Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Dilekim en kısa zamanda geçer ağrıların inşallah. ben bu kadar kötü durumda olduğunu bilmiyordum ya... :1shok:

teşekkürler deniz ve gülşah, sağlık ocağındaki dr.u annem tanıyomuş zaten. o tarihte dediğim gibi annemde olacağım ordaki sağlık ocağına götürürüm o zaman. kalça röntgenini de sorarım dr.a. bence de özel hastanelerin başka bi gelir kapısı oluyo bu testler. inşallah kimsenin bebeişinde sorun olmaz bu konularda.

canım ilk doğduğunda alıyolar her hastanede. hatta ben 19. günde sağlık ocağına götürdüm o zaman aldılar 2. defa.unutmuşum götürmeyi daha öncesinde.

canım denizin dediği gibi gece gündüz farkını şimdiden öğretmek lazım. ben de süt vericem, altını değiştiricem zaman loş ışık yakıyorum geceleri. kayınvalidem şöyle der " 40 ına kadar öğrendiğini hayatı boyunca unutmaz" demişti:):lepi:

arkadaslar sarılık bebek doğduktan sonra ilk 2,3 gün içerisinde ortaya çıkıyor diye okumuştum,benim kızım 10 günlük oldu bundan sonra sarılık olma riskini atlatmışmı oluyoruz ben yalnışmı okudum yoksa.bu konuda bilgisi olan varmı

kızlar tşk ederim ilginiz için a.s.

gittik eşimle acile idrar ve kan testi yaptırdık idrar yollarımdan enfeksiyon kapmısım gerçi devlet hastanesi aciline gittim hiç konturol etmedi direk tahlil istedi işte malum emzirdigim
için de tek bi ilaç verdi çok etkili bi ilaç degil malesef bakalım onu kullancam geçmezse ürololijiye gorun dedi bu arada ürolojü ne kızlar bu arada neye bakıyorum çok bilgim yok bu tıp dilinde
benden bu kadar inş tez zamanda düzelirim yaa valla böyle hasta olmak cok berbat yaa sağlık istiyorumm

canım üroloji böbreklerle alakalı olan dal. idrar yolu enf. da dikkate alınır. bol su içmeye çalış.
valla benim de 22 gün geçti doğumdan sonra ama ağrı ve kaşıntı devam ediyo. özellikle çok ayakta kalınca ve yürüyünce sanki içimdekiler aşağıya baskı yapıyo. çok rahatsız oluyorum. neyseki gerekmedikçe uzun yürüyüş yapmıyorum. ama kaşıntı çok canımı sıkıyo. bir de normal doğum yapanlara bi krem önereyim. madecassol, dikiş yarasını falan hızla iyileştiriyomuş. doktorum bunu önerdi. malum artık eskisi gibi yapmaya çalışıcaz. kuru cilde günde 3 defa sürmeye çalışcam ama olmuyo tabi. tembellik aldı başını gitti.

Enelcim, kaka durumunuz nedir canım, merak ediyom sizi..

denizcin kan sonuçlarınızın iyi çıkmasına sevindim.durumumuz vahim vallaha.hala kaka yapamıyor.fitil koyuyorum 1-2 saat içinde kaka yapmadan ve erimeden aynısı gibi çıkarıyor.karın ağrısı çok.kabızlık hat safhada.arada yeşil ve azıcık çıkıyor sanırım çok yiyor ve sindirme sorunu yaşıyor.1 nisanda götürücem randevusuna kendi doktorları iyice baksınlar testini yapsınlar.göbeğide iyice dışarı fırladı 1 cm i buldu inşallah fıtık olmaz.durumumuz gün geçtikçe kötüleşiyor iştaha azaldı 90-100 cc yiyordu şimdi 60 cc yi ara vererek 3 defada yiyor.inşallah bir sorun yoktur sadece huysuzluğudur.

zaten damatta elden gitti.ne yapcaz böle bilmem bu durumumuzda yalnız bıraktı bizi cadı dünürüm :mymeka: :çok üzgünüm:

canım sağlık ocakları güvenilir bütün kayıtlar bilgisayarda tutuluyor ve aşı gününü kaçırsan bile eve kadar geliyorlar.hem aşılar zamanında taze geliyor.

eylemcigim dogdugunda arda 3080 gr di hastaneden cikarken 2990 gr di simdide 3800 gr daha ne alsin benim oglusum premature dogdu kayinvalidesi bukadar buyumesi güzel kilo alisi iyi diyo dr bir sonraki randevumuzda ins 4 kiloyu bulur

maşallah canım paşana sağlıkla büyüsün inşallah.

eylemcim maşallah sezin kızımıza iyi bakmışsın.rabbim nazarlardan korusun inşallah.

