Doğuma gelen anne tuhaflığı

ilk geldiklerinde zaten nasıl davrandıkları belliymiş keşke bir daha teklif etmeseydin kendi kendine doğursaydın eşinle birlikte ilk bir kaç gün idare eşin bir hafta bile izin alsa yeterdi size
ben de lohusalığımda sezeryan olmama rağmen keşke kendi başıma doğursaydım kimseye demeseydim dedim ki eşim demişti bana doğunca haber verelim diye dinlememiştim eşimi pişman olmuştum.

ilk geldiklerinde zaten nasıl davrandıkları belliymiş keşke bir daha teklif etmeseydin kendi kendine doğursaydın eşinle birlikte ilk bir kaç gün idare eşin bir hafta bile izin alsa yeterdi size
ben de lohusalığımda sezeryan olmama rağmen keşke kendi başıma doğursaydım kimseye demeseydim dedim ki eşim demişti bana doğunca haber verelim diye dinlememiştim eşimi pişman olmuştum.
Daha bişey yapmadan onları evimde istemiyo konumuna düşürüldüm
Bide öyle yapsaydım neler olurdu neler

Daha bişey yapmadan onları evimde istemiyo konumuna düşürüldüm
Bide öyle yapsaydım neler olurdu neler
ya doğum zamanı insan zaten çok stresli oluyor bir de milletin tribini çekmek falan bir de bebek doğsun o zaman gör sen
benim şimdiki aklım olsa doğumda ve sonraki bir hafta kimsenin yanımda olmasını istemezdim
bu arada kaynananlar yok mu hiç bahsetmemişsin bir de kaynanan gelsin trip atsın tam olsun

Cnm anlamadigim bişey var
Evinizde neden nevresim yok vee
Eşiniz elektrik faturası ni ödemese bile kesme ihbarnamesi gelir

Niye kesilene kadar beklemis
Eşiniz biraz sorumsuz bence

Sen de herşeye bahane buluyor gibisin. Niye karışıyorsun turşularına, tereyağlarına. Erken yemişler eşin uyanmamış. Kaldırsaydın eşini. Beraber kahvaltıya. Keşke çağırmasaydınız.nevresim konusunda sana hak vermiştim ama şimdi veremedim. Annemler gelir uzun da kalır. Onların karı koca kendi düzenleri vardır. Rahat etsinler diye hiç karışmam..

Cnm anlamadigim bişey var
Evinizde neden nevresim yok vee
Eşiniz elektrik faturası ni ödemese bile kesme ihbarnamesi gelir

Niye kesilene kadar beklemis
Eşiniz biraz sorumsuz bence
evde nevresim varmış ama beğenmemişler. Elektrik faturası otomatik ödemedeyse bazen karışıklı olabiliyor belki ondan kaynaklanmıştır.

Valla allah ana babanin da hayirlisini versin...bu nedir ya? Tek dertleri sizi daha fazla strese sokmakEn Büyük KK kötü konusmak istemiyorum aileniz sonuçta ama ben de hamileyim benim de annem yardima gelir abim gelir falan, stresliysem beni rahatlatirlar guldururler..hiyanetmis valla sizinkiler..bir an evlatlik olabileceginizi düşündüm:eek:

Gercekten okudukca sok oldum nasil aileler var böyle seni elestirdigim nokta esinin kocasiyla ilgili yorumun oldu anneni en iyi senin taniman lazim oturup konusabilirsin anne babama neden boyle davraniyosun yada niye boyle yapiyorsun diye annenide dinlemek lazim belki onunda cok zoruna giden senin fark etmedigin birseyler olmustur mesela o kadr yiyecek getirmeleri evdekileri yememelerinin filan mutlaka vardir bir sebebi

Ne yıyıp ne ıcıyor annenle kardeşin . Bır nevresım almaktan sey mıste kardesın mı bakıyormus o eve .

Kızlar çok uzun ama isteyen okusun hepsini yazmak istedim içim şişti çünkü
Ya bıktım artık bıktım.
Ne önlerinden gidiliyo bunların ne arkasından ya

Eski konumu bilenler vardır doğum için annemler bana gelmişti. Herkes gönder onları stres yapma demişti konumda
Tabi nede olsa anne ve kardeş git denmez, ki ben istiyorum ki hepberaber güzel geçirelim şu doğum zamanlarımı

Gelip nevresim beğenmemeler evi kenfilerince değişmeceler çocuk gibi boş eşyasız soğuk odada yatcaz diye tutturmalar hepsini anlatmıştım

Bazı arkadaşlarda gitmek istiyorlar bahane arıyorlar demişti
O günden üç gün sonra bi bahane bulup gittiler daha doğumuna var bir hafta sonra yine geliriz diye

Bişey demedim nede olsa kendi evlerinde daha rahat eder herkes diye.. Neyse gittiler ben yine tek kaldım iş güç yemeğimide yaptım zor olsada

