Doğuma gelen anne tuhaflığı

Onolumsuzlariere takimi ne anlamadim.
Annesigil dogumdan sonra kendi evlerinde bakmak istemisler konu sahibide istememis o yuzden o eksik bu eksik diyorlarmis bundan dolayida rahatsizlar.tuzlu sudada bebek dogdugu gun yapilmaz ya hayata geldigi stresli
gunde olmaz ama illada yapacam diyosa ileri
gunlere ertelesin konu sahibi beklesin dedim

Sizde hem kac bebek hayatini kaybetti bu tuzlu yuzunden deyip sonrada 20 gunlukken yada 40 ginlukken yapin diyosunuz. Bebek tuzlama sekerleme bilmemne yok bebegin 40 i cikmasi boyle seyler uyduruktur boyle seyler yoktur!!
40 i diye birsey vardir..annenin var en azindan..cunku anne uc asagi bes yukari 40 gunde azicik olsun toparlaniyor. yabancilarda bile var bu.

En iyisi tek başına olmak.bun çileden 100 kat iyidir.benim yanımda kimsem yoktu,allahtan eşim sabah ise giderken tutmuştu sancim.8 de başladı 10 30 da bebek yanimizdaydi.hayatin en önemli günleri ve anları bunlar kaç kez yaşanır ki..kıymetini bilin bebeginize güzel duygular ve enerjiler hissettirin.

sen tek basina da dogruruusn çokda guzel baakrsin bebegine ve kendine
bu ailen seni delirtir bi hafta daha dogurmazsan

tek basina çocuga bakmak o kadar abes dunyanin sonu falan deil
insallah sezeryan olmazsinda daha çabu toparlarsin

Okurken bunaldım. Gelelim dediklerinde gelme de hal hatır sorduklarında sizene de Allah askına bu ne yaa. Olmasalar milyon kat daha iyilermiş.Ay gerildim.

40 i diye birsey vardir..annenin var en azindan..cunku anne uc asagi bes yukari 40 gunde azicik olsun toparlaniyor. yabancilarda bile var bu.
40 ı cikmak diye birsey yoktur. Bu orf ve adettir sadece bilimsel degildir. Ölünunde 40 i cikmaz 7 si cikmaz bunlar yok. Sadece lohusalik suresi 40 gundur bu maximum bir rakamdir. Tibben ve dinen 40 gundur. Ama tabi 40 i cikti cikmadi diye yok bebegin 40 i cikinca soyle olur diye dogru sandigimiz seyler sadece bir gelenektir.

Direk lanetler diyesim geldi..
İnsan annesini kardeşini şikayet edecek noktaya getirilirmi karni burnunda ya..zekasizlar .

Halen çektiriyorlar mı sana? Yoksa çoktan evin yolunu tuttular mı? Zaten kalasıları yok muş

Halen çektiriyorlar mı sana? Yoksa çoktan evin yolunu tuttular mı? Zaten kalasıları yok muş
Hqlen burdalar gitmiyolar
Doğduktan sonra bir kaçgün kalıp giderler
Sabrediyorum
Keşke böyle olmasaydı
Neşeyle geçseydi şu günler

Hangisi daha iyi acaba kalmasıda çektirmesi mi yoksa çekip gitmesi mi ? Annen neden bu kadar acımasız bu tavırları herhalde daha öncede vardı hemen olan birşey değil herhalde , neyse sende umursamaz ol , eşinede şikayet etme yoksa kendi ailesini üstün tutar ozamanda senin morelin bozulur
Hqlen burdalar gitmiyolar
Doğduktan sonra bir kaçgün kalıp giderler
Sabrediyorum
Keşke böyle olmasaydı
Neşeyle geçseydi şu günler

Hergün babamla kavga ediyo bana laf duyuruyo
Babana diyorum sen anla cinsinden
Eşime bahsetmedim ama o farketti
Ortam gergin zaten
Bide onun yanında da babamla kavga edip eşimede laf vurunca dün anlattırdı
Biraz üstü kapalı bahsettim
Dedi ki istiyolarsa gitsinler bizimkileri çağrim
Hayır dedim senin babanla rahat edemem
O zamn annem gelsin dedi
Dedim ki annende sessiz kadın bişiye karışmıyo tamam da o da misafir gibi gelip oturduğu yerden kalkmıyo
Yemek bilmiyo yapmıyo
Ben bu halimle hizmet mi edeyim dedim

E napcaz o zamn böyle olmaz senin stresten uzak olman lazım dedi böyle olur mu dedi

Olmaz ama napcan işte dedim
Biraz sen konuş ortamı yumuşat dedim

Ki eşime annem ikide bir laf vuruyo
Geçen eşim babamın canı sıkılmasın diye ( babam okeye çok düşkün) okey takımı almış gelmiş traş losyonu köpüğü falan

