Doğuma gelen anne tuhaflığı

cordyceps

Gece gece icat çıkarma, hadi... :))
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
929
685
Kızlar çok uzun ama isteyen okusun hepsini yazmak istedim içim şişti çünkü
Ya bıktım artık bıktım.
Ne önlerinden gidiliyo bunların ne arkasından ya

Eski konumu bilenler vardır doğum için annemler bana gelmişti. Herkes gönder onları stres yapma demişti konumda
Tabi nede olsa anne ve kardeş git denmez, ki ben istiyorum ki hepberaber güzel geçirelim şu doğum zamanlarımı

Gelip nevresim beğenmemeler evi kenfilerince değişmeceler çocuk gibi boş eşyasız soğuk odada yatcaz diye tutturmalar hepsini anlatmıştım

Bazı arkadaşlarda gitmek istiyorlar bahane arıyorlar demişti
O günden üç gün sonra bi bahane bulup gittiler daha doğumuna var bir hafta sonra yine geliriz diye

Bişey demedim nede olsa kendi evlerinde daha rahat eder herkes diye.. Neyse gittiler ben yine tek kaldım iş güç yemeğimide yaptım zor olsada

Sonra doktora gidince 38 haftamda 2 cm açılmam olduğunu öğrendim o ara annem bni aramış eşim açmış telefonu
Annem beni sormuş oda açılmamı falan anlatmış ama sancısı yok hala demiş
Annemde gelelim mi demiş doğurur mu
Eşimde, doktor bu hafta her an olabilir dedi demiş
Siz nasıl isterseniz demiş

Annemler diğer ablamı aramış (o çok uzak bi şehirde) demişlerki x (eşim) sanki bizi istemiyomu gelelim mi dedik gelin demedi demiş
Ablamda bana dedi, bende sinirlendim
Ya abla dedim, gelelim dediklerinde (ilk gelmelerinden önceyi anlatıyorum)gelin dedim
Çekindim daha vakit var demeye (ki onların da kendince işleri vardı diye sadece gününü söyledim daha üç hafta var diye) neyse geldiler, geldikleri günden beri e hadi sancın yok mu daha ne zamn doğcak , off biz çok erken geldik aylarca mı kalcaz deyip durdular dedim
Eşimde ondan yine gelin dememiş siz nasıl istiyorsanız anne demiş
Suçmu oldu bu şimdi dedim..

Bir gün sonra aradılar annemler geliyorz biz sen doğurcan haftasonu gibi dediler tmm glin dedim

Geldiler ertesi gün babamıda getirmişler bende sevindim evde tek kalıyodu yoksa hıh şimdi gidcez diye tutturmazlar dedik eşimle tekken hatta ..

Kızlar bu arada gelirken bir ton erzak almışlar,
Turşusundan salçasına aklınıza ne geliyosa
Anne ne gerek var dedim suratım düştü sanki evde yok gibi
Sonra eşimde karışma millete kendi evlerinde neye alışmışlarsa onu getirmişler rahat bırak belki hazır sevmiyolar dedi hatta bana sen çok müdahale ediyosun dedi bırak ne rahatlarına gidiyosa öyle yapsınlar dedi hem sen hamilesin sana bakmak için getirmişler dedi bnde hak verdim sustum

Zaman geçti yine huzursuzluk stres Başladı. Annem sürekli babamı engelliyo, adam banyo yapcak bırakmıyo iki gün bekle doğursun sen eve git yap diyo
Adam sakal traşı olcak jilet yok eşim kullanmıyo
Makineyide babm kullanmıyo neyse dedim baba eşim gelsin onun berberi var oraya gidin braber annem bırakmadı
Adam gitmiş jilet almış elinden çekti aldı yarın sen eve git orda yap napcaksan dedi.. Bırakmadı
Eşim akşam geldi hadi baba gidelim traşa ordanda okey falan oynayalım cnın sıkılmasın dedi yine bırakmadı

Başka gün hep şikayet sıkılıyoz doğmadı gitti diyolar
Eşim aradı yemk yaptırma yer ayırdım dışarda yiyelim değişiklik olsun dedi tmm cnm dedim
Söyledim bizimkilere yook gelmeyiz dediler

