Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

yerım ben gelınımı yaa masallh 41 kere
yaa dünürcügüm kocamn oldu senın damat bı degıstı bıde resım koymayıda bılmıyorm su benım pc bı düzelsın yollarm bırınıze koyuverrsınız tosun pasamın fotosunu

kızlar cokkk ama cok özledm sızlerı benım laptopum bozuldu gıremıyorum suanda komsucugumdn gırıyorm cıkıcm yıne sakın sızlerı unuttm sanmayın hepınızı cok sefıyommm
sızde benı unutmayın hemıı hemıde sefınn
seni sevmezmiyiz hiç dünürcüm bidenem, hadi bir an önce yapılsın şu laptop ta sahalara dön yeniden hihoyyyt
Sağlık ocağında rotavirüs aşısı yaptıran var mı? Bazı yerlerde sağlık ocaklarının bu aşıyı karşılayamadıkları için yapmadıklarını duydum da.
sağlık ocağının yaptığı aşıların arasında yok rotavirüs canım. biz dr.umuzda yaptırıcaz.
iyide çereze gündüz kalıyor gece uykusunu alıyordur gece nöbeti bizde
uyku tatlı olmazmı şuurumu kaybediyorum resmen büyük kızım da sabah 8 dedimi ayakta günde bir kaç saat uykuyla dolaşıyorum buna da şükür sağlıklı olsunlar da
Allah kolaylık versin şekercim, biz bi tanesiyle serseme dönmüşken sen de 2 tane ki öbürüde çok büyük değil,
ama dediğin gibi tek sağlıklı olsunlarda :ecrin_bebek: anne olmak kolay değil a.s.

damla korse giyiyorum demişsin ya sezaryenden hemen sonra dikişlerde falan bi problem olmadı di mi? birde naıl korse giyiyorsun? normal korse mi lohusalar için olanlardan mı? bu hafta kontrolümüz var dr. da rahim tamamen toplanmışmı falan ona bakacak o zman soracağım ben korse işini.

kızlar hepinizden allah razı olsun gövdesine baktım sarı değil yüZü sarı.yarın 16 ya randevu aldım özel bir hastaneden gideceğiz bakalım.ben de oı emdikçe emdiriyorum.ama uyurken hayatta almıyor
gülşah annem de 4-5 kaşık şerbet verdi.yer mi sence?

canım allah şifa versin inş yüksek değildir bizim kızdada oldu dr dizden aşşağı baş parmağınla sıyırırgibiparmağını sürt eğer rengi normalse sorun yok ama rengi sarı ise sarılık var demektir bence dr götür ihmal etme sarılıkta 1 günbile çok önemli bizimkinin hemen geçti seninde geçer inş bol bol emdirmeğe çalış emdikçe dışkısıyla atar diyor dr

kızlar yav ben korse giymeye devam ediyorum sıkıldım ama daha ne kadar giymeliyim yaa.hani göbüşüm sarkmasın diye giyiyom. çarşaf bağlama dedi doktorum korse giy dedi öfff bunaldım gariiii.

bende korse giymiştim 1 haftakadar karnım toparlayınca bidaha giymedim senin toparlanmadımı ki

deniz canım nasılsın bebeğinin beslenme işini ne yaptın bebişinle aran nasıl uyuyormu geceleri nasılsınız ben humana nın iyi geceler çayını veriyorum bikaç gündür beğenmiyordu bu akşam ilk defa içti bakalım faydası olacakmı

kızlar benim kızımın kakası bazen yeşil oluyo du böyle sümksü yeşil doktoru aradım ateşi yoksa kakada kan ve pis koku yoksa problem yok dedi görülebilir yeşil kaka dedi annenin sütünden dolyıdır dedi bilginize başınıza gelirse korkmayın