Neyse akşam oldu eşimin maçı vardı gidim gelim okeyi öyle oynayalım dedi bana
Tmm dedim babam eşimi çağırdı hadi okeyi kurdum diye
Eşimde o ara banyoda giyiniyodu cvp vermemiş diye annem başladı sanki seni bişeye sayıyoda cvp bile vermiyoda ne kadar şerefsiz adamsında diyee

Bunları duydu çıkarken eşim bişi demedi gitti
Geldi duş aldı hadi oynayalım dedi ben annemle eş olayım dedi annemi okey boyunca güldürdü neşelendirdi allah razı olsun
Ama bugün yine aynı.. Memnuniyetsizlik

Bence sana stresten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Keşke gitseler. Benım ablamda boyle hıc bırseyden memnun olmaz herseye bır kulp takar o yuzden kendi işimi kendim hallettmeye calısırım. Siz zaten yıne kendınız halledıosnuz işinizi . Bir hamile olarak sizi şuan çok iyi anlıyorm insan destek beklıyor ilgi beklıyor ama tam tersi olunca dahada gerilip stres oluyosun. Daha gününüz olmasına ragmen bu acele nedir zorla dogurtucaklar.

annene tahammül etmek çok zor ,burdan bile anlaşılıyor.
neden erken geldiler,sana son günlerinde eziyet etmek için mi.

Ayrıca dün kardeşim akşam işten gelen eşime -ki arabasıyla gitmiyo işe- dediki yemeğe otururken
Üff birsürü ip aldık bişeyler örecez şişimiz yok farklı
Bugün aricaktım al diye unuttum diyo

Sanki adam ne anlar şişten
Eşimde alayım nerde satılır gidim dedi
Oda kapanmıştır bu saatte neyse boşver diyo

Ya ne gereksiz saçma muhabbet
Hadi o neyse annem de yemek doldururken ne dese
Amaan zaten bebeklerinin örgü işleri bitti çekmeceleri doldu artık (eşim)x'e ne umrunda mı diyo
Eşimin yanında

Eşim ona rağmen ya cidden duymuyo
Ya duymamazlıktan geliyo
Öyle sessiz anlamıyorum
Yinede yaranamıyoz bu nedir ya
Şimdide beni bırakıp çarşıya gittiler
Gitsinler de iyi olur da
Babam erken gelin kız doğurursa dedi
Kardeşim ee napak eşi var arasın dedi örttü kapıyı gittiler

Gülermisin ağlar mısın ya
Ben iyiki erken evlenmişim diyorum bazen
Erkenden evlendim eşimle okullarımızı okuduk
Hayatı tanıdık
Ben bunlarla otursaymışım nolcaktım acaba

Ya insanı ailesi hakkında nasıl konuşturuyorlar

çok mu uzak ilden geldiler
riskli bi gbelik mi ki bu kadar endiselendiniz.
bence kendin herşeyin üstesinden gelebilirdin.
ikiz bebeklerimi tek başıma doğurdum ben.sadece eşim vardı.
iğneden ipliğe yemeklerime varana kadar kendim yaptım hazırladım.
üstelik bir büyük oğlum da var.
yani halledilebilir demek istiyorum büyük sağlık sorunların yok ise.
böyle daha kötü olmuş,tam sinir harbi.

Ya canım bende gerek görmedim kimseyi çağırmadımda
Onlar aylardır ne zamn doğum tarihi ona göre gelcez deyip durdular
Gelme diyemezdim ki
Daha demeden böyle istemiyorum gibi algılamışlar

Ben ağırda değilim göbeğim bile yok denecek gibi
Zaten onada kulp buluyolar
Masallah pasta yapacak kadar iyisin diyolar
Sanki ben arayıp öldüm bittim gelin demişim gibi

valla çok tuhaflarmış.
doğumdan sonra da uzun kalacaklar mı.
ileride çok başına kakarlar gibi.o kadar kaldık ettik baktık sana diye.
keşke bi yolunu bulup erken gelmelerini engelleseydin.
neyse az kalmış artık.bugün yrn doğuma gideceksin anlaşılan.
hayırlı doğumlar dilerim.

Teşekkür ederim

Kusura bakma konu sahibi ama senin annen önceden arsızmış ve geçimsizmiş senle alakası yok yani anlayacağın karekter öyleymiş
sonradan olan birşey değil ama hamile olunca annenin karekteri kabak gibi ortaya çıkmış , yinede annen atsan atılmaz satsan satılmız

Doğumdan sonra depresyona girersin bunlarla eşinle ikiniz halledemiyor musunuz illa birisi mi gerekli bazı arkadaşlar yazıyor eşimle hallettik kimseyi istemedik diye öyle bir şey düşünmez misiniz?

Sütün kesilirse ne olacak ben olsam kv tercih ederdim eşin tembihlesin yardım et anne diye oda bir hafta izin alsa 1 hafta kv ile kalsan bitti gitti.

Ben hiç bebek deneyimim yokken 10 günde annemi gönderdim sonra kendim baktım tamam yorucu bir süreç ama eşin yemek temizlik sıkıntısı yapmayacaksa böyle de yapabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…