Gidip gezelim diyoruz siz gidin eşinle diyolar
Pazar kahvaltıyı dışarda yapalım dedik onuda istemediler kahvaltıyı evde yaptık onuda burnumdan getirdiler
Hamile halimle iki dkka hamur yoğurdum kızartim diye suratını astı biz yemiyozz diye
Anne sen yemiyosan yiyen olur hem cnm cekti dedim oturdu yemk yedi önden babamada zorla yedirdi ne yumurta olmuş ne bişey daha saat 7 buçk
Eşim uyanmamış
Baktım tereyağı yiyorlar evden getirmiş, bende ucundan tadına baktım tuptuzlu anne bu yemeklik dedim dur tuzsuz var çıkarayım yok yemem biz bunu yicez e tmm biz yeriz dedim kaşığı itti git başka tabağa koy buna koyma
Tövbe tövbe dedim yine suratım düştü hep mutsuzum

Ve dün kavga ettik en son artık patladım
Birden elektrikler kesildi
Eşimi aradım bi bak diye oda cnm ödemeyi unutmuşum kesmişler şimdi yatırdım açarlar dedi
Bunlar zaten yer arıyolar başladılar hadi ara eşini bu nezamn glcek daha
Babama kalk git sen öde diyolar
Ya dedim ödedi hmn adamların gelmesi uzun sürmüş
Kardeşim durup dediki hee eminim ödemiştir
Kalkıp bi nevresim bile almaktan eriniyo dedi

Bnde dedim senin derdin ne ya nedemk ödemedi
Bilerek sizi elktiriksiz mi bırakcaz ne diyosun dedim
Geldiğinden beri bişey beğenmiyosun
Dediki kalkıp faturayı alıp gidip anında ödediğine inanıyomusun
Dedimki herkes senin kocan gibi bihaber değil internet diye bişi var dedim
Ordan vayy bnim kocama nasıl dersin
Biton kavga annem girdi olaya bana çemkiriyo
O senin için evini bıraktı geldide utanmıyomusun da
Zaten gelmemizi istemiyodun da
Suratın hep beş karışta

Dedim böyle yaparsanız tabi beş karış olur

Neyse çok şey konuşuldu.. En son iş eşimden çıktı bana geldi eşim suçsuzmuş kimse ona bişi dememiş
Ben istemiyomuşum evime eşyamı dizmeyin demişim , asıl suçlu bnmişim

Bide annem ne dese beğenirsiniz
Ben sizin ekmeğinizi bile yemiyorum bak herşeyimizi evden getirdik sizin bişeyinize karışmıyoruz dedi

Dedim bunuda dedin ya yazıklar olsun
Ben veya eşim ne zamn yediğinizi saydık
Bu konuyu hangi pis beyinle düşündün dedim
Ne olduda bu kanıya vardın dedim

Neyse beni evlatlıktan bile red etti
Kapım sana hep kapalı sakın gelmiceksin dedi
Dedim mrak etme böyle düşünen birine gitmem zaten dedim

Madem böyle düşünüyosun seni istemiyoz yediğini sayıyoruz burda işin ne hala dedim
Sen çağırdın bizi diyo ikiside
Dedim ben kimseyi çağırmadım zorla
Hem gelip hem diken üstünde duruyosunuz size bişi diyen varmış gibi dedim hamile halimle sizin stresinizlemi uğraşcm dedim
Yani ne istiyosunuz bu kadar şikayetciyseniz gidebilirsiniz dedim
Gitmiyoruz diyo bu seferde

ağladım artık çok zoruma gitti düşündükleri
Sancım başladı
Eşim gelene kadar kıvrandım
Eşim geldi onlarla oturdu anlatmadım ona
Bi güzel davrandılar ona sanki o kadar lafı ben ettim sabah

İnanamıyorum ya

Sabah sancım hiç yoktu hala yok eşimde işte
Onlarla konuşmuyorum şuan
Odada oturuyolar
Hala gıcık gıcık laf ediyolar
Daha doğurmaz doktora gitmez bu yatar anca
Diyolar
Sanki doğurmak benim elimde ya

16 şubat doğum tarihim normalde günüm var diyorum hep dedim
İkide bir içerinde doğmuştur sancın yok bilmiyosun çocuk ölürse görürsün dktora git deyip dıruyolar

