Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

denizcim ben sporcu sütyenlerinde kullanıyorum..yarım badi şeklinde oluyorya..valla çok rahat ettim..emzirme sütyeni beğenmedim hiç:1no2:

aynen özgeye katılıyorum bende sporcu sütyeni kullanıyorum bizim burda pazardan almışdım aslında çok kaliteli ama pazar düşmüştü 2,5 tl aldım gerçekten cok rahat bende aldım emzırme sutyenı ama kullanması meşekatli hemde goruntu berbat ben bu kullandıfım spor atletıyle dısarı cıkarken gögüs pedi koyuyorum gayet güzel duruyorryerimseniben

Almaz olur mu özgecim. Bak bi kendin çık teraziye bide bebişi kucağına al çık kaç gr almış bakta rahatla:)

valla o losalık piskoloji gerçekten berbat bişey kendimi mal gibi hissediyorum ya içimde acaip bi boşluklar hiç dolmuyor tuaf tuaf düşünüyorum bende bi an önce eski halime dönmek isitiyorum inş tez zmanda hepimiz topdan düzeliriz inşalalh

Almaz olur mu özgecim. Bak bi kendin çık teraziye bide bebişi kucağına al çık kaç gr almış bakta rahatla:)

kaydirigubbakcemile3
ayy süper hee hiç aklıma gelmemişti saolkaydirigubbakcemile2..uyanınca hemen deniyorum

bu arada benim kilo takıntım gitti..kilolarım duruyor ama nedense görüntüm eski haline döndü..hiç anlamadım bu işi valla..ne göbek kaldı ne kalça..ama tartıda kilo duruyor..aman giderler nasılsa..ne zaman isterse o zaman gitsinler.delikafadulden

kızlar ben bide şu kusma işini soracağım....kimi diyorki doyduğu için kusar mide fazlasını atar..bazende üşüttümü acaba diye düşünüyorum..öyle aşırı kusması yok aslında ama kusmak için küçükmü ki..
ay tecrübesizlik ne zormuş yaaa

Melto canım sarılık onemlı bısey bence gotur bır kontrole...

Kızlar kusma bızımde en buyuk problemımız.. Zaten 1 kusma 2 kakayı gunde 1 kez yapma.. off offf neden boyle oluyorkı..

mama veren anneler kac cc verıyorsunuz 1 seferde..
Bırde aynı ogunde mama ve sut ıkısını de verınce kusuyormu sızınkı..

kızımı emzirdim altını değiştirdim geldim
özgecim benim büyük kız 2700 gr doğmuştu sadece anne sütü verdim hiç mama kullanmadım o dönemde ,şimdi maşallahı var seninkide büyür hiç dert etme
kusma konusuna gelince bazen ıkınırkende kusuyor bebekler kaka yapmakta zorlanıyorlarsa o yüzden olabilir,bazen emzirdikten sonra gazını çıkarrıken de kusuyor ilk dönemlerde gayet normal kusmaları

Gülşahçım maşallah Alya Derin'e sana da tabii güzel büyütmüşsün küçükhanımı a.s.
Bu arada bizimde bugün 40.günümüz. Az önce oğluma banyo yaptırdım bende bi yapabilsem...
hayırlı olsun kırkınız :teytey: bizim de yarı kırkımız bugün, yıkandık paklandık kızımla :1hug:
emzirme sütyeniyle ben de hiç rahat edemedim, büyük beden sütyen aldım şimdi onlardan kullanıyorum, görüntü harbiden çok komik ama ne yapayım zaten evdeyim bi yere çıktığım yok canım da pek istemiyor çıkmayı tombiş bi kadın oldum bugün canım sıkıldı valla benneyaptımki eski kıyafetlerin yakınından bile geçemiyorum, hamile pantolonlarının bel dikişi tam benim dikişlerin üstüne geliyor onları da giyemiyorum, eşofmanla dolaşıyorum bugün öarkete hadi ben de geleyim dedim sonra da canım sıkıldı yine tıpış tıpış giydim eşofmanları :çok üzgünüm: çok şükür sağlığım yerinde kızımda sağlıklı daha 20 gün oldu dert etmemem lazım ama yine de insanın canı sıkılıyor yaf

eylemcim canını sıkma inan bende senin gibiyim bu sezeryan oldugumuzdan sanırım boyle npormal dogum yapanlarkg laından kurtulmus ama bızde ne arar enguzel kıyafetım pijamalrım benımde malesef ama takma kafaya canım su 40 bı cıksın beraber spor baslar bu raya yazarız ne kadar kg gittigini :)
dediğin gibi yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsunn :teselli:

kızlar kusma işini ben bizim kız yoğumbakımda yatarken sordum.
kusma sebepleri şunlar:
yer yemez hareket ederse kusabilir..
gazını çıkaramazsa kusabilir..
fazla gelirse kusabilir..
üşütmesini şurdan anlayabilirsiniz dedi..kusmuğu kokuyorsa üşütmüştür dedi.yani kendine has kokusunun dışında fazlaca ağır kokuyorsa dedi.
yalnız mama veren anneler size söylüyorum mama yedikten sonra çıkardıysa korkmayın çünkü mamadan sebep kokuyor.
ben mama veriyorum günde bir kere yada iki kere veriyorum ama vermemin nedeni kilo almasından değil sütümü sağıp verdiğimden o an çıkmamasından dolayı.
hayırlı olsun kırkınız melekcim.darısı bize i,nşallah.

