Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Melekcim biz sebamed aldık, kardeşimden beri (17 yaşında) bizde ailenin bütün bebekleri sebamed ile büyüdü, bizimkinin henüz göbek bağı düşmediğinden banyo yapmadı ancak her altını değiştirdiğimizde sebamed krem sürüyoruz, pişik sorunumuz olmadı, pişik kremi tedavi amaçlı birşey yani pişiği olduğunda kullanılıyor... Ama her alt değiştirmede -sebamed baby cream extra soft- olan kremi kullandığında pişik olmuyor zaten... Sünnet bakımı ise birkaç gün daha sürecek onun içinde sadece bepantene krem sürüyoruz, bezle temas edip tahriş etmesin diye; salıya kadar devam edecek o da...

:asigim::asigim::asigim::asigim::asigim::asigim::asigim::asigim::asigim::asigim:a.s.:nazar:

Son düzenleme:
aaaa sünnet oldu mu Loran Aras.. ne güzel yaa.. Bende pişik olmaması için bepantene düşünüyorum ama çeşitleri var galiba onun. Eczaneye pişik için desem doğru olanı alırım herhalde dimi... Şampuan ve yağını da hala karar veremedim chicco mu sebamed mi? chiccodan memnunum ama sebamedi de bi deneyeyim..

Şehnaz bu arada ben de arada mama veriyorum sütüm az :KK43:

aaaa sünnet oldu mu Loran Aras.. ne güzel yaa.. Bende pişik olmaması için bepantene düşünüyorum ama çeşitleri var galiba onun. Eczaneye pişik için desem doğru olanı alırım herhalde dimi... Şampuan ve yağını da hala karar veremedim chicco mu sebamed mi? chiccodan memnunum ama sebamedi de bi deneyeyim..

Şehnaz bu arada ben de arada mama veriyorum sütüm az :KK43:

Evet Melek'cim, ikinci gün (pazar 18:24'te doğdu, pazartesi öğlen sünneti yapıldı, ilk 24 saat içinde aslında) hastanedeyken sünneti yapıldı, bepantene krem tek çeşitmiş, diğeri pomad haliymiş... Krem şekli mavi tüpteki imiş, sünnetten sonra bir hafta kullanmamız söylendiğinde farkı farkettim... :eek:
Bu arada biz yağı almadık, banyodan sonrası için sebamed losyonu aldık canım...

Son düzenleme:
Kızlar selam... Bizim yüksek değerlerle sarılık problemimiz oldu. değer24 tü gittiğimizde... Bugün taburcu olduk. Ve ben fena halde depresyondayım. Sürekli ağlıyorum ve uyanıkken kabus görüyorum... Aranızda böyle olan var mı?

Kızlar selam... Bizim yüksek değerlerle sarılık problemimiz oldu. değer24 tü gittiğimizde... Bugün taburcu olduk. Ve ben fena halde depresyondayım. Sürekli ağlıyorum ve uyanıkken kabus görüyorum... Aranızda böyle olan var mı?

gecmis olsun canim tekrardan..
icini serin tut gecici bir dönem insallah..
Rabbim gönlünü genisletsin insallah...

Canım deger baya yuksek gıtmıssınız.Bızımkı 20 ıle yattık.1 gun yattı fototerapı gordu 12 ıle cıktık. En son 11 lerdeydı. Duser merak etme. Sonra keske sorun sarılık olsa dersın. Sonradan benımkı rahatsızlandı sımdı cok ıyı. Sarılıga uzulurken daha kotu durumla karsılasınca ınsan oyle dıyor.
Bende ılk baslarda cok aglıyordum. Ivır zıvır herseye.Insan kendını cok yalnız gucsuz hıssedıyor. Bebege bakma kaygısı yasıyor falan. Gecer merak etme..

canim gecmis olsun kiyamam ben zehraya, sende gonlunu ferah tut

gecmis olsun denizcim
bende ilk 1 hafta öyleydim ayni senin gibi ota moka agliyodum ama gecti cok sükür
seninkide gecer birazda insn kendi elinde olan bisi takma kafana ve icini ferah turu gecer bitanm

arkidisler oglum ve ben cok fena hastayiz
oglusum atesi cok cikiydu bügün iyi biraz dr 1 haftada gecer dedi kcük bebem nezle oldu ya

Nerde usuttun kız bebısı.. Senden mı gectı yoksa.. Gecmıs olsun Sehnazım..

