Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Neden mamayı çare yada çözüm gbi görüyosunuz anlamıyorum.Bebeklerimizin çoğu mama emiyor bakıyorumda. Tabi mecbur olanlarda var ama mama son sonn çare olmalı.Emsin bebikler emebildikleri kadar.Bizimki gün içinde 2 saatte bir uyanıyor 20dk.emiyor. Doymazsa yani sü az gelirse 1 saat sonra tekrar uyanıyor.Yine emiyor.
İşimiz ne hatunlar emzircez tabi.En rahat şekilde emzirme yolları bulun
Ne bilim yastık koyun kolunuzun altına,sıryınızı yaslayın ama emsinlerrr
Naçizane fikrim...Mamaya çook karşıyıımm,mama alan bebek emmiyor ya da annesinin sütüyle doymuyor...:teselli:

Meltoo'cum hangi cümlemden "Neden mamayı çare yada çözüm gibi görüyosunuz anlamıyorum" deme gereğini duydun bilmiyorum... Ya ben kendimi doğru anlatamadım, ya da sen anlayamadın...

Hepimiz olabildiğince anne sütü vermeye çalışıyoruz, hiçbirimiz kendi rahatını düşünerek birşey yapmıyor, ayrıca hepimiz önemli olanın kilo değil, sağlıklı olmaları olduğunu biliyoruz, benim bebeğim sadece anne sütü alıyor ve kilo alımı da gayet iyi ancak son günlerde miktar olarak oldukça fazla istiyor ve ben doymamasından, sütümün yetmemesinden endişe ediyorum... Bu sebeplede diğer arkadaşlarımın bebeklerinin beslenme miktarını sordum... Eğer yetmiyorsa da mamayla beslenecek tabi... Bu kadar sert yaklaşmamak lazım diye düşünüyorum...

Adacyo Ya sütün az mı geliyo acaba. Benmki emerken taşırıyo resmen maşallah. Çok çok su iç ben öle yapıyorum.Bide bulabilirsen Vita Malt diye bi içecek var,pekmezli gbi. Bebek mağazalarnda satılıyo_Onunda çok faydasını gördüm ben hastanede sütüm yokken içmiştim.

Adacyo Ya sütün az mı geliyo acaba. Benmki emerken taşırıyo resmen maşallah. Çok çok su iç ben öle yapıyorum.Bide bulabilirsen Vita Malt diye bi içecek var,pekmezli gbi. Bebek mağazalarnda satılıyo_Onunda çok faydasını gördüm ben hastanede sütüm yokken içmiştim.

Sütle ilgili bir sorunum yok tatlım. Güzel emiyor ama çocuk doymuyor...
Sen sütünü sağdın mı hiç? bir seferde kaç ml çıkıyor bir memeden?

Evet dikişlerimi aldırmaya gşderken eve sağıp bırakmıştım.Birinden tek sağmada 25cc çıktı ikisinden bi kerede 50 cc civarı yani.Hepsinide tek emişte içmiş...

selam herkese.
damlacım gözünaydın analı babalı büyütün oğluşunu.
melekcim 40 ınız hayırlı uğurlu olsun.atlattınız çok şükür.
eylemcim sizinde yarı 40 ınız hayırlı olsun sağlıkla büyüsünler inşallah.
gülşahcım maşallah kızına.çok şükür iyi topaldılar kendilerini minişler.sonuçlarınızda çok iyi maşallah.canım kalça ultrasonun 6 ila 12.haftalar arası çekilebilir.benim kız 2 nisanda tekrar çekilecek.
zaragcım ben aptamili kullanıyorum mama olarak.önce aptamil prematil kullandık 2 kutu sonra pre aptamil geçiş mamasını verdik 1 kutu şimdi bugün de aptamil 1 e yeni geçtik.benim kızım bağırsakları anne karnında erken doğduğundan dolayı sindirim güçlüğü çok çekiyor bu şekilde bir yol izledik doktor kontrolünde.şimdi 6.aya kadar aptamil 1 vericem.benim sütüm bir sağışta 2sinden toplam 50-60 kadar geliyor.ama kızım 80 cc içiyor.bende bir öğün mama bir öğün süt veriyorum sağıp.aradada gögsümden emdiriyorum bağımız kopmasın diye.

