Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

kızlar hepiniz bir alemsiniz vallaha.
bursercim geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda geçer.
aysincim benim kızımınki 18.günde düştü göbeği.inşallah birşey olmadan iyice kabuklaşıp kuruyunca düşer.
bu arada benim kızım yarınla beraber 5 gündür kaka yapmamış olucak.zeytinyağı usulünü denedim ama yemedi bu sefer.hiç şikayetçide değil.alttan gaz çıkarıyor ama iyice kabız oldu sanırım.yarın sabah erkenden doktora gidiyoruz inşallah bir sorun çıkmadan fitille halledilecek birşeydir.korkuyorum kızlar dua edin kızıma.

enelcim, çok geçmiş olsun canım. inşallah kolayca hallolur kaka probleminiz... dualarım sizinle olacak. :Saruboceq:

ayyyy delireceeeeeem delikafadulden
dün geceden beri doğru dürüst uyumadım yat kalk yat kalak, aptala döndüm, ne oldu bu kızçeye bilmiyorum, gaz var biyandan, kucağa iyice alıştı öbür yandan. yatağını da sevmiyor sanırım, yatağına yatırıyom 5 dk ya kalmıyo ateşe düşmüş gibi ciyaklıyo imkanı yok susmuyo kucağa lamadan kızarıyoı katılıyo kalıyo kucağa al tık yok hemen uykuya devam. şimdi nerde yatıyor biliyor musunuz? bizim yatağın üstünde babasının yastığının üstünde, dizimde uyutmuştum yastıkta hadi bi deneyeyim dedim uyyacak mı yatırdım öylece bizim yatağın üstüne uyuyor valla. bu arada eğil kalk, kucakla gezdir benim ameliyat yerim acımazken acımaya da başladı dünden beri. ya kızlar karnınında çatlak olanlar çatlakların yeri acıyor mu? benim karnım da acıyor acaba çatlaklar acır mı?

enelim gittin mi bugün doktora? kaka problemini sordun mu? kuzucum günde 1 kez yapıyor ya :KK43: gaz çıkarıyor devamlı ama kaka yok..bu arada yaptım mı da tam yapıyor..

pardon canım yaa şimdi okudum geçmişi.. 5 gün çoooook değil mi ya :KK43: inşallah bi sorun yoktur canım.. devamlı pırt pırt yapıyor ıkındıkça ama kakası çıkmıyor:nazar:

canlarim bu hickirik asisini gecen kontrolde ggittigimizde dr umuz önerdi bize heryerde varmi bilmiyrm cünkü iki sene önce amcamin kizida almnyada dogurdu ama onunda haberi yok bu asidan
bu asi agizdan veriliyo bagiraklarina iyi geliyomus hickirigini önlüyomus bide karin arisini önlüyomus bakalim görcez iyi gelecekmi haberdar ederim sizleri
bide burada asilari devlet karsiliyo normalde ama bu özel asi oldugu icin kendi cebimizden verdik acep varmidir tr de bilmem arastirmak gerek

dün geceden beri doğru dürüst uyumadım yat kalk yat kalak, aptala döndüm, ne oldu bu kızçeye bilmiyorum, gaz var biyandan, kucağa iyice alıştı öbür yandan. yatağını da sevmiyor sanırım, yatağına yatırıyom 5 dk ya kalmıyo ateşe düşmüş gibi ciyaklıyo imkanı yok susmuyo kucağa lamadan kızarıyoı katılıyo kalıyo kucağa al tık yok hemen uykuya devam. şimdi nerde yatıyor biliyor musunuz? bizim yatağın üstünde babasının yastığının üstünde, dizimde uyutmuştum yastıkta hadi bi deneyeyim dedim uyyacak mı yatırdım öylece bizim yatağın üstüne uyuyor valla. bu arada eğil kalk, kucakla gezdir benim ameliyat yerim acımazken acımaya da başladı dünden beri. ya kızlar karnınında çatlak olanlar çatlakların yeri acıyor mu? benim karnım da acıyor acaba çatlaklar acır mı?

ay cnm ya kiyamam senin damat da öyle valla gözünü her acisinda agzini tikican yoksa atese düsmüs gibi agliyo cok firlama valla delikafadulden

Eylemcim, çok üzüldüm yaa... Bizimki de aynı aslında.. Sadece geceleri kendi yatağında yatıyor. Gündüzlerin bizim yatağın üstünde yüzüstü yatmayı seviyo hanım... yatağında mümkün değil yatmıyo... Soğuk oluyor galiba kendi yatağı... Benim karnımda acı yok ama bugünlerde kızçeyle fazla uğraşmaktan mıdır nedir, benim dikişler yine iltihaplanmış... Ne zamandır, oturdukça acıyıp duruyodu; bi bakem dedim. Az evvle baktım, vallahi cılk yara olmuş... Ne zaman iyileşip, kıçımın üstüne oturacam ben yaa!!! senağlama

canlarim bu hickirik asisini gecen kontrolde ggittigimizde dr umuz önerdi bize heryerde varmi bilmiyrm cünkü iki sene önce amcamin kizida almnyada dogurdu ama onunda haberi yok bu asidan
bu asi agizdan veriliyo bagiraklarina iyi geliyomus hickirigini önlüyomus bide karin arisini önlüyomus bakalim görcez iyi gelecekmi haberdar ederim sizleri
bide burada asilari devlet karsiliyo normalde ama bu özel asi oldugu icin kendi cebimizden verdik acep varmidir tr de bilmem arastirmak gerek

canım rotavirüs aşısından mı bahsediyorsun?ben 2 nisanda yaptırıcam devlet karşılamıyor.130 ytl ağızdan veriliyor.
melek yarınla 5 gün olucak alttan o kadar çok pırtlatıyor ki anlatamam ama zerre kaka yok.şikayetide yok bakalım.haber veririm denizcim.
eylemcim benimkide yatağında yatmıyordu senin ki gibiydi aynı.bende yatağının içine bizim yastıklardan birini koydum bir süre beşiğin içinde onda yattı.sonra yastığıda çıkardım alıştı yatağına bi dene istersen canım.

