Doğum sonrası annenin yanında kim kalmalı ?

Ben annemle rahat ederim. Sezeryan oldum wcye gidince annem camasirimi indirdi , oturmama yardim etti, eve gelince duşa giribce yikanmams yardım etti. En önemlisi ruh halini anne cekiyor. Kv de geldi ,iki gün kaldi annemdr vardi. Sürekli süt var mi ? Emzirimeye çalışırken mememi tutmaya calisiyor vs vs insanın siniri bozuluyor iki gün kaldi gitti. Yoksa hasta olacaktım . Kötü niyetli değildi ama sinir basıyor. Anneler daha anlayışlı.

kv: süt var mı _
anne: kızım aç mısın ?

kv: ağlıyor çocuk yeniden emzir
anne: ver yavrum az gezdireyim

kv: şunu ye sütün artsın
anne: yavrum ne yemek yapayım ? canın ne ister ....

böyle giden bir diyalog farklılığı nedeniyle insanın kendi annesi kalmalı, lohusa depresyonu denen illet nedeniyle başkasının her lafı batıyor insana...

Hastanede eşiniz kalsın.

KV ile aynı binada oturup sen gelme annen gelsin işi biraz zor. Annen yanında olsa bile KV illa gelecektir.

İhtiyaç duydukça çağırmak bana daha mantıklı geliyor.

İyi geceler kızlar. Allah nasip ederse bi kaç haftaya doğum yapacağım ilk doğumum. Annem yarım saat mesafede kayınvalidem alt katımda. Görümcemde yakın lakin destek alma taraftarı değilim. Mesafeli ilişkim var.
Eşim her konuda destektir. Gocunmaz her işte gelir gelinden. Duşta aldırır kişisel bakımımı da yapar giyinmeme yardımcı da olur. Ondan bundan anlamam demez. Kızımın altınıda alırım duşunuda aldırırım korkmam ben dedi.
Ben tecrübesizim hastanede normal ya da sezeryan farketmez benim yanımda kim kalmalı ? Annem astım hastası çok yaşlı değil ama yinede anne mi kalmalı ? Eşimle şakalaşırken doğurmaya giderken sana söylemicem diye takılmıştım alınmış ben kalırım yanında ama istemiyorsun diye sitem etti😃 tecrübeli annelerden fikir almak istedim.
Peki eve gelince eşimle halledebilir miyiz yoksa şimdiden konuşup annemi istiyorum mu demeliyim? Annem yakın yani babam işe geçerken sabah erkenden bırakabilir. Gece evinde geçirir destek için eşimde alıp gelebilir. Ben biraz plancı biriyimdir böyle şeyleri önden konuşmayı severim o yüzden de fikir almak istedim. Eşim çünkü annem yakın zamanda ayağını kırdığı içinde pek istemiyor. Yoruluyor hemen annem uyur öyle pek pratik değildir ayakları şişer eder. Annesi için halleder herşeeyi kafasında. Lakin ben kayınvalidemi istemek zorundamıyım o ayrı. Neden annemi ayırayım ? Hastane sonrası evlere dağılıp ihtiyaç olursa çağırmak daha mı mantıklı? Yoksa aman aman hayır birileri kalsın yapamazsınız mı dersiniz ? Ben birazda her kafadan bir ses çıkınca aile düzeninin komple karıştığını düşünüyorum. İyi kötü halledelim kendi düzenimizi oturtalım. Fikirlerinizi dinliyorum 🩷
Mümkünse Anne ve eş. Mümkün değilse kardeş, teyze, senim yakın ve rahat hissedeceğin birisi.

Allahım analı babalı doğurmayı büyütmeyi nasip etsin inşallah canım benim.

Tabii ki sadece ve sadece kocan olmalı.

Diğerleri misafir olarak gidip gelebilir uygun zamanlarda.

Ahaha😂 benimde doğurmadan konuşmam lazım. Yalnız ben anneme haber verip kaynanama haber vermezsem ağlar ve daha da benimle konuşmaz ben senin annen değilmiyim diye😂😂
hüffff kendisi doğurmadı mı?
doğurmadan seni korkutmak istemem ama malum çocuğun geldiği yol belli insanın her tarafı meydanda oluyor. Kocan senin annenin yanında anadan üryan rahat edebilecek mi ki sen onun annesinin yanında edebilesin?