dünürüm sen niye emzirmiyosun canım ? sagıp veriyorum dedin ya ondan sordum.
bu arada benim yigenimlerimde aptamili kullandılar avrupa tercih edilen bi mama ve anne sütünü en yakın mama herkez çok memnun yinede sen bilirsin canım a.s.

Evet dikişlerimi aldırmaya gşderken eve sağıp bırakmıştım.Birinden tek sağmada 25cc çıktı ikisinden bi kerede 50 cc civarı yani.Hepsinide tek emişte içmiş...

Canım, peki doydu mu o kadar sütle? Benimki önden aperatif olarak alıyor o kadar sütü.... Sakın yanlış anlama... Bizim canavar, o kadar sütle doysa, ben hiç mamalarda çare aramam ama.. Anne sütünü kesmiyorum tabii, tam gaz devam ama doymayınca, sadece takviye olarak mama veriyorum ben..
Dedim acaba gerçekten benim memelerden gelen sütün miktarı yetersiz de çocuk ondan mı aç ama... değilmiş...

Şaka gibi ya,maşallah diyelim defne hanıma.E benimkimi az senn kimi çok,benim kız mı küçük mideli senin kimi koca boğaz...
Ay şaşırdım kaldım.Yok mu sütün istatistiği falan.Karıştım bak şimdi

Kızlar bebiş uyandı ben çıkıyorum.Hepinize iyi gecelerr
Adacyocum ben gidiim var gücümle emziriim kızı bari:KK43:

Şaka gibi ya,maşallah diyelim defne hanıma.E benimkimi az senn kimi çok,benim kız mı küçük mideli senin kimi koca boğaz...
Ay şaşırdım kaldım.Yok mu sütün istatistiği falan.Karıştım bak şimdi

Kızlar bebiş uyandı ben çıkıyorum.Hepinize iyi gecelerr
Adacyocum ben gidiim var gücümle emziriim kızı bari:KK43:

Canım yok ya, miktarda sorun yok, sağıp biriktirince daha fazla sütü de içiyo ama benim sütüm kof galiba... Artık öyle düşünüyom, sütüm var ama beslemiyo çocuğu sanırım. Yoksa neden doymasın içip içip?
Sen de üzülme... Doyuyorsa sorun yok demektir...

ben sadece emziriyorum hiç sütümü sağmadığımdan kaç cc ile doyuyo kızım bilmiyorum ama yetmezse ağlar çiş yapmazdı demekki yetiyo biberonla hiç birşey vermek istemem bebeğime oğlumu hem emzirdim hem mama verdim biberonla bir ay sonra emmeyi bıraktı sütüm ağzına gelince ağlıyordu çığlık çiğlığa.emzirmek içimde ukte kaldı o yüzden kızımı sadece emzirecem.

ayrıca kalça usg sini(işitme testini de tabi) neden devlet hastanesinde yaptırmıyosunuz arkadaşlar beş kuruş vermeden devlet hastanesinde yaptırdım.biz hamileyken girdiğimiz ultrasyonla bebeğin kalçasına bakılıp ölçüm alınıyo çok basit bir işlem.

Canım, ben aynen söylediğin sıklıkta hatta daha sık, her bir meme 35 er dakika emziriyorum, sonra her istediğinde yine ama benimki doymuyor ve ağlıyor... Ben de doktorumun tavsiyesi ile 1 er ölçek bazen 1,5 ölçek mama veriyorum. ama günde max. 2 sefer. aptamil diye bir marka kullanıyorum mamada. Zarag cım sen sormuştun sanırım markayı...

bende aynını yapıyorum :) emzırıyorum doymammssa aptamil 1 numaradan 2 ölçek veriyorum

Meltoo'cum hangi cümlemden "Neden mamayı çare yada çözüm gibi görüyosunuz anlamıyorum" deme gereğini duydun bilmiyorum... Ya ben kendimi doğru anlatamadım, ya da sen anlayamadın...

