Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

kızlar yakında bizde bu topiğe yazılar yazıcaz bebişlerimizle ilgili ozaman tekrar görüşürüz.

16 tane anne dogurdu ama kımse yok buralarda :KK43:
Sızın bebıslerde burnundan kusma oldu mu? Oldu ıse o sırada aglama kasılma falan oldu mu?

selam melekcim topiğin hayırlı olsun.benim kızda ara ara burnundan çıkarıyor ama kasılması falan yok sürekli ıkınması vardı şimdi azaldı oda.doktora sordum çok yerse gaz çıkaramazsa burnundanda ve ağzından aynı anda kusabilirmiş.

melekcigim benim oglaninda burnundan ve agzindan ayni anda kusmuk geliyo gazini iyi cikaramazzsm eger oluyo ama

Pekı kızlar sızın doktorlarınız burun ıcın damla ve gaz ıcın ılac verdı mı? ben daha oncekı annelerın sorunları kısmını takıp edıyordum hemen hemen hepsı kullanmıs doktorları vermıs.. daha erken mı acaba? bı bebegım cıksın kendı doktoruna kontrole goturdugumde soracam.

Bu arada bebegın kusması normalde kasılmasından suphelendıler :KK43: Bence de bebegımın bıseyı yok ama cıkarmıyorlar ıste yarın cıkarmaya calısacam.

benimkinde kasilma olmuyo
erkek bebeklerinde cok karin agrisi oluyomus ondn bitkisel bi ilac verdi ögle mamasina 15 damla katip veriyorm ve vitamin d icin tablet verdi onuda ezip kasigina stümdn koyup veriyorm

melekcigim bide gaz problemi yasiyorum diyosunya memeginin ayaklarina sicak su torbasi koy cok rahatlatiyo ben öyle yapiyorm misil misil uyuyo

kızlar 15 gün sonra doktor baslatıyo gaz ve vitamin vermeyeeee

gazı içinn bolbol karnına ve bacaklarına masaj yapın bağırsakları calıssınn

en büyük problemimiz gaz sancıları galiba... benim kızım da uyurken ara ara ağlamaya başlıyo hemen karnına masaj yapıyorum rahatlıyo. ben de bazen ayaklarına termofor koyuyorum o da çok rahatlatıyoo. bize de dr umuz d vitamini verdi 15. günden itibaren hergün 3 damla veriyorum. gaz gidericiyi ve burun tıkanıklığı için serum fizyolojiyi de salı günü dr umuza sorcamm. kızım p.tesi günü 1 aylık oluyooo teyzeleri. onun için kontrolümüz var bir de hepatit b aşısının 2. dozu. bakalım nasıl geçecek kontrolümüzz.

Sonunda bizde burdayızzz....

Sehnazım 3 gun bızde sut veremedık gogus ucu yok dıye.. Hem chıcconun hem bebedorun aldık ama ıse yaramadı.Cunku standart kocaman boydalar. Elımle cıkarmaya calıstım gogus uclarını sımdı cok rahat alıyor acısada yılmaaaa sakın.

Bizde göğüs ucu problemi yaşadık, ben Avent'in silikon göğüs ucunu aldım... İki boyu var onun small (küçük) ve standart olarak, küçük boyunu kullanıyorum ben... Silikon göğüs ucuyla acımıyor artık... Ama oğlum göğsümdeki sütün tamamını çekmediğinden süt birikiyor ve ağrı yapıyordu, iki gündür pompayla boşaltıyorum, gece eşim bebeğe veriyor ve ben fazladan iki saat uyuyabiliyorum... Ama kaşıkla uzun sürdüğünden ve bebek uykuya dalıp içmesi gereken miktarı almadığından biberonla veriyor, gerçi göğüs ucu ve biberonun ucu aynı olduğundan memeyi reddetmedi ama biberon kolay diye, memeden emmek zor gelir mi diye endişe ediyorum...

Siz böyle birşey yaşadınız mı?

Sonunda bizde burdayızzz....

