Doğuma gelen anne tuhaflığı

Evet ondada istediği bişi olmasa yada yanlış anlasa gecenin bi yarısıda olsa çekip gidiyo babamı zaten parmağında oynatıyo

Bence karsiniza alinn anne bak sen bana bunusoyledin cok alindim deyin sonra kendisini savunmasini bekleyin sonra bir ddiğerini bir digerini derken her seyi soyleyin sakince konuşun. Ve babami da rahat birak adam istedigi gibi davransin de

Ba
Başka oda yok malesef
Salonumda yatılacak kanepe değil koltuk takımı
Diğer odam da boş
Kanepeler tv odasında
Yapcak bişi yok
Hem buraya tatile değil bana yardıma geliyo neyin beğenmemezliği
Konfor ariyacak vakit mi
Ben niyeonlara gittiğimde bunlar aklıma gelmiyo yerde dip dibe yatmak bile mutlu ediyo beraber olduktan sonra

Bence karsiniza alinn anne bak sen bana bunusoyledin cok alindim deyin sonra kendisini savunmasini bekleyin sonra bir ddiğerini bir digerini derken her seyi soyleyin sakince konuşun. Ve babami da rahat birak adam istedigi gibi davransin de
Canım anlamıyo
Ben normal zamanda bile arayıp derdimi anlatmıyorum ona
Duymuyo gibi herseyi yanlış anlıyo kaç kez denedim sonunda böyle olduk
En iyisi anlatmamak dedim

Ya anne dediğin nevresime bakmaz ki nerede yattığı da önemli değil şuan sizin ona ihtiyacınız var . hayatınızın en güzel günlerinde sizi böyle uzmeleri çok kötü olmuş . sizin kusurunuz bile olsa görmemezlikten gelmeleri lazım . doğum sureci lohisalik vs hormonlar zaten altüst . onların anlayışlı olması lazimken sizden ne bekliyorlar anlamadım . birak kim gitmek istiyorsa gitsin .

Benim annem de geldi mesela dogumlarima. Her seyin yerini degistirirdi, sekerlige tuzu tuzluga sekeri koyardi vs.
ben guzel olmus derdim begenmesem de, nasilsa kalici degil. Gidince de hosuma gidenleri ayni biraktim gitmeyenleri degistirdim.
Bir sey yapsak mi falan dediginde yapalim dedim ne gerek var. amaaan bosver vs demedim. Cunku alinabilirdi.
Gerci sizinkiler fayansa bile karismis ama :)
Misal annem (vesveselidir) klozetimize oturmak istemedi, bu hosuma gitmese de. Kullan at klozet kagitlarindan aldim.

Yine de eve donmeden once bir kez tartistik malesef. Yuzu hep asikti ne oldugunu da soylemiyor. O agladi ben agladim vs tatliya bagladik.
Illa ki sorunlar oluyor.
Ben o kadar dikkat ettim, annem de oyle cok karisan biri olmadigi halde tartistik.
O yuzden diyorum alttan almak cooook onemli insan iliskilerinde.
Bir de kiz kardesiniz gelmeseymis keske.
Annenizle hallederdiniz.

Tatile gelmekle alakasi yok. Onlara deger verdiginizi gormek isterler.
Mesela onlara verdiginiz odada gec bi vakite kadar oturuyorsaniz sorun olabilir.
Arada uzanip dinlenmek isterler ama esiniz oradadir falan.
Konfor icin olmasa da, siz kendi evinize gidiyorsunuz bir nevi, ama onlar damatlarinin evine gidiyorlar.
Bu ikisi farkli biraz.
Ha ama koltuklarin oldugu oda bagimsiz onlara ait bir odaysa bu tabii sorun olmamali.

Ayy ruhum daraladi!
Canim oncelikle saglikla al bebegini kucagina... bebis ne zaman isterse o zmn geliyo ben 38 deyken doktor bu hafta bebek gelebilir dedi 40+7 de dogurdum dusun 42 ye girmistim yani... bu senin elinde degilki umursama... bana biraz da sen fazla stres yaptigin icin onlarin her davranisi seni rahatsiz ediyor gibi geldi.
Hatalilar evet ama sen umursamamaya çalış

Benim de kız kardeşlerim herşeyime bi kulp bulur bodrum dairede oturuyordum burası çok sıkıcı dar senin evde kalamayız derlerdi şimdi dublekste oturuyorum 4.kat senin asansörün yok ,yok burası da sıkıcı falan Allahım insanlar şükrü unuttu yaa,kimse de demiyoki çok şükür kardeşim bodrum daireden dublekse çıktın yayla gibi evin var diye..

Annen üvey anne mi

Daha gününe 7 gün var bide geç dogarsa en az 10 daha var. Annen madem erken geldiginde sikilacak niye erken gelmiş ki.Doguma bir iki gün varken gelseymis .en güzel zamanların el üstünde tutmalari lazım şimdi seni. Kafana takmamaya çalış eşin destek yanında en azindan, çok yorgunum halsizim deyip odana cekil.

Sizin annenizin yapısını bilmem ama acaba benim annememi benzer çünkü doğum yaptığımda eşim anneme eve gideceğini söylemiş babam ve erkek kardeşim annemsiz kalmasın diye annemde bunu gurur meselesi yapıp beni istemiyorlar diye algılayıp çekip gitti , güya anneme eşim ben ona bakarım demiş , ki ben bu konuda annemi suçlı buldum ki her damat bunu diye bilir , demek ki benim annemin zaten kalası yoktu bunuda bahane edip gitti sanırım annende bahaneci

Annen üvey anne mi
Yok canım ya bakma böyle olduğuna
Kızları herseyden geçip onun kapısına gitsin yeterki ev döşer otutturur
Maddi manevi destekçi aslındada
Bişeyi anladığı gibi anlarsa dünya yıkılsa kabul ettiremezsin aksi olduğuna
O zamanda konuşur mahfeder

Oda sorun istemiyomuşum ya onları
Hep odamda yatıyomuşum
Karnım taş gibi oluyoduda yine oturuyodum onlarla yine yaranılmıyo
Şimdi konuşmuyoruz
Arkada yatıyorum
Ablama telefon açmış yanımıza bile gelmiyo gitmemizi bekliyo diye konuşuyo

Ben anlamıyorum zaten tatlım neden böyle yaparlar bide anne ya anne
İnsan doğuma gelmiş bir kaç gün bari tut dilini
Alınganlık yapma neşeli ol enerji dağıt

Ama yok

Canım sen nasıl dayanıyorsun. Allah yardımcın olsun yaa

Şu an da karanlıkta oturuyorlar
Lambayı yakmıyorlar ne ayıp ya canımdan bezdim vallahi

Yaşadıklarınıza çok çok üzüldüm. Anneniz ana değil, mübarek düşman gibi.. Hiç gelmeseymiş daha iyiymiş.
Anneniz doğum yaptığınız zaman gelse, daha makbüle geçermiş..
Bunlar küçük şeyler, bence pek takılmayın. Kafaya da takmayın. Kendinize ve bebeğinize odaklanın. Hiç bir şey senin ve bebeğinin sağlığından daha kıymetli değil. Bazen de umursamaz olmalıyız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…