kızlar bu hepatit asısı 1 aylıkken yapılıyor dimi hastanede ası kartına dogdugu günü yazmıslar saglık oagına sordum 1 aylıkken dedıler

geçmiş olsun canım, ayşininde dediği gibi bol bol su iç, inşalah çarçabuk atlatırsın :1hug:

amiin Enelcim inşallah, Allah hepimizin bebişlerini korusun :Saruboceq:
bu arada geçmiş olsun Ayliz'e de bir kez daha, inşalah toparlar hemen, bakalım dr.u ne diyecek ama onlar huzursuz oldu mu evin tadı tuzu olmuyor, bizim de gaz sorunu devam ediyor, ne yapacağız bilmiyorum, bağırsakları gurul gurul, sırtından hissediliyor artık. uykuya dalıyor tam bi sancı giriyor sonra ciyak ciyak
senağlama

Canım benim bildiğim 3 tür sarılık var:
-Doğuştan olan,
-Kan uyuşmazlığına bağlı sarılık ve
-Anne sütüne bağlı sarılık...
Bunlardan ilk ikisi hemen doğar doğmaz belli oluyor. Ancak anne sütüne bağlı sarılık ilk haftadan itibaren yükselişe geçiyor. Ve söylendiğinin tam tersine anne sütü aldıkça artıyor. Bizimki bu türdendi mesela... Eğer düşürülemezse, bir süre 24- 48 saat kadar anne sütünü kesip, mama ile besleniyor ve değerlerin düşüp düşmediğine bakılıyor. Ama doktorumuz bu yöntemi tercih etmediklerini söylemişti. 15 günlük olduktan sonra sarılık, bebekleri fazla etkilemiyormuş.
Eğer ilk haftadan sonra ölçüm yapılmadıysa veya çocuğunun rengi hala turuncu ise, riski atlatmamış olabilirsiniz. Aklında olsun.

selam arkadaşlar doğurduğumdan beri giremiyorum nete...

arkadaşlar kızım grip oldu burnu akıyo öksürüyo daha 13 günlük gece burnu tıkanıyo uyuyamıyo 7 günlükken kontrole gitmiştik doktor bu kadar küçük ilaç veremeyiz demişti bugün de doktora götürdük antibiyotik öksürük şurubu ve burun damlası verdi napıyım simdi.........

kızımı doktora götürdük dün aşısını oldu çok ağladı bebişim
4300 olmuş boyu da 56 cm
misafirim vardı bu gün ,şimdide kayınvalidemler burda ,akşama yine misafir gelicek bi uğrıyayım dedim
bütün bebişler ve anneleri iyidir inşallah

Arkadaşlar merhaba, ben haziran anne adayıyım, hepinizin bebişini Allah analı babalı büyütsün,
Ömürleri uzun, sağlıkla geçsin
Size bşey sormak istiyorum, benle uğraşacak vaktiniz yoktur gerçi ama ,Ben 31. haftadayım, bugün sabahtan biraz sancılarım oldu ve koyu sarı, kahverengi bir akıntı geldi, sümüksü böyle ama çok koyu değil, acaba erken doğummu yapacağım, şimdide hafif hafif karnım ağrıyor, korkuyorum ,sizin başınıza böyle bişey geldimi?
lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

Rebecacım çok geçmiş olsun. Çok minikken hastalanmış yavrun, acil şifalar diliyorum. Umarım ilaçları uzun süre kullanmanıza gerek kalmadan iyileşir bebişin... Kokla benim için onu...
Papatyang, maşallah kızına... Pek de yoğunmuşsun yaw, nasıl vakit buldun da girdin nete şaştım valla, maşallah!!!
Umarım kötü bişi değildir... Benim başıma hiç gelmemişti. Vakit kaybetmeden doktorunu ara bence. Erken doğum riski varsa da ilaç ve iğnelerle önlenebiliyor, önemli olan geç kalmamak. hayırlı doğumlar dilerim.

Enelcim çok geçmiş olsun canım yaa.... Umarım düzelir artık Ayliz'in kaka problemi. Biz de yaşamaya başladık kabızlığı... Dün bütün gün dereceyi zeytinyağına bandırıp poposunu dürtükledim kızçemin... Gece 2 kocaman kaka yaptı, beline kadar sıvandı ama o saatten beri yine tık yok... Durup durup ağlıyo yavrum, ıkınıyo, kızarıyo ama yok, çıkmıyo kakalar. Ben yine dereceyle tetiklemeye devam ediyorum. bakalım gece yapacak mı yine? Sanırım 50. gün civarı sona eriyormuş bu kabızlık durumu, umarım geçer en kısa zamanda...
Bu arada ne sorcam size; 40 uçurken, tam 40. gün mü çıkıcaz dışarı? 41. gün değil di mi, 40. gün... ????

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…