Doğuma gelen anne tuhaflığı

Ayy ben bunaldım

Hangi şehirdesiniz gönder şunları ben gelirim yardıma

Bir de kardeşin madem evli o neden geliyor

Annen baban yeter de artar

Gönder gitsinler doğumdan sonra da eşin izin Alır bir kaç gün alışırsınız bebeğe

Stres daha beter faydaları da yok

Hazır alır eşin yemeği vs süpürür de bunlardan iyi bakarsınız

Ya kovsana daha ne bekliyorsun. Bebek doğmadan böyleler doğunca ne yapacaklar kimbilir. Ya sütün kesilirse 2 günlük lohusayken? Yazık değil mi bebeğine?

Canım 10 yıllık evliyiz nerden baksan

Yaşın da küçük değildir o zaman her işini yapar bebeğine de bakarsın hemen gitsinler

Evde yalnız doğum başlarsa diye de korkma öyle çabuk doğmaz çağırır taksiyi gidersin hastaneye eşin de hemen işten hastaneye gelir oldu bitti

Asıl insan en yakınına kırılır kv kp görümce olsa kim ki onlar dersin kendi ailen olunca bir de eşe çaktırmamak için 40 takla atıyosun

Cidden ilginç bir durum.Hem çekinceleri var,sığıntı oluyoruz gibi hareketleri var ,hem eleştiri yapıyorlar.Aileniz çok uzaktan mı geldi?Keşke doğumu yapınca gelseydiler.
Yok yakın bi şehir ama ben bilemezmişim diye o an doktora müdahale etmek, yanımda kalmak için falan hmn geldiler

Benimde ablam gelecek doguma anneme diyormus leylmira bana ii davranirsa biraz dururum yaninda. Kendisi cok alingan oldugundan nasil iyi davranmam gerektigini lohusa halimle simdiden dusunuyorum

Gelmesin tek kalın daha iyi

Onun bunun bazı niyazı çekilmez

Bir de herşeyi ben bilirîm tadında ise hiçççç çekilmez

Ben gelme diyemem ki
Ailede bir gelenek olmuş artık yazdım ilk konumda
Diğer ablamada böyle yaptılar iki çocuğunda
Kendide böyle doğum yaptı
Hep beraber olunur hatta kuralı ilk ben bozdum
Yoksa imkanı yok kimse eşinin yanında doğum yapmadı hep doğuma yakın annemlere gidilir orda doğum yapılır cümbür cemaat bebek yıkanır doyurulur uyutulur gece sabahlanır

Ben eşimden uzak olmak istemedim diye de bu sinirleri
Ama eşim çok düşkün işide var aylarca nasıl annemde kalcak
Böyle kopukluk ben istemedim evimde doğurcam isteyen gelsin dedim

Yok yakın bi şehir ama ben bilemezmişim diye o an doktora müdahale etmek, yanımda kalmak için falan hmn geldiler

Ya cidden doğumdan sonra bu zihniyeteki kişiler ile kötü olursun arkadaşım

Gitsinler bebek yaşına girmeden de gelmesinler

Şimdi doktora müdahale etmeye kalkan o bebeği doğunca sana bırakmaz sütü yok der şekerli su verir biberon al mama al der vs vs

Gelmesin tek kalın daha iyi

Onun bunun bazı niyazı çekilmez

Bir de herşeyi ben bilirîm tadında ise hiçççç çekilmez
Yok karismaz ama en ufak seye alinir maalesef. Ilk bebegim ve sezeryan olacak bakima muhtac olacagim ☺

Asıl insan en yakınına kırılır kv kp görümce olsa kim ki onlar dersin kendi ailen olunca bir de eşe çaktırmamak için 40 takla atıyosun
Bence tam tersi oluyor .Kv ve kp ile sorun olunca eş ile soruna da neden oluyor,kendi ailesi değil de eşinin ailesi olsaydı bunları yapan,tepki gösterseydi,eşi de tepki gösterirdi.Onlar senin iyiliğin için buradalar falan .Daha da çok öfke duyacaktı.Bu konuları çok okuyoruz,sende şahitsin.Şu an konu sahibi sinirli ama annesi sonuçta ,kin duymaz akşama siniri geçer.Ama kvye olan sinir kolay kolay geçmiyor,yiyip bitiriyor.

Konu sahibi durumu eşine çaktırsa idi çok daha ala problem olurdu emin ol

Yok karismaz ama en ufak seye alinir maalesef. Ilk bebegim ve sezeryan olacak bakima muhtac olacagim ☺

Bakıma muhtaç olmazsın neden olasın

Annem vardı sadece yemek yaptı mutfak topladı onları da o olmasa eşim daha çabuk hallederdi

Sezeryan hastaneden çıkınca toparlıyor zaten ağır iş yapmazsın bebeği derin yataktan almak zor ama beşikten alınıyor

Her işini kendim yaptım yıkadım vs eşinle her iş yapılır

Destek olsun ama ona muhtaç hissetme eyvallahın olmasın alttan alma giderse gitsin kendi düzenini kurar yaşarsın güzelce

Esim calisiyor maalesef en fazla 3 gun izin alabilir sagolsun gebelik boyunca zaten yardimci oluyor isten gelince falan ☺

Oy beni beni anılarım depresti. Daha beterlerini yaşadım ben. En güzeli de "dogur artik" baskısı. Hiç unutmuyorum doğum yaptığım gunu. Mutfağın camından kafami çıkarıp ağlayarak "Allahım yalvarıyorum bu gece sancim gelsin ve bir daha beni kimseye muhtaç etme" diye dua etmiştim. Yatak odasına geçtim ve suyum geldi :) dusun ki ilk kez doğum yapacağım halde doğum korkum yoktu yeter ki dogurayim insanlar sussun diye.

Takma kafana geçecek bunlar diyeceğim ama daha lohusalik var bunların bir level ustu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…