Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

canım ılk gunler mamayı bızde 30 cc verıyorduk ama sarılık ıcın yattıgında hemsıreler 50 cc verebılırsın dedıler..bende hep doymuyor dıye dusunuyorum..yaa zayıf ya belkıde o yuzden benneyaptımki

Zayıf olanlar diğerlerini çok çabuk solluyor canım merak etme.Sarılığı tamamen geçti değil mi?
Bir de senin dikişlerin nasıl?Şikayetin oldumu?Beni en çok düşündüren bu dikişler.Yapılmasına illa gerek var mı?Kesmeden doğmuyor mu bu bebişler?

Melekcim çok güzel bir başlık.Az kaldı biz de yanına gelicez işallah :)
Gaz çıkarma konusunda seminerde oyuncak bebek üzerinde gösterdikleri kadarıyla karnı tam omzuna gelicek ve hafif bebeği zıplatarak sırtına sert ve tempolu vurucakmışsın birde yine dize yatırma var karnı dizine gelicek yine aynı şekilde yapıcaksın...Diyorum ama bakalım ben becerebilecek miyim allah sabır versin hepimize :)

canım ılk gunler mamayı bızde 30 cc verıyorduk ama sarılık ıcın yattıgında hemsıreler 50 cc verebılırsın dedıler..bende hep doymuyor dıye dusunuyorum..yaa zayıf ya belkıde o yuzden benneyaptımki

Zayıf olanlar diğerlerini çok çabuk solluyor canım merak etme.Sarılığı tamamen geçti değil mi?
Bir de senin dikişlerin nasıl?Şikayetin oldumu?Beni en çok düşündüren bu dikişler.Yapılmasına illa gerek var mı?Kesmeden doğmuyor mu bu bebişler?

Canım sarılık kafadan gozlerden baslayıp govdeye ınıyor. Gobekten asagı ınerse tehlıke buyukmus.. Bızımkı gobege kadar ınmıstı. Sımdı govdede kalmadı. En son gozlerde kaybolurmus. Tamamen kaybolması 8 haftayı bıle bulabılırmıs. Bızımkısının gozlerde bıraz var hala..

Dıkıs konusuna gelınce Gokmen beye sonradan da sordum 1 dıkısım varmıs benım. Zaten keserken ya da dıkıs atarken bır acı hıssetmıyorsun. Hersey dogum anına kadar. En onemlısı dogum sancısı. Umarım agrı esıgın yuksektır. Benım yuksektı epıdurale gerek kalmadı.. Ki gerekirse kullanacaktım soylemıstım sana..

Dogumdan sonra ıse ılk 2-3 gun dıkıslı yere otururken zorlanıyorsun.Bugun 13 gunum bısey hıssetmıyorum artık.

Bende dıkıs olmasın ısterdım ama demekkı gerekıyor. Kolay degıl o kadar seyın ordan cıkması delikafadulden

Yaaa ben ıyıkı normal dogum yapmısım dıyorum.Korkma ve cok dusunme. Sadece olacakları bılerek doktorunu dınledıgın zaman bısey olmuyor. Dogru yerde dogru nefes az ve öz ıkınma :=)

güzell anneler mrb bende 22 mart 2007 annesiyim anne olmak cok güzel bi duyguuu ne zaman dogacak diye gün sayarken simdi 2. yasına girecegi günü sayıyoruzzzz

benim oğlumda doğduğuncan 1 hafta sonra sarılık oldu ve fazlaydı 18 e cıkmıstı hastanede yattık küvözdee 9 düsünce doktorumuz cıkardı doktorumuz evin icinde beyz filorasan ısığının kesinlikle söndürmememizi söyledi gece ve gündüz o ısık sarılığı düsürüyomuss sizin evlerdede varsa geceleri sakın söndürmeyin ve yüzünü de acın heryerine ısık gelsinnn

Fusuncugum bılıyorum ama o kadar kolay olmuyor cıkarıyoruz arada ama yıne de bacakları cogu zaman ıcerı cekıyor.. ıcerı cektıgı zaman gazı olurmus. Mesela az once alttan cıkardı gazını ama yıne bacakları arada cekıyor..

Anneyım ben merhaba hosgeldın. Ne guzel darısı basımıza.. Bızımkı 19 ıle yattı. Ve 12 ıle cıktık. Sımdı 10 cıvarlarında.butun gece florasan acık yatıyoruz bızde

Son düzenleme:
melekcim çok güzel bi topik açmışın ...bende şimdilik okuyanlar arasındayım ama az kaldı bende bebişle ilgili şikayetlerimi yazacağım.... hayırlı olsun hepimize...

meraba yeni annelerr.. bizim bugün 18. günümüz. kocaman olduk anlicanızzz. biz de ilk kontrolümüze gittiğimizde 4 günlüktü dr bu çocuk sapsarı beslenememiş büyük bi ihtimalle dedi. hemen kan aldılar ama allahtan biliribuni çok normal çıktıı. ama kilo kaybetmişiz tabii. ondan sonra mamaya başladık ek olarak. hala da veriyorum. hem anne sütü alıyo hemde her memeden sonra 45 cc mama. şimdi maşallahı var. 2 gündür de gaz problemimiz başladı. uyurken birden uyanıyo yavrummm. hemen ütüyle küçük bi parça bez veya havluyu ısıtıp karnına koyuyorum ve masaj yapıyorum. bu arada tatlı elma yağı da ii geliyomuş gaz için ben günde 2-3 kere karnına ve kasıklarına ovarak sürüyorum ama fazla değil az az...işte bizden böleee. inşallah sorunlarımız bu kadarla kalır......

