Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

allah iyiliğini versin... kaydirigubbakcemile3
demek hanım beğenmiyormuş biberonun akışını... sizin süt tesisinden memnun kalır inşallah... kaydirigubbakcemile3
yazık yaaa aylize... hem sütün yetmiyormuş hem de biberonu bebğenmediği için içemeyip, aç mı kalıyormuş??? Yavrum benim!! :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

evet canım biberonun ağzını değiştirince yarın saat arayla 120 cc lik 2 biberon içti ve uyudu canım.ama şimdi önce benden içiyor sonrada 60 cc lik mama ile üstünü tamamlıyorum..

enelcigim senin dedigin asi degil bizimki dr tavsiye etti bizede sorduk ne ise yariyo diye oda karin agrisina bagirsaklarina iyi geliyomus hickirigini kesiyomus bakalim görücez ne gibi degisiklikler olucak

denizcigim biliyosun ilk baslarda bneim yanimda kimsem yoktu bana yardm eden bende nasil yatiracagimi bilmiydm kusunca bogulur falan korkuyodm dr sorduk nasil yatiralim diye oda yüz üstü yatirmayin sag sol ve sirt üstü dedi dogum yaptigim hastanedede sormustum fazla yüz üstü yatirma dedi sen yinede bi dr una sor bana buradaki drlar öyle dedi biliyosun her dr farkli bisi diyo

Eylemcim emdikten sonra en az 15 dk dik durmaları gerekiyor çünkü yattıklarında hemen süt boğazlarına geri gelip yakıyor yani reflü oluyolarmış o yüzden yatar yatmaz ağlıyolar kucakta susuyolar canım

bızde kak problemı ıçın gıttık bıze rezene çayı onerdı doktor onu ıçınce gayet rahat uyuyo bırde surup verdı onu ıçırıyorum gobegımızde 1 hafta ıçınde dustu batıkon surduk batıkonu ben mandalın ustune suruyorum doktor mandalı kaldır tam altına dok dedı oyle yaptım hemen dustu gece uykumuzda sukur duzene gırdı 3-5-7 olarak uyanıyoruz

ası olayına gelınce enelcıgımın dedıgı ası rotavirüs asısı ıstege baglı bır ası 2 doz seklınde vuruluyor 2 aylık olunca ılk doz 4 aylı olunca 2.doz fıyatını bılmıyorum bızım banka ödüyor aşılarımızı

KIzlar merhaba kızım 9 günlük oldu dün zeka testi diye birşey yaptılar kızıma bugün sonuç için aradım 20 ye kadar normal sınırda oluyormuş kzımın 13 müş yani doktoruna göre biraz yüksekmiş 11 den yukarısını tekrarlatıyolarmış aranızda yaptırıpta sonucu çıkan varmı yada bu testlere güven olurmu yaptırmak illa gerekiyormu özel hastane olduğu içinmi illa yaptırılıyor şartmı yaptırmak bilgisi olan varmı arkadaşlar aranızda yardımcı olursanız sevinirim kızım daha 9 günlük tekrar elin üzerinden damardan kan vermek istemiyorum ya çok canı yanıyor yavrumun

slm arkadaslar sizin bebişleriniz kaç saat uyuyorlar benim kızım gündüzleri bıraksam 4 saat falan uyucak bende 2,5 saatte bi kaldırıp emziriyorum ama uyandırmak zor oluyor sizce anormal bi durum mu bu.yarın doktora gidicez ona da sorucam bakalım ne dicek

kızlarrrrrrrrrr acil yardım beklıyorum alyanın poposu fena halde pişik olmus niye oldu bilmiyorum sürekli altını degıstırıyorum her pırtladıgın temızlıyorum unı baby mendılı kullanıyorum ama nıye oldu bılmıyorum yavrum ondan cok huzursuz oyuzden acıl bana cok etkilibi pişik kremi önermenizi bekliyorumm

ay cnm ya kiyamam senin damat da öyle valla gözünü her acisinda agzini tikican yoksa atese düsmüs gibi agliyo cok firlama valla delikafadulden
eee çabucak büyüyecek ki gelsin Sezin'i görsün annesi, bırak yesin paşa damadım hihoyyyt
denizcim geçmiş olsun sana da canım, yaw bu kızçeler yüzünden dikişlerimiz bile iyileşemedi. benim sezaryen yeri değil de göbek deliğimin alt kısmı çok acıyordu dün bugün daha iyi. annem geldi bugün ama dinlenmek yine yok habire iş, nevresim değiştirelim, onu getir bunu götür. amaaaaan gamyoncuiremsu sen ne yapacaksın şimdi tekrar sıktıracak mısın iltihapları?
Eylemcim emdikten sonra en az 15 dk dik durmaları gerekiyor çünkü yattıklarında hemen süt boğazlarına geri gelip yakıyor yani reflü oluyolarmış o yüzden yatar yatmaz ağlıyolar kucakta susuyolar canım

kaydirigubbakcemile5 sağol canımmmm, biraz daha tutayım o zaman yatırmadan. bu arada Allah Deniz ve senden razı olsun emzirme minderi cidden muhteşem bi buluşmuş :içelim:

Bizim doktorumuzun verdiği aşı takviminde Rotavirus aşısı 3 doz olarak belirtilmiş, 2.ay, 4.ay ve 6.ayda yapılmak üzere...

SebaMed pişik kremi...

Kutunun bir tarafında "Pişik Önleyici Krem" diğer tarafında "Healing Cream" yazoor, geçen gün eczaneden aldım, bizimkinin poposuda kızarmıştı... Hemen geçti... 100ml'lik kutu eczanede 19.50 TL idi...

Nita'cım bebeğin kaç günlük, ilk 2 haftada 2 saatte bir uyandırıp emzirin deniyor, sonrasında bebeğin kilosuna göre 3 ya da 4 saatte bir uyandırıp emzirin deniyor... Uyandırmak için en etkili yol, altını değiştirmek, yüzünü silmek... Emerkende çene kemiğine ve ayaklarına dokunmak... Bunların da kar etmediği zamanlar oluyor tabi...

kızım 1 hafta 2 günlük teşekkür ederim cevabın için zarag içim rahatladı

sehnazim benim doktorumda gündüzleri yatirabilirsin karninin üstüne dedi..
hazmi kolaylastirir dedi..
kizlarinda dedigi gibi daha rahat pirtlatiyor..

bide zehra hanim kizim karninin üstüne yattigi zamanlar bile kafasini rahatca bi yandan öbür yana cevirebiliyor, endise etmeme gerek yok yani kafasini cevierken bisey olur falan diye..
ama yinede geceleri yan yada sirtüstü yatiriyorum.. uyku bu.. allah korusun agirligi cöker üstüme duymam falan..

kızlar bnmde bebeğim 4-5 saat uyuduğu oluyo ama uyanıncada iyi emio doktorumuz kesinlikle uyandırma acıkınca kendi uyansın dedi ve ne zmn meme isterse ver istemediği zmnda zorlama dedi zaten uyurken meme almıo ve uyandırdığımda da az emio aklınızda bulunsun bence huysuzluk yapmıosa dokunmayın derim

dermo tyrosd en etkili olan kremmiş

canım unibaby yenidoğan benim bebişimde tahrişe yol açtı. hem yeterince ıslak değil hem de soğuk olduğu için bebişim rahatsız oluyordu. ılık su ve pamukla temizeyip kuruluyorum şimdi. pişik kremi olarak bübcheni öneririm. kesinlikle çok etkili. sürdükten sonraki bez açışında geçmiş olduğunu göreceksin. geçmiş olsun bebişine .....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…