Burun damlası kullanan var mı? varsa hangi markadan damla? ve nasıl kullanıyorsunuz

kızımın gazı oluyo sizin bebişlerinde gaz sancısı oluyomu

kızımın gazı oluyo sizin bebişlerinde gaz sancısı oluyomu

ahh canım olmaz mı en buyuk problemımız.. dıger topıclerdede arastırdım bu konuda cok ıyı 3-4 ılac var. en ıyısı sab sımplex(gercı bıraz pahalı Almanyadan ıthalmıs) gunde 4 defa 8 damla verıyorum. Doktorumuzda onu verdı ne yapalım. Bırde yerlısı var.Zinco dıye. ondan da ınsanlar cok memnun. Ben bıraz faydasını gordum ılacın ama tam degıl.

Bırde gazı olunca ayaklarını bısıklet surer gıbı yanı pedal cevırır gıbı hareket ettırmen gerekıyor.

Bırde doktorumuz dvit 3 vitamini vermişti günde 1 defa 4 damla. ama bu ılac hakkında nette ıyı seyler yazmıyor. Cumartesı kontrolumuz var doktora tekrar soracam. Bu damlayı kullanan var mı?

ahh canım olmaz mı en buyuk problemımız.. dıger topıclerdede arastırdım bu konuda cok ıyı 3-4 ılac var. en ıyısı sab sımplex(gercı bıraz pahalı Almanyadan ıthalmıs) gunde 4 defa 8 damla verıyorum. Doktorumuzda onu verdı ne yapalım. Bırde yerlısı var.Zinco dıye. ondan da ınsanlar cok memnun. Ben bıraz faydasını gordum ılacın ama tam degıl.

Bırde gazı olunca ayaklarını bısıklet surer gıbı yanı pedal cevırır gıbı hareket ettırmen gerekıyor.

Bırde doktorumuz dvit 3 vitamini vermişti günde 1 defa 4 damla. ama bu ılac hakkında nette ıyı seyler yazmıyor. Cumartesı kontrolumuz var doktora tekrar soracam. Bu damlayı kullanan var mı?

sağol canım ya bende biraz araştırdım gaz için , nurse harvey diye bir şurup aldım bitkisel onu deniyecem inşallah işe yarar.
devit3 yerine biz acd multi vitamin kullanıyoruz.

sağol canım ya bende biraz araştırdım gaz için , nurse harvey diye bir şurup aldım bitkisel onu deniyecem inşallah işe yarar.
devit3 yerine biz acd multi vitamin kullanıyoruz.

Nurse harvey gaz için en çok duyduğum 3 ilaçdan biri. Sab simplex zinco ve nurse harvey.
Bende Cumartesi kontrolde acd multi vitamini soracam. Onu günde kaç damla kullanıyorsunuz? Çocuk doktoruna nereye gidiyorsun?

Melekcim selam,
Bizim hem hastanedeki, hem de gittiğimiz özel doktorumuz devit3 verdi, günde 3 damla dendi bize de... Senin yazın üzerine internetten biraz bakındım ama sadece Mart2007'de devit3'ün bir seri üretiminde şişede tortu olması üzerine incelemeye alındığı ile ilgili bir haber okudum... Senin kastettiğin "iyi şeyler yazmıyor" neydi canım??? Ben de bugün kullanmaya başlayacaktım, tedirgin oldum şimdi...

Kızlar ya bende diyorum topikte kimse yok. Demek burada toplanıyorsunuz.

Sabah doktora gittik kontrole. Sarılığımız 14.6 çıktı.Yine yükselmiş ama 15 günlük olduğumuz için yatırmadı doktor. Bol bol emzir dedi. 10 gün sonra tekrar kontrol olacak.