kızlar bide yeşil kaka için bebeğin karnı ağrıdığı içi öyle olurmuş derler

betül günde bir kere 30 cc hazırla içir sen.bir şey olmuyor.burda deniz ve kızıldenizde verdi gerçekten geçiriyor.bir yandanda emzir lütfen.
göğsün sıkılmasının bende iyi olmadığını duydum.sadece masaj yapıyorum banyodan sonra.
bu arada göbüş bende var sarmadımda.zamanla gider diye umut ediyorum eski kıyafetlerimi giyiyorum ama genede göbek var yani

kızlar benim gögüs uçlarım ve kenarları çok kaşınıyor ve sızlıyor y neden acaba ? böyle olan varmı aranızda acaip kaşınıyor ya anlamadım gitti

ehuehh bendede olmustu aynısı.. nerdeyse kasıntıdan parcalayacaktım.. cok sınır bozucu..bıkac gun surduu gectı ama yara olsa ınsanı bu kadar sınır etmezdı..ıns bır an once gecer.. neden acaba?

gülşah damlacım sağolun canlarım.inşallah atlatıcaz bugünleride.
burcusenk canım ben yaptırdım rotarix aşısını devlet karşılamıyor eczaneden aldım aile hekimimiz yapt canım.130 ytl.iğnesiz şırıngayı yanağının içine dayıyor enjekte ediyor.ve 15 dk içinde yanak mukozasından emiliyor.

bız de 3 ve 5 ayda yaptırcaz ama cok pahalı ya.. ama sabıt bı fıyatı da yok arastırdım 105 odeyende var 143 odeyende??

canım emzirmeye başlamadan önce ve bitirince göğsünü sık sütün gelsin o çıkan sütü göğsünün kahverengi kısmına tamamen yedir. hastanede söylediler böyle yap diye. belki geçer.yerimseniben

ben yapmıstım sankı daha cok kasındı ama gectı

bebei hasta olan tüm anelere çok geçmiş olsun allah şifa versin inş:Saruboceq:
çok valla bizimki gazını cıkaramayınca bı aglıyor ıcım parcalanıyor uyurken 10 kereden fazla konturol edıyorum nefes alıyormu dıye. inşalahbbugunlerde geçicek kızlar eee anne olmak valla hiç ama hiç kolay degilmiş şimdi düşünüyorumda annem (5 kardeşiz ) nasıl büyütmüş bizi o yoklukda buşask maknesı camasır makınesı yok basında anlıyıslı bı koca yok valla annelerın hakkı odenmezmiş yaa allah basımızdan eksık etmesın onları :Saruboceq:

bu arada kanamadan bahsetmıssınız ya kızlar benım cok ama cok az kanam oldu sımdı ıse sadece lekenenıyorum ya -tatlicadiarzu- ama normal dede adet oldgumda cok az kanam olur inş normaldır dr sordum hiç cvp vermedi uyuz etti benı bu doktor zaten :eek:klava:

Benım ılk ay ara ara kanama oldu durdu. 1 ayı gectı hıcbısı yokkk.. Hamılemıyım acabaaaaaaaakafamçokkarıştıkafamçokkarıştı ehuehhh

selam kızlar. kanamadan bahsetmişsiniz ya benim de 12 gün kanamam oldu. şimdi lekelenme bile yok gibi ki bugün daha 16. gün. acaba normal mi yoksa sezaryan olduğu için mi böyle. hani 40 gün sürecekti bu..

ehuehh bendede olmustu aynısı.. nerdeyse kasıntıdan parcalayacaktım.. cok sınır bozucu..bıkac gun surduu gectı ama yara olsa ınsanı bu kadar sınır etmezdı..ıns bır an once gecer.. neden acaba?