kızlar sonunda bende aranıza geldim.bebişim 10 günlük oldu.bizimde sorunumuz uzun süre meme emmek istemesi ve memede uyuması çok yoruluyorum ama sütüm az olduğu için yada bana öle geldiğinden her yalandığında emziriyorum.
bide boyunları dünden beri isilik oldu ağzının kenarlarındada var ne yapmam lazım bilen varmı?

denizcim ben sporcu sütyenlerinde kullanıyorum..yarım badi şeklinde oluyorya..valla çok rahat ettim..emzirme sütyeni beğenmedim hiç:1no2:
Sağol canım... Benim göğüsler pek dik değil, sporcu sütyeni iyice basabilirdiye düşünüyorum. gerçi bebedorun balensiz ama destekli çok güzel bir sütyeni var, nette gördüm. Bi ara, imkanım olursa ondan alıcam. Fiyatı 12 lira falan...
Meltoocum, bizim kız, süt sarılığı oldu. Yani emdikçe sarılık değeri arttı. Bu nedenle -umarım öyle değildir ama- doktora götürüp bir tahlil yaptırmanı tavsiye ederim. Biz 24,7 ile hastaneye yatıp, 13,6 ile taburcu olduk. Sonraki hafta sarılığımız yeniden 14,9 olmuştu... Sonra neyseki 8 e düştü...
Bella Donna ya sütyene de bir bakayım netten...Sağol.
Melto canım sarılık onemlı bısey bence gotur bır kontrole...
Melekcim ben bir seferde 50 ml veriyorum. yani 1,5 ölçek mama.... 30 ml verince doymuyo bizimki, 60 ml hazırlayınca dibinde kalıyor hep biraz...
Gülşahçım maşallah Alya Derin'e sana da tabii güzel büyütmüşsün küçükhanımı a.s.
Eylemcim yarı kırkınız hayırlı olsun. Allah tamamına, kırklara eriştirsin inşallah.
Teşekkür ederiz Gülşahcım bilgiler için...

Canım, gözün aydın. Analı babalı büyüsün inşallah.
Ben boynu isilik olmasın diye her banyodan sonra, avucuma biraz pudra döküyorum, sonra işaret parmağımı o pudraya bandırıp boyun ve ense katmerleri ile, kulak arkalarına sürüyorum. Öyle pudralı bir görüntü kalmıyor, hafifçe beyazlaşacak kadar sürmen yeterli. Böylelikle terlediğinde pişik olmuyor. Bir de önlük bağlıyorsan kullanma. Emzirirken ağız bezi ört göğsüne. Önlüğün bağı da dokunabilir boynuna...

sağol canım denicem

Kızlar bir sorum var,
Sizin yawrular günde ne kadar yiyor, ya da bir öğünde ne kadar alıyor ve öğün aralıklarınız nasıl? Ben sütümü sağıpta veriyorum bu aralar içtikçe içmek istiyor, acaba mamaya mı başlamamız gerekecek diye düşünmeye başladım... Bizim ki bir öğünde 80ml'nin altına bana mısın demiyo, zaman zaman ekstradan da 30-40ml alıyo... Bu zaman zamankar bu aralar sıklaştı ama...
Birde doktorlarınız hangi mamayı önerdi???

arkadaşım neden sütünü sağarak veriyorsun.emmiyor?ne güzel bebişlerinize kavuştunuz.:içelim:

Neden mamayı çare yada çözüm gbi görüyosunuz anlamıyorum.Bebeklerimizin çoğu mama emiyor bakıyorumda. Tabi mecbur olanlarda var ama mama son sonn çare olmalı.Emsin bebikler emebildikleri kadar.Bizimki gün içinde 2 saatte bir uyanıyor 20dk.emiyor. Doymazsa yani sü az gelirse 1 saat sonra tekrar uyanıyor.Yine emiyor.
İşimiz ne hatunlar emzircez tabi.En rahat şekilde emzirme yolları bulun
Ne bilim yastık koyun kolunuzun altına,sıryınızı yaslayın ama emsinlerrr
Naçizane fikrim...Mamaya çook karşıyıımm,mama alan bebek emmiyor ya da annesinin sütüyle doymuyor...:teselli:

Ben de maşallah kızımıza annesinin sütü ne güzel yaramış demiştim.Sevinmiştim...Mama almış kızımız...İnşallah sütünü bırakmaz gülşahçım...Sağlıklı olsunlarda
...

Canım, ben aynen söylediğin sıklıkta hatta daha sık, her bir meme 35 er dakika emziriyorum, sonra her istediğinde yine ama benimki doymuyor ve ağlıyor... Ben de doktorumun tavsiyesi ile 1 er ölçek bazen 1,5 ölçek mama veriyorum. ama günde max. 2 sefer. aptamil diye bir marka kullanıyorum mamada. Zarag cım sen sormuştun sanırım markayı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…