Doğuma gelen anne tuhaflığı

ilk geldiklerinde zaten nasıl davrandıkları belliymiş keşke bir daha teklif etmeseydin kendi kendine doğursaydın eşinle birlikte ilk bir kaç gün idare eşin bir hafta bile izin alsa yeterdi size
ben de lohusalığımda sezeryan olmama rağmen keşke kendi başıma doğursaydım kimseye demeseydim dedim ki eşim demişti bana doğunca haber verelim diye dinlememiştim eşimi pişman olmuştum.

Daha bişey yapmadan onları evimde istemiyo konumuna düşürüldüm
Bide öyle yapsaydım neler olurdu neler

Daha bişey yapmadan onları evimde istemiyo konumuna düşürüldüm
Bide öyle yapsaydım neler olurdu neler
ya doğum zamanı insan zaten çok stresli oluyor bir de milletin tribini çekmek falan bir de bebek doğsun o zaman gör sen
benim şimdiki aklım olsa doğumda ve sonraki bir hafta kimsenin yanımda olmasını istemezdim
bu arada kaynananlar yok mu hiç bahsetmemişsin bir de kaynanan gelsin trip atsın tam olsun

Cnm anlamadigim bişey var
Evinizde neden nevresim yok vee
Eşiniz elektrik faturası ni ödemese bile kesme ihbarnamesi gelir

Niye kesilene kadar beklemis
Eşiniz biraz sorumsuz bence

Sen de herşeye bahane buluyor gibisin. Niye karışıyorsun turşularına, tereyağlarına. Erken yemişler eşin uyanmamış. Kaldırsaydın eşini. Beraber kahvaltıya. Keşke çağırmasaydınız.nevresim konusunda sana hak vermiştim ama şimdi veremedim. Annemler gelir uzun da kalır. Onların karı koca kendi düzenleri vardır. Rahat etsinler diye hiç karışmam..

Cnm anlamadigim bişey var
Evinizde neden nevresim yok vee
Eşiniz elektrik faturası ni ödemese bile kesme ihbarnamesi gelir

Niye kesilene kadar beklemis
Eşiniz biraz sorumsuz bence
evde nevresim varmış ama beğenmemişler. Elektrik faturası otomatik ödemedeyse bazen karışıklı olabiliyor belki ondan kaynaklanmıştır.

Valla allah ana babanin da hayirlisini versin...bu nedir ya? Tek dertleri sizi daha fazla strese sokmak kötü konusmak istemiyorum aileniz sonuçta ama ben de hamileyim benim de annem yardima gelir abim gelir falan, stresliysem beni rahatlatirlar guldururler..hiyanetmis valla sizinkiler..bir an evlatlik olabileceginizi düşündüm

Gercekten okudukca sok oldum nasil aileler var böyle seni elestirdigim nokta esinin kocasiyla ilgili yorumun oldu anneni en iyi senin taniman lazim oturup konusabilirsin anne babama neden boyle davraniyosun yada niye boyle yapiyorsun diye annenide dinlemek lazim belki onunda cok zoruna giden senin fark etmedigin birseyler olmustur mesela o kadr yiyecek getirmeleri evdekileri yememelerinin filan mutlaka vardir bir sebebi

Ne yıyıp ne ıcıyor annenle kardeşin . Bır nevresım almaktan sey mıste kardesın mı bakıyormus o eve .

Senin stresli olmaman gerekiyor, stresin bebeğini ve doğum şeklini de etkiler. Lütfen etrafındaki herşeyi Bi kenara bırak yokmuş gibi düşün sadece sen bebeğin ve eşin varsınız.. Zaten bebeğin de Bi seni bide babasını biliyor.
Bende de aynı stresler oldu, annem geldi Bebek gelmedi vs 40+7de suni sancı ile doğum yaptım. Ama stres yapmamaya çalıştım özellikle sancı zamanında. Çünkü doğum yoluna girdikten sonra annenin stresinden dolayı geri çıkan bebekleri biliyorum ben
Allah yardımcın olsun ..

Kaynanaya ihtiyacın yok böyle annen varken. Maşallah kaynana kontenjanini gayet güzel doldurmuş. Allah hayırlı doğum versin .

Ay bu ne ya. Hamile halimle beni böyle geren annem bile olsa yollarım evine. Destekler mi köstekler mi belli değil. Gitsinler daha iyi değil mi canım?

Valla ne yalan diyeyim bekarım o kadar baskıya ben doğuracaktım nerdeyse konun sonuna doğru pes yani resmen seni strese sokmuşlar.

Sizin yerinize ben doğurdum. Bi nazarlık takar mısınız?
İçim şişti ayol ! Acaba kayınvalideniz annenizi arayıp meşhur görev hatırlatmalarından yapmış olabilir mi? Ya başka bi laf etmiş olabilir mi belki anneniz onun acısını çıkarıyordur?
Ama yaptığı çok ayıp, nedir bu şımarıklıklar tavırlar? Kardeşiniz evli madem gitsin kendi evine, ne işi var?
Sütünüz kesilir söyleyeyim, sağabiliyorsanız sağın şimdiden. Burnunuzdan getirirler doğumunuzu. Sanki kendi doğurmamış gibi uf doğmadı uf ne zaman doğacak diye tripler hiç yakışmıyor koca kadına.
Eşinize mi kırıldılar acaba? Yok soğuk odada yatıcaz bilmem ne, anlaşmışlar gibi burnunuzdan getirmeye.
Bakacak başkası olsa kavga edip kovun diyeceğim de kaynanadan iyidir yine.

Kaynanamlar sordular ne zamn gelelim dünürler geliyosa kalabalık etmeyelim onlar gidincede biz geliriz dediler
Ben onların yanında rahat etmem
Zaten iş yapmaz hayatta
Oturduğu yerden ne kalkar ne karışır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…