meraba yeni annelerr.. bizim bugün 18. günümüz. kocaman olduk anlicanızzz. biz de ilk kontrolümüze gittiğimizde 4 günlüktü dr bu çocuk sapsarı beslenememiş büyük bi ihtimalle dedi. hemen kan aldılar ama allahtan biliribuni çok normal çıktıı. ama kilo kaybetmişiz tabii. ondan sonra mamaya başladık ek olarak. hala da veriyorum. hem anne sütü alıyo hemde her memeden sonra 45 cc mama. şimdi maşallahı var. 2 gündür de gaz problemimiz başladı. uyurken birden uyanıyo yavrummm. hemen ütüyle küçük bi parça bez veya havluyu ısıtıp karnına koyuyorum ve masaj yapıyorum. bu arada tatlı elma yağı da ii geliyomuş gaz için ben günde 2-3 kere karnına ve kasıklarına ovarak sürüyorum ama fazla değil az az...işte bizden böleee. inşallah sorunlarımız bu kadarla kalır......

canım hem sut hem 45 cc mama cok degıl mı? kusmuyormu? ne kadar zamanda bır bu kadar verıyorsun? ben 45 cc sut verdıgımde 3 saatte bır ona ragmen kusuyor bırazını :KK43:
bende petekde ısıttıgım bezı karnına koyuyorum bazen ama sankı cok faydası olmuyor..

Bu arada taze bır annenın gelmesı sevındırdı benı. Herkes gelecez dıyor gelmıyor :) Umarım cok sorunumuz olmaz.

melekcim ne güzel topik açmışsın...bizi bekliyorsun ama veletlerin geldiği yokki..
sen böyle anlatınca çok uzak geliyor bana ya doğmayacakmış gibi..aynı günlüktük senle...kilosu az demişsin şuan kaç canım..benimki 1 hafta önce 2600 dü :KK43:(( çok az bana göre..dr normal dedi ama içimde hep dert o..nasıl doğacak,kaç doğacak merak ediyorum..sağlıklı olsunda...bu sarılığın nedeni bebeğin doğduktan sonra iyi beslenememesimi peki...oyy oyyy gelsede kuzum kucağıma alsam ilgilensem artık yaa...

melekcigim ne güzel senin 1 dikisin varmis benim tam 9 tane varr
ve hala aciyo ama cok fazla degil tabi

oglusumda bu gece hep uyandi mamsinida tam bitirmiyo sonra yie uyaniyo gece uykusuzluk kabus gibi
ama olsun oglusuma dger

geç oldu ama hayırlı olsun topiğin melekcim inşallah tez zamanda bizde sizlere katılacagız vee sizden öğrencegimiz çok şeyler oluçak ee siz bizden tecrubelisiniz artık gelll bee 12 mart :)

kızlar insallah hepiniz hayırlısıyla kucağınıza alırsınız yavrularınızııı

hepinize iyi gecelerrrrr tatlı meleklerede iyi uykularrrr ( uyumasalarda) :)

melekcim hayirli olsun topigimiz canim gerci ben gelene kadar sizinkiler askere gider :)) gorusmek uzere sekerim.

pisst eylem goruyorum seni :))

sewgili doğurmuş mart anneleri sizleri bir konuda bilgilendirmek isterim malum ekonomik kriz birçok evin ocağını söndürmeye göz dikmiş durumda yaşam koşulları çok zor!!
KK da doğum yapacak ve bebeğine elbise ve diğer gereçleri alamayan kardeşlerimiz var.sizler daha çok yeni annelersiniz ancak bir süre sonra miniklerinizin eşyaları küçülecek ve onalr tarafından beğenilmeyenler kullanılmayacak arzu ederseniz irtibatlaştığım bir anne adayı var KK da size adresini verip eşyalara ulaşmasını sağlayabilirim.henüz doğumuna var ve cinsiyeti belli değil ancak ben kıyafet ayıracak lükse sahip değilim diyecek kadar da ihtiyaç sahibi! ilginize şimdiden teşekkürler!

melekcim ne güzel topik açmışsın...bizi bekliyorsun ama veletlerin geldiği yokki..
sen böyle anlatınca çok uzak geliyor bana ya doğmayacakmış gibi..aynı günlüktük senle...kilosu az demişsin şuan kaç canım..benimki 1 hafta önce 2600 dü :KK43:(( çok az bana göre..dr normal dedi ama içimde hep dert o..nasıl doğacak,kaç doğacak merak ediyorum..sağlıklı olsunda...bu sarılığın nedeni bebeğin doğduktan sonra iyi beslenememesimi peki...oyy oyyy gelsede kuzum kucağıma alsam ilgilensem artık yaa...

