Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

benım oglum ıshal oldu galıba offfff offfff lazanya bızım oglan ıshalle beraber yesıl yapıyo dıskısını bıraz kokulu napsam acaba

doktorunu ara bence sor çin rahatlasın ama bebekler genelde sıvı kaka yapıyolar ben de ishal zannetmiştim sonra sağlık ocağında kakası öyle bebeklerin normal dediler
katı birşey almıyo benmki sace anne sütü alıyo sıvı kaka ve üzerinde pütürleri oluyo kakasında koku dersen o minicik narin kızdan nasıl öyle koku çıkıyo ben de hayret ediyorum :))) belki de endişelenmeni gerektirecek bir durum yoktur canım zten kaka yaprken foşurtt die yapıyo benmki

tşk ederim damlacım sağolasın bizim dr saolsun cvp vermekten üşeniyor:mymeka:

kızlar bişey sorcam bizim kız emdikden sonra biraz sonra agzın kesik süt çıkıyor neden acaba??

diloşum benm kız da da oluyobenzer eyler bebiklerin herşeyi aynı :)))) hazmedemediğii çıakrıyor herhalde :)))

kızlar hepinizden allah razı olsun gövdesine baktım sarı değil yüZü sarı.yarın 16 ya randevu aldım özel bir hastaneden gideceğiz bakalım.ben de oı emdikçe emdiriyorum.ama uyurken hayatta almıyor
gülşah annem de 4-5 kaşık şerbet verdi.yer mi sence?

merhaba kızlar..bizde bugün bir aylık konrolümüze gittik ve aşımızı olduk...kilo alımımız biraz azmış sanırım sütüm yetmiyor..mama verdi dr. huysuzluğumuz var bazen 30 saat uyumadığı oluyor..şöyle güzelce dalamıyor sizlerinkiler gibi 10 dak. sonra uyanıyor.galiba karnı iyice doymadığı içinmiş.bakalım doyunca nasıl olacak..birde bizim doğuştan popomuzda morluk vardı hemde bayağ büyük poposunu kaplıyor diyim..ama geçiciymiş dr.muz öyle dedi bir yaşına kadar geçer dedi...

birde eğer idrarında koku oluşmaya başlarsa buda idrar yolu enfeksiyonundan olabiliyormuş..oda sıkıntı yaparmış..

aslında bizim bir sorunumuz daha var çok şükür kızıma şimdilik bi sıkıntı yaratmıyor ama ayak parmaklarından ikisi birbirine bitişik..sadece deri yapışık kemikler filan ayrık..ilk gördüğümde bayağ üzülmüştüm..dr. biraz daha büyüsün ufak bi estetik operasyonla düzelir dedi..yürümesine filan etki yapmaz dedi..Allah daha büyük dert vermesin ne diyim buna şükür...

geçtiğimiz c.tesi mevlüdümüzüde yaptık...Allah kabul etsin..o günde hiç durmadı ağladı durdu hep..mevlüt öncesi gecede hiç uyumamıştı ikimizde 1 saatlik uykuyla ayaktaydık..ama dün bugün iyi maşallah uyuyor şimdilik..

göğsümün birinde yara hala geçmedi ama ağlaya sızlaya vermeye çalışıyom hep...eskiye göre biraz daha iyi ama hala sızlıyor emerken..birde oyuna başladık kuzum tutp çekiyor..içime işliyor valla acısı..

amma yazdım uzun süredir girememiştim birikmiş yazacaklarım...

geçmiş olsun canım bebişine allah beterinden korusun çözümü varmış,inşallah uykusu da düzene girer
gösünün yarası için acaba yanlış mı veriyorsun memeyi ,çünki tam olarak yerleşmezse bebeğin damağına geliyor meme ucu ve yara oluyor,4 parmağın göğüs altında baş parmak üste kalıcak şekilde göğsünü tutup emzirrirsen göğsün yara bile olsa daha az acıyor tecrübeyle sabit

günaydııın a.s.

sezin hanım uyudu bende kaçamak yaptım azcık, bzimkinin en kötü huyu gece 2,5 3 saat uyanık kalıyor, gazı da çok oluyor o arada bir de sabaha karşı 4-7 arası aptala dönüyoz valla.

benimki uyuyor seninki uyanıyor yani sıraya girmiş bunlar galibakaydirigubbakcemile5

benimki uyuyor seninki uyanıyor yani sıraya girmiş bunlar galibakaydirigubbakcemile5

o zaman sezinden de zehra alıyordur nöbeti, çerez'e sormak lazım kaydirigubbakcemile3 doğum günleri aynı diye huyları da benziyor herhalde kafamçokkarıştı sabahın o saatinde uyku da ne tatlı oluyor di mi -tatlicadiarzu-

tşk ederim damlacım sağolasın bizim dr saolsun cvp vermekten üşeniyor:mymeka:

kızlar bişey sorcam bizim kız emdikden sonra biraz sonra agzın kesik süt çıkıyor neden acaba??

