Doğuma gelen anne tuhaflığı

Cnm anlamadigim bişey var
Evinizde neden nevresim yok vee
Eşiniz elektrik faturası ni ödemese bile kesme ihbarnamesi gelir

Niye kesilene kadar beklemis
Eşiniz biraz sorumsuz bence

Gelmedi öyle bişey
Banka talimatıyla yatıyodu ama sanırım ödeyememiş banka hesapta para olmadığından

Bide evdeki nevresimi beğenmedi
Hiç kullanılmamış vardı onuda istemedi

Kırmızı yeri anlamadım canım

Yazdıklarınızın hepsini okudum.biraz sizi haksız buldum. Lütfen söyleyeceklerime alınmayın hamilesiniz sizi kırmak için söylemiyorum. Maddi durumunuz nedir bilmiyorum ama yatmayan fatura annenizin erzak gibi eşya getirmesi belki su elektrik gitmesin diye babanıza banyo için izin vermemesi dışarı yemeği gibi sizde misafir oldukları için siz ödeyip zorlanmayın diye olabilir bence doğum yapmak üzeresiniz Anne ve kardeşiniz ile barışın Hayır dualarını alın .doğumda ne olunur bilinmez.sizde hamilelikten kaynaklı çok tepki verdiniz. Gitmeye niyetleri olsaydı kavga bahanesiyle giderlerdi. Onlar da içten ne düşünüyor bilemezsiniz.Bence gidin barışın insanın ailesinden daha değerli bir şey olur mu
Allah hayırlı doğum nasip etsin size

Yok onlar birbirleriyle görüşmüyor
Annem aldı beşik hemde fazla fazla
Onda sorun yok gözünede gelmez hatta ben aldırmayacaktım gelmem doğumuna dedi falan yemin ede ede aldı
O konuda acı çıkarmaz da derdi ne acaba
Keşke eşimden olsa bilirdim en azından
Bana diyo ben istemiyomuşum suratım beş karışmış

Canım keşke öyle olsa
Öyle düşünse yumuşakca davranır çemkirmez
Güzellikle üstünü örter demi
Derki boşver kızım saolsun eşin düşünmüş ama masraf etmeyin doğum üstü der
Bu kavga ediyo yok anam yok gelmem ben diyo
Öyle tavır takınıyo ki size kalmadım der gibi
Her lafları adam döver gibi
Tokat gibi senin ekmeğini yemiyorm diyo

Bir arkadaş sorumsuz olabilir mi demiş de eşime
O na da cevap verim konu açıklansın
Evet eşim rahat bi insan bende 10 yıldır ona alıştım bende rahat oldum ve zerrece bunun kötülüğünü görmedim aksine hayat böyle daha güzelmiş

Ama bu rahatlık benim ki gibi panik, dominant, baskın,
O an olucak o iş' çi bir ailede sorumsuzluk olarak algılanıyo

Biz relax onlar farklı
Babama ne derse iter kakar o yöne
İstediğini yaptırır

Bendende öyle bir davranış bekliyo
Herkesin yaşam biçimi farklı ama düşünceler farklı bunu anlamıyo

Maddi durumunuz nasil? Belki masraf olmasin diye evden getirmislerdir.
Sizinde yanlis anladiginiz noktalar var hamilelikten dolayi annengilin alttan almasi gerekirken daha da ustune gelmisler.Keske hepsi birden gelecegine sadece ablan ya da sadece annen gelseydi.

Annen lafini esirgemeyen birisi,hizli birisi sanirim.Yani lafinin ardini dusunmuyor gibi.Sen ve esin daha sakinsiniz bu yuzden catisiyorsunuz bence.Annen otorite kurmaya calisiyor bence oysa senin de artik bir yuvan oldugunu unutmus

Benim anlamadigim siz doguracaksiniz diye neden cumbur cemaat sizin evinize geliniyo. Yani biyle olmazki annen gelir bi hafta onceden yardim eder kardesinizin falan ne isi varki evin icinde bi suru adam boyle yardim mi olur.

İlk gunden tuzlu sumu yirmi gunlukken yada kirk gunlukken yikasin kac bebek bu tuzlama
yuzunden hayatini kaybetti allah muhafaza
İzin verme doktor yasak koyduda her bebegin bunyesi tuzu kaldirmiyor
Sizde hem kac bebek hayatini kaybetti bu tuzlu yuzunden deyip sonrada 20 gunlukken yada 40 ginlukken yapin diyosunuz. Bebek tuzlama sekerleme bilmemne yok bebegin 40 i cikmasi boyle seyler uyduruktur boyle seyler yoktur!!

Allah yardımcınız olsun elbette ki annenizin ne yaptığını siz daha iyi bilirsiniz.anne kız ilişkinizi bilmiyorum.
peki anneniniz kendini rahatsız hissedip bu şekilde davranmasının bir sebebi olmalı .durup dururken insan kzına heleki hamile senin yemeğini yemem demez sizin de ona karşı yanlış davranışlarınız illaki olmuştur. O sizin anneniniz yapısını biliyorsunuzdur belki haksız belki haklı hem misafir hem de size yardım için orda şimdi. hep olmayacak o anları güzel değerlendirin derim. Şimdi kırgın ve kızgınsınız bir de olaylara onların gözünden bakın sakinleşin.doğacak bebeğinize odaklanın...

Bu cvp bana galiba :)
Evet benim ailemde böyledir dominant bende oyleyimdir
Eşim de sizin eşiniz gibidir relaks ve ilk başlarda ailem çok kızardı şimdi tanidilar ses etmiyorlar :)

Gelmedi öyle bişey
Banka talimatıyla yatıyodu ama sanırım ödeyememiş banka hesapta para olmadığından

Bide evdeki nevresimi beğenmedi
Hiç kullanılmamış vardı onuda istemedi

Allah allah evdeki nevresimi begenmemekte ne demek !

Şahsen ben kalmalarini istemezdim böyle yapan annem de olsa

ya valla cok gunah yaptiklari..bi anne oz kizina neden boyle davranirki?? bu anca yatar doktora gitmez dogurmaz hahaha valla bi insan sacmalarda dozunda olsaydi iyiymis
sende doguracaksin canim sakin ol..inan guleceksin sinirleneceksin bu zamanlarina...anne karninda kalan yok bana kalirsa anan bacin hepsi defolup gitsinler..en huzurlu gecirecegin gunleri zehir ettikten sonra ne b.k yemeye gelmislerki? birde lohusaligini zehir etmesinler bari...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…