Hepsi tamam da altınızı silemeyecek kadar pedinizi değiştiremeyecek kadar ne yaşadınız?
Bir sürü insanın doğumunda yanında refakatçı kaldım hiç bunları yapamayan olmadı
Kendim iki doğum bir düşük yaptım bunları kendim yaptım
Çok abartmışsınız gerek yok

Arkadaşım her doğum aynımı ?
Doğumda oğlum kanala sıkıştı, doğum zorlaştı ve sezeryane dönmek mümkün değildi.. Aniden içeriye doktorlar doluştu, ekstra kesikler atıldı ve oğlumu kanaldan çıkarmak için karnımdan aldığım baskılar sonucunda hareket edemiyordum, eğilip doğrulamıyordum.
Doğumda ne olacağını biliyor musunuz?
Gerekirse yanınıza gelen refakatçi herşeyi yapabilmeli özeti bu gerekmezse pekala!

Anneniz anlayışlı biriyse tabiki anneniz kalsın.mesela ilk dogumumda annem geldi en fazla 2 gün dayanabildim sürekli başımda dırdır edip durdu.haziranda doğum yaptım hiç kimseyi çağırmadim ben ve eşim hallettik.annem hastanede geceye kadar kaldı sonra eve gitti ondan sonrası hep eşim halletti.yerinizde olsam kimseyi cagirmam sadece yemek falan yapıp getirsinler o kadar

Arkadaşım her doğum aynımı ?
Doğumda oğlum kanala sıkıştı, doğum zorlaştı ve sezeryane dönmek mümkün değildi.. Aniden içeriye doktorlar doluştu, ekstra kesikler atıldı ve oğlumu kanaldan çıkarmak için karnımdan aldığım baskılar sonucunda hareket edemiyordum, eğilip doğrulamıyordum.
Doğumda ne olacağını biliyor musunuz?
Gerekirse yanınıza gelen refakatçi herşeyi yapabilmeli özeti bu gerekmezse pekala!
Her doğum aynı dedim mi? Doğumda ne olacağını biliyorum dedim mi?
Bakın orada sormuşum değil mi bunları yapamayacak ne yaşadınız diye
Ben size soruyorum her doğum sizinkiyle aynı mı millete altını silemiyorsun pedini koyamıyorsun ona göre düşün diyorsunuz? Ekstrem bir durum yaşamışsınız ve aciz kalmışsınız her doğum alt silemeyecek hale getirir manasında neden yazıyorsunuz? Neden ilk doğumunu yapacak gergin bir kadını yanlış bilgilendiriyor daha da strese sokuyorsunuz?
Konuşmayı bilmeyen akıl dağıtır olmuş ya

Narkozun böyle etkilediği bünyeler genelde mr da verilen ilaçlara da tepki gösteriyor aklında bulunsun. Hatta bazı ağır ağrı kesiciler de sıkıntıya sebep oluyor
Allah korusun bir nedenden hastanelik olursan mutlaka bu tatsız tecrübeni söyle doktorlara
Aa çok teşekkür ederim hiç bilmiyordum . Sağolasın .

Yaw he he diyip geçicem, benim ne yazdığım gayet açık ama siz 2 doğum 2 kürtaj ve bir sürü refakatçilik ile her doğumun kolay olabileceğine kanaatiniz olduğunu ve benim altımı silecek kadar ne yaşadığımı tiye aldığınızı anlayabilecek kadar okuma yeteneğim var çok şükür.
Mesajım gayet açık ve net. Böyle bir durum olabilir. Olursa refakatçi yapabilmeli. Olmazsa zaten güllük gülistanlık.