Hepimiz olabildiğince anne sütü vermeye çalışıyoruz, hiçbirimiz kendi rahatını düşünerek birşey yapmıyor, ayrıca hepimiz önemli olanın kilo değil, sağlıklı olmaları olduğunu biliyoruz, benim bebeğim sadece anne sütü alıyor ve kilo alımı da gayet iyi ancak son günlerde miktar olarak oldukça fazla istiyor ve ben doymamasından, sütümün yetmemesinden endişe ediyorum... Bu sebeplede diğer arkadaşlarımın bebeklerinin beslenme miktarını sordum... Eğer yetmiyorsa da mamayla beslenecek tabi... Bu kadar sert yaklaşmamak lazım diye düşünüyorum...

kesınlıkle katılıyorum sana..bazı durumlar kısıye gore degısebılıyor yoksa kımse ıstemez mama vermeyı .. ama vermek zorunda kalabılıyorsun..

ayrıca kalça usg sini(işitme testini de tabi) neden devlet hastanesinde yaptırmıyosunuz arkadaşlar beş kuruş vermeden devlet hastanesinde yaptırdım.biz hamileyken girdiğimiz ultrasyonla bebeğin kalçasına bakılıp ölçüm alınıyo çok basit bir işlem.

canım nerde yaptırdın nerden nasıl randevu aldın?

kızlar bende ilk 4 gün mama verdim sütüm gelmediği için..şimdi vermiyorum..sağmadığım için kaç ml olduğunu da bilmiyorum..ama dr günde 6 kez çiş yapması lazım demişti bizimki geçiyor..3 kere falanda kaka yapıyor.herhalde yetiyordur...bizimki de çok uzun seanslarda emiyor..inşallah besleniyordur..dün gece mama vermek zorunda kaldım..o kadar çok emdi ki..gaz sancısı vardı..ıkınıp ağlayıp pırtlattı..ne kadar çok gazı varmış...ne yedimde oldu diye düşünmekten bi hal oldum..hiç böyle olmamıştı..katıldı resmen ağlamaktan..sabaha kadar ayaktaydık babası anneannesi..artık onun çığlıklarına dayanamadım içim gitti bende ağlamaya başladım..yeni yeni daldı resmen..
siz gazı olduğunda neler yapıyorsunuz..
ben ovup ovup karnını sonra ayaklarıyla karnına baskı yaptım..sıcak havlu koydum..zinco damlattım..off kızım içimi kuruttun valla..kıyamam sana yaaa.küçücük bağırsakları gazla dolmuş yavrumun:KK43:(((((((

Kızlar bir sorum var,
Sizin yawrular günde ne kadar yiyor, ya da bir öğünde ne kadar alıyor ve öğün aralıklarınız nasıl? Ben sütümü sağıpta veriyorum bu aralar içtikçe içmek istiyor, acaba mamaya mı başlamamız gerekecek diye düşünmeye başladım... Bizim ki bir öğünde 80ml'nin altına bana mısın demiyo, zaman zaman ekstradan da 30-40ml alıyo... Bu zaman zamankar bu aralar sıklaştı ama...
Birde doktorlarınız hangi mamayı önerdi???
zaragcım canım,bizim kızda öyle 80lik ne ki.2 saatte bir 120/130luktan aşağısını almıyor.aralarda da mutlaka en az 20lik alıyor o ara uykuya dalıyor.ben dün gittiğimde sordum doktorumuza ne kadar vereyim diye;hiç kısıtlama dedi o alabildiği kadar yesin dedi.hazmı kolay anne sütünün o yüzden mama gibi bir krater koymuyoruz dedi.
mamayı hiç önermiyor canımın içi ama hiç çıkmıyorsada sütün aptamil 1 dedi.

arkadaşım neden sütünü sağarak veriyorsun.emmiyor?ne güzel bebişlerinize kavuştunuz.:içelim:
göğüs ucum yok da ondan...:ecrin_bebek:
Allahım sanada nasip etsin..

