Doğum yapmaktan korkuyorum

Bende korkuyorum ama napiyim bu çocuk ordan bi şekilde çıkacak elimden birşey gelmez kendimi doktoruma emanet edicem yapcak birşey yok, videoda asla izleme kuzum akışına bırak bol bol dua et allahım kolay dogumlar nasip etsin hepimize

Korkma canım ya bence dünyanın en güzel tecrübesi
ben kızıma hamileyken o kadar normal doğumu merak etmiştimki anlatamam hep dua ediyordum normal olsun diye son bi ay kala Dr gittim bebek ters dedi sezeryan olabilirsiniz dedi ayyy çok üzüldüm sürekli dua ettim çok şükür son Dr giitimde düzelmiş dedi ve o günün sabahı doğuma gittim ve Rabbimin izniyle ve meraktan doğurdum resmen

Vallaha doğum anı değil sancılar zor o açılmayı falan hissetmiyordum ki

Elbet bu çocuk bi gün doğacak
Canim senin yerinde olmak isteyen o kadar cok insan var ki insallah Rabbim bizlere de nasip eder sizin gibi hamile kalmayi ve saglikla kucagimiza almayi Insallah kolay ve guzel bi dogumla alirsiniz yavrunuzu simdiden boyle seyler dusunerek gebeliginizi korku ve gerginlik ile gecirmeyin tadini cikarin derim..

Ya video falan izlememek lazim ben cok ameliyat oldum estetik vs olmadan once izlesem kesinlikle olamazdim diyorum kendime.gerek yok psikolojini bozmaya videolarla falan insan ne acilara dayaniyor o kadar kotu olsa kimse iknciyi dogurmazdi dusunme simdiden

Böyle videolar izleyipte kendinizi korkutmayın derim. Çünkü korku bebeğe sirayet ediyo. anne ne kadar korkarsa bebek o kadar dünyaya gelmek istemez. Aksine kendinizi ferah tutup bebeginizle güzelce konuşmanız lazım ki doğumunuz kolay olsun Hayırlı doğumlar diliyorum..

Yaşamadım ama güzel bir duygudur eminim tek sağlıklı hamileliğim olsada doğum derdim olsa bence sukredin halinize en güzel şeyleri yaşıyorsunuz

2 defa sezaryen oldum bi oğlum bi kızım var Allaha emanet ameliyathane den çıkıp odaya geçirdiler ilk doğumda oğlumu aldım kucağıma bir çektim kokusunu aman allahım ne güzel bi koku ( allahım herkeze nasip etsin aratmasin ) ne bir ağrı ne bir sancim kaldı öpüp koklamaktan

Canım ben hic izlemiyorum iyice yaklaştı benimde düşünmüyorum. Zamanı gelince olur. Bence sizde izlemeyin.

Haftaya pazartesı doguma gırcem sezeryan olcam bıde.korku heycan hersey karıstı bırbırıne.gunler uzumıs gıbı gelıyo zaman gecmıyo.bebeklerımız saglıklı olsun hayırlı dogumlar gecırmek nasıp olsun.kucagmıza alınca bu korkular endıseler yasanan hersey unutuluyo saddce saglıklı olması herseye deyer..herkeze rabbım hayırlı dogumlar nasıp etsın ınsallah ıcı dede bana.

Doğumla alakalı bütün videoları hamileliğimden önce izlemiştim.
Ve bu sebeple deli gibi doğumdan korkuyordum, bana kalsa bir ömür içimde yaşardım.
Ama inanın ki korkulacak bir şey yokmuş, hele günümüzde epidural gibi bir nimet varken.
Doğum hiç zor bir şey değil, gerçekten çektiğiniz acı 3 dk sürüyor ve bitiyor.
O bahsettiğim 3 dk da bebeğin çıkması için karnınıza yapılan baskı sebebiyle(herkese uygulanmıyor) canınız cidden acıyor.
Bunca zaman anlatılan bu muymuş bile diyorsunuz.
Beynimiz öyle büyük bir acı, sancı bekliyor ki ama alakası bile yok.
Her ay regl olan, ağda yapan bir cinse doğum sancısı vız gelir.
Asıl sorun doğumdan sonraki süreç.
Doktora ve bünyenize bağlı olarak hem sezeryan hem normal doğumda dikişlerin iyileşme ve rahatsızlık verme süresi değişiyor.
Benim damaryolumun 10 günde iyileştiğini düşünürsek, normal doğumda 1 aya anca oturabilmem olağandır.
Ama gelin görün ki sezeryan ya da normal doğum yapıp 5 güne iyileşen de var.
Korkunun ecele faydası yok, gelin görün ki zaten korkulacak bir şey yok.

Agzına saglıkk

Bende korkuyorum çaktırma Ama korkunun Ecele bile faydası yok ne yazikki :)) herkez nasıl doğuruyor sa bizde doğrucaz bisekilAllah hayırlısı ile kucagimiza almayi nasip etsin de Gerisi önemli değil diye düşünüp kendimi rahatlatiyorum en azından

bende senin gibi okulda izlemiştim ben doğum yapmam diye kafaa koymuştum büyük konuşmuşum 18 yaşına girmeden oğlum oldu ,şunu söyleye bilirim eline aldığın zaman herşeyi unutursun kucağında hisset annelik güzel bir duygu bunu düşün allah tamamına erdirsin yavrucuğum,şimdi torunum var

Merhaba Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin, agzinizdan çıkacak değil ya bu çocuk bir yerden çıkacak ben de heyecandan bilmemezlikten cok korkuyordum ama merak etmeyin hep derin nefes alın doktorunuzu dinleyin. Sezeryan ya da normal herkes korkar doğal bir duygu bu, sakinlik önemli.
Sonra minnacık bebeğinizin gözlerine bakıp o sen miydin diyeceksiniz ve yanağınızı sıcacık yanağına degdireceksiniz Su akar yolunu bulur, rahat olun biraz, dogum sonrası da yorucu olabilir ama her şey geçiyor, her şey geçecek diye duşunun hep.

Anne olucam ama doğum yapmaktan korkuyorum. Izledim bi kaç video doğum yapan bayanları normal doğum sezeryan suda doğum hepsini izledim ama çok korkuyorum
Herhangi bi agrin sancın yoksa günde yarım saat 1 saat arası yürümeye bak..Normal doğum için yürüyüşün çok faydasi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…