sutun yariyor demekki ondan kesik geliyor, iyi birsey bu yanisüprizzzzz

papatyang gögüs ucum benimde yara ben çareyi göğüs ucu koruyucu almakta buldum.aventin ve wee ninkileri aldım.tavsiye ederim.ama nereye kadar böyle olcak bilmiyorum çünkü sürekli karnar suda bekletmek (kullanmadan önce)gerekiyor.lansinoh ve lansomast adlı kremlerde var ama durumum vahim.ucu yok.seninkinin durumu nasıl?
kızlar bebek uyurken ne yapsam uyandıramıyorum emzirmek için.kendi isteyince emiyor hanfendi...

papatyang gögüs ucum benimde yara ben çareyi göğüs ucu koruyucu almakta buldum.aventin ve wee ninkileri aldım.tavsiye ederim.ama nereye kadar böyle olcak bilmiyorum çünkü sürekli karnar suda bekletmek (kullanmadan önce)gerekiyor.lansinoh ve lansomast adlı kremlerde var ama durumum vahim.ucu yok.seninkinin durumu nasıl?
kızlar bebek uyurken ne yapsam uyandıramıyorum emzirmek için.kendi isteyince emiyor hanfendi...

burnunu sık, yüzüne su sür, omzunu hafifçe sık ayaklarının altıyla oyna veya altını aç uyandır en fazla 2 saatte bir emzir canım emin ol geçecek sarılığı korkma gerekirse hastanede de kalsın ben kendimi hazırlamıştım psikolojik olarak hazır ol herşeye.

kızlar yav ben korse giymeye devam ediyorum sıkıldım ama daha ne kadar giymeliyim yaa.hani göbüşüm sarkmasın diye giyiyom. çarşaf bağlama dedi doktorum korse giy dedi öfff bunaldım gariiii.

benim kızımda uyuyunca zor uyanıyor bazen,doktorumuz bi yöntem gösterdi bize ayağının altına parmağınla sert şekilde vurunca uyanıyor tabi ben doktor kadar sert vuramıyorum yavas yavas yapıyorum oda işe yarıyor.doktorum aç kalmasındansa azcık canının acımasından bir şey olmaz dedi.tabi biz anneler kıyamayız doktor gibi .

yerım ben gelınımı yaa masallh 41 kere
yaa dünürcügüm kocamn oldu senın damat bı degıstı bıde resım koymayıda bılmıyorm su benım pc bı düzelsın yollarm bırınıze koyuverrsınız tosun pasamın fotosunu

kızlar cokkk ama cok özledm sızlerı benım laptopum bozuldu gıremıyorum suanda komsucugumdn gırıyorm cıkıcm yıne sakın sızlerı unuttm sanmayın hepınızı cok sefıyommm
sızde benı unutmayın hemıı hemıde sefınn

Sağlık ocağında rotavirüs aşısı yaptıran var mı? Bazı yerlerde sağlık ocaklarının bu aşıyı karşılayamadıkları için yapmadıklarını duydum da.

o zaman sezinden de zehra alıyordur nöbeti, çerez'e sormak lazım kaydirigubbakcemile3 doğum günleri aynı diye huyları da benziyor herhalde kafamçokkarıştı sabahın o saatinde uyku da ne tatlı oluyor di mi -tatlicadiarzu-
iyide çereze gündüz kalıyor gece uykusunu alıyordur gece nöbeti bizde
uyku tatlı olmazmı şuurumu kaybediyorum resmen büyük kızım da sabah 8 dedimi ayakta günde bir kaç saat uykuyla dolaşıyorum buna da şükür sağlıklı olsunlar da

betülcüm benim göğüs uclarım iyi şuanda ilk bir hafta sıkıntı olmuştu ve hiç bir şey fayda etmedi krem göğüs koruyucu hiç birşey
sonra farkettimki yanlış emziriyorum doğru verince memeyi bebeğin ağzına bir saniye önce ağlayarak emzirirken sihir gibi birden acım azaldı çok farkediyor emzirme şekli benim 2. çocuk olmasına rağmen ben bile başta yanlış emzirdim inşallah düzelir canım göğüslerin

kızlar benim gögüs uçlarım ve kenarları çok kaşınıyor ve sızlıyor y neden acaba ? böyle olan varmı aranızda acaip kaşınıyor ya anlamadım gitti

gülşah damlacım sağolun canlarım.inşallah atlatıcaz bugünleride.
burcusenk canım ben yaptırdım rotarix aşısını devlet karşılamıyor eczaneden aldım aile hekimimiz yapt canım.130 ytl.iğnesiz şırıngayı yanağının içine dayıyor enjekte ediyor.ve 15 dk içinde yanak mukozasından emiliyor.

kızlar benim gögüs uçlarım ve kenarları çok kaşınıyor ve sızlıyor y neden acaba ? böyle olan varmı aranızda acaip kaşınıyor ya anlamadım gitti

canım emzirmeye başlamadan önce ve bitirince göğsünü sık sütün gelsin o çıkan sütü göğsünün kahverengi kısmına tamamen yedir. hastanede söylediler böyle yap diye. belki geçer.yerimseniben

X