamaz
Karşı tarafı dinlemez
Kendi bildiğini okur
Böyle tiplere davulun içi boş ama çok ses çıkarır diyorlar. Herşeyi ben bilirim edası var annende. Ama bu yaptıklarının altında yatan bir sorun mutlaka vardır. Belki bilmeden onları istemediğini hissettirecek bişey yapmış olabilirsin. İnsan evinden koli koli yiyecek getirip birde sizin bişeyinizi istemiyorum kendim getirdim diyorsa mutlaka altında bir alınganlık vardır.
Bende memlekete gidince annemler yöresel yiyeceklerden falan vermek isterler kendi evime götürüyüm diye ama almak istemem çünkü kardeşler arasında ayrım yaptıklarını düşünüyorum ve buyüzden birşeylerini almak istemiyorum. Kendi imkanlarımla yapıyım istiyorum herşeyi kimse benim için bişey harcamasın bişey yapmasın istiyorum. Zamanında bazı yaptıklarına alındığımdan kaynaklanıyor bu. Sizin aranızda da bu tarz bişey gelişmiş olabilir belki farkında değilsinizdir.
Ama yine de bu kadar abartmaları gerekmezdi..

Bence sen burdaki olumsuz mesajlari okuyunca daha bi tavir takinacaksin bence okuma artik yapicida olmak lazim sen surat asarsan istemiyor diye dusunur tabi bebege bakacam demis sonra sizin bu tavirlariniz ve anlasamamanizdan dolayida gozu korkmus annenizin mudahale huyu az sizdede var sakinlesin yahu

Tatlım senin kv ile aran iyi ise bunları yolla o gelsin ruh sağlığını bozarlar bunlar insanın.

Ya gitseler de üzülcem böyle hayal etmemiştim doğumumu

Gitmeselerde üzülüyorm stres sıkıntı
Baskı
Rahat rahat doğuma gireyim istiyorum onlarda sakince yanımda olsun iki sevip yıkayıp heveslerini alsınlar
Sonra istediklerini yapsınlar

Ama yok
Ne stresi bırakıyorlar
Ne evi terkediyolar
Sabahtır evin içinde şerefsiz adi deyip geziniyo
Böyle yanımda kalıp neyin desteğini verceksin
Bide diyosunuz ki ana yüreği sinirlensede yine gitmiyo

Hadi yaşlısın hadi alıngansın kendince kurup büyütüp alevini körüklüyosun da bu ne saçma iştir

Ee git o halde

Böyle tiplere davulun içi boş ama çok ses çıkarır diyorlar. Herşeyi ben bilirim edası var annende. Ama bu yaptıklarının altında yatan bir sorun mutlaka vardır. Belki bilmeden onları istemediğini hissettirecek bişey yapmış olabilirsin. İnsan evinden koli koli yiyecek getirip birde sizin bişeyinizi istemiyorum kendim getirdim diyorsa mutlaka altında bir alınganlık vardır.
Bende memlekete gidince annemler yöresel yiyeceklerden falan vermek isterler kendi evime götürüyüm diye ama almak istemem çünkü kardeşler arasında ayrım yaptıklarını düşünüyorum ve buyüzden birşeylerini almak istemiyorum. Kendi imkanlarımla yapıyım istiyorum herşeyi kimse benim için bişey harcamasın bişey yapmasın istiyorum. Zamanında bazı yaptıklarına alındığımdan kaynaklanıyor bu. Sizin aranızda da bu tarz bişey gelişmiş olabilir belki farkında değilsinizdir.
Ama yine de bu kadar abartmaları gerekmezdi..

Bence kesinlikle haklisiniz kesin birseye ya alindilar yada bir lafi sozu yanlis yorumladilar, insanlar yaslandikca herseyin altinda birsey aramaya ve herseyi kotu yorumlamaya basliyor. Ozellikle anneler cocuklarin evlenene kadar baska evlendikten sonra sanki kizina/ogluna beyi ve kisilik nakli yapildigini dusunerekten artik eskiden aldiris etmedigi kotu yorumlamadigi veya dikkat etmedigi herseye kuser aliniri be yanlis anlar oluyorlar. Bizzat kendi annemde bunu yasadim, cunu kendileri zamaninda oyle seyler yasamislar aynisini kendi cocuklarinda goreceklerine o kadar eminler ki siz ne derseniz deyin kocanizi/karinizi savunmus oluyorsunuz. Bu cidden belli bir kusaktaki anne babalarda var ve cidden cekilmez bir durum.

X