Sonra doktora gidince 38 haftamda 2 cm açılmam olduğunu öğrendim o ara annem bni aramış eşim açmış telefonu
Annem beni sormuş oda açılmamı falan anlatmış ama sancısı yok hala demiş
Annemde gelelim mi demiş doğurur mu
Eşimde, doktor bu hafta her an olabilir dedi demiş
Siz nasıl isterseniz demiş

Annemler diğer ablamı aramış (o çok uzak bi şehirde) demişlerki x (eşim) sanki bizi istemiyomu gelelim mi dedik gelin demedi demiş
Ablamda bana dedi, bende sinirlendim
Ya abla dedim, gelelim dediklerinde (ilk gelmelerinden önceyi anlatıyorum)gelin dedim
Çekindim daha vakit var demeye (ki onların da kendince işleri vardı diye sadece gününü söyledim daha üç hafta var diye) neyse geldiler, geldikleri günden beri e hadi sancın yok mu daha ne zamn doğcak , off biz çok erken geldik aylarca mı kalcaz deyip durdular dedim
Eşimde ondan yine gelin dememiş siz nasıl istiyorsanız anne demiş
Suçmu oldu bu şimdi dedim..

Bir gün sonra aradılar annemler geliyorz biz sen doğurcan haftasonu gibi dediler tmm glin dedim

Geldiler ertesi gün babamıda getirmişler bende sevindim evde tek kalıyodu yoksa hıh şimdi gidcez diye tutturmazlar dedik eşimle tekken hatta ..

Kızlar bu arada gelirken bir ton erzak almışlar,
Turşusundan salçasına aklınıza ne geliyosa
Anne ne gerek var dedim suratım düştü sanki evde yok gibi
Sonra eşimde karışma millete kendi evlerinde neye alışmışlarsa onu getirmişler rahat bırak belki hazır sevmiyolar dedi hatta bana sen çok müdahale ediyosun dedi bırak ne rahatlarına gidiyosa öyle yapsınlar dedi hem sen hamilesin sana bakmak için getirmişler dedi bnde hak verdim sustum

Zaman geçti yine huzursuzluk stres Başladı. Annem sürekli babamı engelliyo, adam banyo yapcak bırakmıyo iki gün bekle doğursun sen eve git yap diyo
Adam sakal traşı olcak jilet yok eşim kullanmıyo
Makineyide babm kullanmıyo neyse dedim baba eşim gelsin onun berberi var oraya gidin braber annem bırakmadı
Adam gitmiş jilet almış elinden çekti aldı yarın sen eve git orda yap napcaksan dedi.. Bırakmadı
Eşim akşam geldi hadi baba gidelim traşa ordanda okey falan oynayalım cnın sıkılmasın dedi yine bırakmadı

Başka gün hep şikayet sıkılıyoz doğmadı gitti diyolar
Eşim aradı yemk yaptırma yer ayırdım dışarda yiyelim değişiklik olsun dedi tmm cnm dedim
Söyledim bizimkilere yook gelmeyiz dediler

Gidip gezelim diyoruz siz gidin eşinle diyolar
Pazar kahvaltıyı dışarda yapalım dedik onuda istemediler kahvaltıyı evde yaptık onuda burnumdan getirdiler
Hamile halimle iki dkka hamur yoğurdum kızartim diye suratını astı biz yemiyozz diye
Anne sen yemiyosan yiyen olur hem cnm cekti dedim oturdu yemk yedi önden babamada zorla yedirdi ne yumurta olmuş ne bişey daha saat 7 buçk
Eşim uyanmamış
Baktım tereyağı yiyorlar evden getirmiş, bende ucundan tadına baktım tuptuzlu anne bu yemeklik dedim dur tuzsuz var çıkarayım yok yemem biz bunu yicez e tmm biz yeriz dedim kaşığı itti git başka tabağa koy buna koyma
Tövbe tövbe dedim yine suratım düştü hep mutsuzum

Ve dün kavga ettik en son artık patladım
Birden elektrikler kesildi
Eşimi aradım bi bak diye oda cnm ödemeyi unutmuşum kesmişler şimdi yatırdım açarlar dedi
Bunlar zaten yer arıyolar başladılar hadi ara eşini bu nezamn glcek daha
Babama kalk git sen öde diyolar
Ya dedim ödedi hmn adamların gelmesi uzun sürmüş
Kardeşim durup dediki hee eminim ödemiştir
Kalkıp bi nevresim bile almaktan eriniyo dedi

Bnde dedim senin derdin ne ya nedemk ödemedi
Bilerek sizi elktiriksiz mi bırakcaz ne diyosun dedim
Geldiğinden beri bişey beğenmiyosun
Dediki kalkıp faturayı alıp gidip anında ödediğine inanıyomusun
Dedimki herkes senin kocan gibi bihaber değil internet diye bişi var dedim
Ordan vayy bnim kocama nasıl dersin
Biton kavga annem girdi olaya bana çemkiriyo
O senin için evini bıraktı geldide utanmıyomusun da
Zaten gelmemizi istemiyodun da
Suratın hep beş karışta

Dedim böyle yaparsanız tabi beş karış olur

Neyse çok şey konuşuldu.. En son iş eşimden çıktı bana geldi eşim suçsuzmuş kimse ona bişi dememiş
Ben istemiyomuşum evime eşyamı dizmeyin demişim , asıl suçlu bnmişim