Yarında işitme testine gidicez. Doğduktan sonra yapılmıştı ama tek kulağında pislik var 10 gün sonra tekrar gelin dediler. Bakalım ne çıkacak.

Sabah doktora gittik kontrole. Sarılığımız 14.6 çıktı.Yine yükselmiş ama 15 günlük olduğumuz için yatırmadı doktor. Bol bol emzir dedi. 10 gün sonra tekrar kontrol olacak.

Yarında işitme testine gidicez. Doğduktan sonra yapılmıştı ama tek kulağında pislik var 10 gün sonra tekrar gelin dediler. Bakalım ne çıkacak.

buketçim , hayırlı olsun oğluşun.bizimde sarılık vardı bugünkü kontrolde tamamen geçtiğini söyledi doktorumuz zaten azdı kan almayı gerektirmeyecek kadar bir sarılık başlamıştı bol bol emzirdim geceleri saat kurdum uykudan kaldırdım emzirdim şükür geçmiş.artık kilo almayada başlamış. işitme testini bizde yaptırdık oda iyi çıktı. ayını doldurunca kalça filmine gidecez hayırlısıyla onuda atlatsak.şu zamanlar yorucu ama bi o kadar da zevkli.

Nurse harvey gaz için en çok duyduğum 3 ilaçdan biri. Sab simplex zinco ve nurse harvey.
Bende Cumartesi kontrolde acd multi vitamini soracam. Onu günde kaç damla kullanıyorsunuz? Çocuk doktoruna nereye gidiyorsun?

acd multi-tab onu 1ml(10 damla) zaten içinde ölçeği var onunla veriliyor.arkadaşım doktor devlet hastanesinde ona götürüyom.

Melekcim selam,
Bizim hem hastanedeki, hem de gittiğimiz özel doktorumuz devit3 verdi, günde 3 damla dendi bize de... Senin yazın üzerine internetten biraz bakındım ama sadece Mart2007'de devit3'ün bir seri üretiminde şişede tortu olması üzerine incelemeye alındığı ile ilgili bir haber okudum... Senin kastettiğin "iyi şeyler yazmıyor" neydi canım??? Ben de bugün kullanmaya başlayacaktım, tedirgin oldum şimdi...

canım bende aynı haberı okudum. Bırde kardesımde devıt3 kullanıyordu kendı doktoru vermıstı saglık ocagından onu kullanma acd vıtamınını kullan daha ıyı demısler. Ben şu an kullanıyorum ama aklımda kalmasın diye doktoruna Cumartesi soracam.

Canım sizde de mi çıktı sarılık. İlk benim bebişde çıkmıştı.Biz ayın 11 inde 20 li değerle yatmıştık. En son 11 e kadar düşmüştü. Gözlerinde çok çok az kaldı. Bol bol emzir doğru ama birde yatarken florasan ışığını kapatma. Bu arada işitme testini ne kadar erken yapmışlar. Kalça ultrasonunu da yaptıracakmısın? Nerde yaptırdın bunları?
buketçim , hayırlı olsun oğluşun.bizimde sarılık vardı bugünkü kontrolde tamamen geçtiğini söyledi doktorumuz zaten azdı kan almayı gerektirmeyecek kadar bir sarılık başlamıştı bol bol emzirdim geceleri saat kurdum uykudan kaldırdım emzirdim şükür geçmiş.artık kilo almayada başlamış. işitme testini bizde yaptırdık oda iyi çıktı. ayını doldurunca kalça filmine gidecez hayırlısıyla onuda atlatsak.şu zamanlar yorucu ama bi o kadar da zevkli.

Canım bizimde bu Cumartesi ayını dolduruyor. Doktor aşısını yaparız işitme ve kalça ultrasonuna bakarız dedi. Yaa bu testlere gerek var mı gerçekten acaba? Sağlık ocaklarında ücretsiz yapıyorlar mı acaba?

X