evet ya çok sinir edici melek nasıl geççek kaşıyamıyorum da off bi emzirirken bi sızlıyor valla içe işliyorkafamçokkarıştı

bak sımdı bazı bebeklerın goguslerı sert oluyor o zaman o mınık memıslerde sut bırıkıyo onları ıkı parmak arasında hafıfce sıkıyorsunuz ve ıçınden sut çkıyo bu sut sıkılmazsa bebege acı verıyo ben sabah baktım tas gıbı vallahı bır tatlı kasıgı kadar sut çıktı

canim.. sikma sakin.bana hemsre sey önermisti.. pamuk koy dedi.. sütyen gibi bi gögsünden öbür gögsüne yetecek kadar kestim, koydum, üstün+ öyle giydirdim.. 10 gün icinde gecti gitti o siskinik :1rolleyes::1rolleyes:
o zaman sezinden de zehra alıyordur nöbeti, çerez'e sormak lazım kaydirigubbakcemile3 doğum günleri aynı diye huyları da benziyor herhalde kafamçokkarıştı sabahın o saatinde uyku da ne tatlı oluyor di mi -tatlicadiarzu-

ben zahrayi aksam 10 da yatiriyorum, gece 4e kadar deliksiz uyuyor msallah.. emzirip geri yatiriyorum, saat 6da bi daha uyaniyor. sonrasi artik nasil dalabilirse uykuya.. ama gündüz sapitiyor.. bi bakiyorum 3 saat uyuyor, bi bakiyorum 15 dakika bil gitmiyor uyku..
aman gece uyusunda.. gündüz idare edilir..
ne zaman tam düzene gircek acaba??
:uhm:

iyide çereze gündüz kalıyor gece uykusunu alıyordur gece nöbeti bizde
uyku tatlı olmazmı şuurumu kaybediyorum resmen büyük kızım da sabah 8 dedimi ayakta günde bir kaç saat uykuyla dolaşıyorum buna da şükür sağlıklı olsunlar da

nöbeter paylasilmis ..
sabahin köründe uyandimi söyleniyorum kendi kendime uyku sersemligi ile.. esim diyor simdiye kadar 11e kadar uyuduguna say
mirmirmirmir

ben zahrayi aksam 10 da yatiriyorum, gece 4e kadar deliksiz uyuyor msallah.. emzirip geri yatiriyorum, saat 6da bi daha uyaniyor. sonrasi artik nasil dalabilirse uykuya.. ama gündüz sapitiyor.. bi bakiyorum 3 saat uyuyor, bi bakiyorum 15 dakika bil gitmiyor uyku..
aman gece uyusunda.. gündüz idare edilir..
ne zaman tam düzene gircek acaba??
:uhm:

Utanmaz :mymeka:
Hem akşam 10'dan gece 4'e kadar deliksiz uyuyo diyo,hemde ne zaman düzene gircek diyo....kafamçokkarıştı
Yinede maaşallah diyimde kuzucuğa :nazar:

Utanmaz :mymeka:
Hem akşam 10'dan gece 4'e kadar deliksiz uyuyo diyo,hemde ne zaman düzene gircek diyo....kafamçokkarıştı
Yinede maaşallah diyimde kuzucuğa :nazar:

ama ama ama ya gündüzleri??:1rolleyes:
bi o uykusu düzenli bukiii gerisi nasil eserse aklina öyle
-tatlicadiarzu-

selam kızlar. kanamadan bahsetmişsiniz ya benim de 12 gün kanamam oldu. şimdi lekelenme bile yok gibi ki bugün daha 16. gün. acaba normal mi yoksa sezaryan olduğu için mi böyle. hani 40 gün sürecekti bu..

benimde ilk 1 hafta oldu kanama,yarın kırkımız çıkıyor henüz hiç bir şey yok bakalım

kızlar internette arastırdım uyku diye bişey varmış nrmal olarak her insan günde 8 saagt bunu yaparmış
bana pek inandırıcı gelmedi
sizcede öyle değilmi

allahım kurtar beni bu di
kişlerden ne olurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ama ama ama ya gündüzleri??:1rolleyes:
bi o uykusu düzenli bukiii gerisi nasil eserse aklina öyle
-tatlicadiarzu-

şükret haline çerezcim bak ben gece küçük sıpayla gündüzde büyük sıpayla uğraşıyorum akşam eşim gelince 1-2 saat uyumaya çalışıyorum ama nerde emmek istiyor küçük hanım
bi gün sağıcam sütümü bırakıcam akşama kadar yatıcam ,eşim baksın çocuklara :jeyyar:

X