Eylemcim, çok üzüldüm yaa... Bizimki de aynı aslında.. Sadece geceleri kendi yatağında yatıyor. Gündüzlerin bizim yatağın üstünde yüzüstü yatmayı seviyo hanım... yatağında mümkün değil yatmıyo... Soğuk oluyor galiba kendi yatağı... Benim karnımda acı yok ama bugünlerde kızçeyle fazla uğraşmaktan mıdır nedir, benim dikişler yine iltihaplanmış... Ne zamandır, oturdukça acıyıp duruyodu; bi bakem dedim. Az evvle baktım, vallahi cılk yara olmuş... Ne zaman iyileşip, kıçımın üstüne oturacam ben yaa!!! senağlama

ayy kiyamam bitanem sana ya
bu rada dr umiuza sordik biz izin vermedi bize sakin yüz üstü yatirmayin dedi iyi degilmis 3 sekilde yatirin dedi mama yedi diyelim uyuyacak saga yatirin sonra uyandi mamasini yedi düz yatirin sonra yine mamasini yedi uyuyyacak sola yatirinki kafa yapisi düzgün olsun ama yz üstü sakin yatirmayin didi

bu rada dr umiuza sordik biz izin vermedi bize sakin yüz üstü yatirmayin dedi iyi degilmis 3 sekilde yatirin dedi mama yedi diyelim uyuyacak saga yatirin sonra uyandi mamasini yedi düz yatirin sonra yine mamasini yedi uyuyyacak sola yatirinki kafa yapisi düzgün olsun ama yz üstü sakin yatirmayin didi

canım benim kız 16 gün hastanede kaldı hep yüz üstü yatırıyorlardı ordaki bebekler hep böyle yatıyordu biz ziyarete gidince sırt üstü çeviriyorlardı.şimdide alışmış ben hep yüz üstü de yatırıyorum daha rahat gaz çıkarıyor çıkmayan gazlarını.

sağol şehnazcım..
neden yüzüstü yatırmayın dedi ki...bizimki katiyen yan yatmıyo.. yüzüstü yatınca gazını da çıkarıyo, çok da uzun süreli uyuyo diye seviyo gibi geliyo bana ama ben de sorayım bi dr . bakalım ne diyecek bize...
aşı deyince aklım karıştı, hıçkırık bi hastalık mı ki, aşısı var? çok ilginç. ama işe yarıyosa denenebilir.tabii fiyatı dediğiniz gibiyse denemem zor...

denizcim sanırım aynı aşıdan bahsetmiyoruz.
rotavirüs küçük bebeklerde ağır ishale neden olan bir virüs.5 yaşına kadar neredeyse bütün çoçuklarda görülebiyormuş.
belirtileri şiddetli ishal,kusma,ateş.
bu virüs genelde bebeğin oyuncaklarından,kreş ve anaokulu gibi yerden bulaşıyormuş.
doktorun verdiği broşürden yazdım.

denizcim sanırım aynı aşıdan bahsetmiyoruz.
rotavirüs küçük bebeklerde ağır ishale neden olan bir virüs.5 yaşına kadar neredeyse bütün çoçuklarda görülebiyormuş.
belirtileri şiddetli ishal,kusma,ateş.
bu virüs genelde bebeğin oyuncaklarından,kreş ve anaokulu gibi yerden bulaşıyormuş.
doktorun verdiği broşürden yazdım.

şehnaz, hıçkırık aşısı vurulduk demişti de, sen de onun üstüne yazınca, ben hıçkırık aşısını diyon sandım... kaydirigubbakcemile3
Cahillik işte... :eek:

kızlar benim kızın neden beni emmeye başladığını anladım daha doğrusu çözdüm.ne kadar şapşalım.biroronun deliği kaynatmaktan gevşemiş çeşme gibi kızın ağzına akıyor oda dışarı çıkarıyor biberonu itiyormuş.içme sıcaklığını dokunarak anlayabildiğim için elimin üstüne dökmek aklıma gelmemişti dün akşam elimin üstüne bi dökeyim dedi baktımki çeşme gibi durmadan akıyor biberonun ucunu değiştirdim içmeye başladı bebişim.sütümün gerçekten yetmediğinide anladım çok ağlıyordu.ama yinede beni emmeye devam ediyor şükür.ne şapşalım ben yaa.ne yapayım kaka sorunu kalça sorunu aklım hep onlarda yok nefesi tıkanıyor derken akıl mı kaldı. :mymeka: :roflol:

Son düzenleyen: Moderatör:
şehnaz, hıçkırık aşısı vurulduk demişti de, sen de onun üstüne yazınca, ben hıçkırık aşısını diyon sandım... kaydirigubbakcemile3
Cahillik işte... :eek:

bende ilk öyle sandım zamanla tecrübe sahibi olucaz.cahillik hepimizde var.

X