Neden mamayı çare yada çözüm gbi görüyosunuz anlamıyorum.Bebeklerimizin çoğu mama emiyor bakıyorumda. Tabi mecbur olanlarda var ama mama son sonn çare olmalı.Emsin bebikler emebildikleri kadar.Bizimki gün içinde 2 saatte bir uyanıyor 20dk.emiyor. Doymazsa yani sü az gelirse 1 saat sonra tekrar uyanıyor.Yine emiyor.
İşimiz ne hatunlar emzircez tabi.En rahat şekilde emzirme yolları bulun
Ne bilim yastık koyun kolunuzun altına,sıryınızı yaslayın ama emsinlerrr
Naçizane fikrim...Mamaya çook karşıyıımm,mama alan bebek emmiyor ya da annesinin sütüyle doymuyor...:teselli:

Ben de maşallah kızımıza annesinin sütü ne güzel yaramış demiştim.Sevinmiştim...Mama almış kızımız...İnşallah sütünü bırakmaz gülşahçım...Sağlıklı olsunlarda
...
bencede katı bir tabir olmuş sevgili meltoo..
benim göğüs ucum hiç ama hiç yok.o yüzden bu konuda biz gibi ilk tecrübesini yaşayan annelerin fikirleri ile değil;ihtisasını yapmış eğitimli hemşireler yardımı ile anne sütünü bıraktırmamak adına sağıp verme kararı aldık.
bizim kıza yarayan da mama değil anne sütü..mamayı günde bir yada en fazla iki kere 30luk hazırlayıp veriyorum.doktorum en azından zamandan kazanırsın o arada göğüslerin gene dolar dedi.hani 30luk yese dediğin gibi hiç br şekilde mamaya ihtiyaç duymayacağım..ama mide kapasitesi..gamyoncuiremsu

işitme testini ben doğum yaptığım hastanede yaptırıyorum 25ine gün aldım ama kalça usg si yokmuş ondan dolayı özel hastaneye yönlenmek durumunda kaldım canım

özgecim bebek çok ağlıyorsa birde mama vermeyi dene..
ben kayınvalideme bunu söyledim görümcemin bebeği yeni doğduğu için..ısrarla yok kızım ne açı annesini emiyor gazdan dedi..
sonra gazdan değil tamamen açlıktan bebenin ağladığı ortaya çıktı..
bir dene bence.açlıktan ağlamış olabilir..ısrarla ver mamayı ağzına.

ben kayınvalideme bunu söyledim görümcemin bebeği yeni doğduğu için..ısrarla yok kızım ne açı annesini emiyor gazdan dedi..

canım mama verdim her ne kadar babası hayır olmaz desede bende süt müt kalmamıştı artık bütün gece çekti..ama bizimki amayı hiç sevmiyor..resmen ağzında biriktirip tükürüyor..zorla tıktım ama yok..onun derdi gazdı..bağırıp bağırıp ıkındı pırtlattı sabaha kadar..
bu arada sizin pompalar nasıl..elektirkli mi aldınız..ben manuel aldım 2 defa denedim sağmayı..beceremedim..hemde az çıktı..çıkanlar kenarlarından aktı falan..acaba elle sağılanlar az mı sağıyor yoksa benim süt mü az bilmiyorum...

benim de göğüs ucum yıok şu göğüs koruyucular işe yaramıyor mu?bir de bebek eme eme çıkmıyor mu bu uç.bizim sülalemizin uvcu yok.ne enteresan ama yok işte...kk de biri bana göğüs kalkanı tavsiye etti.işe yarramı bilmem.sağmaktan başka çaresi yıokmuymuş...kafamçokkarıştı:1hug:

X