Bide annem ne dese beğenirsiniz
Ben sizin ekmeğinizi bile yemiyorum bak herşeyimizi evden getirdik sizin bişeyinize karışmıyoruz dedi

Dedim bunuda dedin ya yazıklar olsun
Ben veya eşim ne zamn yediğinizi saydık
Bu konuyu hangi pis beyinle düşündün dedim
Ne olduda bu kanıya vardın dedim

Neyse beni evlatlıktan bile red etti
Kapım sana hep kapalı sakın gelmiceksin dedi
Dedim mrak etme böyle düşünen birine gitmem zaten dedim

Madem böyle düşünüyosun seni istemiyoz yediğini sayıyoruz burda işin ne hala dedim
Sen çağırdın bizi diyo ikiside
Dedim ben kimseyi çağırmadım zorla
Hem gelip hem diken üstünde duruyosunuz size bişi diyen varmış gibi dedim hamile halimle sizin stresinizlemi uğraşcm dedim
Yani ne istiyosunuz bu kadar şikayetciyseniz gidebilirsiniz dedim
Gitmiyoruz diyo bu seferde

ağladım artık çok zoruma gitti düşündükleri
Sancım başladı
Eşim gelene kadar kıvrandım
Eşim geldi onlarla oturdu anlatmadım ona
Bi güzel davrandılar ona sanki o kadar lafı ben ettim sabah

İnanamıyorum ya

Sabah sancım hiç yoktu hala yok eşimde işte
Onlarla konuşmuyorum şuan
Odada oturuyolar
Hala gıcık gıcık laf ediyolar
Daha doğurmaz doktora gitmez bu yatar anca
Diyolar
Sanki doğurmak benim elimde ya

16 şubat doğum tarihim normalde günüm var diyorum hep dedim
İkide bir içerinde doğmuştur sancın yok bilmiyosun çocuk ölürse görürsün dktora git deyip dıruyolar

Ya daha 39 +0 nasıl günüm geçmiş oluyo
Doktor olurda erken gelirse sancın olursa suyun gelirse gel yoksa haftaya kontrole gel dedi diyorum anlamıyolar

Hala içerde olumsuz olumsuz yorumlar yapıyolar
Senin stresli olmaman gerekiyor, stresin bebeğini ve doğum şeklini de etkiler. Lütfen etrafındaki herşeyi Bi kenara bırak yokmuş gibi düşün sadece sen bebeğin ve eşin varsınız.. Zaten bebeğin de Bi seni bide babasını biliyor.
Bende de aynı stresler oldu, annem geldi Bebek gelmedi vs 40+7de suni sancı ile doğum yaptım. Ama stres yapmamaya çalıştım özellikle sancı zamanında. Çünkü doğum yoluna girdikten sonra annenin stresinden dolayı geri çıkan bebekleri biliyorum ben :KK43:
Allah yardımcın olsun ..

Ay bu ne ya. Hamile halimle beni böyle geren annem bile olsa yollarım evine. Destekler mi köstekler mi belli değil. Gitsinler daha iyi değil mi canım?

Valla ne yalan diyeyim bekarım o kadar baskıya ben doğuracaktım nerdeyse konun sonuna doğru pes yani resmen seni strese sokmuşlar.

Sizin yerinize ben doğurdum. :emir_bebek: Bi nazarlık takar mısınız? :nazar:
İçim şişti ayol ! Acaba kayınvalideniz annenizi arayıp meşhur görev hatırlatmalarından yapmış olabilir mi? Ya başka bi laf etmiş olabilir mi belki anneniz onun acısını çıkarıyordur?
Ama yaptığı çok ayıp, nedir bu şımarıklıklar tavırlar? Kardeşiniz evli madem gitsin kendi evine, ne işi var?
Sütünüz kesilir söyleyeyim, sağabiliyorsanız sağın şimdiden. Burnunuzdan getirirler doğumunuzu. Sanki kendi doğurmamış gibi uf doğmadı uf ne zaman doğacak diye tripler hiç yakışmıyor koca kadına.
Eşinize mi kırıldılar acaba? Yok soğuk odada yatıcaz bilmem ne, anlaşmışlar gibi burnunuzdan getirmeye.
Bakacak başkası olsa kavga edip kovun diyeceğim de kaynanadan iyidir yine.

ya doğum zamanı insan zaten çok stresli oluyor bir de milletin tribini çekmek falan bir de bebek doğsun o zaman gör sen
benim şimdiki aklım olsa doğumda ve sonraki bir hafta kimsenin yanımda olmasını istemezdim
bu arada kaynananlar yok mu hiç bahsetmemişsin bir de kaynanan gelsin trip atsın tam olsun
Kaynanamlar sordular ne zamn gelelim dünürler geliyosa kalabalık etmeyelim onlar gidincede biz geliriz dediler
Ben onların yanında rahat etmem
Zaten iş yapmaz hayatta
Oturduğu yerden ne kalkar ne karışır

X