canım ben dogumdan tam 1 hafta once kontrolde 2200 cıkmıstı ama 2740 dogdu. Yanı sonucta 36.haftada 1 haftada 540 gr almıs olamaz. Yanılma payı oluyor.Dogum yapanların coguna sorabılırsın. Hastaneden 2600 cıktık. 10.gun kontrole goturdugumuzde 2880 olmustu. Merak etme canım senınkı de tehlıkeleyı atlatmıs.

melekcigim ne güzel senin 1 dikisin varmis benim tam 9 tane varr
ve hala aciyo ama cok fazla degil tabi

oglusumda bu gece hep uyandi mamsinida tam bitirmiyo sonra yie uyaniyo gece uykusuzluk kabus gibi
ama olsun oglusuma dger

Sehnazım kıyamam ya. Dogum zor olmus haberlerını alıyordum. Baya dıkısın varmıs ya :KK43:
Sorma dun gece 2 sn kombıyı bıraz acayım dedım bı baktım feryat fıgan alıyor agzından burnundan kusuyor kıpkırmızı olmus cok korktum hemen ters cevırıp sırtına vurdum. 2 sn yalnız bırakmaya gelmıyor.. Uykusuzluk bende de had safhada.. Su anda bıle sut sagıyorum.Bırazdan etrafı toparlarım bıraz sonra yıne uyanır..

Dılekım, ege denızım hepınızı beklıyoruz bı bakmıssınız burdasınız :)

canım ben dogumdan tam 1 hafta once kontrolde 2200 cıkmıstı ama 2740 dogdu. Yanı sonucta 36.haftada 1 haftada 540 gr almıs olamaz. Yanılma payı oluyor.Dogum yapanların coguna sorabılırsın. Hastaneden 2600 cıktık. 10.gun kontrole goturdugumuzde 2880 olmustu. Merak etme canım senınkı de tehlıkeleyı atlatmıs.

Sehnazım kıyamam ya. Dogum zor olmus haberlerını alıyordum. Baya dıkısın varmıs ya :KK43:
Sorma dun gece 2 sn kombıyı bıraz acayım dedım bı baktım feryat fıgan alıyor agzından burnundan kusuyor kıpkırmızı olmus cok korktum hemen ters cevırıp sırtına vurdum. 2 sn yalnız bırakmaya gelmıyor.. Uykusuzluk bende de had safhada.. Su anda bıle sut sagıyorum.Bırazdan etrafı toparlarım bıraz sonra yıne uyanır..

Dılekım, ege denızım hepınızı beklıyoruz bı bakmıssınız burdasınız :)

cnm dogumm cok kolaydi fakat onun öncesindeki sancilar kötüydü
baya dikisim var malesef
ayy cnm cok dikkat etmek gerek gecen gün esimi ise yolladgm sonra geldim napiyo diye bi baktim agzindn burnundn kusmus hep kafasi falan maf olmustu cok korktum

sewgili doğurmuş mart anneleri sizleri bir konuda bilgilendirmek isterim malum ekonomik kriz birçok evin ocağını söndürmeye göz dikmiş durumda yaşam koşulları çok zor!!
KK da doğum yapacak ve bebeğine elbise ve diğer gereçleri alamayan kardeşlerimiz var.sizler daha çok yeni annelersiniz ancak bir süre sonra miniklerinizin eşyaları küçülecek ve onalr tarafından beğenilmeyenler kullanılmayacak arzu ederseniz irtibatlaştığım bir anne adayı var KK da size adresini verip eşyalara ulaşmasını sağlayabilirim.henüz doğumuna var ve cinsiyeti belli değil ancak ben kıyafet ayıracak lükse sahip değilim diyecek kadar da ihtiyaç sahibi! ilginize şimdiden teşekkürler!

canım mrb ınan cok guzel dusunmussun bencede ıyı olurrr

canım hem sut hem 45 cc mama cok degıl mı? kusmuyormu? ne kadar zamanda bır bu kadar verıyorsun? ben 45 cc sut verdıgımde 3 saatte bır ona ragmen kusuyor bırazını :KK43:
bende petekde ısıttıgım bezı karnına koyuyorum bazen ama sankı cok faydası olmuyor..

Bu arada taze bır annenın gelmesı sevındırdı benı. Herkes gelecez dıyor gelmıyor :) Umarım cok sorunumuz olmaz.

canım ilk 2 hafta 30 cc veriyodum şimdi 3 haftalık olduğu için 45 e çıkardık. maşallah kusmuyo ikisini de götürüyo. bir de 3-4 saatte bir mama veriyorum....senin ki ne kadarlık olduuu???

canım ilk 2 hafta 30 cc veriyodum şimdi 3 haftalık olduğu için 45 e çıkardık. maşallah kusmuyo ikisini de götürüyo. bir de 3-4 saatte bir mama veriyorum....senin ki ne kadarlık olduuu???

masallh
benim aldigim mamada ilk 60 cclik yaziyo bende öyle veriyrm götürüyo valla bazen iki kere yapiyorm yarisini bitiriyo benim oglan istahli masallhhihoyyyt

X