Bizde göğüs ucu problemi yaşadık, ben Avent'in silikon göğüs ucunu aldım... İki boyu var onun small (küçük) ve standart olarak, küçük boyunu kullanıyorum ben... Silikon göğüs ucuyla acımıyor artık... Ama oğlum göğsümdeki sütün tamamını çekmediğinden süt birikiyor ve ağrı yapıyordu, iki gündür pompayla boşaltıyorum, gece eşim bebeğe veriyor ve ben fazladan iki saat uyuyabiliyorum... Ama kaşıkla uzun sürdüğünden ve bebek uykuya dalıp içmesi gereken miktarı almadığından biberonla veriyor, gerçi göğüs ucu ve biberonun ucu aynı olduğundan memeyi reddetmedi ama biberon kolay diye, memeden emmek zor gelir mi diye endişe ediyorum...

Siz böyle birşey yaşadınız mı?

benımkı de hem bıberondan hem gogusten alıyor. Bır sorun yasamadık. Bızım de doktorumuz dun gaz ıcın sab simplex verdı. d vıtamını ve burun damlası verdı...

benımkı de hem bıberondan hem gogusten alıyor. Bır sorun yasamadık. Bızım de doktorumuz dun gaz ıcın sab simplex verdı. d vıtamını ve burun damlası verdı...

Bizde aynı sorunu yaşıyoruz hem göğüsten alıyor oğlum hemde biberonla alıyor. Doktorumuz biberona hayır diyor küçük bardakla içirin diyor denedik lıkır lıkır içti ama çok zor oluyor özellikle geceleri uykusu çok bölünüyor :çok üzgünüm:

anneler ben ilk bebeğimde hem biberon kullanyordum hemde emziriyordum bir ay sonra oğlum memeyi bırakmıştı size tavsiyem sadece emzirin şimdi kızımı sadece emziriyorum emzirdikçe göğüs ağrınız geçecektir.
bizimde gaz sorunumuz var ayaklarına sıcak su torbası kullanıyorum iyi geliyo gazını zor çıkarıyo şimdilik herhangi bir ilaç kullanmıyoruz.

anneler ben ilk bebeğimde hem biberon kullanyordum hemde emziriyordum bir ay sonra oğlum memeyi bırakmıştı size tavsiyem sadece emzirin şimdi kızımı sadece emziriyorum emzirdikçe göğüs ağrınız geçecektir.
bizimde gaz sorunumuz var ayaklarına sıcak su torbası kullanıyorum iyi geliyo gazını zor çıkarıyo şimdilik herhangi bir ilaç kullanmıyoruz.

canım bebegını Allah analı babalı buyutsun... bızımde gaz problemı oluyor. dun bende koydum sıcak su torbası..bıraz daha ıyı geldı galıba..

ne güzel sizin bebekleriniz emiyo cok özeniyorum ya ama benimki inatci almiyo bi trlü ne denediysek olmadi mecbur sagip veriyorum artk sütümde fazla yok artk tatli niyetine iciyo onuda devamli mama yiyo

sampuan ve yag olarak hangı markayı kullanıyorsunuz?m ben chıcco. Bolca sıparıs verecem ama chıcco ıle sebamed arasında kararsız kaldım.
Pısık kremındede sebamed mı kullansam bepantene mı ?

sampuan ve yag olarak hangı markayı kullanıyorsunuz?m ben chıcco. Bolca sıparıs verecem ama chıcco ıle sebamed arasında kararsız kaldım.
Pısık kremındede sebamed mı kullansam bepantene mı ?

Melekcim biz sebamed aldık, kardeşimden beri (17 yaşında) bizde ailenin bütün bebekleri sebamed ile büyüdü, bizimkinin henüz göbek bağı düşmediğinden banyo yapmadı ancak her altını değiştirdiğimizde sebamed krem sürüyoruz, pişik sorunumuz olmadı, pişik kremi tedavi amaçlı birşey yani pişiği olduğunda kullanılıyor... Ama her alt değiştirmede -sebamed baby cream extra soft- olan kremi kullandığında pişik olmuyor zaten... Sünnet bakımı ise birkaç gün daha sürecek onun içinde sadece bepantene krem sürüyoruz, bezle temas edip tahriş etmesin diye; salıya kadar devam edecek o da...

X