Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

ne güzel bebişler gülmeye başlamış ,benmkide gülüyor ama daha bilinçsiz bu gün emderken uyudu memede bi gülüşü var ,inşallah bana da güldüğü günler gelicek
kızlar bebişler bazen aç olduklarından değil anneye yakın olmak yada emme duygusunu tatmin etmek için de emiyorlar hemen aç kaldıklarını düşünmeyin,benimki bıraksan memede sabahlıycak ,haftada ortalam 300 -350 gr alıyor ,günde 6-7 kez bez değiştiriyorum
benim kız bir de gazı olunca emmek istiyor sanırım acısını hafifletiyora.s

kızlar beni şu durumda uçağa almazlar demi

Hayırdır MTS cim ya acil bi durum mu var şu halde.Yasal olarak uçağa en son 32.haftada alınıyor diye biliyorum...

evet canım bugün adıyamana atandım ingilizce öğretmeni olarak eşime vekalet vermemde falan sorun olursa dedim gider bigünde işimi halleder gelirim ama almazlar heralde beni artıkk

Ben Avent'in biberonunu kullanıyorum, aynı şekilde Aventin manuel pompası var, lakin manuelde elim yoruluyo aynı tempoda rutine binince, ama fiyat burda çok pahalı ondan burda manuel aldık ilk başta, kullanmayı becerebilir miyim emin de değildik... Sanırım haftaya falan Ali, elektriklisini gönderecek, zaten bizimkinin süt talebi artınca, mandıranın daha çok çalışması gerekecek...

Bu arada doktorumu aradım, dediki bir annenin memesi 4 bebeğe yetecek kadar süt verebilir, yetmeyecek diye düşünmemen lazım, en büyük etken stres zaten... Yetmeyecek diye düşündükçe sütünü sınırlamış olursun, Ali gittiği için de 3-4 gündür stresliyim zaten, malum özlüyosss... senağlamaNeyse gecenin bir vakti aç kalır diye endişe ediyorsan -ki bence sütün yetecek ama- Preaptamil al bir kutu dursun evde, belki aç kalır korkunu elemine edersin... Niye preaptamil dedim, yani niye Aptamil1 değil diye sordum hepinize Aptamil 1 önerilmiş ya, Aptamil 1 daha yoğun ve şekerli, anne sütü yerine tercih etmesini istemeyiz, Preaptamil ise kıvam ve tat olarak anne sütüne daha yakın ondan dedi...
Şu anda büyüme atağında, bir süre sonra dengeler zaten dedi...
aventin manuelini eşimin kuzen karısıda kullanıyor.çok memnundu.cts akşamı gidicez ve gittiğimizde bakalım bi denicem eğer kolaysa benimkine nazaran kullanması onunkini almayı düşünğüyorum.gerçekten zor yetiştirmek değilmi?
Allah Allah ne kadar ilginç mama tavsiyesi.her doktorun çalışlması farklı işte.ama ilgimi çekti doktorun düşüncesi bende bir uğrayayım kızın doktoruna bir sorayım bakalım ne diyecek?
selam gençlik !!!
yeni mekanıma hoşgeldimdelikafaduldenhihoyyytsositososito
benim cadı kızım gece mızıldanıyor gündüz uyuyor bizim de memeucumuz hiç yok doktor tavisyesiyle pompayla sağıyoruz önce biraz memeden vermeye çalışıp çığrındığında pompadakini bberonla veriyoruz!! ortalama 30cc alıyor bir emme de 2,5-3 saatte br emiyor yetmezse mama takviye edersn dedi ama 2 seferi ve total 60 cc yi geçmesin dedi ben SMA mama aldım ben de onunla büyümüşüm:lepi: öyle işte :nazar:
aslı bacımm
çok zor sağıp verme hiç alıştırma bak benim orta parmağım nasır tuttu birinci ayımızda silikon uç filan dene yavru..

kızlar beni şu durumda uçağa almazlar demi
zannetmiyorum ama doktorunun raporu ile thy belki onay verebilir bir görüş istersen

Son düzenleme:
kızlar ya bişey sorcam benım bebişin teni soyuluyor bu normal mi sizinkide soyuluyormu ?

yerim burda dursun cevap yazıcam ama daha sonra:mymeka:
bizim kız gene ağlıyorkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

Erken rezervasyon haa!!! :roflol::roflol::roflol:
Süper fikir... Bu bebeler daha neler yaptıracaklar bize acaba... kaydirigubbakcemile3

aynne denizcim ayak bilekleri bide göbek bagının kenarları el bilekleri ya bu arada hala bizim göbek bagımız düşmedi alkol verdi doktor hastaneden cıktıgımda onu kullanıyorum bıde pudralıyorum bugun 8 gun ama daha bişey yok bakalım ne zaman düşcek

bızımkınde şu anda bısey yok ama ılk zamanlar cok soyuluyordu.. ama ben sarılık nedenıyle fototerapı aldı ya ondan oyle oldu dıye dusunuyorum..

aynne denizcim ayak bilekleri bide göbek bagının kenarları el bilekleri ya bu arada hala bizim göbek bagımız düşmedi alkol verdi doktor hastaneden cıktıgımda onu kullanıyorum bıde pudralıyorum bugun 8 gun ama daha bişey yok bakalım ne zaman düşcek

Bızımkı cok erken dustu 5.gununde dusmustu.. Kuru tutuyorsun dımı alkol dokerken etrafına ben temız bez koyuyordum

bizim 12. günde düştü.
bızımkınde şu anda bısey yok ama ılk zamanlar cok soyuluyordu.. ama ben sarılık nedenıyle fototerapı aldı ya ondan oyle oldu dıye dusunuyorum..
bizim soyulmalar foto terapiden önce başlamıştı.
Bızımkı cok erken dustu 5.gununde dusmustu.. Kuru tutuyorsun dımı alkol dokerken etrafına ben temız bez koyuyordum
biz gazlı beze alkol döküp, gazlı bezle tampon yaptık. bi sorun olmadı.

kızlar ya bişey sorcam benım bebişin teni soyuluyor bu normal mi sizinkide soyuluyormu ?

Bebeğinin :emir_bebek:derisinin soyulması kilo aldığını gösteriyor annesi.bir süre sonra
saçlarını dökmeye başlıyacaklar.

Son düzenleme:
kızlar tşk ederim a.s. yardımlarınız için evet bende deniz gib yapıyorum alkolu dokup gazlı bez koyuyorum

mts cim 28.haftadan 37.haftaya kadar doktor raporu ile uçabilirsin fakat 37.haftadan sonra uçamıyorsun,thy de çalışıyorumda ordan biliyorum kesin yani.

zaten kendini riske atma bence son haftalar .

birde kızlar bizimkininde derisi döküldü bebeyağı ile yağlamak lazımmış ben z.yağı ilede yağlıyorum banyo sonrası.

Birde kızlar bebek emerken veya pompayla bir memeyi sağarken, diğer meme sizde de şıp şıp akıyormu? Ben ıslanmayayım diye göğüs kalkanını koyuyorum altına, iki meme birlikte çalışıyor biliyorum ama çok komik geliyor...

X