Ya daha 39 +0 nasıl günüm geçmiş oluyo
Doktor olurda erken gelirse sancın olursa suyun gelirse gel yoksa haftaya kontrole gel dedi diyorum anlamıyolar

Hala içerde olumsuz olumsuz yorumlar yapıyolar

Valla anlattığınıza bakılırsa geldikleri gibi gitmeleri en mantıklısı.
Hamile kadına bunca eziyet yazık ya, bildiğin psikolojik olarak yıpratıyorlar sizi.
Bu kadar olumsuzlukla siz cidden de erken doğurursunuz. Ve bunların eline kalırsanız, o doğum çok zor olur.
Ne demek çocuk ölür falan, bu gidişle annenizin sayesinde sıkıntıdan bir şey olacak zaten bebeğe.
İnsan doğmamış torununa şu yakıştırmayı yaparken dili tutulur ya 7 kat el olsa yine denmez.
Çok vicdansız bir aileniz var. Ve bazı şeylerin olmaması olmasından hayırlıdır konu sahibi.

Ay içim şişti.
Düğün sürecinde siz onları yok mu saydınız kalplerini mi kırdınız o süreçler nasıl geçti?
Ya da size karşı hep böyleler miydi ne zaman başladı bu zıtlaşma?

Doğum öncesi aile dediklerinin yaptıklarına bak anne değil kv mübarek.

Boşver arkadaşım gönder gitsinler burnundan getirmişler resmen. Yazık babana acıdım. Annenle kardeşin çok cazgırlar annen adamcağızı sindirmiş belli ki

Ay içim şişti.
Düğün sürecinde siz onları yok mu saydınız kalplerini mi kırdınız o süreçler nasıl geçti?
Ya da size karşı hep böyleler miydi ne zaman başladı bu zıtlaşma?
Canım 10 yıllık evliyiz nerden baksan

Ne zaman doğurursunuz ona karışamazlar da siz biraz alıngan olmuşsunuz. Evlerinden yiyecek getirmeleri kötülüğünden yapılmaz ki benim annem turşu salça tereyağ getirse ben memnun olurum siz biraz farklı bakmışsınız. Sanki evde yok gibi demişsiniz.

Doğum Zamanı paraya ihtiyacınız olur diye dışarıya yemeğe gitmek istememişlerdir ya da size yük oluyor gibi hisseymiş olabilirler.

Ama yaşadığınız tartışma hiç yoktan çıkmış siz de kardeşiniz de anneniz de çok saygısız davranmışsınız birbirinize. İlişki kurma tarzınız hep böyle miydi? Çünkü eğer hep böyle konuşuyorduysanız şu an yaşadıklarınız çok şaşırtıcı gelmez yani belli ki sevgi saygı çok azalmış bu ilişkide

Evet canım aynen öyle
( ve işin tuhaf yanı ben onlar gibi değilim diye yapıyolar bunu
Eşimi sindirim kukla edim onlarında kuklası olsun neyi hangi dakka istiyolarsa o saniye olsun istiyorlar

Niye nevresimi ertesi gün aldık diye
Eşime o dakka aldıramamışım diye
Elektiriğide ödetememişimdir diye düşünüyoşar sanırım

Gönder canım gitsinler evlerine.
Ne huzursuz, mutsuz insanlarmış. Babana acıdım,adama duş dahi aldırmıyor annen.
Benim anlamadığım hep mi böylelerdi yoksa aranızda birşey mi yaşandı zira normal değil bu yaptıkları. Hamile halinle bu tavırlar hiç normal değil. Doğuruncada başlayacaklar,çocuk aç,mama ver,bakamıyorsun vs diye belliki. Sana faydasi olmaz aksine zararları dokunur. Kendin bak bebeğine daha iyi. Kafan rahat olur en azından,kendi evinde kim ne diyecek,nereden sorun çıkacak derdinden kurtulursun.

Yine şükredin ki bunları yapan sizin aileniz,eşinin ailesi tarafından aynı muameleye uğrayanlar var.Kendi ailenizin laflarına çok takmayın.Ne kadar kızsada anne yüreği bak,kavga etseniz de bırakıp gidememiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…