İyi geceler kızlar. Allah nasip ederse bi kaç haftaya doğum yapacağım ilk doğumum. Annem yarım saat mesafede kayınvalidem alt katımda. Görümcemde yakın lakin destek alma taraftarı değilim. Mesafeli ilişkim var.
Eşim her konuda destektir. Gocunmaz her işte gelir gelinden. Duşta aldırır kişisel bakımımı da yapar giyinmeme yardımcı da olur. Ondan bundan anlamam demez. Kızımın altınıda alırım duşunuda aldırırım korkmam ben dedi.
Ben tecrübesizim hastanede normal ya da sezeryan farketmez benim yanımda kim kalmalı ? Annem astım hastası çok yaşlı değil ama yinede anne mi kalmalı ? Eşimle şakalaşırken doğurmaya giderken sana söylemicem diye takılmıştım alınmış ben kalırım yanında ama istemiyorsun diye sitem etti😃 tecrübeli annelerden fikir almak istedim.
Peki eve gelince eşimle halledebilir miyiz yoksa şimdiden konuşup annemi istiyorum mu demeliyim? Annem yakın yani babam işe geçerken sabah erkenden bırakabilir. Gece evinde geçirir destek için eşimde alıp gelebilir. Ben biraz plancı biriyimdir böyle şeyleri önden konuşmayı severim o yüzden de fikir almak istedim. Eşim çünkü annem yakın zamanda ayağını kırdığı içinde pek istemiyor. Yoruluyor hemen annem uyur öyle pek pratik değildir ayakları şişer eder. Annesi için halleder herşeeyi kafasında. Lakin ben kayınvalidemi istemek zorundamıyım o ayrı. Neden annemi ayırayım ? Hastane sonrası evlere dağılıp ihtiyaç olursa çağırmak daha mı mantıklı? Yoksa aman aman hayır birileri kalsın yapamazsınız mı dersiniz ? Ben birazda her kafadan bir ses çıkınca aile düzeninin komple karıştığını düşünüyorum. İyi kötü halledelim kendi düzenimizi oturtalım. Fikirlerinizi dinliyorum 🩷
Kimse kalmasın bence
Kim olursa olsun bıcaklayasınız gelıyor
İnsana eşi yeter

Yaw he he diyip geçicem, benim ne yazdığım gayet açık ama siz 2 doğum 2 kürtaj ve bir sürü refakatçilik ile her doğumun kolay olabileceğine kanaatiniz olduğunu ve benim altımı silecek kadar ne yaşadığımı tiye aldığınızı anlayabilecek kadar okuma yeteneğim var çok şükür.
Mesajım gayet açık ve net. Böyle bir durum olabilir. Olursa refakatçi yapabilmeli. Olmazsa zaten güllük gülistanlık.
İyi misiniz siz? Niye böyle bir durumu tiye alayım ben. Okuma yeteneğinizin çeyreği kadar da doğru anlama yeteneğiniz olsa keşke. Sordum size sordum bu hale gelecek ne yaşadınız dedim
Her doğum kolay olur mu dedim yoksa arkadaşlarla kendi doğumumuzun zorluklarını mı anlattık kör müsünüz siz
Evet yazdığınız açık benim de itirazım buna zaten: doğumdan sonra altını silemiyorsun pedini takamıyorsun, yazdığınız bu
Bu doğumdan sonra olan değil bazı doğumlarda olabilecek olan, sizin de başınıza gelmiş olan, neden her doğumdan sonra bu hale geliniyor olarak yazıyorsunuz kadına, neden yanlış yönlendiriyorsunuz, olma ihtimali olan şeyi rutin olan gibi lanse ediyorsunuz?

Güvenin tabii, yok eline yüzüne bulaştırmaz, anne baba olduğumuzda olgun yaşta değildik ben 23 eşim 24 yaşındaydık ama öyle güzel ilgilendi ki bir emzirmediği kalmıştı yapabilse onu bile yapardı, ev işlerinden de anlar zaten, lohusa ne yemeli süt nasıl arttırılır hepsini ezbere bilir, adam yönetimden izin alıp hastane mutfağında lohusa şerbeti yapıp lohusalara dağıttı:)) Eşiniz de benimkinin benzeri olur merak etmeyin☺️
Yaa Mune çok harika tebrik ederim ikinizide. Rabbim birbirinize bağışlasın ailenizi☺️

Şimdiden Allah analı babalı büyütsün sağlıkla doğsun inşallah 🥰 Yapabilecek ise anne ve eş derdim ben. Kv ile rahat edemeyebilirsiniz hem sonra çok karışabilir bence çocuk büyütme işlerine falan.

Kesinlikle katılıyorum, baba hamilelikten itibaren sürecin içinde olursa, doğum ve lohusalık döneminde birebir anneyle ve bebekle ilgilenirse bebeğiyle bağı çok başka oluyor, erkek anlamaz denmemeli her şeyden çok iyi anlıyorlar zaten ama kadınlar bebeği bir alıyor (kayınvalide, kadının annesi) o öyle olmaz, erkek anlamaz, erkek alt değiştirmez, aman o yıkamayı beceremez, erkek dışarıda kalınca bir daha elini hiçbir işe sürmüyor.
Evet annemde tam anlamıyla eşime öyle yapıyor. Eşim misafir istemiyor çocuk doğar doğmaz. Öyle kucaklamalar öpmelerde istemiyor. Mevlitide çocuk toparlansın bağışıklığı artsın hallederiz diyince annem “çok biliyor senin kocan” dedi😃

X